Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

kurczę... pisałam z indeksem górnym ale mi nie wyszło jak skopiowałam... tam w pierwszym zadaniu ma byc 2x kwadrat minus 5x kwadrat plus mx plus 9 ( sorry za pomylkę, zamiast + napisalam =) a w drugim ten okrąg to x kwadrat plus y kwadrat = 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam zapytanie....
graniastosłupy V= 27cm3 przekątna graniastosłupa jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod kątem 45 o proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla jakich wartości parametru m liczba 3 jest pierwiastkiem wielomianu: W(x) = 2x2-5x2=mx=9? nie za dużo tu masz znaków = ?? bo wystepują dwa a powinien być tylko jeden popraw to jaki znak ma być zamiast jednego = to rozwiażę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemiaaaaaaaad
a mój pieciokąt foremny??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla jakich wartości parametru m prosta 2x-3y+m=0 jest styczna do okręgu x2+y2=13? 2x-3y+m=0 2x=3y-m /:2 x=3/2 y -1/2 m podstawiam to do swojego równania okręgu x^2 + y^2 = 13 (3/2 y - 1/2 m)^2 + y^2 = 13 9/4 y^2 - 3/2 my + 1/4 m^2 + y^2 =13 13/4 y^2 + y * (-3/2m) + 1/4 m^2 - 13=0 styczna do okręgu ma tylko jeden punkt wspólny z okręgiem zatem wystarczy że w tym przypadku delta będzie równa zero delta = (-3/2 m)^2 -4 * 13/4 * (1/4 m^2 - 13)= 9/4 m^2 - 13(1/4 m^2 -13)= 9/4 m^2 - 13/4 m^2 + 169= -m^2 +169 -m^2 + 169=0 m^2 = 169 m=13 lub m=-13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaamilciaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a ja mam takie Oblicz pole trójkąta ABC o wierzchołkach: A=(-3,2), B=(1,4), C=(-5,6). dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam zapytanie....
a moj graniastosłup??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie dzieci
neo zgadzam sie z NIą dajecie jej zadania i myslicie ze jest robotem/ komputerem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla jakich wartości parametru m liczba 3 jest pierwiastkiem wielomianu: W(x) = 2x^2 - 5x^2 + mx + 9 jak widać da się jeszcze uprościć ten wielomian W(x)=-3x^2 + mx +9 Liczba 3 ma być pierwiastkiem tego wielomianu zatem W(3)=0 W(3)=-3 * 3^2 +m*3 +9= -3 * 9 +3m+9=-27 +3m+9=3m-18 3m-18=0 3m=18 /:3 m=6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemiaaaaaaaad
ja grzecznie czekaM:D bez ekscesów;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oblicz pole trójkąta ABC o wierzchołkach: A=(-3,2), B=(1,4), C=(-5,6). najpierw zapiszę sobie wzór na pole trójkąta : P=1/2 a * h czyli musimy sobie wybrać co będzie naszą podstawą jak na początek ja wybieram sobie, że podstawą będzie bok AB obliczam jego długość korzystając ze wzoru na długość odcinka |AB|=pierw[ (-3-1)^2 + (2-4)^2]= pierw [ (-4)^2 + (-2)^2 ]= pierw(16+4)=pierw(20)=2pierw5 zatem a=2pierw5 teraz potrzeba jeszcze poznać długość wysokości tą wysokością będzie odcinek łączący punkt C z odcinkiem AB, oczywiście pod kątem prostym wykorzystam wzór na odległość punktu od prostej by skorzystać z tego wzoru potrzebne jest nam równanie prostej AB w postaci ogólnej teraz znajdę wzór prostej AB : y=ax+b A(-3,2) B(1,4) 2=-3a+b /* (-1) 4=1a+b -2=3a-b 4=a+b -2+4=3a+a 2=4a /:4 a=1/2 4=a+b 4=1/2+b b=4-1/2 b=3,5 y=0,5x + 3,5 zamieniam to na postać ogólną 0,5x-y+3,5=0 /* 2 x -2y+7=0 i teraz już mogę obliczyć odległość punktu C od prostej AB : d= [ |1*(-5)-2*6+7| ] / [pierw( 1^2 + (-2)^2 )]= ( |-5-12+7| )/pierw(1+4)= |-10|/pierw5=10/pierw5 * pierw5/pierw5 = 10pierw5/5=2pierw5 h=2pierw5 P=1/2 * 2pierw5* 2pierw5=10 j^2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam zapytanie....
