Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość Smoczek321
Zdecydowanie, też mam pozytywne doświadczenia z tym żelem. Polecam i pamiętaj żeby używać go zgodnie z zaleceniami dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iv8888
Mi dzisiaj przepisała go dermatolog, nie mam jakis strasznych bomb, kilka zaskórniaków w okolicy uszu, ust, na czole jest troche więcej i większych. Od czasu do czasu ropne.Lekarka powiedziała zeby go stosować ociupinke, ziarnko grochu na całą twarz, punktowo. Zrobiłam tak nic mnie nie picze, ale coś sie dzieje:) co dwa dni zeby nie przesadzić.Lek bardzo mocny, dlatego na recepte:) Dostałam w pierwszej aptece . Kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda93
Witam ! od kilku dni używam codziennie wieczorem leku epiduo. Dodatkowo z polecenia dermatolog myje twarz tylko emulsja cetaphil, oraz nawilżam cere tym samym kremem. Już po pierwszym uzyciu moja cera była jakby bardziej gładka. Zaskórniki, które były moim najwiekszym problemem, zmniejszyły się:) jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Stosuje sie do zalecen lekarza i widzę widoczną poprawę ! wytrwałosc to najlepsze lekarstwo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie gdzie przechowywać żel Epiduo? W lodówce mogę spokojnie go trzymać? Z góry dziękuje za odpowiedz;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beresha
hej. ja trzymam go w łazience :) a zapasową tubkę w lodówce :P pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam do sprzedania ten żel. Nowy nie otwarty. Przeczytałam tylko ulotkę i okazało się, że nie mogę go używać. Dermatolog do tego polecił mi jeszcze żel, balsam nawilżający 250 ml Cetaphil, który także muszę odsprzedać. Jak co to pisać na maila: 518701524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W poprzedniej wiadomości się pomyliłam. Pisać na maila paolek.m@wp.pl lub tel który podałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pryszczblogspot.com
sprzedam żel GG:12806118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syfozaur
Przyłączam się do tych którym epiduo pomogło, świetny lek i dość szybko działający. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś potrzebuje epiduo żel to pisać na gg 2743266. Przepisał mi dermatolog, użyłam 2 razy ale mnie piecze skóra więc nie będę tego używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smoczątko
Snieża! Prawdopodobnie stosujesz za duże dawki żelu! :)Przeczytaj ulotkę dokładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowajutrzenka
A mnie Epiduo bardzo pomógł! Ale od początku, leczę się na trądzik jakieś 10 lat obecnie mam 26 i nadal muszę się smarować... Przetestowałam wiele leków byłam u 2 dermatologów, po drodze była ciąża która też niczego nie zmieniła - odwrotnie tylko pogorszyła sprawę bo musiałam przerwać leczenie itp.. po ciąży skóra oszalała była piękna ale potem wszystko wróciło ze zdwojoną siłą i wtedy właśnie dostałam Epiduo żel razem z Tetralysalem, początkowo także piekła mnie skóra, używałam Cethapil Md (jest suuuper) ale stopniowo moja skóra przyzwyczaiła się do Epi. To było prawie 2 lata temu nadal używam Epi tylko że już od roku nie brałam tetralysalu i jest bardzo dobrze! Oczywiście nie jest idealnie ale pryszcze które się chcą zrobić są o wiele mniejsze lub wogóle znikają po posmarowaniu tą maścią. Dlatego nie zniechęcajcie się do Epi bo użyliście go kilka razy!! na wszystko trzeba czasu i niestety cierpliwości - sama nie mam jej za dużo ale nauczyłam się z tym życ Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam stosować Epiduo wczoraj, zaczęłam od pleców, bo twarz mam niezłą, do tej pory stosowałam Acneroxid L, ale przestał działać. Jak i inne w tym Acnemicin, Zinerit czy wszystkie Effaclary. Wszystko działa cudnie, ale.... do czasu. Skóra się uodparnia i dalej już tylko gorzej. Jestem nieco przestraszona opiniami o początkowym działaniu Epiduo, ale nie zamierzam się zniechęcać. Po pierwszym użyciu nie czuję kompletnie nic, żadnego podrażnienia. Jak po paru dniach będzie dobrze, to spróbuję miejscowo na twarz. Chodzi mi głównie o to, żeby nie pogorszyć tego co jest, lek ma pomagać nie pogarszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beresha
