Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vindict.

od dzis zaczyamy starania

Polecane posty

tak powinnas przstac jak bierzesz okres ale powinna ci powiedziec czy to było tylko na jeden cykl czy kilka. Zwykle jest na kilka, 2 lub 3 i zaczynasz po kolejnej owulacji znowu do miesiaczki. ale to ci powinien powiedziec lekarz. Opakowanie ma zwykle 20tabl. i to powinno starczyc na 2 cykle po 10 tabletek. Zazywa sie w drugiej dobie po owulacji przez 10 dni i potem trzeba sprawdzic czy nie ma ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia21
Tak jak już pisałam powiedziała mi tylko żeby brac do wywołania miesiączki i nic więcej nie mówiła żeby przyjść do kontroli coś mi się wydaje że mnie zbyła :) a powiedz mi jeszcze jedno czy możliwe by to było że to ciąża? chyba nie wiem o tym :) tak tylko pytam bo czytałam na necie że testy LH mogą ale nie zawsze pokazać że to ciąża niektóre dziewczyny tak miały że testy LH pokazywały cały czas 2 kreski i zrobiły test ciążowy i wyszły pozytywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ja jak bralam duphaston to malam @ co 21 dni. Teraz pierwszy cykl nie biore i dzis juz mam 35dc, w ciazy nie jestem, bylam u gin - mialam usg, podobno juz zaraz mam @ dostac, nie dostalam znowu duphastonu, bo mam miec zrobiony monitoring i podobno lepiej nie brac lekow, aby cylk nie byl \"zaburzony\"; teraz mam zrobic hormony tarczycy, bo poprzednio co robilam to ok wyszlo moze i ja w te ziolka sie zaopatzre.. ale przerazaja mnie te 3 godz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia21, wszystko zależy czy coś nie zafałszowało tych testów. Jak nie, to w ciązy możesz nawet miec plamienia przez pierwsze 3 mce, chociaż zwykle okres sie zatrzymuje juz od samego początku. Plamienia zwykle są inne niż miesiączka, bardziej skąpe, brak żywej krwi tylko bardziej jak upławy zabarwione. Proponuje zawitac do innego ginekologa nawet państwowo i poprosic o zbadanie różnych hormonów, poprostu powiedz że testy owulacyjne i ciążowe ci cały czas wychodzą dodatnie a mimo to miesiączkujesz. A już na pewno po 2 miesiacach od spodziewanej@ na usg powinno byc widac dzidziusia jezeli jest to ciąża. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia21
dzięki za wszystkie odpowiedzi :) tak chyba będę musiała zrobić iść do innego lekarza zobaczę jeszcze porobię testy w LH w tym miesiącu i zobaczę co będzie wychodziło i wtedy pójdę to miłego dnia życzę jak coś to będę pisać a i tak korzystając z okazji pozdrawiam wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania29: A czemu co 21 dni, przecież duphaston się bierze od 2 dnia po odbytej owulacji przez 10 kolejnych dni, wiec musiałaś miec bardzo szybko owulację albo jej nie było. Jak masz książkowow owu koło 14 dnia to zaczynasz w 16tym i konczysz w 25tym dniu cyklu, wtedy zwykle nie ma od razu okresu tylko ok 3 dni po odtsawieniu, czyli 28 dnia cyklu. Poza tym duphaston wydłuża 2 fazę cyklu jak jest za krótka. Raczej okres powinien byc pozniej niz wczesniej, chyba że piłaś dodatkowo ziółka, to zioła przyspieszają i owulację i skrócają cykl a nie duphaston. Albo stres tez moze rozregulowac. Warunek jest tylko taki ze duphaston powinno sie brak juz po owulacji najlepiej w 2 lub 3cim dniu skoku temperatury. Wiem ze lekarze czesto go zapisują na oko, a przeciez każda pacjentka ma inny cykl i powinno sie dawkowanie ustalac indywidualnie po stwierdzonej owulacji na usg lub po skoku temperatury. Tak dla info:) Jak potem nagle miłas po odstawieniu co trzydziesci pare dni a wczesniej co 21 to duphaston nie pomógł a tylko pogorszył sprawę. Był prawdopodobnie zażywany za wczesnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam taką sytuację, że testy owulacyjne wychodzą mi pozytywnie, np. wczoraj zrobiłam test i wyszły mi dwie kreski a za godzinę dostałam @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to samo miałam i w zeszłym cyklu, lekarz powiedział mi ze nie bedzie owulacji, a na teście wychodziły mi 2 kreski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniczyna dzieki za info, ale ja nawet nie wiedzialam ze duphaston trzeba brac po owul.... nawet nie mierzylam temp., i poprostu zaczelam brac w 16dc i mialam brac do 25, ale 21dc sostalam @ wiec dalej duphastonu nie bralam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie mam pojecia czemu wychodza Wam dwie kreski, a w ciazy nie jestescie; podobno jak cos z tarczyca jest nie tak to wtedy moga wyjsc zaburzone wyniki testu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz czekam na @ - jak nie dostane w ciagu tygodnia to mam dzwonic to gin.dzis mam 36dc a @ jak nie bylo tak nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smieska1
