Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vindict.

od dzis zaczyamy starania

Polecane posty

Ja teraz mam 14 dzień cyklu, cały czas mierzę temp, robię testy na owu i jak na razie same negatywy, temp. na pozimiomie 36,1. Żadnych skoków. Od jutra mam 2 dni wolnego - zaległy urlop, mężuś też, więc sobie trochę weekend przedłużymy. Totalny luz i może owu będzie...Hm rozmażyłam się... Fajnie byłoby nie dostać @ w nastepnym cyklu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOFFIK - to była na razie tylko sugestia ze str. gina, jeszcze nic nie robiłam, ale koleżanka która robiła mówiła że to b. bolesne i w sumie badanie na niedrożność już udrażnia jajowody. Może gin miał włąśnie to na myśli. Klapaucius - dobre podejście do tematu, tak trzymaj, ja 33 dc i czekam cały czas na @ (teraz chcę żeby przyszła, żeby znów się już móc starać, porobić badanka itd). A.N.N.A. - dopóki @ nie ma to może jednak.... mi wyszły już dwa testy negat. więc u mnie nadziei nie ma, ale u Ciebie jeszcze jest... Karla - a jakiej długości masz cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aled a jakie badanka będziesz robiła? ja chyba porobię sobie wszystkie hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aled- nie każde badanie drożności udrażnia jajowody, bo jeśli tylko zrobi Ci HSG to nic Ci to nie da poza wiedzą :) bo przy tym tylko podają kontrast i oglądają czy przechodzi dalej czy nie. Zazwyczaj urożniają przy laparoskopii, ale to już jest zabieg bardziej inwazyjny i rzeczywiście bardzo bolesny, trzeba się zaopatrzyć w dobrze środki p/bólowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aled - cykle mam bardzo nieregularne. Trzy ostatnie to 21,20,32 dni. Biorę luteinę i bromergon na wyregulowanie. Dlatego zaczęłam robić testy na owu, bo przy takiej rozbieżności to ciężko trafić. W tym cyklu zaczęłam pilne obserwacje temp i śluzu. Zobaczymy czy to coś da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A.N.N.A. - lekarz mi dał całą listę z różnymi skrótami więc nie wiem dokładnie co to, w każdym razie rozmawialiśmy o ogólnych badaniach, tarczycy i plus prolaktyna (TSH, PROLAKTYNA, FSH, LH, ESTRADIOL) Może ktoś wie co to znaczy to mi napisze? No i oczywiście już oddawałam krew na toxo i cytomegalię. Resztę mam zrobić w 3-5 dc więc czekam..... poza tym dostałam jak już pisałam globulki na poprawę śluzu, propozycję obserwacji cyklu oraz sugestię udrożenienia jajowodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to faktycznie. Karla - pocieszę cię - ja mam w miarę regul. cykle, już jedno dzieciątko a też już się staramy tyle czasu i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A.N.N.A - mi gin (nie mój, tylko z pracy) powiedział, jakie badania są konieczne, czyli są to : hormony- 3-5 dc - FSH, LH, TSH, prolaktyna ok. 23 dc - progesteron, testosteron, DHEA-S a poza tym USG, HSG i badanie nasienia, bez tych badań nie ma co zaczynać leczenia. Szkoda że mój gin nie jest tego samego zdania, i szkoda że sama sobie nie mogę wystawić skierowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie tego się boję, w poprzednich trzech cyklach przytulanki były na chybił trafił i nic z tego nie wyszło. Boję się, że pomimo tego że uda mi się w miarę okreslić owu to i tak nic z tego nie będzie. staram się odpędzić czarne myśli, a z drugiej strony nie chcę się nastawiać. Może ten urlop, zero stresów z pracy. będziemy się wysypiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toffik - ja nie dostałam jako takiego skierowania, tylko karteczkę i ide prywatnie do labor. i sama będę robić (i płacić oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karla83 - też biorę te same leki, a dodatkowo jeszcze ovestin na poprawę śluzu, ale właśnie mnie zastanawia po co mi luteina skoro ja mam cylke jak w zegarku co 25-26 dni. Ale cóż biorę chociaż jej nie znoszę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aled- ja już mam te hormony i USG, ale obawiam się że HSG chyba nie zechcą zrobić bez skierowania od gin, no bo w sumie takich badań chyba