Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość hemhemhemhem
kitty2801 wiem...tragedia to wyglada ;/ poczekamy moze ktos "doswiadczony" odpisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shaumar
oOlla kitty2801 radziła bym Ci, żebyś poszukała informacji na różnych forach, może tam będzie coś konkretnego;/ Hej kitty2801 tu masz fajne forum http://www.niszczpryszcz.pl/forum/ mozna tam zadać pytanie lekarzowi a i w postach pewnie coś znajdziesz. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozio
ja uzywam ten krem z jakies 3 tygodnie.. co prawda skora sie luszczyla ale ona musi sie zloszczyc zeby potem sie naciagnela itd. wedlug mnie bardzo dobry lek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papina
ja stosuje juz 2 dzien i kompletnie nic...smaruje cieniutenko...moze zeby zaczal dzialac smarowac troche grubiej cio?? nic mi sie nie luszczy a bardzo licze na zluszczenie i nowa skore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frejtyn89
w ogole nie ogarniam tego co się stało z moim ryjem! 2 tyg temu dziewczyna mnie rzucila, 2 tygodnie obijania się itd, i pryszcze mam na ryju! masakra pobieglem dzis do dermatologa a on mi jakies antybiotyki debil przepisał i miedzy innymi. tetralysal + epiduo + cetaphil... nazwy mnie już dobijają! masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papina
xxSweetGIRLXX to fajnie ze u Ciebie juz ok z buzka..ja mam problemy z przebarwieniami na ktore epiduo ma zadzialac (sprawic by skora sie zluszczyla). NIe wiesz moze jak to jest z uzywaniem epiduo i samoopalacza nie zatykajacego pory? czy mozna stosowac? przed nami sylwester i chetnie bym sie troszke przyciemnila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DANIELO-DERM
WITAM :) Troszkę przejrzałem sobie tą stronkę no i muszę wam coś ciekawego napisać ... Otóż jeżeli ktoś dopiero zaczął stosować epiduo to najczęściej dziwi się bo smaruje się lekiem a "pryszczy"mam jakby więcej , a nie mniej,wylazły mi też nowe "gule"ropne- co robić ? Większość z was albo przerywa leczenie epiduo ale zamienia na tańszy zamiennik i też nie którzy po prostu smarują się co drugi dzień albo jeszcze żadziej...-nie polecam... W trakcie leczenia możesz zauważyć pojawienie się nowych "pryszczy".Nie oznacza to ,że Twój lek nie działa -wręcz przeciwnie-odsłania on zmiany,które ukryte były głęboko w Twojej skórze.Mechanizm jest dość prosty ; lek wnika w skórę i oczyszcza ją od środka, a pryszcze(krosty) ,"które były ukryte głęboko wychodzą na wierzch. Tak może się dziać na początku leczenia ale po kilku -zazwyczaj 3-4 tygodniach będzie dużo lepiej... Widziałem tu dużo wypowiedzi z czym należy stosować epiduo różne rodzaje kremów nawilżających i takie tam drogich płynów do mycia twarzy -SZKODA PIENIĘDZY... A wystarczy tylko przemyć twarz mydłem NIVEA odczekać ok. 30 min Nałożyć epiduo małą warstwą na noc codziennie przez miesiąc EFEKT MUROWANY ... Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martka.