czesc dziewczynki moje kochane :) jakwam minal dzien ? ja z pracy wlasnie wrocilam ;) @ nadal nie mam .... nie wiem juz co myslec, ostatnio 13 dni mi sie spoznila ...teraz nawet testu nie robie bo znowu nie chce sie rozczarowac i miec dola troche ;/ dzis moj 31 dc i nic zobaczymy heh moze jak po 2 tyg nie dostane to moze dopiero zrobie test heh ;) buziaczki i do juterka ide kolacyjke robic caluje was :****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania29: To jeżeli dostałaś po paru dniach brania to źle że przestałaś bo to pewnie nie był okres...nawet chyba w ulotce pisze że mogą wystąpic plamienia i nie wolno wtedy przerywac tylko zwiekszyc dawke to ustapia. To jest reakcja organizmu na duphaston. Ale nie każda ją ma. Podobnie z tego copamietam jest z tabltkami anty(to też hormony) i pamietam że tez mogą na poczatku brania wystapic plamienia i nie wolno przerywac tylko zawsze trzeba skonczyc opakowanie! A ponieważ nie wzięłaś 10 tabletek duphastonu wiec ci sie teraz pochrzaniło w hormonac i wywołałaś za wcześnie spadek progesteronu w organiźmie. Lepiej idz do innego lekarza i powiedz dokładnie że przerwałaś po kilku dniach z powodu plamienia. Ja już się radziłam kilku lekarzy jak to jest z tym duphastonem bo tez mnie pierwszy nie poinformował o tym że powinno się brac po owulacji jak sie starasz o dziecko. Poza tym dlatego tak poźno bo on pomaga też zagnieździc się zarodkowi w macicy i wtedy jest potrzebny. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey!!! Ale dziś miałam przeboje Cały dzień chodzą za mną truskawki i nie wiedziałam jak tu w tym deszczu przemknąć przez pół miasta po nie... No to się wybrałam, parasol oczywiście z drutami na zewnątrz :D ale nie padało mocno, aż do chwili. Cholerka chyba tzw. oberwanie chmury, a ja z pół-parasolem:D hehe i dzwoniłam do męża, że stoję jak sierotka po małym drzewkiem i niech po mnie przyjedzie, bo nie wiem czy to przeżyję hehe:D No to jak powiedział, że przyjedzie, to i tak przebiegłam przez cały parking po te truskawki :D bo w końcu po nie poszłam Ale od męża dało opierdziel, bo przecież od tygodnia, albo i dłużej jestem przeziębiona, a teraz jeszcze tak mnie zmoczył ten deszcz A najlepsze było to, że mąż mnie odwiózł i pojawiło się słoneczko :D Ale truskaweczki są, to najważniejsze, śnieżka i bezy oczywiście mniam Buziaczki kochane :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Maga Ty uważaj na siebie! Ja wczoraj odebrałam suknię, mierzyłam, tańcowałam i nie chciałam jej zdjąc:):):) Teraz wisi na środku pokoju i czeka na swój czas. Dzisiaj w pracy...pogoda brzydka, cały czas leje...Echh a chciałam się poopalać w weekend... Zapraszam na kawkę, herbatkę i co tam sobie życzycie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane:) Brzusiowa co tak deszcz ważne ,że truskawki zjedzone:P Nasza koniczyna jest niesamowita wczoraj wysłała ziółka i wczoraj o 14 już je miałam w domciu:)Wielkie dzięki A...:D Zrobiłam sobie kawę i zajadam sernik. Pozdrawiam obecne i nieobecne. aaaaa no u mnie też dzień paskudny!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smieska1
Czesc kochane ;) u mnie tez dzien paskudny zimno jest, nad ranem padalo brrr dramat pogoda jednym slowem... mi dzis 5ty dzien sie @ spoznia, wczoraj gadalam z moim ginem powiedzial zebym test w poniedzialek zrobila jak nadal nie dostane @ i zebym zadzwonila do niego potem... ehhh nie nastawiam sie na ciaze w sensie nie mysle o tym bo zwariowac mozna heh zrobie test w poniedzialek... poprzednio mi sie opoznila az 13 dni dramat... ;/ szykuje sie do pracy kochane ...buziaki i milego dnia dla wszystkich Was ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anczur
