Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość Iwona1
cześć dziewczyny:) napiszcie mi czy wy przed operacją robiłyście badanie poziomu leukocytozy???bo ja mam napisane na tej kartce że nie może przekraczać 10 tyś!a pielegniarka mi powiedziała że może mieć powyżej normy bo teraz ząbkuje i co teraz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Czesc Co tak pusto?? Achaja jeju ile masz na głwoie:((zdrowia zycze całej rodzinie,a Tobie duzo siły.Biedny Szymus:(( Iwona my nie musielismy miec takich badan,ale za to najświeższe wyniki od kardiologa(dla anestezjologa). Jak tam po świetach?brzuszki urosły??;-))Dzieci zdrowe?zadowolone z Mikołaja?U nas było bardzo fajnie,zebrala sie duza częśc rodziny,dzieci(nasze i nie tylko)zadowolone z prezentow,tak wiec zaliczone;-)) Sylwestra spedzamy w domu,przyjdzie siostra męża z mężem i moja przyjaciólka z mężem i synem w wieku Roksi,wiec nie będą sie nudzic. Jutro wybieram sie po nowe skierowanie na 2011rok do logopedy,chciałam od razu wpisac mała na bilans,ale do nowego roku dopiero mozna.No i po 5,01 ide zapisac Zosie do przedszkola:))oby sie udało,bo blisko i tanio:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalilax
Witam ... My dzisiaj bylismy na katroli po operacji docent powiedziala ze wszystko jest ok i zeby od jutra smarowac dermatixem..... powiedziala ze jak smarowac bede ta mascia to mam nie masowac malej wargi .... i teraz to juz zglupialam bo wczesniej mowili zeby masowac a teraz ze jak dermatix bedziemy stosowac to maraze nie potrzebne... to jak to ta warga tylko od tej masci zrobi sie mieka... i nie musze masowac????? jak bylo w waszych przypadkach??? uzywaliscie tej masci???? Marika od paru dni je juz sloiczki :) najbardziej smakuje jej marchew z pietruszka:) ale ile ubawu przy jedzeniu:) cala ja musze puzniej przebierac taka upaprana:) ten ostatni tydzien to byl oszalamiajacy moje dziecko przekreca sie juz z pleckow na boki i zaczela wyciagac raczki do zabawek:0 z dnia na dzien coraz bardziej mnie zaskakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! I już po świętach. Troszkę odpoczęłam. W domu siedzieliśmy ze względu na choroby synków. Damian ma zapalenie oskrzeli, ale antybiotyk (Augmentin) zadziałał. Już tak nie charczy i kaszel jak u gruźlika też przechodzi:) Przed świętami załapaliśmy sie do kardiologa. Dziurkę, którą miał w serduszku zrosła się!:) Mam pytanie odnośnie foniatry. Byłyście już u niego? Kiedy się udać? Dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilcia gratuluje! my mamy wizytę 20 stycznia mam nadzieję że równiej jej juz nie bedzie. wogóle dziewczyny bardzo bym prosila o najświeższą tabelkę i chyba nie mam siły pisac... powiedzcie mi tylko jak jest teraz z rodzinnym? potrzebuje rozliczenie za 2010r czyli nalezy pognaćbabki z pracy meza rozliczyć sie ze skarbowym i dopiero złożyć do mopsu jak już mi wydadzą zaświadczenie, tak? a daja zaległe czy tylko od miesiaca w którym sie sklada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Hej Dalilax bardzo sie ciesze-usciskaj Marikę ode mnie-dzielna mała!!!! Co do masci ie pomoge- nas nie byla potzrebna. Achaja no tak,dopiero jak maz dostanie pit-11 za 2010 i bedzie skladał zeznanie podatkowe wtedy od razu musi poprosic w skarbówce o zasw. o dochodach za 2010,Ty tez, chyba,ze rozliczacie sie wspólnie,bo musisz czekac na pit od pracodawcy.MOPS zwroci Ci zasiłek m-c wstecz.Niestety,pracodawca ma obowiązek przekazac pit-11 do konca lutego. Ilcia zdrowka Wam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Ilcia u foniatry nie byłam jeszcze,ale chce isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia10
