Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lentilka

staram sie o dzidziusia , mieszkam w Anglii

Polecane posty

wlasnie mam rozmowe kwalifik.w spolowie stycznia nie przez agencje, kontrakt 8miesiecy na poaczatek, nie bede czekac, az zajde w ciaze, bo dokladnie nie wiem ile mi to zajmie , po drugie juz musze gdzies wyjsc bo normalnie pier----lca dostaje w tej chacie, nawet myslalam o jakims wolontariacie, pieniadze nie sa najwazniejsze, ale jak by co no to bede ukrywac ta ciaze zobaczymy jak zajde w ciaze a i tak nie dostane pracy to tez nie tragedia, no ale pytam bo wiadomo warto wiedziec, a noz sie przyda, dzieki wielki 2222 bo w sumie to nie wiem jak bym sie tego dowiedziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 2222, tez pytanie z innej beczki, ja dostaje working tax credit i child tax credit na synka, jednoczesnie pracuje od roku w szkole. Fajnie mi porod przypadnie bo na wrzesien czyli najgorsze tygodnie ciazy to beda wakacje(100% platne). Mysle tylko sobie ,maternity pay dostaje przez 6 tygodni, pozniej przez 30 pare tygodni 117 funtow tyg. ale nadal otrzymuje pieniadze na starsze dziecko? Czy oni to jakos dziela wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
kobieta w ciaży wypełnia specjalny formularz który dostaje od położnej wysyła go sama i za 2tyg dostaje specjalna karte MATERNITY EXEMPTION TO TA KARTA UPOWAŻNIA CIE DO DARMOWYCH leków +darmowy dentysta z NHS,leki musi zapisać ci lekarz GP(np.wit, kwas foliowy,żelazo itd )w niektórych przychodniach musisz sie o tą karte upomnieć bo poprostu niby zapominaja jak jesteś obcokrajowcem!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kwas nie wspomaga plodnosci, on jest po to, zeby pomoc kiedy dziecko sie ksztaltuje dlatego jest tak wazny na samym poczatku ciazy do 12tyg. a idealnie jest zazywac go przed ciaza, zreszta cytuje: Badania naukowe udowodniły, że przyjmowanie kwasu foliowego zapobiega występowaniu zaliczanych do najcięższych wad wrodzonych u potomstwa – wad cewy nerwowej (bezmózgowia, rozszczepu kręgosłupa). Dlatego jeżeli tylko istnieje szansa, że możesz zostać mamą powinnaś zażywać preparat zawierający kwas foliowy. To zdrowie Twojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka85
dzieki dziewczyny:) a jesli mozna spytac to gdzie mieszkacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka85
Oxford,a dlugo juz jestes w Anglii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
do LENTILKA jesli kontrakt na 8 miesiecy to spoko ale wiesz zawsze lepiej chuchać na zimne i dobrze poczytać jestem tu prawie 3 lata i w róznych sprawach pomagałam dziewczynom i naprawde różnie to bywało,pracownicy lentilko tez cie nie beda milo traktowali(zwłaszcza polacy jak na nich trafisz)jesli dopiero zaczniesz pracowac i bedą wiedzieli że jesteś w ciązy cięzkie życie wtedy w pracy wiem bo miałyśmy z 7 cieżarnych ja przepracowalam swoje 2.5 roku i żadna nawet nie szczeknęla natomiast na reszcie psy wieszaly i troche jest to smutne bo u mnie w pracy same kobiety !mało tego najgorsze to byly te co jeszcze dzieci nie miały!!!a przecież każda z nich bedzie kiedys w ciąży a znieczulica była straszna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"2222""no tak ludzie potrafia byc wredni, zreszta te wpisy tutaj tez, ze lapie meza na dziecko, to ze ktos nie doczytal juz jestem mezatka,a ta co doczytala to powiedziala, ze Polki plebs lapia ah, szkoda gadac, zobaczymy jak to bedzie z tymi naszymi starankami, ja juz bylam pewna w zeszlym miesiacu myslalam, ze sie troche pobzykam i juz bedzie, ale jednak nie bylo dzieki 2222 aneczka85 prawie 3lata, ale sporo czasu tu spedzilam, na wyjazdach sluzbowych dopiero pozniej sie przeprowadzilam i wtedy mialam zupelnie inne problemy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
do ANIAA (jeśli jesteś samotna) mozesz przed urodzeniem isc do revenue masz tam darmowy telefon zadzwonic na tax work i powiedziec kiedy odchodzisz na maternity zapytaja sie ciebie ile przewidujesz swoje dochody na przyszly rok wtedy kwote z ostatniego swojego peyslypa dodajesz z maternity do marca i to bedzie twoja kwota zarobkow rocznych i na tej podstawie ustanowia ci nowe dotacje na dzieci,wiec nic sie nie martw po urodzeniu dostaniesz kase na dwójke(zaniża ci twoje dochody roczne bo z maternity cos tam jeszcze odejmuja) wiec spoko nie zginiesz bo przez 9 mies jestes jako pracująca i wszystko ci sie nalezy !po 9 mies niestety jest konec i zeby dostawac to co wczesniej musisz wrócic do pracy na minimum16 godz. w tygodniu,wiec babcia ciocie wskazane lub opiekunka za która jesli sie postarasz w czesci oddadza ci kase(musi byc ta opiekunka zarejestrowana i dyplomowana)ALBO po 9 mies postarac sie o inne pomoce ale o te inne strasznie trudno jesli nie nie masz obywatelstwa ang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka85