Małgosia a po jakim czasie zaczęłaś sie "uodparniać" na inne maści? ja stosuję Epi już prawie rok i zastanawiam sie kiedy przestanie na mnie działać... oby jak najdłużej było oki :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniej więcej po dwóch latach. A najpierw wszystkie działały super. Mam nadzieję, że u Ciebie tak nie będzie, że epiduo nie tylko zaleczy, ale wyleczy chorobę, choć to niełatwe ponoć. Mam nadzieję, że epiduo u nie też tak zadziała. Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epiduooooooooooooooooooo
to jest tragiczne, smarowalam cieniutko co 4 dni a trzarz mialam po nim straszna, tzn pryszcze nowe mniej wyskakiwaly ale twarz czerwona, piekla, sucha, platy skory mi odpadaly, cala w kropach, wygaldalam jeszcze gorzej niz w tradziku, nie polecam bo to wypala twarz ;/ a tradzik wyleczyly mi tab syndi 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pseudek
Epiduo to bardzo dobry środek, mogę go polecić wszystkimi 4ma łapkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę się juz wypowiedzieć po kilku dniach stosowania Epiduo. Nie zauważam żadnego podrażnienia, nadmiernego swędzenia czy wypalania. Skóra mi nie schodzi. Jest rzeczywiscie sucha, ale bez przesady. Co do problemu trądziku.. Cóż, ten nie znika tak zupełnie, jak na razie, chociaż zdecydowanie widzę przyspieszenie gojenia. Nie wiem, czy jestem dobrym obiektem badań, gdyż moja skóra przeszła już wiele leków i do wielu efektów ubocznych sie przyzwyczaiła. Myślę, ze epiduo może ma szansę na zwalczenie problemu, powiedzmy na jakiś czas i za jakiś czas. Na razie tego nie zauważyłam, ale idąc za opiniami poprzedniczek mojej wypowiedzi, wierzę że potrzeba więcej czasu, i na razie skóra pozbywa się tego co już wcześniej powstało. Czy ktoś z własnych obserwacji powie mi jak długo czekał, zanim efekty były wymierne? Pozdrawiam kciuki i trzymam za wszystkich walczących z problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssssysuunio
od miesiąca stosuję żel Epiduo. zaczęło się od zaczerwienienia na skórze. odstawiłam na parę dni - ponoć to normalne. ale po ponownym zastosowaniu żelu moja skóra jeszcze bardziej robiła się czerwona i podrażniona. teraz mam na buzi ohydne i czerwone plamy poparzenia i nie pomagają żadne kremy nawilżające. nawet zwykłe mycie wodą piecze niesamowicie. to tyle ode mnie na ten temat - nie polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beresha
wiecie co dziewczyny... mi wydaje się, że Epiduo nie przynosi efektów ubocznych typu mocne zaczerwienienia czy poparzenia itp. tym osobom które miały już wcześniej do czynienia z róznymi lekami przeciwtrądzikowymi. tak było w moim przypadku i po użyciu Epiduo nie miałam żadnych efektów ubocznych. Skóra była bardziej sucha, wiec stosowałam go co 2-gi dzien i było oki. na noc koniecznie smarowałam twarz kremem bambino (super!) albo Cetaphil. i tak rok czasu.. Nadal walczę o ładną buzie ale już nie wyskakują mi te okropne wielkie ropne wykwity. bardziej zwalczam zaskórniki, Epi używam raz na 3 dni i tylko na chore miejsca. Pierwsze znaczne efekty zauważyłam po ok 2 tyg. :) i słuchajcie- polecam jeszcze peeling Bioderma do kupienia na allegro (znacznie taniej niż w aptece) super wygładza twarz i likwiduje drobne nierówności spowodowane zaskórnikami i śladami po trądziku. pozdrawiam Was :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssssysuunio
ja też stosowałam go co drugi dzień jak zaleciła pani dermatolog. co gorsza też stosowałam żelu jedynie na miejsca 'chore'. spowodował jak pisałam te czerwone plamy i czuję że moja skóra jest jakby to opisać ... jakby cieńsza i delikatna, bardzo czuła na wszelkie inne kosmetyki. próbowałam stosować kremy nawilżające typu AA oraz Nivea ale twarz po nich piekła niesamowicie i też zaprzestałam. i efekt jest jaki jest. spróbuję zastosować do polecanych wyżej rad - typu bamibno i poszukam na allegro tego peeling Bioderma ;p dziękuję za pomoc ;) pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beresha
Do powyższej wypowiedzi - polecam Ci Cetaphil emulsję do skóry trądzikowej (ok 40 zł) a bambino dodatkowo (ok 5 zł) ale zdecydowanie odradzam peeling jeśli masz takie podrażnienia!!!!! najpierw podgój buźkę a potem speelinguj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssssysuunio
jej no tak nie pomyślałam przecież po tym peelingu to by było jeszcze gorzej ;) ok dziękuję za rady ;) napiszę jak efekty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, stosuję Epiduo od 6 miesięcy. Od samego początku moja skóra bardzo dobrze go tolerowała, co wzbudziło niemałe zaskoczenie u mojej dermatolog. Nie miałam żadnych skutków ubocznych w postaci pieczenia, zaczerwienienia itp. Zniechęciłam się, ponieważ nie widziałam żadnej poprawy, co więcej miałam wysyp nowych niespodzianek. Teraz już wiem, że Epiduo po prostu wyciąga wszystko co tkwi głęboko w skórze, tzn. wszystkie zanieczyszczenia. Od miesiąca zaczęłam stosować wszystkie zalecenia lekarza i oczywiście widać zdecydowaną poprawę. To co wyskakuje ładnie przysycha i goi się. Ponadto zauważyłam dużą redukcję blizn potrądzikowych, które stanowiły moją zmorę. Zastanawiam się po prostu, czy dobrze stosujecie wskazówki dermatologa, skoro większość z Was ma takie problemy z epi. Polecam zastosować proste wskazówki: 1. Demakijaż (najlepiej mleczko lub toni bezalkoholowy), ponieważ najpierw należy zmyć puder, podkład itp. 2. Mycie twarzy i szyi delikatnym żelem lub pianką oczyszczającą (ja używam pianki Iwostin Purriti, po żelu Vichy Normaderm miałam strasznie suchą skórę). 3. Po wytarciu twarzy (najlepiej ręcznikiem jednorazowym; ja po prostu mam osobny ręczniczek tradycyjny do twarzy i zmieniam go 2-3 razy w tygodniu) odczekać 20-30 minut aż skóra twarzy dobrze wyschnie. 4. Nałożyć CIENIUTKĄ warstwę epiduo (ja nakładam na całą twarz, omijając okolice oczu i ust); najłatwiej wycisnąć z tubki porcję epi wielkości ziarnka grochu; punktowo nałożyć na różne partie twarzy i delikatnie wmasować. 5. Nakładam Epi właściwie tylko na noc (nie robię żadnych przerw, ponieważ nakładam niewielką ilość i nie podrażnia mi twarzy) 6. Po nałożeniu Epi nakładam emulsję Cetaphil Dermoprotektor (jest świetna, bo doskonale nawilża i podobno ułatwia wchłanianie Epiduo); emulsja zostawia tzw. film na twarzy, ale na noc mi to nie przeszkadza; zresztą zimą używam jej również na dzień pod podkład. I właściwie to tyle, co mogę napisać. Mi pomaga, więc może Wam też pomoże. Najważniejsze to nie poddawać się! Mam 27 lat i chce jak najszybciej pozbyć się trądziku, jednak wiem, że leczenie może potrwać dosyć długo. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkk
Ja stosuje epiduo od ponad roku i wiem że efektów na drugi dzień sie nie zobaczy a jeśli skóra jest podrażniona to sie przerywa kuracje dopóki podrażnienie nie zejdzie. A tak w ogóle nie polecam go jeśli ktoś ma początki trądziku bo to lek jak to mówiąc dla zaawansowanych najlepiej to skonsultować to z dematologiem ale porządnym nie pierwszym lepszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssssysuunio
co racja to racja ;) mój chyba był 'pierwszy lepszy' :P ale sądziłam, że mogę zasięgnąć rady dermatologa - bo jak nie on to kto? i widać się przejechałam ... nie tylko ja w sumie ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosuję epiduo od 2 tygodni i jestem zdecydowanie rozczarowana. Epiduo nie spełnia moich oczekiwań, kompletnie nie usuwa przebarwień, zauważam jedynie pogorszenie. Rzeczywiscie wyciąga wszystko, dlatego moje czoło wygląda w zasadzie gorzej niż przez używaniem. Lek bardzo szybko mi się skończy, ponieważ stosuję na duży obszar pleców i dekoltu, dlatego jedna tubka nie wystarczy nawet na miesiąc ! Przyznam się, że nie używałam należycie Cetaphilu, ponieważ nie zauważyłam żadnego większego podrażnienia po Epiduo. Zacznę więc stosować Cetaphil po nałożeniu, tak jak mówi moja poprzedniczka i poobserwuję jeszcze ewentualne zmiany. Mówicie, że potrzeba czasu, poczekam więc, ostatecznie do stracenia nic nie mam i zużyję lek, przynajmniej do końca tej tubki. Z pewnością jednak nie tego się spodziewałam, zwłaszcza że leki typu Zynerit, Acnemycin czy Acneroxid L działały po, dosłownie, paru dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zen On
Wiesz co, nie narzekaj na epiduo az tak. A jak chcesz kontrast to duac - trzymac sie z daleka i nie podchodzic bez rekawic!! - to jest to: uzywalem go pare tygodni, dopoki na wizycie dermatolog nie złapał sie za głowę i kazał odstawić to w cholerę. Spuchnięta twarz, wszystko wysuszone, pryszcze dalej sterczą... Chociaz jak juz dostalem sraki to sam bym chyba dal sobie z nim spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beresha
To że po dwóch tygodniach nie ma oczekiwanego efektu to o niczym nie świadczy... większość leków zaczyna działać należycie po 4-5 tyg. Nie wiem czy nie używasz Epi zbyt dużo.. (no ale napisałaś o plecach wiec ok) Radzę poczekać cierpliwie ! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×