Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lentilka

staram sie o dzidziusia , mieszkam w Anglii

Polecane posty

zastanawiam sie czy oprocz mnie jest ktos taki, kto podjal decyzje o staraniach o male baby wraz z rokiem 2009... mieszkam w Anglii, nie mam polskich kolezanek, a do pogadania, to nie ma jednak jak Polka....{ } jezeli ktos tu taki jest to niech sie odezwie, bede zagladala co jakis czas na ten topik, razem razniej *******Zapraszam**********

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabbbbkoooo
My mielismy sie starac o dzidziusia od nowego roku ale dzidzius tak dlugo czekac nie chcial i sam sie o siebie postarał ;-), tak wiec za jakis miesiac bedzie na swiecie. Zycze powodzenia w staraniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie mialabym nic przeciwko takiemu obrotowi spraw, ale wtedy bralam jeszcze tabletki... gratuluje dzidziusia, duzo zdrowka dla was i lekkiego porodu...;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koineczka
Ja jeszcze się nie staram ale zaczęłam przygotowania i wkrótce zamierzamy zacząć starania. Chętnie zajrzę czasami na ten topik. Ja również nie narzekam na nadmiar polek wśród znajomych i nie zawsze jest z kim pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na pewno bede tu zagladala, moze jeszcze ktos do nas dolaczy... wiem, ze jest wiele tego typu topikow na innych forach, ale czesto wszyscy sie znaja, a ja wolalabym porozmawiac z kims kto tez mieszka w Anglii, poza tym no wlasnie nie mam tutaj kolezanki-Polki,a chcialoby sie nieraz z kims pogadac nawet o pierdolach... moje przygotowania narazie wygladaja tak, ze biore kwas foliowy, zobaczymy jak to bedzie, podobno to nie tak hop siup...ale wczesniej czy pozniej musi sie udac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAriusz BHP
no prawdopodobnie w 2009 ja też zacznę się starać o dziecko z żoną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koineczka
Ja miałam więcej przygotowań bo chciałam rzucić palenie przed staraniami. jest już dobrze ale czasami jeszcze popalam:( Od kilku dni zaczęłam brać kwas foliowy i myślę że za dwa, trzy miesiące zaczniemy starania. Napisz z której części Anglii jesteś i ile masz lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOO witamy Mariusza BHP- a Pan tu do nas z inspekcja BHP rozumiem :-) :-) witamy ja mieszkam w polnocno-wschodniej czesci Newcastle-Durham-Sunderland te rejony,a Ty gdzie do najmlodszych to nie naleze za kilka miesiecy bede miala 29 :-((((( ja nie pale ale wszyscy mowia, ze jak sie zachodzi w ciaze, to od razu podobno cie odrzuca tak jakby twoj organizm sam dawal ci znaki, nie wiem bo nie bylam w ciazy, ale zycze wytrwalosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koineczka
Ja okolice birmingham i również do najmłodszych nie należę - w tym roku stuknie 28 lat więc czas najwyższy się postarać. Muszę przyznać, że mam trochę obaw i dlatego ciągle odkładałam decyzję o dziecku. Witam behapowca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAriusz BHP
nie nie jestem inspektorem bhp :-) mam 29 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko zaluje, ze powiedzialam o tym, ze zaczynamy sie starac krewnej w rodzinie, to bylo pod koniec zeszlego roku, z tym, ze wtedy jeszcze bralam tabletki, i ona potem w mailach, sms-ach ciagle mi sie pytala i jak i jak i sie wkoorwilam...bo na pewno jeszcze powiedziala o tym innym....i wtedy naprawde poczulam presje wiec odwolalam to, powiedzialam, ze najpierw musimy cos tam i cos tam, a dopiero jak to i tamto zrobimy to sie wtedy zabierzemy do roboty...dlatego nie radze tego robic co ja zrobilam, w sumie w realu wie tylko moja jedna kolezanka, ale my sobie gadamy na rozne tematy i nawet jak odniose porazke to nie bede sie wstydzila jej powiedziec, ze nie wyszlo czy cos kazdy reaguje na to roznie, mnie wkazdym razie nie podobaly sie te jej ciagle dopytywania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koineczka