witajcie, achaja teraz wystarczy jak weźmiesz za 2009 r zaświadczenie o dochodzie bo za długo czekać na rozliczenie 2010 r. Ja składałam w listopadzie wniosek z zaśw. za 2009r i decyzje mam do listopada 2011r. dopiero wtedy będę brała zaśw. za 2010 r. Pewnie jutro mi się już nie uda więc już dziś skaładam wam najlepsze życzenia, niech ten nowy rok będzie dla Was i waszy pociech oraz rodzin zdrowszy, lepszy, spokojniejszy, niech spełnią się wasze marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Hej Kinia,ale jesli Achaja pracowala w 2009 roku,a teraz nie to ma dochod utracony za 2010rok i moze dostac zasłek rodzinny.Jesli w 2009 była zatrudniona to dochody beda wyższe i..lipa,tak wiec lepiej poczekac i złozyc za 2010.Tak mi sie wydaje...a najlepiaj zadzwonic do MOPS-u i bedzie wiadomo dokładanie. Kochane jesli nie uda mi sie zajrzec to SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!!!👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane z całego serca życzę wam Szczęśliwego Nowego Roku :) Męża mam cały tydzien w domu to nadrabiamy zaległości i nie mam kiedy tu cos skrobnąć. Odezwę się po Nowym Roku. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monteczkasia
Moje kochane Na nowy rok życzę dużo zdrowia, szczęścia oraz siły, wytrwałości, ale przede wszystkim codziennych malutkich sukcesów i powodów do radości. Całuski dla wszystkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia85
Moje Drogie! Nie mam czasu sie rozpisywac bo zachcialo mi sie w domu robic imprezke, dopiero co wrocilam z zakupow i jedyne co mam przygotowane to chleb krojony :) Zycze Wam wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona1
witajcie:)szczęśliwego nowego 2011 roku:) dzwoniłam do warszawy i mam troche wcześniej przyjechać do imid już w poniedziałek o 10 mamy być przyjęci na odział!robiłam jej badania i wyszły w normie tylko mocz nie zabardzo bo ma białko(0, 015)ale dzwoniłam do nich i powiedzieli że mam przyjechać.mam nadzieje że wszystko będzie ok!trzymajcie sie!buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona trzmamy za ciebie kciuki! ja mam już pietra przed zabegiem, paznokcie to nawet na milimetr nie mogą odrosnąć W Nowym Roku o rok starsza życzę wam aby nasze dzieci szybko uporały sie z problemami, abyśmy miały więcej czasu dla siebie i by nas nasze zdrowie nie zawiodło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
Witajcie SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU OBY BYŁA LEPSZY OD POPRZEDNIEGO ;) Ja wróciłam wczoraj po 2 tyg z piątką dzieci i troszke jestem zmęczona tym wszystkim od poniedziałku wszystko wraca do normy i znowu trzeba sie umawiac na wizyty bo grudzien miałysmy wolny w miare ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Hej Iwonko mam nadzieje,ze wszystko bedzie dobrze-musi byc!!!Daj znac jak wrócicie. Emilko jak impreza?u nas było spokojnie,ale i tak chodzilam jak zombie na drugi dzien:-O W tym tygodniu ide zapisac Zosie na zajecia wczesnego wspomagania z pania psycholog dziecięca-moze ona pomoze nam pobudzic Zosie do reagowania na pyatnia i nauczy mnie jak ja czyms zainteresowac.Podbno sala cwiczen jest super wyposazona,wiec wiążę z tym z duża nadzieje.Co do jedzenia to nic nowego,natomiast z mowa mala sie cofa-przstała gadac wszystko co mowiła-:((juz nie wiem co myśleć:((i z tym gryzieniem-ortodonta koniecznie,bo moze jest wada jakas??