Hej dziewczynki ja przyłaczam sie do herbatki:);p kurcze tak szybko przesylka dotarla mam nadzieje ze do mnie dzisiaj przyjdzie ksiazka o ciazy ktora zamowilam z warszawy Ale mialam wczoraj przygode jakis czas temu zlapaly mnie kanary i spisali mandat 100 zl;/ wiec stwerdzialm ze nie bede placila a napisze list o umorzenie ale oni nie odsylaja nic wiec sie nei martwilam az do wczoraj dzwoni mi tel z nieznanym nr w zasadzie nie odbieram takich ale tym razem jaos tak wyszlo i zacyzna mowic do mnie pani " witam jestem komornikiem sadowym " itd a mie sie nogi ugiely tak sie wystraszylam ze to przez ten bilet a okazalo sie ze wysylalam do niej CV w sprawie pracy heheh co sie najadlam strachu to bede gruba;p Milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ anczur dobre, dobre :) koniczyna ja to ie wiem juz sama jak to powinnam brac ten duphaston, a @ mialam normalna, nie plamienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak dla przypomnienia: STARAJĄCE SIĘ..........WIEK..........ILOŚĆ CYKLI................@ smieska1...............23..................3............ .......... .24.05.09 majka242............. 29..................24........................04.06.09 dula.....................26..................4.......... ..............08.06.09 basia29................ 29..................4........................????????? online-79...............30..................2........... ............?????????? Ania_29.................29.................4............ ...........????????? karla 83 ...............25..................6........................ ???????? Brzusiowe mamy nick.............wiek....ilość starań....tydzień....poród.......imię Frezyjka.........29...........1...............20.......2 9.09.09....? czuła.............25...........1...............21. .......3.10.09....? chce dzidzie... 25..........1.................14.......24.11.09....? Klapaucius26....26.........6.................13........2 8 .11.09....? Koniczyna30....30.........7.................10.........1 4. 12.09....? szoja..............29..........3................8....... ...21.12.2009 anczur.............20.........3................6........ ...16.01.2010 Iwona77...........32..........4................4........ ....05.02.2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ..........WIEK..........ILOŚĆ CYKLI................@ smieska1...............23..................3............ .......... .24.05.09 A co tu tak głucho, ciemno??? majka242............. 29..................24........................04.06.09 dula.....................26..................4.......... ..............08.06.09 basia29................ 29..................4........................????????? online-79...............30..................2........... ............?????????? Ania_29.................29.................4............ ...........????????? karla 83 ...............25..................6........................ ???????? Brzusiowe mamy nick.............wiek....ilość starań....tydzień....poród.......imię Frezyjka.........29...........1...............20.......2 9.09.09....? czuła.............25...........1...............22. .......3.10.09....Oliwka chce dzidzie... 25..........1.................14.......24.11.09....? Klapaucius26....26.........6.................13........2 8 .11.09....? Koniczyna30....30.........7.................10.........1 4. 12.09....? szoja..............29..........3................8....... ...21.12.2009 anczur.............20.........3................6........ ...16.01.2010 Iwona77...........32..........4................4........ ....05.02.2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{smieska} wybacz, że Cię jakoś oddaliłam z tabelki, ale nie wiem o co tu chodzi :D wklejam jeszcze raz!!! STARAJĄCE SIĘ..........WIEK..........ILOŚĆ CYKLI................@ smieska1...............23..................3............ .......... .24.05.09 majka242............. 29..................24........................04.06.09 dula.....................26..................4.......... ..............08.06.09 basia29................ 29..................4........................????????? online-79...............30..................2........... ............?????????? Ania_29.................29.................4............ ...........????????? karla 83 ...............25..................6........................ ???????? Brzusiowe mamy nick.............wiek....ilość starań....tydzień....poród.......imię Frezyjka.........29...........1...............20.......2 9.09.09....? czuła.............25...........1...............22. .......3.10.09....Oliwka chce dzidzie... 25..........1.................14.......24.11.09....? Klapaucius26....26.........6.................13........2 8 .11.09....? Koniczyna30....30.........7.................10.........1 4. 12.09....? szoja..............29..........3................8....... ...21.12.2009 anczur.............20.........3................6........ ...16.01.2010 Iwona77...........32..........4................4........ ....05.02.2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ..........WIEK..........ILOŚĆ CYKLI................@ smieska1...............23..................3............ .......... .24.05.09 majka242............. 29..................24........................04.06.09 dula.....................26..................4.......... ..............08.06.09 basia29................ 29..................4........................????????? online-79...............30..................2........... ............?????????? Ania_29.................29.................4............ ...........????????? karla 83 ...............25..................6........................ ???????? Brzusiowe mamy nick.............wiek....ilość starań....tydzień....poród.......imię Frezyjka.........29...........1...............20.......2 9.09.09....? czuła.............25...........1...............22. .......3.10.09....Oliwka chce dzidzie... 25..........1.................14.......24.11.09....? Klapaucius26....26.........6.................13........2 8 .11.09....? Koniczyna30....30.........7.................10.........1 4. 12.09....? szoja..............29..........3................8....... ...21.12.2009 anczur.............20.........3................6........ ...16.01.2010 Iwona77...........32..........4................5....... ....05.02.2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) u mnie tylko ciagle zmecznie,bol piersi okropny i czasami klucie w podbrzuszu.W piatek poszlam do ginki z tymi kluciami bo sie przestraszylam ze to moze ciaza pozamaciczna i jeszcze nie bylo widac pecherzyka na usg:(Lekarz twierdzi ze za wczesnie to bylo bo byl t 4t i 3dni:(mam nadzieje ze niebawem pojawi sie namonitorze kruszynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonka to trzymaj sie dzielnie!, troche sie pomeczysz a potem juz bedzie ok i bedziesz rozkoszowala sie ciaza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anczur
Rany jaka tu cisza :( Mam nadzieje ze powodem jest ładna pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladna? gdzie? u nasz zimno,leje, oberwanie chmury, szaro, buro i ponuro.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowienia dla mamusiek i staraczek :) STARAJĄCE SIĘ..........WIEK..........ILOŚĆ CYKLI................@ smieska1...............23..................3............ .......... .24.05.09 majka242............. 29..................24........................04.06.09 dula.....................26..................4.......... ..............08.06.09 basia29................ 29..................4........................????????? online-79...............30..................2........... ............?????????? Ania_29.................29.................4............ ...........????????? karla 83 ...............25..................6........................ ???????? Brzusiowe mamy nick.............wiek....ilość starań....tydzień....poród.......imię Frezyjka.........29...........1...............23.......2 9.09.09....? czuła.............25...........1...............22. .......3.10.09....Oliwka chce dzidzie... 25..........1.................14.......24.11.09....? Klapaucius26....26.........6.................13........2 8 .11.09....? Koniczyna30....30.........7.................10.........1 4. 12.09....? szoja..............29..........3................8....... ...21.12.2009 anczur.............20.........3................6........ ...16.01.2010 Iwona77...........32..........4................5....... ....05.02.2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×