Witam ja z tradzikiem walcze tez juz dosc troche. najwiecej mam okresie letnim pomimo ze uzywam kremow z wysokim filtrem. po wakacjach dermatolog przepisal mi antybiotyk ktory bralam 3 miesiace i powiem wam jest mega wielka poprawa. ropne bomby zniknely i zostaly przebarwienia i co jakis czas krostki. teraz przepisal mi EPIDUO powiedzial ze nie stosowac codziennie jest to bardzo silny lek i najlepiej na poczatku co 3 dni pozniej co 2 dni tak aby skore przyzwyczaic do etgo i najlepiej na noc. w dzien skore nawilzac kremami. nawet makijaz w niczym nie przeszkadza wystraczy nalozyc odpowiedni krem nawilzajay nadajacy sie pod makijaz. jutro wykupie go i zobaczymy az sie boje dzialania :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka z pryszczami
Pomaga :) Lat20a trądzik od ok. 6 lat (1e pryszcze okres dorzewania), stan skóry chyba najgorszy po 18 r.z. stosowalam juz antybiotyk Tetralysal 3miesiace - mi nie pomogł:/ i Duac , differin stosuje epiduo od 20.11 wiec trzeci tydzien kuracji :) Skóra bardzo reguje od razu po posmarowaniu, mimo że nakladma cienka warstwe, czasami tak piecze że musze sie wachlować/ opukiwac twraz , ale .... -wyskakuje mi znacznie mnie pryszczy -co najwazniejsze twarz staje sie gladsza kiedy myje twarz aż milo poczuc "równość" pod palcami -skóra jest bardziej jedrna , mimo ze czerwona - to wydaje sie być zdrowsza -juz sie luszczylam kilka razy , ale nie platami tylko zdrapywalam "opiłki|" naskorka paznokciami(nie moglam sie powstrzymac :)), wiec skora jest ciensza A co najbardziej mnie cieszy : to komplementy ze strony innych jak ladnie wygladm i że poprawila mi sie cera ! :D ( ne oszukujmy sie- kazda z nas chce ladnie wygladac i podobac sie innym , nawet jesli wyglad to sprawa II rzedna;) ) P.s. wg mnie najlepiej stosowac co 2 dzien ( codziennie- zbyt agresywny lek , co 3 dzien zbyt dlugi okres oczekiwania na poprawe - poza tym ja sie boje ze w tym momencie zdaza mi wyskoczyc pryszcze ) c.d.n. 3mam za Was kciuki kochane/ni z podobnym problemem :) I jak juz zaczynacie kuracje danym lekiem to ciagnijcie ja przynajmniej przez 1 miesiac minimum, ja nastawiam sie na 4miesiace - raz a dobrze:) usune niedobitki ! -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martka.
jak pomaga to najwazniejsze. mam nadzieje ze zadziala na te przebarwienia i lekkie blizny. a co do nadmiernego łuszczenia skory moze warto jakis peeling zastosowac aby usunac ten martwy naskorek najlepiej chyba enzymatyczny bo najdelikatniejszy zreszta przeznaczony jest wlasnie do skory tradzikowej i łojotokowej. bo jednak ta przesuszona skora tez nie najlepiej wyglada. hmm no nic bede próbować:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mima1974
Najlepiej sprawdził mi się kosmetyk apteczny polecony przez dermatolog. TEEN DERM K firmy Isispharma. Ma właściwości odblokowujące gruczoły łojowe, działa przeciwzapalnie,nawilża i nie wysusza! czyli normalizuje. pozbyłam się grudek,krostek zaskórników. Tylko muszę powtarzać stosowanie raz na pół roku. Bardzo go lubię i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papina
ja stosuje epiduo od 5 dni codziennie i moja skora reaguje bardzo delikatnie. dzisiaj rano byla lekko rumiana - nic nowego nie wyskakuje, zauwazylam ze delikatnie sie luszczy tam gdzie mam przebarwienia wiec ok :)))) buzia jest super gladziutenka :)))) mam pytanie: na ile starcza Wam tubka Epiduo??? miesiac czy dluzej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evuś
Kochani! Nie chce tutaj nikogo przekonywać ani też zniechęcać,ale reakcja mojej skóry na ten lek była okropna.Po pierwszym zastosowaniu obudziłam się ze skórą czerwoną i poparzoną jak aligator..Na czole miałam jedna wielką ranę i gdyby nie krem no-scar oraz brevoxyl którego dotąd używałam nie wiem czy nie wylądowałabym w szpitalu. Dziś choć uzywam alergicznego kremu na uczulenie ,na brodzie wciąż mam czerwona skórę.Jestem zdecydowanie na nie, nigdy więcej napewno nie zastosuję tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martka.
witam zastosowałam dzisiaj Epiduo. narazie nie ma pieczenia swedzenia naprawde czuje sie w porządku. nalozlam bardzio cienuitka warstwe tak jak moj dermatolog powiedzial. to jest lek dla ludzi z glowa. mam nadzieje ze wszystko bedzie w pozadku. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martka.