/ehhh poczatek roku,a ja w dołku:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas również deprecha:( jestem na delikatnej diecie a dziecko ulewa i wymiotuje a dwa miesiące temu już był miesiąc prawie idealny że nic nie wracało. ni mam pojęcia co robić bo ma juz 6 mies a reflux jak był tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Achaja, refluks może być nawet do 8 ,9 miesiaca. Mój Jako miał też, przed operacją rozszczepu dostawał lek, który działał cuda, DEBRIDAT. Po operacji jeszcze trochę było refluksowo ale coraz mniej i nie tak uciążliwe. i minęło w 7,8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w Nowym Roku u na stary zakończyl a nowy zaczał sie pod znakiem chorób, najierw Mateusz a teraz Jowiska zapalenie oskrzeli az sie boje co będzie dalej. W nocy ciągle arie, taka niewyspana chodze że w sylwestra doczekałam do...23.45 :( Nie czytałam wcześniejszych wpisów bo nie mam chwili czasu dla siebie, Anulaa, kasia, emilia, zosia,karolaa,achaja, gosia, ilcia, dalilax i inne które pominełam ( przepraszam) mam nadzieje, ze u was wszystko ok. pozdrawiam Was serdecznie, mam nadzieje, ze juz teraz bede na bieżąco z czytaniem kefe bo naprawde nie mam kiedy przeczytac mala teraz ciągle płacze a mnie psycha siada. Zosiu jutro nasze dziewczyny maja urodziny :)ucaluj Zosieńke i zycz jej 100 lat i duuużo zdrówka ode mnie i Jowiski. My imprezujemy w sobote, podsuńcie jakies pomysły na łatwe i szybkie dania na cieplo ..cos musze zrobić do tego torta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia10
Witajcie w tym nowym roku. Nie wiem czy to jakieś przesilenie, ale ja też mam takiego doła,że już nie wiem jak sobie radzić. Mała znów ma katar, ostatnio razem z katarem z nosa szła zupka, nie chce jeść i dużo płacze, aż się boję że to znowu ucho. Samochód szwankuje, az strach nim jeździć. Szkoda słów. Miałam nadzieję, że może chociaż ten rok lepiej się zacznie. Na szczęście starsza córcia zdrowa i zadowolona po sylwestrze, bo sama organizowała :) Zosienko ostatnio napisałaś że Zosia nie chce mówić. Ja zaglądam czasami na gazetowe forum i tam coś przeczytałam. może cie zainteresuje http://forum.gazeta.pl/forum/w,13419,119073007,119231568,Re_plyn_w_uszach_po_czym_to_poznac_.html mam nadzieję że źle skojarzyłam. Jowitko i Zosiu Życzę waszym pociechom duuuuuuuuuuuużo zdrówka i jeszcze więcej prezentów z okazji urodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisiu a moja jutro kończy 6 mies :) ja znowu musiałam przejść na diete bezmleczną mała coraz mniej przybiera i coraz czesciej wymiotuje. dodatkowo teraz bez jaj, ryb. co do przepisów to prosta i szybka jestnp. rybka lub pierś na folii aluminiowej, obsypana przyprawami na to warzywa w paski posolić i zawinąć folię. rybe piec ok 20min pierś trochę dłużej 30-40 min zależy jaki masz piekarnik tak ok 180 oC albo jeśli lubicie to coś z makaronem. ugotuja jakiś gruby aldente (wstążki, świdry, rurki) pierś z kurczaka pokrój na kawałki przesmaż na patelni z jakąś przyprawą np. do gyrosa ( nie za dużo) pokrój w paseczki lub drobna kosteczkę paprykę kolorową i wrzuć wlej śmietanę 30 % lub 18% (tylko nie piatnicy bo jest kwaskowa) całe opakowanie nie wiej jaką porcję szykujesz ale ona na ognu się zetnie i będzie stanowiła caly sos a część wciągnie makaron więc ma byc dużo. dopraw do smaku sola pieprzem i gałką muszkatalową. na koniec wlej do makaronu i mieszaj jeszcze 2 min ( jeśli makaron jest ciepły swiezo ugotowany) jak zimny to dłużej. smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Czesc Jowitko dziekuije i najlepsze zyczenia dla Jowisis!!!duzo zdrowka i radosci,kolejnych po0stepów:)) A ja chora i nic mi sie nie chce:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