nie robią dla widzimisię pacjentki. Zresztą nie wiem nie pytałam, muszę najpierw znaleźć jakiegoś dobrego lekarza u siebie, żeby nie jeździć do tej Warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biorę je już bodajże od września, i nie widzę efektów :( jak brzałam bromergon 1 dziennie to okazało się że prolaktyna zamiast się obniżyć jeszcze wzrosła więc teraz biore dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę bromergon już od roku 2 razy dziennie po pół tabletki. Jak biorę luteinę to wszystko jest ok, Jak ją odstawię to znowu cykle mi się rozjeżdżają. Mój gin powiedział, że jak nie wyjdzie w ciągu najbliższych 3 m-cy to też da mi jakieś skierowanie, ale nie powiedzial na jakie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3-5 dc -FSH -LH -estradiol (niekoniecznie trzeba, ale robiłam) około 14 dc (1-2 przed owulacją) -estradiol (i tutaj już koniecznie) około 20dc (7-8 dni po owulacji) -progesteron -estradiol (niekoniecznie) i już bez znaczenia, w którym dniu cyklu (czyli możesz to \"podpiąć\" pod któryś z powyższych terminów): -prolaktyna -testosteron -DHEAS(poziom endrogenów-niekoniecznie) -hormony tarczycy(TSH,FT3,FT4 -jeżeli jest podejrzenie tarczycy, ale jeżeli nie jesteś 100% pewna, że jest wszystko ok to zrób) ja będę robiła tak o ile @ nadejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do badań należy jeszcze wykonać: badanie nasienia - bez skierowania badanie u kobiety na wykrycie obecności przeciwciał przeciw plemnikom w surowicy (ponieważ może się okazać, że organizm kobiety traktuje plemniki jako ciało obce wytwarza anty ciała i plemniki poprostu zabija )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, umni tez dzis spadek tem do 36,7 i @ nadal brak jutro mam wizyte u gin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja sobie tak mówię: Badania badaniami oki robię, ponieważ tak kazał lekarz, ale nie popadał w paranoję, że odrazu coś jest ze mną nie tak bo parę cykli już minęło i nadal nic. Wiecie ja tak sobie tłumaczę: im bardziej wyczekiwane-tym bardziej kochane. Trochę interesuje się ludzkim umysłem i wiem dziewczyny ze nasza podświadomość jest ogromna i jeśli coś sobie wmowimy do naszego umysłu to nasza podświadomość tak będzie wszystkim kierowała że właśnie będzie tak jak sobie to wmowilyśmy. Więc ja sobie powtarzam że to ze u mnie nie ma cykli już 4 m-c(o tylu przynajmniej wiem) to nic miałam poprostu gorsze miesiące, ale oczywiście badania trzeba zrobić jak najbardziej. Ale się rozpisałam :) A teraz zjem sobie na spokojnie spagetti :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczynki przyszłąm sie przywitac u mnie @ nadal brak ale ciazy rowniez cos długi mam ten cykl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Zaczęłam mierzyć temp zobaczymy co z tego wyjdzie(18dc 36,7).Nie wiem czy to mało czy dużo.Wieksze rozeznanie bedzie za miesiac:p POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Czuła zazdroszczę Ci twojej figury, ja już nie pamiętam kiedy nawet zbliżyłam się do takiej wagi. STARAJĄCE SIĘ..........WIEK..........ILOŚĆ CYKLI................@ Ania_29.................29.................1............ ..........18.02.2009 A.N.N.A.................31..................13.......... .........24.02.2009 aled.....................34..................5.......... .............27.02.2009 Ania 1982...............26................5...................... .3.03.2009 dzusta..................29.................3............ ..........07.03.2009 vindict................32...................2........... ...............09.03.2009 żaba81.................27.................5............. ..........09.03.2009 toffik81..............28.................ok.30.......... ......10.03.2009 szoja....................29.................3........... ............13.03.2009 majka242.............28..................23............. .........13.03.2009 dula....................26...................1.......... .............14.03.2009 chce dzidzie..........25..................1...................... 