Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość asystentka..

Asystentka Stomatologiczna - jest ktos?

Polecane posty

Gość w 2011 wszedł przepis który
określa że asystentka stomatologiczna musi mieć dyplom ukończenia tego kierunku i zdany egzamin zawodowy.Czekaj aż sanepid wpadnie i papiery przetrzepie:ODietetyk ma wypełnienia robić?Ja dziękuje za taki gabinet,strach iść:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w 2011 wszedł przepis który
A gdzie ten gabinet bikini?Z przyjemnością podpieprze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka stomatologii
dietetyk nie będzie robił wypełnień, gorzej jeśli za dezynfekcje i sterylizacje się wezmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w którym momencie porównywałam do wynagrodzenia lekarzy? stwierdziłam jedynie, że wpisują w umowach na 1/2 etatu żeby mniejsze składki płacić a w naszych płacach i tak nic się nie zmienia tylko im rośnie w kieszeniach. Sorry, ale tyle co oni mogę zarobić w moim zawodzie,ale na początek chciałam się czegoś innego złapać, chociaż teraz coraz bardziej mnie to zniechęca, bo wyżyć się za to nie da. Wynagrodzenie które mi zaproponowała i tak jest niskie, moje koleżanki na tym stanowisku, ale w innym gabinecie zarabiają od 10zł/h więc ja w porównaniu do nich byłabym poszkodowana chociaż taką samą pracę wykonywałabym i w tym samym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka stomatologii
tylko że asystentce to nic do tego ile zarabia lekarz. Jak się nie podoba to nie bierz tej roboty, a nie czujesz się "poszkodowana" smiechu warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w 2011 wszedł przepis który
A masz pojecie o dezynfekcji,mieszaniu wypelnien,mas wyciskowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ty studentko najpierw szkołę skończ, a nie się wymądrzasz. Ty jesteś śmiechu warta pewnie na pierwszym roku, a cwaniarę rżnie Panią DOKTOR lol2. A poza tym dla mało obeznanych i niewykształconych osób dietetyk to zawód medyczny więc wiemy jaki się dezynfekuje, sterylizuje uczą nas tego was może nie trudno :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka stomatologii
jestem na 4 roku,ale to szczegół Dietetyk nie ma prawa pracować w gabinecie i taka jest prawda. Pierwsza lepsza kontrola (nfz, sanepid) i leżysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mi filozofia mieszanie wypełnień robiłam to na pierwszym spotkaniu zapoznawczym ze stomatologiem.....może dla was osób mało pojmujących jest to coś trudnego i czarna magia ludzie zastanówcie się troche co wy gadacie.... tu nie chodzi o moje wykształcenie i o czynności jakie miałabym tam robić, bo one sa do opanowania tu chodzi o to jak chcą nas orżnąć. Mogę tam nie iść, bo nie mam noża na gardle i dlatego się pytam an forum czy takie płace są wszędzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale słuchaj ja też tak myślałam, ze nie ma prawa, bo w zasadzie to nie moja branża to jak mam wtedy myśleć o tej Pani stomatolog..przecież ona wie, jakie mam wykształcenie? to chyba ona leży a nie ja ona mnie zatrudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka stomatologii
bikini, Ty chyba nie czytasz co piszemy. NIE MA znaczenia czy umiesz mieszać alginaty czy nie. Ma znaczenie że w świetle prawa nie mając dyplomu asystentki łamiesz prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka stomatologii
obie leżycie. Tylko że lekarz jakoś się wywinie, Ty możesz mieć z tym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mi się to dziwne wydało, bo od dawana rzeczą wiadomą było, że na stanowisku asystentki stomatologa musi być osoba wykształcone w tym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka stomatologii
ale ja tego nie rozumiem- chcą Cię "orżnąć" a Ty chcesz tam pracowac-kompletny brak logiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co wy chcecie podpieprzać, przecież ja tam nie pracuje wyraźnie napisałam, że została mi zaproponowana taka praca...co nie znaczy, że w ogóle ją zacznę (czytajcie uważnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahha no nie mogę sorry, a w jakim zdaniu napisałam, ze chcę tam pracować? ;> "została mi zaproponowana taka praca" i się zastanawiam czy za dobrą kasę jest i to już stwierdziłam, że nie, a po drugie jak mówicie, że z kierunkowym wykształceniem musi być to już drugi aspekty dla których raczej tam nie pójdę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic ciekawego w zasadzie się nie dowiedziałam w tej konwersacji z "lekarzami". Twierdzę nadal, że to jest za mała kasa i tyle:) co dziwotą nie jest, że nikt nie chce pracować u tej Pani stomatolog (szuka już od miesiąca), a przecież mamy kryzys to co nikt