Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość ania lublin
hej dzieki dziewczyny dzieki wiadomosci super my dopiero we wrzesniu operacja ale moze sie opoznic jak zawszuze a boje sie bardzo jak wyglada caly pobyt szpitalu duzo lekarzy na bloku jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas wszystko się opóźniło o ponad miesiąc najpierw infekcja potem rotawirusy.Mała została przyjęta na odział we wtorek najpierw przyszła pani doktor potem anestezjolog każdy mówi jak będzie postępować chętnie odpowiadają na pytania.Ostatni posiłek 6 godzin przed operacją a picie 4.Rano welfron kroplówka i odprowadziliśmy małą na blok.Mieliśmy szczęście byliśmy pierwsi.Operacja miała być o 9 a zabrali małą 20 minut wcześniej. Po operacji p.doktor wychodzi i wszystko relacjonuje po jakimś czasie wpuścili mnie do niej.Siedzieliśmy tam do 20 rano byłam już o 6, pierwsze karmienie wróciliśmy na normalną sale.Cały dzień ładnie jadła i mogliśmy wrócić do domu,ale mieszkamy blisko imid. Strach jest oczywisty ale będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
do doni dzieki masz moze gg:)bysmy po klikali tak lepiej ja zastanawiam sie nad noclegiem podczas operacji dlugo wasza trwala jaki widok pewnie przez te godziny jest szok dla nas niemoge sie doczekac tego wrzesnia a jak z jedzeniem przed operacja jak miala 4 misiace co dawalas niedlawila sie i czym:) podam ci moje gg 3478219 odezwij sie masz jakies fotki przed po operacj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniulka i Aluś
Witam.My jesesteśmy przed operacją wyrostak zębodołwoego.Termin mamy na 22 maja.Jest to nasza druga operacja.Jetseśmy trocge z męzem przerazeni.Moglibyscie nam cos powiedziec na ten temat,jak dzieci ją znośza, jak wygląda jedzenie i co najwazniejsze ile dni po operacji oczywiście jesli wszystko bedzie dobrze można wyjść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialublin
do aniulki i asi kiedy mieliscie operacje przez kogo oraz jaka wada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniulka i Aluś my mieliśmy operacje pierwszą 13 marca i były na oddziale dzieci po przeszczepie wyrostka nie było najgorzej buzia trochę była spuchnięta jadły płynne rzeczy,dostawały jedzenie szspitalne buzia bolała jakieś 3 dni gorzej jest przemuc się z chodzeniem dzieci boli nóżka z której pobierano kostkę ale to tylko do póki nie zaczną chodzić później jest już dobrze nie powiem ci ile leża dzieci bo nie wiem ale naprawde są dzielne.Chłopiec który miał operacje tego samego dnia co my zaraz wieczorem został przeniesiony na oddział gdzie można już nocować z dziećmi on dobrze jadł i zaczął szybko chodzić chociaż z płaczem i już po 4 dniach go wypuścili nie gorączkował był dzielny.My byliśmy na kontroli 14 maja w IMIDZIE wszystko ok buzia ładnie się zagoiła i nastepna kontrola za pół roku:)wczoraj jedna z mam która przyjechała na operacje z maluszkiem mówiła że znów był rota miała termi na 7 maja a przesuneli ją o tydzień co tam się dzieje ten wirus to stały domownik!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniulka i Aluś jak my leżałyśmy to było dwóch chłopców do wieczora na pooperacyjnej potem na normalną.Karmienie płynne i dzień po operacji wyszli do domku jeden sam a drugi sie bał chodzić to rodzice go nosili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donia :) a czy Ty nie byłas na sali nr 5, tam była taka sliczniutka dziewczynka :D :D ?? ja z Szymkiem na 6 leżałam , potem doszedł Błażejek z obustronnym rozszczepem . 25 wychodziliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik2102 tak to ja z Marysią byłam.Wielkie dzięki za miłe słowa o małej a jak Szymuś my w poniedziałek na kontrole jedziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D :D :D ehh sliczniutka naprawdę :) a jak zniosła operację? jak szwy? u nas wsio ok :) Szymek zajada już po ponad 200ml kaszki zupki kisielki budynie... to szybko macie kontrolę :) my mieliśmy na wypisie że 8-10 tyg po wiec jedziemy 29 na kontrolę :) a nie wiesz jak tam Błażejek? widziałaś go na pooperacyjnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik2102 operacje zniosła dobrze i po wyglądała ładnie (myślałam że będzie gorzej) sporo szwów sie już rozpuściło jeść to lubi mleko zupki różnie a rumianku pić nie pije używam octenisept.Z Błażejkiem byliśmy razem na pooperacyjnej my wyszliśmy a oni zostali.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
