Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość madelaine_32
cieszcie się, że Wasza twarz nie wygląda jak moja. nie dość, że tłusta to pełno ropnych, blizn, dziur... świece się jak pieskowi jajeczka i bleee... włosy nie lepsze. wkurzam się już na to. ja chyba zawsze będę już tak paskudna... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knidos
Dermatolog ostatnio przepisala mi inidox- tabletki antybiotyk i masc clindacne co o tym powiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biagotti
Clindacne- w ogole nic nie daje słaba maść, mi w ogole nie pomógl, a z tabletkami nie mialam do czynienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
że to chyba unidox a nie inidox. nic Ci nie powiemy, sam musisz sprawdzić :D no ale to powinno wykończyć bakterie powodujące trądzik. Biagotti, bo teraz akurat masz pewnie masz wysyp, to normalne w 1 miesiącu. Ja właśnie dopiero po ponad 5 tygodniach zauważyłam poprawę, więc cierpliwości. madelaine, głowa do góry- to minie! jeszcze trochę. może to od tabletek tak masz? czasem tak chyba jest. może też się ratuj jakimiś ziołami? wiesiołek, bratek, skrzyp, pokrzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celka:)
hej dziewczyny! tez uzywam tego zelu jakos od konca wrzesnia,derma przepisala.To co tu piszecie to prawda, żel rzeczywiście wysusza skóre, podraznial tylko na poczatku( teraz już jest dobrze) ale efekty są bardzo widoczne:) a na podraznienia i wysuszona skóre dermatolog przepisala mi krem Alantan Plus. Musze powiedziec ze dziala cuda!!!!!! naprawde bynajmniej w moim przypadku, tradziku jako takeigo nie mam , ale za to zaskórniki zamkniete, takie okropne grudki ktorych nie mozna usunac w zaden sposób.Zel Epiduo na noc co 2 dni + Alantan na dzien i buźka nie do poznania:) serdecznie polecam !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana833
tak te białe !noo ale to widac jak juz sporo sie zbierze no ale ok postaram sie nie wyciskac.epi uzywam co dzien juz 3 mcmoze jest ciut lepiej ale ciagle nie ok bo ciagle cos rozdrapanego jest bo juz podeszło ropa i trzeba było wycisnac!a jaki fluid polecacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
ja w ogóle nie wyciskam. nawet tych ropnych. jak są to niech będą bo inaczej rozniosę i taka syzyfowa praca. a jest coraz lepiej chyba... nadal mam ropne ale coraz mniej. dzisiaj tak wygląda moja twarz. wydaję mi się, że jest nieco lepiej niż ostatnio. http://blyskocia89.fm.interii.pl/001.JPG a co do fluidu to używam rimmel lasting finish albo astor mineral match. mi one służą i ładnie kryją. nie zauwazyłam po ich stosowaniu abym miała czegoś na buzi więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
oo, lepiej, ładnie się wszystko goi i coraz mniej jest. głowa do góry, wykończysz to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
jest jakiś promyk nadziei. może się uda. a jak robiłam zdjęcia to zauwazyłam mega pełno pomarszczeń na czole jakbym miała z 60 lat ;/ masakra jakaś. chyba potrzebuję czegoś mega nawilżającego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
No trochę krucho Paula u mnie ze zdrowiem ale daje radę:)) madelaine-o widzę,że poprawia się buzia, przysychają i o to chodzi.... Makaron, to zaskórniki które wyciskasz i są takie długie??:) bo ja nie wiem o co chodzi:)) Unidox to antybiotyk, leczą nim trądzik, ale dla mnie to raczej na jakieś schorzenia medyczne, ja to miałam raz przepisane przez dermatologa- jakiegoś walniętego i szkoda nerwów na to i wątroby ale całkiem możliwe ze Ci pomoże, bo może nie masz takiego trądziku, co do clindacne, to działa, może koleżance wydaje się,że to gówno,a to działa, bo to żel z antybiotykiem. A Epi to nie antybiotyk:))) i skórę przesusza to fakt. A co do świecenia, taki nasz urok i trzeba się z tym pogodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpiekniejszaaaaaaa
hormony dzieczyny pomozcie mi i powiedzcie jakie hormony mam zbadac aby wykluczyc/ utwierdzic sie w tym skad sa moje problemy z syfami na brodzie?? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana833
Madlen ale jak jest ropny to po paru dniach on jakby "dojrzewa"zaczyna biała ropa byc widoczna tuz pod skóra i po prostu trzeba wycisnac bo przeciez sie nie wchłoie!ja MUSZE POTEM MAM STRUP Z 5 dni co prawda ale nie mam innego sposobu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
no tak, tylko jak już ciśniesz to do krwi i dobrze odkaź. nie wiem jakie hormony, może się umów na wizytę do ginekologa czy endoktrynologa.^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
ana, ja w ogóle nie wyciskam. one odpadają same jak się dobrze zasuszą.nie wyciskam, żeby nie roznosić. już się odzwyczaiłam i się wszystko ładnie goi. mam ślady i one są wkurzające...może znikną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
ja w ogóle nie wycikam. odzwyczaiłam się. nawet tych ropnych. zostały mi tylko ślady i kilka ropnych. ale żyję. nie grzebię i nie roznoszę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugla
a ja grzebię i muszę przestać, bo tak jak mówisz, to błędne koło. chwilę nie wyciskałam, było ok, a teraz mam już mniej, zaczynam grzebać i kurczę trzeba przestać bo to bez sensu rozdrapywać sobie buźkę. ale jak się dorwę to trudno przestać. Ale się powstrzymam trochę, dla własnego dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia, a Ty umówiłaś się już na kwasy? i mam jeszcze takie pytanie co do nich, one usuwają zaskórniki i zwężają pory, nie? bo chcę żeby się buźka trochę wygładziła. yych jeszcze tak trochę ponad miesiąc. z tych białych zaskórników, zamkniętych, robią mi się takie z czarnymi punkcikami. to dobrze, czy źle..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
nie chce zapeszać , ale moja twarz jest już w coraz lepszym stanie. naprawdę mam malutko zmian, ale zostały jeszcze ślady. tak się cieszę, że to na mnie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o,i jak fajnie :) cieszy mnie to! widzisz? warto było czekać i się nie poddawać. u mnie też lepiej, zmian mniej, a jak już, to płyciutkie (no ale odpukać, żeby nie zapeszać :D) jeszcze tylko te ślady (stopniowo bledną) i wągry. no i to świecenie się.. ale powoli, stopniowo, doprowadzimy się do ładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
Jescze się nie umówiłam, bo ciągle smaruje Epi-co prawda mało ale smaruje, a to robilam już po zakończonym leczeniu, bo Epi złuszcza, kwasy złuszczają i błędne koło. Tak zamyka pory, usuwa przebarwienia, zaskórniki, tylko zależy od stężenia kwasów. Ciemne się robią zaskórniki bo utlenia się to z powietrza i dlatego ciemnieje, a czy źle czy dobrze-to cięzko ocenić, bo z tego i z tego robi się trądzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpiekniejszaaaaaaa
ja znow dostalam tetra ale miala tydzien przerwy, wiec nie wim cZy cos to pomoze . mam juz dosyc problemow z ta broda, darma nie dala mi skierowania na badania hormonalne i lekarz 1 kontaktu tez mi takiego nie da. do kogo sie zglosic z takim problemem? kto mi da skierowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j-u-s-t-a
dzisiaj byłam u dermatologa, nawypisywał mi jakieś specyfiki, niby nic, ale wszystko to "w ciemno"... nawet nie obejrzał dokładnie mojej buźki, zapytał tylko jakie do tej pory stosowałam kremy itp i wypisał mi m.in Epiduo, z tego co tu się dowiedziałam, zawiera on Benzoylis peroxydum- to samo co żel Benzacne, który stosowałam swego czasu i nic mi nie pomógł- owszem, jakieś duże, ropne krostki wysuszył, ale zwykłe zaskórniki pozostawiał bez zmian. Zastanawiam się więc czy taki Epiduo mi pomoże, czy nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto... Moje problemy z cerą polegają głównie na tym, że strasznie się przetłuszcza i pełno jest czerwonych, drobnych zaskórników na czole i brodzie ;/ czy ktoś kto stosował Epiduo mógłby powiedzieć, czy tych krostek pozbył się raz na zawsze czy to tylko rozwiązanie czasowe....? z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