16.03.09 krop-eczka............23.................6.............. ...........18.03.2009 labudka82.............26..........nawet nieliczę.............20.03.2009 karla 83 .........25.................4...........................22.0 3.2009 Klapaucius26..........26..................6............. .........24.03.2009 basia29................29..................3............ ............26.03.2009 bernadka82.........27...................13.............. .........??????? Martanna.............26.................5............... ..........??????? Brzusiowe mamy nick..............wiek..........ilość starań......tydzień.....płeć/imię....poród Frezyjka0......29..............1................... 10 .........?.....29.09.09 czuła............25..............1...................9.. .........?.....03.10.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba nigdy nie miałam takiej wagi jak czuła:( chociaż przy 178cm wzrostu to mogłoby dziwnie wyglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! frezyjko w koncu sie pojawilas, dawno cie nie slyszałam! co tam u ciebie, i u dzidzi? dziewczyny powiedzcie jak wiecie, dlaczego LH i FSH akurat 3-5 dzien cyklu? jaki to ma wpływ? a i jeszcze jedna sprawa, czy skok temp. na wykresie oznacza owulacje w 100%, czy to tylko tak teoretycznie jest z ta temp.? i w 100% to tylko lekarz może stwierdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie zaczyna boleć brzuch, zaraz @ przyjdzie. dziewczyny czy powinnam isc jutro do gina jesli dostane @?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu jezeli czesto sie tobie zdarza takie opóźnienie to ja bym poszła na twoim miejscu, zwłaszcza ze masz juz wizyte umowiona, moze akurat ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalezione na temat pomiarów temperatury i testów przy okazji: Pomiar temperatury ciała Temperatura ciała kobiety podnosi się zaraz po owulacji i na podwyższonym poziomie pozostaje przez około dwa tygodnie. Dlatego, mierzenie temperatury w trakcie cyklu miesiączkowego może pomóc w określeniu dnia największej płodności. Aby pomiary były wystarczająco dokładne, powinnaś mieć termometr z podziałką zawierającą dziesiąte części stopnia Celsjusza. Termometry takie są do nabycia w aptece. Wyniki każdego pomiaru (codziennie rano, zaraz po wstaniu z łóżka) należy zapisywać tak, że powstaje wykres zmian temperatury. Pomiary zwykle rozpoczyna się od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego. Aby wyniki były pozbawione błędu, przed pomiarem zawsze dokładnie strząśnij termometr. Zapewni ci to prawidłowy odczyt. Zwyżka temperatury o pół stopnia, w drugiej połowie cyklu znaczy, że wystąpiło jajeczkowanie, a brak wzrostu temperatury świadczy o braku owulacji. Jeśli zaszłaś w ciążę, temperatura pozostanie podwyższona, jeśli nie - spadnie do poprzedniej wartości na początku krwawienia miesiączkowego. Główną niedogodności tej metody jest to, że temperatura rośnie po owulacji, czyli wykres nie jest przydatny do planowania pożycia w pierwszym miesiącu obserwacji. Ale prowadzenie takich pomiarów przez kilka miesięcy pozwoli Ci na poznanie okresu, w którym występuje owulacja. Daje ci to także możliwość wyznaczania dni płodnych i dni niepłodnych. Testy płodności Pomiary temperatury zwykle nie stanowią dużych problemów ale trzeba je wykonywać codziennie o tej samej porze. Dla kogoś, kto jest niesystematyczny, lub ma nieregularny tryb życia, metoda ta jest bardzo trudna do realizacji. Inną dostępną metodą określania momentu owulacji jest nowy test owulacyjny, dostępny w większości aptek. Zasada, dzięki której możliwe jest określenie dnia owulacji, to określanie stężenia hormonu przysadki mózgowej, nazywanego luteotropiną (LH). Hormon ten jest wydzielany w dużych ilościach, w 24-48 godzin przed owulacją. Zestawy te są podobne do testów ciążowych. Obserwacja (załączonych) pasków zmieniających kolor zaraz przed rozpoczęciem okresu płodnego pozwala ci na stwierdzenie, że twoje ciało przygotowane jest do zajścia w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×