nie ma nikogo ostatnio na forum:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem w 35 tyg ciąży i jakieś 3 tyg temu dowiedziałam się, że mój synek będzie miał obustronny rozszczep wargi, wyrostka zębodołowego i podniebienia. Szok totalny, no ale stało się. Chciałam się zapytać czy aby umówić się na pierwszą wizytę w IMID to trzeba poczekać aż dziecko się urodzi czy mogę zrobić to już. A i czy wystarczy,że zadzwonię czy muszę tam jechać?? Jestem z Łodzi, może ktoś coś wie o operacjach tam, w Barlickim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy z wielkopolskiego proszę napiszcie namiary na dobrego logopedę z poznania lub okolic ( leszno, śrem, gostyń)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
janet 99 ja urodzilam 8 lutego coreczke z lewostronym roszczepem wargi i roszczep calkowity podniebienia:)niemartw sie bedzie dobrze ja mialam gorzej dowidzialansie jak urodzilam:)pierwsza wizyte niunia miala 3 tyg pojechalismy do babic do prof dudkiewicz chcielismy zrobic prywatnie,ale zrezygnowalismy przestraszylam sie ze tak szypko wypuszcza i ze nie dam rady:)gy niunia miala 2 miesiace pojechalismy di imidw warszawie tam nas umowili juz na operacje po konsultacj operacja we wrzesniu:) pozdrawiam jak masz pytania pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
mam pytanie ma ktos planowana operacje na wrzesien::) jak my

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ania Lublin, ale do tego imidu na pierwszą konsultację to musiałaś się wcześniej umówić osobiście czy wystarczy telefonicznie? i ile czekałaś? ja mam taki mętlik w głowie, że już nie wiem co robić, byłam w Łodzi na rozmowie z kierownikiem kliniki tym się zajmującej, ale oni tam robią to etapowo, czyli tak jak u naszego bąbla to na 2 razy warga w odstępach 3 miesięcznych, w 18 m-cu podniebienie, a ten zębodół to nawet już nie wiem. Tyle że tyle operacji to mnie troche przeraża. Tyle bólu, tyle pobytów w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tumonia
janet99 - nie martw sie na zapas- szkoda nerwow, a masz porod przed soba :) Musisz byc silna. Ja sie o roszczepie dowiedzialam tuz po porodzie. W szpitalu mi pediatra wszystko wytlumaczyla i kazala sie po wypisamiu zglosic o IMIDu. W IMIDzie na pierwsza konsultacje nie ma jako takich zapisow. W piatki i poniedzialki rano przyjmuja dzieci z rozszczepami. Jak ja tam dzwonilam to powiedzialy mi panie , ze dziecko powinno miec miesiac. Bylam jak moj Maksik mial niecaly miesiac. Operacje mial jak mial 7,5 miesiaca (on mial tylko calkowity obustronny roszczep podniebienia). Najlepiej tam zadzwon i zapytaj - moze sie cos zmienilo. http://www.imid.med.pl/klient1/view-content/32/Poradnie-specjalistyczne.html Takie male dzieci na szczescie nie zadaja sobie sprawy z tego co je czeka i bardzo szybko dochodza do siebie. My jutro idziemy na konsultacje pooperacyjna do chirurga i logopedy. Trzymajcie kciuki :) Pozdrawiam wszystkie mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janet99 Myślę że wystarczy zadzwonić my pojechaliśmy jak mała miała niecałe trzy tygodnie i tego samego dnia nas przyjęto i ustalono termin.Jeden z warunków był taki że dziecko musi mieć minimum pół roku i ważyć sześć kg. Z tego co wiem to w imid wargę i podniebienie robią na pierwszej operacji