Jak na tatusia to wiek odpowiedni, rozumiem jednak że dziecko pod sercem będzie nosić żonka - tradycyjnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tylko sie smialam z twojego nicku, ja tez nie jem tylko lentilek :-))) mariusz ja kolezanki-Polki nie moge znalezc, a co dopiero tu snic o kolegach, siema!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAriusz BHP
no to chyba że nie ja :P a wiek to nawet aż za poważny bo to będzie pierwsze dziecko my na razie konkretnych dat starań nie znamy, nikomu się nie chwalimy i nie zamierzamy bo potem będzie dopytywanie "a czy już?" "a czemu jeszcze nie?" "a co się złego dzieje?" i po co to komu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAriusz BHP
to gdzie Ty siedzisz że Polki nie możesz znaleźć? pełno jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koineczka
lentilka - u mnie podobnie, kiedyś powiedzieliśmy że planujemy na ten rok i się zaczęło. Każdy sms, mail czy telefon zaczyna się od pytania czy już dzieciątko w drodze. To jest cholernie irytujące. Oczywiście powiedziałam to do jednej osoby a pyta cała rodzina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja zrobilam ten blad i teraz musze jakies kity wciskac, zeby sie nie dopytywali... no ja niestety nie mam kontaktu z Polakami, skonczyl mi sie kontrakt w listopadzie w sytczniu mam miec rozmowe, mam nadzieje, ze dostane ta prace, bo bardzo mi jest potrzebny kontakt z jakimis ludzmi, niestety w poprzedniej pracy nie bylo ani jednego Polaka, poznalam jedna Polke, ale ona wyjechala, bo ja Anglik rzucil moj maz jest Anglikiem i w sumierodzine ma ok, b.ich lubie no ale ze on jest ode mnie sporo starszy to wiekowo za bardzo jego znajomi mi nie odpowiadaja, bo on ma znajomych jeszcze starszych od siebie 29lat to dobry wiek na bycie tata!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koineczka
Znalezienie polskich znajomych nie jest takie proste. Ja mam w pracy jedną polkę. Tu gdzie mieszkam jest wielu polaków tylko pogadać nie ma z kim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
##koineczko## dobrze, ze masz prace, ja jak nie dostane tej pracy to juz pojde gdziekolwiek, po to tylko, zeby w domu nie siedziec, chodze pozno spac, pozno wstaje, zajmuje sie pierdolami, musze sie ...zorganizowac, to bedzie moje postanowienie na 2009rok, chociaz moj maz sie smieje, ze w poprzednim zyciu bylam chyba niemcem, bo on w porownaniu do mnie to jest zrelaksowany, wyluzowany na maksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
A ja juz mam bobasa ma juz miesiac,i zdecydowalam sie na niego po dziesieciu latach od pierwszego i jestem zachwycona a dodam ze wczesniej bylam anty-pieluszkowa i wogole nastepne dziecko nie bylo w moich planach.A tu prosze siedze i teraz kupki, mleczko, usypianie itd., a ja taki pracocholik bylam!!!!przezylam 9 miesiecy w pracy(pracowalam do ostatniego dnia) oraz poród najpierw w basenie a potem mialam emergency cesarke i urodzilam niezlego klocuszka bo 4032wazylo!!!bylam również przy porodzie kolezanki no i co najlepsze moi rodzice ani rodzina nic nie wiedziała o ciąży wiec 9 miesiecy przeżyłam w spokoju koncentrujac sie na dziecku swoim zdrowiu oraz na pracy!!!a potem szok dla wszystkich ale zato jaka niespodzianka byla!!!pozdrawiam kolezanki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze gratuluje niezlego bobasa!!!! Po drugie swietny pomysl z tym szokiem dla rodziny i spokojem przez 9miesiecy!!!!chyba tez tak zrobie, oby tylko sie udalo w tym roku!!!!! a czy mozesz napisac jak to jes w Anglii z ta ciaza, bo ja slyszalam takie opinie, ze tutaj ciaza zaczynaja sie interesowac (lekarze) dopiero w 3miesiacu, czy to prawda? 2222 wpadaj od czasu do czasu na ten topik, moze sie rozkreci, nie chce chodzi na te ciaza i cos tam, bo duzo tam smutnych historii, ze nie moga ze nie cos tam, mnie potrzeba optymizmu!!!siemanko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wszystkim, jestem staraczka juz od 3 miesiecy. chetnie sie do Was przylacze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sopratutto
