Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość GOFR

Kto z was ma brzydkie zęby?

Polecane posty

Gość no to panie stomatolog
powiedz mi... wlasnie ukruszylo mi sie kawalek koronki, dentysta to zrobi czy musze całą wymienic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drożdzóweczka
Kochany nasz panie specjalisto od ząbków:)Chcialam się poradzić w pewnej sprawie jak można...Dawno temu(tzn moze z 4lata temu:P)mialam plombowane dwie jedynki(zrobila mi się dziura tak jakby z tylu i tam tez mi zalozyla pani dr plombki)wszystko w sumie bylo ok,ale teraz zauwazylam ze sa przebarwienia w" przerwach" miedzy ząbkie nr 1 a nr 2:Pwidać troche bialej plombki a troche jakiegos czegos przezroczystego(tak jakby troche blombki wypadlo)Zaczyna mi to przeszkadzac,bo to wyglada jakbym miala chory zab.Taki brzydki prześwit,jeszcze na jedynce:(.Można coś na to poradzic:)? Z gory dziękuję za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GORF
hałabałakrasnal to kobieta Drożdżówko ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drożdzóweczka
Ups...bardzo przepraszam szanowną koleżanke:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ja tez moge prosic
o rade a mianowicie moje wszystkie zeby i gorne i dolne sa zakrzywione do srodka i przy zagryzaniu zachodza na siebie tak ze mam problemu zeby cos ugryzc np jablko mam pare ubytkow tj gorna 4i 6 oraz dolne 6i 7reszta wyleczona czy cos mozna zrobic bo chce sie troche w zyciu pousmiechac drogie leczenie odpada bo jestem na rencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOFR
Podnoszę , tak na sam początek niedzieli! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletta19
ja mam koszmar po ojcu taki kly wstydze sie usmiechac i niewiem co zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drożdżóweczko :] plomby, zwłaszcza te \"białe\" czyli z kompozytu, należy raz na jakiś czas wymienić, bo się przebarwiają, kruszą lub tracą szczelność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ja też mogę prosić- wyleczyć się da i bez pieniędzy, czyli na NFZ. A jeżeli chodzi o "zakrzywienie" no to nie ma innej rady jak wizyta u ortodonty, która jednak kosztuje niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drożdzóweczka
Dziękuję;)Karze je sobie wymienić:) Buziunie,miłego wieczorka i szerokiego uśmiechy:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bggtdr
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyjhghjko
ja mam ale juz niedługo zreszta juz teraz wygladaja fajnie ale jak sciagne aparat beda super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuleńka
mam do was pytanie, gdyż mam krzywe zęby są zdrowe i białe ale jest pomiędzy nimi przerwa a w zasadzie dwie. Kiedyś nie miałam takich aż widocznych tych przerw ale po pewnym czasie zaczęły mi się rozchodzić bo jak się okazało po wizycie u ortodonty to nie mam w ogóle trójek. Wstydzę się uśmiechać bo nie wyglądają za ładnie . Poradźcie mi co mam zrobić bo na aparat mnie nie stać. Ostatnio wpadłam na pomysł, aby zaplombować te przerwy ale kiedy poszłam do stomatologa to mi powiedział, ze są zdrowe i szkoda było by je niszczyć. Czekam na ratunek z waszej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam proste zęby szpare mała miedzy jednynkami, nie sa szare ale ie sa biale, taki pol na pol i to mnie wkurza.a co najgorsze, prawie wsztystkie te tylne zeby mam polatane, kieys czarnymi plombami, teraz wymienione sa na biale, ktore po pol roku zaczely szarzec.i ciagle psuja sie, dookola plomby itd.pol biedy, z zewnatrz wygladaja zdrowo, wszystkkie takie byly, ale jak zaczela mi wiercic jednego zeba, na wierzchu ok, a w srodku masakra, psuja sie od srodka i tak po kolei kazdy:(:(:(nie mam sily robie te zeby i robie i konca nie widac.mowia ze to przez tarczyce, mialam zakladane lekarstwa, nowe plomby i co?i nic i to jest moja zmora choc jak sie usmiecham nikt by nie pomyslal ze nie znosze tego robic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze chcialam miec idealnie biale zeby,ale niestety takich nie mam. Chodzialm do dentysty,ktory powiedzial mi,ze naturalny kolor zebow to wcale nie bialy,tylko taki posredni miedzy bialym a jasnym zoltym,a bielusienkie zabki to niestety wymysl naszych czasow! I zawsze sie dolowalam z tego powodu,ze moje zeby nie sa snieznobiale,a teraz mam to gdzies,i jeszcze na dole mam krzywe jedynki,ale tak bardzo tego nie widac! a u innych ludzi razi mnie to,ze sa mlodzi,a np.nie maja zebow z przodu,albo maja dziurawe strasznie,brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hałabałakrasnal jesli mam nieduże zęby i chciałabym aby były większe dłuższe to po aparacie takie będą czy trzeba cos innego zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joluuuniaa
jjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolte zabki - kiedys
ja mialam zolte zeby, nie wiem od czego, myje regularnie... coz pije duzo herbaty. Na zdjeciach wygladalam jakbym napila sie zoltej farby, wstydzilam się usmiechać. Poszlam je sobie wybielić, dzisiaj są pieknę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam zawsze bardzo, bardzo białe zęby. Często mnie się pytają czy wybielałam. Wyglądają bardzo ładnie ale niestety nie jestem z nich zadowolona. Ktoś wyżej pisał, że żółte zęby są zdrowsze i to prawda. Ja mam ze swoimi masę problemów. Mimo że myję je często mam duże problemy z próchnicą. Plomba w prawie każdym zębie. Mają tendencje do ścierania się i łamania. Często odpada szkliwo. Więc jeśli miałyby być mocniejsze to wolałabym jednak trochę bardziej żółte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joluuuniaa
do luna91- aparat Ci ząbków nie powiększy, ani nie wydłuży, jedynym wyjściem błyby raczej licówki albo koronki. Jednak jeżeli nie masz z nimi większych problemów np. pokruszonych, z lukami, bądź krzywych, to może postaraj sie je zaakceptować ;) naturalne ząbki to zawsze naturalne. (nie wiem ile masz lat, ale im póżniej tym lepiej poddawać się takim "zabiegom") :P wiem co nieco na ten temat...mam bowiem założony mostek na 6ciu górnych, przednich zębach, a dodam, że mam dopiero 19 lat, a z tym "problemem" męczę się od 7 roku życia, gdyż w wyniku uderzenia twarzą o asfalt spora ich część się ukruszyła. Ale wszystko idzie przeżyć i się przyzwyczaić :) ( nie są idealne, jak ktoś ma pojęcie na ten temat,to idzie zauważyć lekką różnice :P hehe)... sami wiecie, że ludzie mają na prawdę gorsze "niepełnosprawności". zatem Kochani... ząbki nie muszą być super śnieżnobiałe, ani też idealnie prościutkie, najważniejsze żeby były wyleczone, co jakiś czas kontrolowane i żeby oddech był "świeży" ;) główki do góry ;) pozdrawiam Wszystkich czytających :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joluuuniaa
oczywiście miałam ukruszoną sporą część stałych zębów (tak dla jasności) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała gała
ej tam była jakaś gadk że ktoś ma sobbie założyć aparart i rozszerzyć dzióre żeby sztucznego zęba wciepnąć...a nie lepiej założyć aparart żeby tą przerwe usunąć wsuawjąc ta tróje w miejsce dwójki?? ODPISZ MI KTOS NA TO PLISSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michat
Moje zęby to porażka zaniedbalem. W wyniku zderzenia z asfaltem straciłem mniejsza połowę zęba 1. A między 1a 2 porobily mi sie dziury. Tylnie zeby są w miarę oki mam 7 usunięta i do usunięcia 6 dolną . Jebal pies tylnie zeby tylko ten przud dało sie zrobic bo nawet sie uśmiechnąć nie mogę. Doradzadzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GICIARA
Czytam i czytam....i oczom nie wierzę!KORONKI?????To jest dopiero masakra!Nie wiem ile czasu już je macie,ale gwarantuję Wam,że max 5 lat się pocieszycie.Pózniej zaczną sie kłopoty z korzeniami zębów na które ponakładane są owe koronki.Leczenie kanałowe po kolei,jak lecą a potem wystarczy lekka infekcja i już króciutka droga do tzw.szuflad.Nie piszę tego oczywiście,zeby nastraszyć kogokolwiek,ale żeby przestrzec tych,którzy zamierzają zrobić sobie koronki.Ja równierz nosiłam sie z takim zamiarem,byłam u 4-rech specjalistów i trzech z nich dopuszcza mozliwość pojawienia się takich kłopotów w pózniejszym czasie,a jeden z nich wręcz stanowczo odradzał zrobienie koronek;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszka
Dokładnie tak - koronka czy mostek to zawsze jest pozorna oszczędność. Implant teoretycznie wychodzi drożej, a w praktyce okazuje się nawet tani:) Jest w końcu na lata. W krakowie dobrze robią implanty na zwierzynieckiej w alfa dental, też kiedyś rozważałam zrobienie mostka,ale jak rozwazyłąm wszystkie za i przeciw to się rozmyśliłam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hałaba... mam 15 lat (chłopiec) i gdy byłem mały to gdy mi rosły stałe zęby jeździłem po nich palcami teraz mam mega krzywe szególnie te z przodu czy jest dla mnie jakiś ratunek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×