Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość Monia_83
Paula, mi się goiło na buzi ok 2 tygodni, to zależy jaki będziesz mieć peeling jeśli głęboki to tak może byc. Skóra jest wtedy taka sucha, zmarszczona, czerwona, i ciągle pali, dodatkowo pojawiają się na niej strupki, wtedy mocno smarowac cetpahilem i przejdzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo robię w sylwestra domówkę i chciałabym wyglądać tak w miarę, ale jak nie, to i tak będą tacy ludzie, którym to nie będzie przeszkadzało (w większości z klasy, zaufani). Najwyżej postraszę trochę czerwonym ryjkiem, powiem że mam uczulenie, czy coś. Albo nawet prawdę. I i tak będzie fajnie! :) to już w czwartek.. jeej. będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yyych! dziś idę na ten peeling a na policzku podskórny :/ wczoraj skończyłam okres, może dlatego. może nie gigant, ale jest. wczoraj go jeszcze "pomęczyłam" ale oczywiście nic nie wyszło :/ może ten peeling go zniszczy! dobrze że to tylko jeden. ale wiecie. boję się, że wszystko wróci :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. stosuje epiduo od około półtora miesiąca na początku podraznienia wiadomo, teraz tylko swędzi skóra wieczorem jak sie posmaruje ale da sie przyżyć. Pare dni po rozpoczęciu smarowania wyskoczyły mi na klatce piersiowej i delikatnie w strone szyji małe grudki których nie da sie wycinsąć. Miał ktoś może coś podobnego? I Narazie rewelacyjnych zmian nie ma ale wierze ze ten lek pomoze. Mam jeszcze pytanie czy mozena równocześnie stosowac żel punktowy np under twenty ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz, ale nie równocześnie, epiduo na noc a ten żel np. po szkole, albo na dzień. no i pamiętaj, żeby nawilżać czymś skórę (dermosan, alantan plus, cetaphil- ale to droższy), żeby Ci się za bardzo nie przesuszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziara0000
to ja madelaine ;P ja używam jakiegos kremu z pharmaceris vita moistatic. nie jest zły, ale szukam lepszego :) ale non stop nawilżam. teraz mi jeszcze lekarz dodał duac gdyż na skroniach mam malutkie krostki i tak to ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o i fajnie. ja kończę 30 czy 29 tetralysal i zamiast tego dostałam zewnętrznie aknemycin na zmianę z epiduo (co 2 noc). No i cetaphil, i na dzień effaclar duo (na razie mam próbki). No i walczymy ze śladami. Myślicie że warto by było kupić sobie cynk, skrzyp, coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja kończę tetralysal w czwartek i zamiast tego dostałam zewnętrznie aknemycin, co 2 noc- raz aknemycin raz epiduo, i na dzień effaclar duo (na razie mam próbki, wydaje się niezły). No i zobaczymy. Zastanawiam się czy nie kupić sobie może cynku, czy skrzypu jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana833
a ja przesadzilam skora mi sie łuszczy a wcz przez 3 godz byla czerwona i piekła!A myslalam ze juz jest przyzwyczajona do epi bo z 4 mce uzywam!jednak jest wysuszona i musze robic przerwe w uzywaniu!tylko wtedy mam wrazenie ze przestaje dzialac bo zaskórniki sie itd znow robia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
Rozumiem Paula,że zabiegu nie było? Możesz jeść cynk w tabletkach, albo bratek, tylko że wiesz,że to tablety ktore i tak haraczą żołądek, Efaclar Duo masz zalecone przez lek? Stosowałam też próbki, musze powiedzieć,że jest super, tylko ja boje sie tego, co robi z buzią vichy. Po odstawieniu kremu sysfy wyłażą. I nie wiem jak w tym przypadku.... Madelaine.... ciesze sie ze już prawie na mecie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
a koledzie wyskakują na klacie? czy jak? smarujesz tam Epi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