widze, ze te co maja mezow anglikow spiesza sie z ciaza jak moga, bo dziecko zwiaze je z obcokrajowcem na stale, do tego dochodzi kasa:D Polki sa jednak cwane:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez slyszalam, ze dla anglikow ciaza to jest dopiero po 3 miesiacu. jak wczesniej poronisz, to sie tym nie przejmuja. ja po pierwszym miesiacu nieudanych staran zapisalam sie na 28dni.pl sa tam wspaniale dziewczyny:) polecam:) mierze codziennie rano temperature, zapisuje wszystko na wykresie i wiem o niebo wiecej niz jak zaczynalam. wiem kiedy mam owulacje i kiedy najlepiej sie przytulac:) a za 4 dni bede juz wiedziec czy ten swiateczno-noworoczny miesiac pomogl nam w starankach o mala fasolke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego uwazasz ze tylko Polski, ktore sa z anglikami? ja jestem 5 miesiecy po slubie i praktycznie od razu zaczelismy sie starac... co ma piernilk do wiatraka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sopratutto
Pisze tak, bo obserwuje jak zachowuja sie Polki w UK. W Polsce, kiedy mialy facetow Polakow nawet nie pomyslaly o ciazy. Wyjechaly do UK, poznaly Anglikow i nagle antykoncepcja zaczela zawodzic, dziwne prawda?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam nikogo takiego... no ale kazdy sadzi po sobie... ja nawet jak bym byla z najbogatszym czlowiekiem na swiecie to bym go na dziecko nie lapala! niektorzy maja dzieci z milosci a nie tylko kasa i kasa! znajoma jest z anglikiem, i to ona wiecej zarabia niz on, on nigdy kasy nie ma, dlatego nie rozumiem dlaczego mialaby go na dziecko lapac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****masonowo*****ciesze sie, ze sie dolaczylas!!! Witam, witam!!!! slyszalam o forum 28dni myslalam tylko, ze jest platne??? ja na razie korzystam z fertility friend z tym, ze dopiero zaczelam, nawet jednego cyklu nie mam jeszcze pomierzonego, ale zaczelam czytac i troche sie lapac z ta owulacja, wczesniej mnie to w ogole nie interesowalo, bo bylam na tabletkach *****sopratutto *****a skad takie pochopne wnioski?nie wiesz o mnie nic , jak dlugo znalam meza przed slubem, ile lat jestem mezatka ile on ma lat, nos w sos!!!!i nie poznalam go w Anglii, to dopiero dla niego przeprowadzilam sie do jego kraju,wczesniej nawet nie pomyslalabym o emigracjii z Polski, mialam fajna prace, przyjaciol, rodzine,duzo poswiecilam -on na szczescie to widzi tak to jest w zyciu kazdego czlowieka, ze przychodzi czas, kiedy rozmawiacie o tym, ze chcielibyscie miec dziecko i nie wazne czy jestes z Anglikiem, Bulgarem, Niemcem czy Polakiem, po prostu chcecie miec dziecko, i bradzo Cie prosze nie wsypuj mnie do jednego worka z innymi dziewczynami, ktore znasz, bo ja nie wiem w jakim ty towarzystwie sie obracasz, kogo znasz, a o mnie nie wiesz nic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) 28dni.pl jest platne. 33zl za pierwsze 3 miesiace, a potem juz 23 za kolejne 3. duzo wsparcia tam dostaje:) no i nie ma takich komentarzy jak np te powyzej :o zobaczylam sobie na ta strone, na ktorej Ty prowadzisz wykres, ale widzialam, ze tam temp nie mierza w Celcjuszach. kiedy bedziesz wiedziec o wynikach Waszych staranek w tym cyklu? ja juz chyba pisalam ze za 4 dni:) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja gdzies tak za 2 bo wtedy planowo powinnam miec@ zrobilam juz do tej pory 2testy, a jak - cierpliwosc nie jest moja najlepsza strona ;-)) chociaz tam w fertility radza mi, zebym zrobila 11stycznia, ze niby wtedy najpewniejszy(18dni po owulacji) W fetility mozesz mierzyc temp. w celcjuszach, to tylko zalezy od ciebie, to jest amer.strona, jak poczytalam troche historii o starankach to w kazdym tylko God bless, God bless zawsze mi sie chce smiac z tego u Amerykanow, na tej stronie najbardziej lubie porownywac moje wykresy z innymi, a ze sa w Farenheitach, no klikam zobacz w Celc. i mam, dodatkowo mozna naniesc swoj wykres na czyjs i ma sie czrno na bialym juz wtedy, tam pierwszy miesiac jest za darmo jako VIP, a potem placisz, albo korzystasz z podst.opcjii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×