poczytaj wcześniejsze posty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabletki Unidox Solutab - nie polecam po 2 tygodniu stosowania 0 efekty wrecz przeciwnie a do dermatologa jestem umowiony dopiero w grudniu i nie wiem teraz czy odstawicz czy tez nie. Zel clindacne, przez niego swedzi skora tylko:( bede probowac dalej ale jak bylem u derma i powiedzialem ze chce epiduo bo duzo dobrego o nim slyszalem to powiedziala ze to nie dla mnie, bo mam duze zmiany na skorze i tylko antybiotyk :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek, po 2 tygodniach to masz pewnie wysyp. Nie oceniaj jeszcze teraz, bo ja jakiekolwiek efekty zaczęłam zauważać po ponad miesiącu.. Więc musisz być wytrwały. Poczekaj jeszcze trochę. Justa- na to epiduo Ci pomoże, zwłaszcza że nie masz jakichś giga zmian. Madelaine jak u Ciebie? u mnie już w miarę, w miarę, ale te okropne ślady na bokach twarzy.. Tyle że nie czerwone tylko różowe takie. Znaczy różowe.. no, jaśniejsze. Trudno je ukryć w sumie.. ale, będzie coraz lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelaine_32
Co u mnie? no więc coraz mniej ropnych. dodatkowo wszystko ładnie się wygładza. jest nadzieja!! aczkolwiek pełno mam śladów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_83
no super dziewczynki:) mi sie pojawił dziś na policzku podskórny) A Ty drogi kolego zmień drmatologa, ona czy on nie wie,że w trądziku skuteczne jest leczenie wewnątrz i na zewnątrz. Dziwne, mówi,że masz dużo takich co nadają się do leczenia antybiotykiem a daje Ci lek na jakieś anginy czy coś tam. To on/ona nie wie, że dziś leczy się tetracykliną ( TETRALYSAL) czy Rocaautane( w cięzkich przypadkach), daje Ci leki co nie działają na trądzik. Ten Unidox to mozna sobie wsadzić w buty. No i mówi,że nie możesz używać Epi bo nie nadaje sie do Twojego leczenia, a daje Ci słaby antybiotyk. Normalny lekarz daje Tetralysal( antybiotyk) i epiduo na zewnątrz żeby skórę oczyczszac. radzę Ci zmienić lekarza... naprawdę... a mówię to ze swojego doświadczenia, bo też na początku leczenia trafilam na starą babę, która mi przepisywała jakieś papki z apteki, tabletki Unidox i żel metronidazol, który stosuje sie na zmiany grzybicze.... Więc gdyby nie to że zmieniłam dermatologa dziś pewnie bym się dalej z tym borykała wierząc w cudowną moc Unidox:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpiekniejszaaaaaaaaaa
ja mam metronidazol i izotrexin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejdzcie na strone www.estien.pl ja kupowalam tam 2 razy maja super maseczki z glinek i alg maja tez liposomy antytradzikowe, sa super, moja corka nie chciala najpierw slyszec ,ale zrobilam podstep i dodalam je do toniku i tydzien temu zauwazyla ze ma ladniejsza cere, wkoncu jej powiedzialam, najpierw sie wscekla ze robie jakies tajemnice, ale jak zajrzala do lustra to stwierdziala, ze mialam racje:)) ach te nastlatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka_a
stosuje epiduo od jakichś 2 tygodni. Na początku wszystko było dobrze, potem skóra na twarzy zrobiła się czerwona na policzkach i strasznie piekła;/ Epiduo stosowałam codziennie gdy skóra zaczeła mnie piec, zrobiłam dwa dni przerwy... Skórę kilka razy w ciągu dnia smarowałam tłustym kremem i naszczęście skóre zrobiła się normalna Teraz znowu będę uzywac epiduo tylko co jakieś 2 dni, mam nadzieję, że pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×