witam zastosowałam dzisiaj Epiduo. narazie nie ma pieczenia swedzenia naprawde czuje sie w porządku. nalozlam bardzio cienuitka warstwe tak jak moj dermatolog powiedzial. to jest lek dla ludzi z glowa. mam nadzieje ze wszystko bedzie w pozadku. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amicable
Witam. Ja zaczęłam stosować epiduo od wczoraj. Dermatolog polecił mi go stosować codziennie, ale mam wątpliwości, czy nie robić tego co dwa dni. Skóra mnie strasznie piecze i swędzi ... chociaz po pierwszym dniu juz zauwazylam efekty, co mnie nieprawdopodobnie cieszy!;) Wlasciwie dermatolog mowil mi o takich mozliwych skutkach, ale doradzil abym przeczekała do nastepnej wizyty. Jesli moja cera bedzie sie poprawiac w tak zaskakującym tempie to zaciskam zęby i czekam do stycznia - myślę , że warto!;) DOdatkowo mam antybiotyk Unidox. Miał ktoś z was może podobny komplet? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martka.
ja wczoraj zastosowalam EPIDUo i nic nie ma swedzenia pieczenia czerwoncyh plam nic kompletnie. a UNIDOX bralam 3 miesiace i powiem szczerze wyleczyl mnie. pozostaly mi tylko malenkie blizny niestety co sa następstwem wyciskania i przebarwienia na ktore wlasnie stosuje ten EPIDUO. dzisiaj zrobie przerwe jutro znowu zastosuje go tak jak lekaz mowil. pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amicable
4 dzień stosowania epiduo - faza "łuszczenia się skóry" wyglądam tragicznie, ale nie poddaje sie;) Przez cały okres stosowania tego zelu luszczy sie skora, czy tylko na poczatku? Myślicie, że mogę sobie pomoc jakis peelingiem, czy to może miec niekorzystny wpływ na dzialanie epiduo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amicable
Ok, postanowilam - odstawiam epiduo na 2 dni bo moja skora jest podrażniona do tego stopnia, że nawet woda potrafi sprawić ze mnie piecze. Właściwie wygląda ona tak jakby byla poparzona. Użylam teraz kremu hyseac, podobo barzo dobrze nawilża a przy tym jest dobry przy kuracji antytrądzikowej. Jesli zobacze tylko jakaś poprawe mojego stanu skóry to wróce do dalszego stosowania epiduo. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość worm
ja używam od jakiś 3-4 miesięcy i mi bardzo, bardzoooo pomógł. Męczyłam sie z trądzikiem 5 lat teraz mam na twarzy 1 pryszcza i to w czasie przed - miesiączkowym. Faktycznie może podrażniać twarz dlatego polecam na dzień jakiś kremik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papina
uzywam epiduo juz 10 dni i twarz nie jest podrazniona ani nic, skorka pieknie sie luszczy..troche wolno jak dla mnie caly ten proces przebiega aczkolwiek mam nadzieje ze do sylwestra z buzki znikna przebarwienia. co do wypryskow to buziak gladki jak pupcia niemowlaka :) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papina
jeszcze chcialam napisac ze moze to ze moj buziak tak ladnie przechodzi kuracje epiduo to zasluga tego ze na dzien stosuje krem BIODERMY - sebium hydra na zmiane z cetaphilem;)) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papina
Kitty2801 uzbroj sie w cierpliwosc:))) na pewno juz niedlugo bedzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczęłam używać epiduo jakiś miesiąc temu - na początku około 2 tyg. po posmarowaniu piekło jak cholera, skóra się łuszczyła, nie mogłam nałożyć żadnego kremu poza zwykłą nieveą, bo tak mnie twarz piekła. Teraz skóra się przyzwyczaiła, nie piecze, ale rewelacji nie widze, choć nie wyskakują mi już takie duże grudy - pryszcze. Tylko teraz strasznie wysusza mi sie skóra koło nosa, mysle, że jeszcze kupię jedną tubke i zobaczę wtedy czy się poprawi skóra - pani dermatolog zaleciła cierpliwość. Aha i jak mnie piekło bardzo to smarowałm co drugi dzień:) Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAPINA ... walcze juz z jakieś 5,6 lat ... i juz trace nadzieję, a cierpliwość ? cud że jeszcze nic sobie nie zrobilam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papina
kitty ale z epiduo dopiero zaczelam walke wiec zobaczysz ze bedzie dobrze:) ja sie przedwczoraj pochwalilam a wczoraj 3 nowe wykwity mialam ale dzis juz sie unormowalo.. jakos:) trzymam kciuki za nas wszystkich ktorzy stosuja epiduo...obysmy wszyscy dali popalic tym pryszczom!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papina
mialo byc , że ZACZEŁAŚ walke.... w sumie razem zaczełysmy :P !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×