jesli chodzi o ciaze to myslalam ze to juz bo mialam dziwne ciazowe objawy(nadal mam:/)ale wczoraj dostalam okresu,wiec chyba nie tym razem:) u mnie jest troche trudniej z zajscie bo z mezem sypiamy razem tylko w weekendy,a juz wyjasniam ze ja pracuje na rano,a maz na noc,czyli codziennie sie mijamy,dajemy sobie buziaczka na powitanie i znow rozstanie:)i tak za kazdym razem czekamy na weekend:)a dzisiaj dopiero poniedzialek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lentilak - wejdz sobie na e-baya, wpisz testy owulacyjne i Ci wyskoczy, ze 20 testow za 0,99 czy jakos tak. nie pamietam dokladnie. ja mam takie, najtansze. i pokazuja mi owulacje:) w tym roku skoncze 26 lat, i staram sie o pierwszego. gdybym starala sie o drugiego to pewnie bym tak nie panikowala, ze nie wychodzi:P aaniaa - GRARULACJE! zazdroszcze:) tez bym tak za pierwszym razem chciala, albo jeszcze lepiej wpadka;) taka niespodzianka:) 222222 - ja parcuje dla agencji,a wlasciwie to narazie nie pracuje, bo pracy nie ma, ale codziennie w agencji jestem. jestem tam zapisana od 10 grudnia. czy jak sie jest w takiej sytuacji jak moja (czyli raz pracuje raza nie) to tez mi sie cos nalezy(zakladajac ze bede tam pracowac te 26 tyg)? czy nie? bylam pewna, ze nie, ale nie wnikalam w to wszytko aneczka85 - o jakie leki Ci chodzi? takie jak kwas foliowy? (obowiazkowo), czy np jakies wspomagacze na lepszy sluz czy polepszenie plemniczkow? na lepszy sluz to dobry jest wiesiolek, o ktorym pisala lentilka (brac tylko do owu), pic siemie lniane. mi pomogl na sluz syrop przeciwkaszlowy, ale nie pilam go specjalnie - chora bylam:( na plemniczki podobno dobry jest Salfazin, wit E, kwas foliowy i jesli dobrze pamietam to Androvit, L-Keratynina. te leki kupilam w Polsce jak bylam latem w odwiedzinach. tutaj w Anglii kupuje tylko kwas foliowy, ktory najlepiej zaczac lykac zanim jeszcze zacznie sie starania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
I KOCHANE wszystkie dodatki na dziecko bierzcie na siebie to taka zajebista porada dla wszystkich kobiet,papiery owszem wypełniacie razem z meżem ,partnerem,ale konto i osobe upowaznioną do zasiłków to piszecie siebie kochane!!!! najpierw CHB i wtedy to dostajecie numer na SWOJE NAZWISKO przestrzegam kobietki poniewaz jesli facet ma ten numer z chb i kasa płynie na jego konto i nagle sie rozstajecie to kochane ale nic nie załatwicie na siebie ŻADNEGO DODATKU CZY POMOCY NIE OTRZYMACIE mało tego owy partner,mąz musi pisac do revenue list ze zrzeka sie tego CHB na ciebie i dopóki ty nie dostaniesz nowego numeru to masz przerabane!!! a wiadomo jacy faceci sa! kolezanka której pomagam czeka 7 mies i nic! nie moze załatwic dofinansowania do chaty i calej reszty!!!!!!a została sama z 2 dzieci i po 9 mies mat. pay musi zapieprzac do pracy wiec mame sprowadziła do dzieci!!!a była mezatka i w polsce ja sprawdzaja do tej pory czy zasiłkow nie bierze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka85
dziekuje za wszystkie info:) ja uciekam spac bo rano trzeba isc dopracy:) pozdrawiam dziewczyny do juterka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka - juz pisalam wyzej co jest dobre na dni plodne (wiesioek i siemie lniane). bedziesz miala sluz wygladajacy jak bialko jaja kurzego. no chyba ze juz masz, tonie masz co go sobie poprawiac:) a jakie dlugie masz cykle? 222222 z nieba mi spadlas:) ja nie wiem NIC o benefitach. podejrzewam, ze juz teraz cos sie mi i mezowi nalezy, ale nie mam pojecia jak to zalatwic:( on pracuje na kontrakcie za grosze, ja jak juz pisalam wyzej czekam na prace, ostatni raz pracowalam przed swietami ale tylko po 6 godz dziennie. jestem totalna sierota jesli chodzi o benefitowe sprawy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka85
mam 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do brania czegos na zwiekszenie szans na zaplodnienie to na plemniczki dobra jest kuracja: androwit + aspargin L-karnityna, kwas foliowy i maca z bioselenem na ilość zolnierzykow:) ale to wszystko w Polsce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