a zębodół później.Wszystko będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam bardzo dziewczyny za słowa otuchy, na szczęście już mi lepiej, ale pierwsze dni po wykryciu wady były kiepskie... A teraz czekamy na poród, już niedługo, termin ok. 17 czerwca. Tumonia Ty już masz operacje za sobą, więc teraz musi być dobrze :) pozdrawiam wszystkich ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janet99 Ja również jestem w 35 tygodniu, również będzie obustronny rozszczep wargi, czy podniebienia to niestety nie można stwierdzić. Również jestem z Łodzi, chętnie się podzielę tym co wiem. Nie mogłam odpisać ostatnio bo wylądowałam w szpitalu, ale chętnie się podzielę tym, co ja wiem. Jeśli chcesz to pisz: marcik1989@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janet99 mój syn urodził się z obustronnym rozszczepem wargi i podniebienia z wyrostkiem zębowym ja dzwoniłam zaraz po porodzie będąc jeszcze w szpitalu z małym umówili nas na wizytę na 10 września czekaliśmy na wizytę 3 miesiące a óźniej podali nam termin operacji która odbyła się 13marca,mieliśmy pierwszy termin na 29 luty ale na oddziale panował rotawirus i nas przesuneli.Jesteśmy obecnie ponad 2 miesiące po operacji i zszyli nam wszystko następna operacja jak mały będzie miał 2 lata i jak wszystko się uda to tylko 3 operacje jeszcze nas czekają bądź dobrej myśli nie martw się.Ciesz się końcówką ciąży i wypoczywaj jak najwięcej.Jeśli chcesz mam nowe smoczki którymi karmiłam syna niestety piersią nie dało rady chociaz pierwsze dni się męczyliśmy i karmiłam.furia83@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poker137
do smutnej2011 ja jestem z wielkopolski ale z pod środy wielkopolskiej i jedynie ze środy mogę ci polecić logopedę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :0 mysmy byli dwa i pół miesiąca po porodzie na konsultacji , w listopadzie 2011 , nie trzeba na konsultacje się rejestrować ani nic, przyjeżdzasz i idziesz do rejestracji , musisz miec tylko skierowanie do chirurga , zaświadczenie z ZUS ze dzicko zostało zgłoszone do NFZ , oraz ostatni druk RMUA osoby na którą jest zapisane ( ubezpieczone) dziecko -- mama albo tata , jesli obojhe nie maja ubezpieczenia to może je ubezpieczyć dziadek albo babcia :) po rejestracji siadacie i czekacie na swoją kolej :) A ja mam pytanie do mam których dzieci są juz jakis czas po operacji , kiedy zaczęłyście dawać chrupki i inne jedzonka tak do rączki ? Szymke już baaardzo chce, dodatkowo swędzą go dziąsełak bo zaczyna się u nas ząbkowanie ,, trochę pózno ale cóż, moja córa też jeszcze bezzębna w jego wieku była :) pisze mi na wypisie że miesąc czasu dieta płynno papkowa i własnie dlatego nie wiem czy potem mogę tak dawać te chrupeczki czy delikatnie przejść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za info bo od mojego gina to coś się dowiedzieć to graniczy z cudem, i pomyśleć, że wybrałam go bo wszystkie koleżanki go polecały. Właśnie wczoraj u niego byłam i pobrał ode mnie posiew na paciorkowce (?). Eurestia czy Ty też coś takiego miałaś? bo mi wytłumaczył, że musi wiedzieć czy w naszej sytuacji nie będzie trzeba po porodzie podać antybiotyku dziecku. Furia i Eurestia na pewno się odezwę na maila, bo mam jeszcze kilka pytań, ale może po nd :) dziękuję jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janet ja miałam pobierany :0 ale akurat nie mam paciorkowca :) super że pobrał bo naprawdę jakby był paciorkowiec i zaraził dziecko to mogą byc problemy a tak to od razu antybiotyk i po sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tumonia
eh- buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu - wczoraj byliśmy na kontroli - niestety na samym końcu (przy gardle) okazało sie , że jeden szew nam puścił :((((((( - no i czeka nas zabieg za rok :(((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×