nie chce przyjąć takiej ciepłej posadki? no bardzo dziwneeee heh dziękuję bardzo za tę bezsensowną dyskusje z lekarzami na tym forum. Szkoda tylko, że żadna asystentka się nie wypowiedziała...ona z pewnością ma większe pojęcia na ten temat więc odpowiedziałaby na moje pytanie które UWAGA UWAGA przypominam brzmiało tak "czy 1000zł na 3/4 etetu, umowa o pracę, w Poznianiu jest odpowiednią kwotą na stanowisku asystentki stomatologa?" ;] pozdro stomatolodzy powodzenia wam życzę murzynów w Polsce nie znajdziecie...dosłownie i w przenośni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1000 to trochę mało.ale z drugiej strony praca jest lekka fakt że odpowiedzialna(szczególnie sterylizacja).ja pracuję ponad 3 lata i mam 1800 za 36h tyg.wiadomo że wychodzi więcej.(mieszkam na wschodzie Polski)jak nie musisz to nie pracuj tam.ja osobiście lubię tę pracę.wszystko zależy od lekarzy z którymi się pracuje.(z tą studentka stomatologi to na pewno bym nie chciała pracować.nie jest lekarzem a już się mądrzy pogadamy jak LEP zda i pracować zacznie(o ile zacznie)bo nowicjusze to tylko na podpowiedzi asystentek liczą.bo jak przychodzą do pracy to im się pullpitis z necrosis mylą.a później pacjenci wracają spuchnięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak Ci sie pracuje?
Bo jutro zaczynam i mam pewne obawy czy czegos zle nie zrobie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak Ci sie pracuje?
Boje sie ze zle wypelnienie zrobie albo cos zdezynfekuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no po tylu latach to nawet się nie zastanawiam jak mam coś zrobić. w gabinecie nie ma co popsuć jak ci mieszanie nie wyjdzie to powtórzysz.nie można czegoś źle wymieszać jedynie będzie za twarde albo za rzadkie.ale w tych czasach nawet fleczer jest już gotowy:)do dezynfekcji i sterylizacji trzeba się przykładać no bo wiadomo jakie mogą być skutki.praca fajna lekka i czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka stomatologii
Studiuje, ale też pracuje jako asystentka. I też zarabiam mało, bo dyszkę za godzinę, ALE wiem że na nic więcej liczyć nie mogę i nie liczę bo to praca naprawdę lekka. I śmieszy mnie porównywanie jej na wczesniejszych stronach do pracy lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asystowanie to pikuś ale cala obróbka pracy w gabinecie to już coś.trzeba mieć naprawdę podzielność uwagi i być w pełni skoncentrowanym żeby to wszystko ogarnąć na raz!a prawidłowe funkcjonowanie gabinetu to podstawa i tym m.in.zajmuje się asystentka lub pomoc dentystyczna.trzeba być naprawdę bystrym żeby szef, lekarze i pacjenci byli zadowoleni.lekarzy nic nie obchodzi siadają przy pacjencie i leczą a asystentka robi całą resztę(nawet kart nie wypełniają no bo te kody i w ogóle)i ile punktów wyrobią też nie wiedzą bo ja to liczę a przecież to nie moje pieniądze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka stomatologii
Msza, dziwie się co piszesz. U mnie w gabinecie nawet nie mam prawa interesować się papierologią NFZ i tymi wszystkimi punktami. Nie ja to liczę, tylko albo lekarz albo księgowy U mojej mamy w gabinecie panują takie same zasady- asystentka nie ma wręcz prawa zaglądać do tego Karty też powinien wypisywać lekarz, bo przecież każdy wpis musi być udokumentowany pieczątką z podpisem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla lekarzy to jest utrudnienie wypełnianie kart a tym bardziej wprowadzanie kodów.dlatego robię to ja.pieczątki też stawiam i podpisuję się też ja(nawet nie wiedzą jaki podpis mają:)normalnie do obowiązków asystentki należy prowadzenie kartoteki.pracujesz w fajnym gabinecie jeśli cię to nic nie obchodzi.najczęściej(nie mówię że wszyscy najczęściej ci zaraz po studiach) lekarze nie wiedza co i jak wpisać żeby było poprawnie w NFZ.zwroty też poprawiam(błędy robione przez lekarzy lub inne asystentki)więc dla lekarza byłoby dodatkowych kilka godz.na poprawianie błędów.bo chyba nie muszę wyjaśniać jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liyahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
żeby byc asystentka wystarczy kurs, nie trzeba miec wykształcenia medycznego, poza tym to nie filozofia, potrzeba wprawy i nawyków i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się każdy głupi może się tego nauczyć.ale wskazane jest wykształcenie medyczne żeby ktoś miał pojęcie co robić jakby coś się stało np.jakiś wstrząs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liyahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
myslę że w razie wstrzasu to lekarz podejmuje odpowiednie kroki nie asystentka nawet gdyby miała medyczne wykształcenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×