Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość SLABA UCZENNICAA
Dziękuje Ci jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak jak narazie jestem w domu, małe komplikacje w wyjazdem i jadę dopiero po obiedzie, zatem jeśli ktoś chce może skorzystać z okazji wpisując zadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja juz pisze zadania
jak wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja juz pisze zadania
pisze na mailaa bo mi sie kafe bardzi przycina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia11852
Mama Asi upiekła \"Fantazję\" i podzieliła ciasto na jednakowe kawałki. Każdy z nich miał kształt trójkąta prostokątnego równoramiennego o przyprostokątnej 8cm. a) Jaką powierzchnię miał każdy z nich? b) Na ile części zostało podzielone ciasto? bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Asi upiekła "Fantazję" i podzieliła ciasto na jednakowe kawałki. Każdy z nich miał kształt trójkąta prostokątnego równoramiennego o przyprostokątnej 8cm. a) Jaką powierzchnię miał każdy z nich? każdy ma kształt trójkąta prostokątnego równoramiennego o przyprostokątnych równych 8cm czyli musimy policzyć pole takiego jednego trójkata wzór : P=1/2 a * h oczywiście w trójkącie prostokątnym równoramiennym podstawą może być przyprostokątna, a wysokością jest druga przyprostokątna czyli a=8 cm h=8cm P=1/2 * 8 * 8=1/2 * 64=32 cm^2 b) Na ile części zostało podzielone ciasto? czy w tym zadaniu było coś jeszcze dodatkowego? tzn wymiary chociażby formy w której zrobione zostało ciasto? bo majac wymiar jednego kawałka raczej trudno dowiedzieć się ile tych kawałków jest, bo przecież nawet nie wiemy jaka jest forma(prostokątna kwadratowa, trójkatna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbbcbcb
Za 16 biletow do cyrku zapłacono 303 zł. Bilet dla dziecka kosztował 15 zł zaś dla osoby dorosłej był o 60% droższy.Oblicz Ile kupiono biletów dla dzieci a ile dla dorosłcyh ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za 16 biletow do cyrku zapłacono 303 zł. Bilet dla dziecka kosztował 15 zł zaś dla osoby dorosłej był o 60% droższy.Oblicz Ile kupiono biletów dla dzieci a ile dla dorosłcyh ? bilet dla dziecka kosztował 15zł a dla dorosłych o 60% droższy czyli kosztował : 15 + 60% * 15=15+0,6 * 15=15 +9=24 x - ilość biletów dla dzieci y - ilość biletów dla dorosłych mamy 16 biletów zatem x+y=16 zapłacono za nie 303zł czylli 15x+24y=303 i rozwiązujemy układ równań x+y=16 /*(-15) 15x+24y=303 -15x-15y=-240 15x+24y=303 -15y+24y=-240+303 9y=63 /:9 y=7 x+y=16 x+7=16 x=16-7 x=9 kupiono 9 biletów dla dzieci oraz 7 dla dorosłych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x^4 + 4= x^4 + 4x^2 + 4 - 4x^2= (x^4 + 4x^2 +4) - 4x^2 = (x^2 +2)^2 -(2x)^2= (x^2 +2 -2x)(x^2 +2 +2x) a dalej tego nie da się już rozłożyć w zbiorze liczb rzeczywistych bo delta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teuskawka ze śmietaną
dziękuję Ci bardzo za rozwiązanie tych zadań, jesteś kochana i nie wiem co bym bez Ciebie zrobiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można dzisiaj cały czas pisać zadania, o 15:30 wychodzę na dodatkowe zajęcia, ale ok 19:30 będę spowrotem w domu zatem wtedy rozwiąże wszystkie zamieszczone tu zadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×