Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość anialublin
paula podaje emeila annatomaszewska23@wp.pl przesli fotki napisz co tam najlepiej brac dla dziecka i siebie kiedy dowiedzialas sie kto operuje ile godzin operacja napisz wszystkodzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialublin
paula przeszukalam lieste my juz pisalismy ze soba i mam fotki wiec przeppraszam za klopot napisz tylko jaki widok synka byl ile godzin trwala operacja ile wczesniej badania robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulal22
Faktycznie może już pisałyśmy razem....wiesz z tyloma mamami się tu pisze że człowiek się gubi:) Widok był...okropny:( te szwy,opatrunki,ale przyzwyczajaliśmy się do tego z dnia na dzień. Bo wiesz przez 8 msc Igorek miał ,,bombelke'' nad ustami(słowa córki) a po tym taka drametrialna zmiana.Pozniej już było ok. Badania jest najlepiej zrobić przed planowanym dniem telefonowania do IMIDZ o potwierdzenie operacji. Ja tak robiłam tym razem,choć operacja przesunięta to one i tak będą aktualne.Przesyłam zdjęcia z teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
dziewczyny mam pytanie ma ktos do odspredania ochraniaczy dla dziecka na raczki po operacj lub gdzie mozna kupic albo jak zrobic:)poniewaz moja teraz pcha strasznie rece a co po operacj bedzie niewiem:(pozdrawiam cym blizej gorzej przezywam ale jak kazda matka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka12345
ania lublin - szukałam ochraniaczy w całej Warszawie i powiedziano mi że czegoś takiego nie produkują. Z tego co wiem, na tym forum wiele mam oferowało się, że coś takiego odda lub odsprzeda. Ja skorzystałam z tego co oferują pielęgniarki w szpitalu tzn. wiązały rączki malutkiej. Nie martw się to tylko tak źle brzmi ale wygląda dobrze i jest skuteczne. Przynajmniej w pierwszych dobach. Sposób ten stosowałam również w domu na noc aż do rozpuszczenia się szwów. Ale muszę Ci powiedzieć, że później moja córcia zaczęła sobie radzić z tą "ochroną" - zwijała się jak kuleczka i sięgała rączkami do twarzy;) Sprytne te nasze dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulal22
Anialublin... Na @ przesyłam ci schemat jak zrobić te ochraniacze.Ja niestety nie mogę ich oddać bo mamy kolejną operacje.A jeśli chodzi o operacje to jak jest teraz w IMIDZ bo my mamy być na 2 sierpnia w przychodni tj czwartek,myślę ze w piątek operacja....ale z tego co pamiętam to w piątki nie robili operacji?!Zmieniło się coś,może której z waszych pociech miało operacje w piątek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
hej puula my mamy 20 wrzesnia a to wypada w czwartek ale jak bedzie niewiem a wy teraz na wyrostek macje operacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka12345
Paulal obecnie robią operacje również w piątki. W związku z sezonem urlopowym oraz przesunięciami wcześniejszymi związanymi z rota mają dużo operacji każdego dnia (nawet 9)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzwonilam dzis do imidu bo planowana operacja miala byc 30 lipca ale tydzien maja opoznienia i znow mam dzwonic za tydzien 3 sierpnia.i znowu stres...ciekawe ile to potrwa,bo ja nerwowo nie wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulal22
Anialublin.... Tak my właśnie mamy teraz ta operacje na wyrostek zębodołowy.Pytam o ten piątek bo jeśli mają zamiar zrobić operacje w poniedziałek to ja równie dobrze mogę przyjechać w niedzielę a nie w czwartek by siedzieć tam i czekać.... Zocha1980.... To przygotuj się że operacja odbędzie się 6 sierpnia,bo my mieliśmy 26.07 a mamy przesuniętą o dokładnie o 7 dni tzn na 2.08...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialublin
paula to fajnie ze juz chyba ostatnia chyba ze korekty odezwi sie jak wrucicie juz trzymam kciuki masz racje jak operacja w ponidzialek po co siedziec jakiea najlepsze do szpitala musze kupic u nas tez wyostek bedzie ale za 1,5 roku u was ile maly ma kto operuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulal22
Ania raczej będzie na pewno jeszcze jedna operacja,bo Igorek miał całkowity rozszczep wargi i podniebienia i teraz jest zaplanowana operacja na lewą stronę wyrostka,a za jakieś 6 msc druga...Iguś 22 czerwca skończył 2 latka,a operuje go Dr.Orest Szczygielski,korekty żadnej nie przewidujemy bo buzka wygląda ślicznie. Zresztą widziałaś na zdjęciach:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialublin
paula to roszczepu nie zrobili odrazu moja ma calkowity roszczep podniebienia ale wargi kawlek z lewej strony wyrostka nam powiedziano 2 operacjach jak to jest przeprszam ze tak cie mecze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulal22
Nie wiem dokładnie jak wygląda rozszczep twojej małej,ale nasz był taki że podniebienie wyszło mu na zewnątrz i miał taka mała bombelke. Zoperowali ją przy pierwszej operacji,oczywiście ząbki wyrosły normalnie.Ale teraz jego górne dziąsło wygląda tak DDD----DDD----DDD tzn. zęby-przerwa(brak dziąsła)-ząbki-przerwa(brak dziąsła) i ząbki.Mam nadzieje ze zrozumiale napisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
dzieki paula masz moz gg:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
ma ktos operacje we wrzesniu:) w imidzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarlenkaTychy
Witam wszystkie mamuśki, tatuśków no i oczywiście wszystkie aniołki :)) Z mężem dowiedzieliśmy się w zeszłym tygodniu przy drugim badaniu prenatalnym że nasz synuś ma rozszczep prawostronny wargi i podniebienia. Nie ukrywam ze był to szok i noc nieprzespana, ale na następny dzień było już dobrze :) Na początku chciałam dowiedzieć się czy któraś z Was rodziła na Śląsku i czy może polecić któryś ze szpitali. My zastanawialismy sie nad szpitalem Zakonu Bonifratrów w Katowicach, ale nie wiemy jak wyglada opieka po urodzeniu dzidziusia z rozszczepem :(. Ponadto czy chodziłyście do jakich specjalnych szkół rodzenia ?? Nie jestem zorientowana czy na takich zajeciach uczą jak karmić maleństwo i opiekować się nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarlenkaTychy
Dziewczyny jak długo oczekuje się na operację rozszczepu wargi i podniebienia w IMIDzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulal22
Witamy kolejną mamuśkę z dzieciaczkiem z rozszczepem... Na temat szpitala w Katowicach nie jestem ci wstanie pomóc,bo mojego syna operowano w IMIDZ całkowity obustronny rozszczep wargi i podniebienia. Operowany był jednoetapowo w gdy miał 7 msc. Początki są trudne bo szkrobek musi się nauczyć jeść,my mieliśmy taki problem i mały zaczął umiejętnie jeść po tygodniu,oczywiście nie z piersi bo nie umiał zassać przez brak podniebienia.Ale nie martw się jeśli twoje maleństwo też będzie miało z tym problem to są w aptekach specjalne smoczki dla dzieci z rozszczepem :) Ja na żadnych szkół rodzenia nie chodziłam bo o wadzie mojego synka dowiedziałam się dopiero przy porodzie!!! A opieki i karmienia nauczyła mnie Doktorka ze szpitala.Potem z dnia na dzień już było lepiej,czabyło dojść do wprawy:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie tutaj nie było... Juz jestem po porodzie danwo bo miesiąc przeszło i mamy wyznaoczony termin w IMID na 23 stycznia przyszłego roku. Mam dzwonić jeszcze 18-ego, żeby potwierdzic. Trafilismy do dr Surowca:) i to on nas będzie operował. Gdyby ktoś chciał, to mozna nawet telefonicznie zmienic lekarza, gdyż sie o to pytałam. Operuje lekarz, który przyjmował na konsultację. Dr Surowiec jest w IMID w piątki gdyby któraś z was chciała akurat do niego trafić. Moja malutka ma obustronnie buźke rozszczepiona, ale wszyscy mówia, że to jej uroku dodaje. Karmiłam ja piersią do zeszłego poniedziałku, ale przez sytuację rodzinna straciłam praktycznie pokarm. Z butelką jest więcej problemów, ale tylko dlatego, że uzywam butelki i smoczka aventa, zeby mała sie od cyca nie odzwyczaiła. Generalnie rozszczep to już dla nas smieszna historia, kiedy myslimy z mężem o zmartwieniach podczas ciąży, teraz męczy nas niestety kolka i 2 zabki które niestety się wyzynają przez prawdopodobnie rozszczepiony zębodół... Pozdrawiam wszystkie mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarlenaTychy
Dziekuję bardzo za informację :) na dzien dzisiejszy najbardziej boimy sie wlasnie karmienia, mamy nadzieje ze w szpitalu ktory wybierzemy zostaniemy odpowiednio przygotowani :) Paulal22 czy przez rozszczep Twoje dzięciątko mialo tez naruszony nosek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
eusteria:) fajnie ze juz macje termin wyznaczony teraz tylko czekac my jestesmy coraz blizej bo 19 wrzesnia mamy jeszcze 14 wrzesnia mam dzwonic jesi chodzi o kolke moja mala miala strszna niewiedzielismy co dawac ale lekarka powiedziala lyka powietrze przez roszczep ale juz od 2 miesiecy ok jest ladnei je smoczkeim nuk do roszczepow daje sobie rade takiego w szpitalu pokazali i daje jej pozdrawiam jak pytania piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
ma ktos operacje we wrzesniu niech sie odezwie w imid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, pozdrawiam Was serdecznie a najgoręcej Wasze ukochane Maluszki!!! Macie pytanka piszcie anusiag28@gmail.com Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
hej andia jak maly tam sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
pulaa mam prosbe jak bedziesz w imid wes telefony na noclegi dzieki:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania lublin Stach ma się świetnie!!! jest cudowny i nawet nikt nie zauważa, że miał operację :) gada jak najęty tańczy i spiewa :) Niestety już zaczynam martwić się drugą operacją :( a jak Twoje Maleństwo? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulal22
MarlenaTychy Igorek miał naruszone tylko dziurki w nosku,ale po operacji wszystko jest już na swoim miejscu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulal22
Ania my z mężem byliśmy na noclegu po operacji u sióstr które przyjmują rodziców właśnie z IMIDZ warunki bardzo dobre.Nie jest aż tak daleko od IMIDZ raptem 5,5km,samochodem jakieś 10 min.A płatność ,,co łaska''. Podam ci numer jak już będę na miejscu bo z tel mi się wykasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
pula dzieki bardzo a mala dobrze ja czekam z niecierpliwoscia strachem na operacje patrze ubranka a ile wczesniej umawialas u siostr noclek maz mogl zostac na pare dni by w dzien zmienic w szpitalu jak placiliscie pokoje jakie sa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×