był. blizenki sie trochę rozjaśniły, a tego syfa co miałam wypaliło (no! nie wiem jak, ale tak było!). jest ranka i zaleczam alantanem, jestem dobrej myśli, bo na mnie się wszystko goi jak na psie. ;) Na wakacjach miałam dwia duże zadrapania i ślad nie został, w dwa tygodnie je wyleczyłam. Miałam glikol 70%, powiedziała, że z na to ludzie różnie reagują- jedni mocno i mają dobre efekty od razu, drudzy słabiej. I że my zrobimy jeszcze kilka takich zabiegów. Tylko nie wiem czy następnym razem nie zdecyduję się na yellow peel czy cos innego. Pytałam o TCA, ale to podobno masakra. Wiesz, w sumie te ślady mi z czasem same bledną, ale chcę trochę sobie "odnowić" tę skórę. Ona sama powiedziała, że te blizenki zleją się ze skórą, ale chcemy je po prostu teraz trochę wygładzić. No, i dobrze jest, buzia miękka, ślady łatwe do zamaskowania, jeszcze żebym te łapy z dala od twarzy trzymała.. no ale. Boje się trochę aknemycinu, bo to na alkoholu jest, no ale muszę mieć chyba jakiś antybiotyk zew. zamiast tetry. Damy cetaphil i będzie ok. Aha, Monia, służy Ci cerabit? No, gratuluję madelaine, w końcu, nie? Mówiłam, że na sylw. będzie ok?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio pisałem ze wiekszych zmian nie widac, dzisiaj byłem u dermatologa i zmenił mi leki, przepisał mi żel skinoren i antybiotyk dalacin, uzywał ktoś może tych leków? A najgorsze jest to ze przed świętami kupiłem epiduo zeby mi nie zabrakło i użyłem go raz i teraz całe opakowanie do wyrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadniebny
Żel w miarę dobry, próbowałem. A teraz zastanawiam się nad kursem antypryszcz, promocja jest. informacje o tym bijącym popularność kursie jest na www. antypryszcz.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutkii
też używam epiduo od jakiegoś tygodnia, z początku wysyp i podrażnienia == ale jest juz lepiej używam jeszcze cetaphilu aby zmniejszy podrażnienia mam nadzieje że będzie lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunianiu
Nie przejmuj się "malutkii" ;p z początku Epiduo tak działa że jest mocniejszy wysyp i podrażnienia ale Twoja skóra do tego przywyknie i z czasem będziesz miał coraz mniej pryszczy i w końcu powinny zaniknąć. Po jakim czasie to ciężko określić na każdego działa inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
Paula; jestem z cerabitu baaaaardzo zadowolona, żel mi wysusza skórę, ale daje z tym sobie radę smarując grubą warstwą na całą noc. Choć zauwazyłam,że prawie we wszytskich aptekach były ważne tabletki do konca stycznia, nie wiem czy to zastój produkjci czy co? Pojawi mi się gdzie nie gdzie jeden syfek, ale nie mam zaskórników(odpukać).... Mam tez cerę naczyńkową , teraz to przesrane z tymi mrozami:) bez podkładu się nie obejdzie;))) Ja na zabieg pójdę tak przed marcem:-) wypytam tej dermatolog z klinik dermatologii estetycznej, moja kosmetyczka mi powiedziała,że jest też fajny zabieg: darsonwalizacja, jeśli się nie mylę, polega na "wtłoczeniu w skórę" ozonu, który wysusza skórę i ma działanie septyczne i antybakteryjne... fajna sprawa 10 min u mnie kosztuje 10 zł;) Ja mialam za 1 razem glikol 70% i mialam suoer efekt, nie musialam powtarzać, ile u Ciebie ten zabieg kosztuje? ten yellow peel i kwasy owocowe AHA( migdałowy np) u mnie się jakoś nie sprawdziły.... Do Łukasza: Skinoren jest ponoć bardzo dobry, miałam go stosować ale jakoś się obeszło,. dalacin to lek ogólnie na anginy itp, ciągle mnie dziwi,że dermy przepisują unidox, dalacin- i inne, owszem mają tam jakieś zastosowanie antytrądzikowe, ale kurde jest tyle fajnych leków na trądzik i tylko na trądzik że to warto kupić, nie mam na myśli tu żadnej reklamy, bo z żadną firmą farmaceutyczną nie jestem związana, mimo,że pracuję w slużbie zdrowia:)) Nie wyrzucaj Epi, smaruj na zmianę ze skinorenem, i głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