MASONOWA tak dopóki tam pracujesz dla tej agencji to ci sie to wszystko liczy poniewaz dalej jestes jako zatrudniona!!no chyba ze zakonczysz prace i wysla ci p45 to znaczy ze juz dla nich nie pracujesz!!!wiesz w czym jest ból jak pracujesz dla agencji to sa własnie takie sytułacje kiedy nie ma dla ciebie pracy a niby jestes zatrudniona bo w momecie kiedy beda ci naliczac to mat.pay te 90% to poprostu dostaniesz mniej kasy!!!!bo oni oboliczaja to z zarobkow jakąs tam srednia!!!!!!wiem bo kolezanka raz pracowała raz nie a wiesz jak to dla agencj im wiecej godzin tym wieksz kasa a ona miała malo godzin i potem byla mała kasa zreszto my troche porownywalysmy te mat pay która ile dostała i jesli pracowałas przez te 26 tyg regularnie i byla regularna kasa co tyd to wtedy jest najlepiej!!te co na kontraktach maja lepiej bo z góry wiadomo ile dostana a te co z agencji to niestety ale tak to wyglada!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra, pisze sama do siebie wiec lepiej skoncze i pojde spac. jutro z rana znowu do agencji:( ble dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka85
hehe dokladnie:) juz nie moge sie doczekac kiedy bede w ciazy,niby nie powinnismy o tym myslec podczas stosunku,ale sie kurde nie da:/ tymbardziej ze moim przypadu nie mam zbyt duzo czasu na to:) ale nic wczoraj dostalam okres,czekam az zaczna sie dni plode i dzialam:) a a jeszcze dzisiaj byla na kafeterii dziewczyna ktora podobno umiala stawiac tarota i napisala mi ze bede miec dziecko za okolo pol roku:/ zaraz pomyslalam ze to bajka jakas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka85
a czy Androwit albo Aspargin jest na recepte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
222222 wielkie dzieki, bylam pewna ze nic mi sie nie nalezy! a jakis grosz zawsze bedzie, jesli oczywiscie ta agencja jakas prace mi w koncu znajdzie!!!! bo jak nie to tego maternity nie beda mieli z czego obliczac:P aneczka ja nie wierze w takie rzeczy, jak tak na odleglosc mogla wrozyc? nie wiem, nie znam sie na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic z tego nie jest na recepte:) ja mezowi zapodaje: Salfazin, kwas foliowy i wit E (mimo ze wit E jest juz w Salfazinie, ale mu nie zaszkodzi:) w Salfazini najwazniejszy jest cynk-to pomaga budowac plemniczki, kwas foliowy podobno pomaga w regeneracji i jakosci plemnikow, a wit E juz nie pamietam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te wit o ktore Ty pytasz to nie wiem co to jest, to bierze maz mojej przyjaciolki z 28dni.pl jego plemniczki nie sa najlepsze, i lekarz mu to polecil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
nic sie nie martw zajdziesz w ciaze i praca pewnie bedzie i wszystko sie ulozy!!!!!!!urodzisz pojdziesz na maternity i z mezem zlozycie papiery na dodatki i bedzie ok !anglia to naprawde kraj duzych mozliwosci a jesli sie nie uda to zawsze jedno pracuje drugie wychowuje bobasa w polsce zawsze sa jakies wyjscia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka85
to spoko ze nie na recepte,powiem to mi kupia w Pl i przysla:) ja uciekam bo nie wstane do rootki,moja szwagierka ma jutro wolne wiec w razie czego nie bedzie mnie mial kto obudzic hehe Dobranoc dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
A tak na marginesie to nie wiedziałam ze tyle kobiet stara sie o dzidzusia takimi sposobami!i jestem lekko w szoku bo u mnie to bylo poprostu raz ciach odstawilam tabletki i zaraz bylam w ciazy chociaz chcialam zajsc dopiero po wakacjach !!po dwoch tyg od zaplodnienia jakos tak inaczej wygladalam na twarzy i podswiadonie czulam ze jest cos ze mna nie tak i cały czas czekalam na okres i smialam sie do dziewczyn w pracy ze dotykałam brzusia kolezanki i pewnie zaskoczylam no i okazało sie ze tak!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja bym tez tak chciala!!!!!!!! raz dwa i jestem w ciazy. bez staranie, bez brania lekow, witamin i ciaglego zamartwiania ze cos jest nie tak:( za 3 dni powinnam miec okres, dzis zrobilam test - oczywiscie ujemny!! moze i to za wczesnie, ale gdyby to bylo to to by sie chociaz slabiutka kreseczka pojawila, nie chce o tym myslec!!! aaa, zapomnialabym, dostalam prace, na 2 tyg na pewno. od jutra zaczynam. zreszta zobaczymy czy te 2 tyg beda. w agencji to zawsze roznie mowia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×