Zosiu i Jowitko STO LATEK I DUUUUUUŻO ZDRÓWKA DLA WASZYCH KSIĘŻNICZEK ;)**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna28
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO , DLA ZOSIEŃKI I JOWITKI. SAMYCH POGODNYCH DNI, DUŻO RADOŚCI,UŚMIECHU 100 LAT SŁONECZKA 😘🌻❤️kiss]🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️kiss]🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️kiss]🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️kiss]🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️kiss]🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️kiss]🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wszystkim za zyczenia :) Achaja ten pomysl z rybką w folii mnie zainrtygował. napisz mi czy moge np warzywa mrożone do tej folii wlozyc? Bo powiem szczerze troche leniwa jestem ostatnio i tak sobie wymysliłam, ze kupie mrożone warzywa i tam dołoże do tej rybki :) fajnie jakaś to odmiana będzie bo właśnie często przy różnych okazjach makarony podawałam pod różną postacią bo lubimy, ale starałam się, żeby zawsze to bylo cos innego mimo, że to makaron. Aaa i cos tam jeszcze dodac oprócz warzyw można? np ser? robiłas tak? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. jestem nowa .chciałabym wiedziec coś o lapisowaniu podniebienia czy to coś daje ? czy lapisuje sie tylko małe dziury czy duże też? czy ktoś miał to robione? moje dziecko miało 3 tyg temu operacje całkowity prawostronny rozszczep wargi i podniebienia u prof. Dudkiewicz na Koziej niestety małemu zrobiła się dziura w podniebieniu pokarm wychodzi noskiem kontrole mamy 11.01. i być może będzie miał właśnie lapisowanie. proszę o odpowiedź jśli ktopś coś wie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jowitko oczywiście że mrożonki :) rozmrażam rybę natomiast warzywa najczęściej wkładam prosto z zamrażarki. Nie robiłam jeszcze z serem własciwie nie wiem dlaczego bo wyznaję zasadę ze żółty ser pasuje zawsze i wszędzie i oby jak najwiecej. napewno nie zaszkodzi. możesz to samo zrobić w cieście francuskim (pyszne), ja kupuje najtansze z biedronki ok 4zł jest gotowe wystarczy pociąć prostokąty i zawinąć rybę z warzywami tylko o ile w folii możesz przygotować sobie jakiś czas wczesniej i wlączyć w ostatniej chwili o tyle w cieście zawijasz i do nagrzanego pieca inaczej rozmoczy ci się spód i odpadnie. zawija sie moment tylko lepiej zlepiać na gorze. chyba sama zrobie na niedzielę bo tyle o niej pisze że mi się zachciało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia10
Jowitko ja czasami robię kurczaka "po chińsku", kupuje mrożone warzywa chińskie, do tego ze 3 ćwiartki z kurczaka (pałka+bioderko), czasami dokupuje pieczarki, i 2-3 torebki ryżu. Kurczaka piekę z przyprawami (ja daje złocistą do kurczaka, cury, paprykę słodką i ostrą) po upieczeniu skubie kurczaka (razem ze skórką), do tego wrzucam warzywa chińskie, razem duszę, w międzyczasie gotuję ryż, ale nie rozgotowuję, można dać curcume dla koloru, potem wszystko (kurczak z sosem z pieczenia, warzywa i ryż)mieszam i zapiekam. wychodzi całkiem sporo, kurczaka najczęsciej piekę dzień wcześniej. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja do ryżu dodaje cury ok pół łyżeczki i kupuje ryż ten po 1 kg. gotuje w dowolnej ilości wody 15 min ( wiadomo że musi być drugie tyle conajmniej) wylewam na sito i przelewam zimną woda. wtedy jest kruchy, sypki a cury nadaje mu super smak. czasem dodaje jeszcze oregano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×