200zł, no ale mówiła, że z tymi efektami to różnie. Zależy od skóry i już. Może kiedyś uda mi się pozbyć tych blizn.. ech. Będziemy walczyć. Skóra samoistnie się też złuszcza- będą się zmniejszać, w żołwim tempie, ale jednak. Na razie kupiłam sobie skrzyp, bo mi nawet służy, zawsze tam trochę cynku i witamin wpadnie :)potem się może za cerabitem rozglądnę:) Zastanawiałam się nad mikrodermabrazją następnym razem. Co myślisz? Może jakiś bardziej widoczny efekt będzie? co to vichy i effaclaru, effaclar na razie jest spoko- stosuję go pod filtr.Fajny żel. Effaclar, filtr, korektor, puder sypki i jakoś jest. A Vichy podobno są na sterydach, tak słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Augu$tyna
też kiedyś używałam Epiduo po jakiś 4 miesiącach większość pryszczy mi zniknęło z czego jestem zadowolona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyniusia
Ehh ten Epiduo == ile się przez niego namęczyłam ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, z początku trochę podrażniał aż wstydziłam się wyjść z domu... ale po dłuższym czasie skóra moja przywykła no i pryszcze zaczęły powoli znikać, widzę wyraźną poprawę i mam nadzieję że niedługo pozbędę się tych wszystkich pryszczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
Paula,no to fakt, trzeba może poczekać na efekty, w tym przypadku, już nie idź na mikrodermabrazje bo całkiem zetrzesz skórę:) daj jej odpocząć, Wykorzystaj te zabiegi co masz:) Ostatnio pytałam mojej kosmetyczki i mówila,że po kwasach lubi wyrzucić( bo się jescze skóra oczyszcza), i że mikro jest fajna, koszt 150 zl za godzinę, ale powiedziała,że też trzeba kilka zabiegów, co jedynie mikro ściera naskórek, wygładza pory, blizny ale jaka w tym prawda? nie wiem-nie robiłam. Wydaje mi się jednak,że kwasy są lepsze, bo dzialają w głąb skóry i ją złuszczją od środka:) A tak na koniec w tym starym roku życzę Ci Paula, Tobie Madelaine wiary,że będzie ok;)))) Do siego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziara0000
również Dziewczynki wszystkiego dobrego w nowym roku :) mi zostały głębokie blizny i ślady... jak lekarz mi pozwoli to zacznę chodzić na mikrodermabrazję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela ewelinka
witajcie, ja stosowalam epiduo i mnie baaaardzo podrażnia i nie robi nic innego niestety ;( Ale stosuję kwasy ktore w moim przypadku bardzo pomagają :) polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam blizny.. znikną. kiedyś muszą. będzie doobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Epiduooo84
Epiduo bardzo, ale to bardzo wysusza skórę i tym samym jego działanie jest nie do końca efektywne :( Przecież kosmetyki czy leki p.trądzikowe mają nie tylko walczyć z trądzikiem i nadmiernym łojotokiem, ale i nawilżać skórę. Bo chyba nie ma nic gorszego niż tłusta, wysuszona skóra pokryta krostami :( Mnie dermatolog doradził serię kosmeceutyków DCL do leczenia uporczywego trądziku i buzia po nich robi mi się naprawdę ładna, a poza tym mają one w swoim składzie m.in. kwas hialuronowy i przy okazji nawilżają skórę, czyli wykazują działanie wielokierunkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Epiduooo84
Epiduo bardzo, ale to bardzo wysusza skórę i tym samym jego działanie jest nie do końca efektywne :( Przecież kosmetyki czy leki p.trądzikowe mają nie tylko walczyć z trądzikiem i nadmiernym łojotokiem, ale i nawilżać skórę. Bo chyba nie ma nic gorszego niż tłusta, wysuszona skóra pokryta krostami :( Mnie dermatolog doradził serię kosmeceutyków DCL do leczenia uporczywego trądziku i buzia po nich robi mi się naprawdę ładna, a poza tym mają one w swoim składzie m.in. kwas hialuronowy i przy okazji nawilżają skórę, czyli wykazują działanie wielokierunkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JagodaNika
Również stosowałam epiduo i mnie baaaardzo podrażnia i nie robi nic innego niestety. Poszłam znów po tym smarowaniu tym żelem do dermatologa. Po konsultacji dała mi tera Active Cleanser oraż żel punktowy na wypryski DCL i już widzę znaczną poprawę mojej cery. Nic nie podrażnia a i tak nie wysusza, krostki bardzo powoli ale znikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×