dobra już mam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramiona trapezu prostokątnego mają długość 6 i 10. Odcinek łączący środki ramion ma 10. Oblicz długości podstaw trapezu. oto rysunek potrzebny do rozwiazania tego zadania : http://pieski_shih_tzu.republika.pl/odcineksrodek.jpg wprowadziłam kilka dodatkowych oznaczeń potrzebnych do rozwiązania zadania :) wykorzystuję twierdzenie Talesa by zapisać "y" wzgledem "x" 3/x = 6/y 3y=6x /:3 y=2x teraz wykorzystuję twierdzenie Pitagorasa by obliczyć długość x : 6^2 + y^2 = 10^2 6^2 + (2x)^2 = 10^2 36+4x^2=100 4x^2=100-36 4x^2=64 /:4 x^2=16 x=pierw(16) x=4 czyli y=2*4=8 patrząc na odcinek łączący środki ramion mogę zapisać, że b+x=10 podstawiam do tego swojego wyliczonego x b+4=10 b=10-4 b=6 a patrząc na dolną podstawę mogę zapisać, że a=b+y podstawiam wyliczony b oraz y a=6+8 a=14 zatem podstawy tego trapezu to 6 oraz 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam zapytanie....
wszystkich zrobiłaś tylko nie mnie a moje było najkrótsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu jakieś pretensje bo nie w takiej kolejności robię zadania... człowiek chce dobrze a tu niektórym nie chce się nawet poczekać troszkę i od razu z pretensjami bo jego zadań nie zrobiłam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemiaaaaaaaad
a ja mam zapytanie strzelasz fochy jak dziecko. cierpliwość popłaca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam zapytanie....
to nie narzekaj tylko rób! zgłaszasz się na ochotnika a teraz to ty masz fochy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graniastosłupy V= 27cm3 przekątna graniastosłupa jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod kątem 45 o proszę o pomoc... jaki to graniastosłup? bo przecież może być graniastosłup prawidłowy trójkątny, czworokątny,pięciokątny, albo taki który nie jest prawidłowy...ale przecież ważne jest by wiedzieć co jest podstawą, bo bez tego można zadanie rozwiazywać w nieskonczoność co chwilę zakładając że inna figura jest podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja uwielbiam śmiesznych ludzi którym się wydaje że sa pępkiem świata, na szczęście tacy zazwyczaj bardzo szybko dowiadują się, że jest jednak na odwrót i nikt im nie będzie naskakiwał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam zapytanie....
właśnie taka mam treść zadania. już sobie poradziłam. dziękuję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze mi opracujesz Pięciokąt foremny.: - wzory - konstrukcja w okręgu z uzasadnieniem( opisem) a nie wystarczy Ci to co masz na stronie wikipedii wogóle pod tym linkiem : http://pl.wikipedia.org/wiki/Pi%C4%99ciok%C4%85t masz tu jedną konstrukcję pięciokąta foremnego w okręgu (chociaż jeśli chcesz mogę Ci podać zdecydowanie łatwiejszą konkstrukcję) oraz wzory na pole, długośc promienia wpisanego i opisanego na tym pięciokącie koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemiaaaaaaaad
oki dziękuje;* a jak to narysować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz narysuję w paincie mniej więcej jak zrobić prostszą konstrukcję i Ci podeślę linka to wypróbujesz to na kartce, ale to za chwilkę bo szukam co jeszcze możesz powiedzieć ciekawego w referacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafał199999
1.wyznacz pozostałe wierzchołki trójkąta równobocznego wpisanego w ograg o równaniu x^2+y^2-2x+4y=4,jeśli jednym z nich jest punkt A=(1,-5) 2.Wyznacz punkt P jednakowo odległu od prostej l:y=-2 F=(0,2).Ile jest takich punktów i gdzie lezą? 3.Sprawdź bez rysowania wzajemne połozenie prostej y=4x-6 i okręgu (x-1)^2 + (y+3)^2=16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafał199999
Dane są równania dwóch wysokości trójkąta CD:y=x+3, BE:y=-2x-3 oraz wierzchołek A=(5, 1).Wyznacz współrzędne wierzchołków B, C tego trójkąta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×