Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość asystentka..

Asystentka Stomatologiczna - jest ktos?

Polecane posty

Gość dr x
przeczytalem wszyskie posty bo nie moge spac o mnie pare lat po studiach pracowalem w wielu miescach rodzic stomatolog wiec znam was cale zycie :) z wielkiego miasta. obecnie mala prywatna praktyka w centrum i praca w duzej klinice moje przemyslenia -wiekszosc ogarnietych babkek nadaje sie do tej pracy bo kobitki widza wiecej szczegow niz faceci i trzymaja wiekszy porzadek niz faceci (bo ja osobiscie rozpier..lam po gabiencie wszysko wszedzie i bym nie wiedzial gdzie co jest :) i nie nawidze sprzatac myc szorowac o KUuurr!!! laseczki trzeba OGARNIAC UKALDAC PODAWAC tyle. nie trzeba byc intelektualista -praca nie jest trudna ani fizycznie ani psychicznie trzeba ogarniac minusem mysle jest dla asystente to ze trzeba sprzatac np czasami kible ale to zalezy od praktyki nastepnym minusem ze pracuje sie do konca czasami od rana do wieczora (wszyscy lekarze podczas studiow pracowani tak w ramach obowiazkowch praktyk a wiele mojich znajomych pracowalao za $$ podczas studiow jako asysta zeby miec $$ i czegos sie nauczyc od ''mentora'' -swojej place na czarno 14zl /h bez szkoly i papierow zadnych ogarnieta zapier..la ale widze ze nie lubi tej pracy moze ja wywale bo traktuje prace jak panszczyzne ale troche mi jej szkoda bo wiem ze to ciele nie poradzi sobie bez tej pracy -wyksztacenie ! po jaki h-j ? w miesiac da sie ogarnac o co chodzi :) u mnie nie trzeba. umowy ? hahaha placie bandzie zlodziej z rzadu ( co w wiekszosci nigdy i nigdzie nie pracowani) swoja kase? zus ? jak zobaczycie 30% swojej kasy z zusu na starosc do wygraliscie w totka. -niektore z ktorymi pacowalem po byly idiotki itd np podczas kanalowki mnie szczypala :) myslalem ze jej skasuje facjate ale i tak sie zwalanialem z tej przychodni to stwierdzilem ze mam to w duuupie 2/10. pani k ruszal sie jak mucha w smole 3/10 albo inna wychodzila na fajki i na pogaduchy i jej nigdy nie bylo i kiedys zarobila mi zamiast biopulpu(tymczasowe) glasjonomer(''beton'') a ja to babie w kanal :( dobrze ze byla spoko pacjentka bo spokojnie mogla bym mnie do sadu zawlec :D 1/10 mojemu koledze asysta ssakiem wciagnela blone i matarial kostny za 1000zl podczas zabiegu -10/10 !! co do zarobkow kokosow nie bedzie i ktoras z dziewczyn napisala ze dociera sie do pewnej granicy i sie nie da prawda a zreszta porownajcie dysproporcje ciezkosci studiow/ lat nauki/ odpowiedzianosci/ oplat za studia platne teraz chyba jest 26000zl za rok acha i wyadaje mi sie ze powinnyscie robic skalingi piaskowania fluoryzacje czesciej a nie byc zepchnieta do pozycji podaj przynies pozamiataj gdybym miala wiecej pacjentow i moja by sie tego nie bala robic to z checia bym jej to dal do robienia bo ja tego nie lubie i mi sie nie chce a to prose jak konstrukcja cepa.ja tam wole jakas 8ke wycharatac :) najchetniej wyjebb.. bym stara astystenke i zatrudnil jakas mloda laske bez zadnej wiedzy oby ZAPIERDALA jak mrowka a bym jej wszyskiego nauczyl w miesiac asystenka jest WYLACZNIE po to aby lekarz leczyl i nie zjamowal sie niczym innym zbednym a wasze biadolenie ze cos jest trudne ! hahahah !! trudna to jest budowa mostow, praca gornika, pilota mysliwca itd aa i tam z gory prowadzily wojne jakies paniusie ze studiow stomatologicznych jak spodkacie taka w typie jak tamtej co pisala o mikroskopie to uciekajcie!! znam je sa wyrachwane zakomplesine i u nich bedziecie zapierdaaalac do baldego switu do nocy za psia kase bo ona pracuje nad swojim ego kosztem innych a jak sie w stol pierrddolniee to w palcz ehehhe jak chcecie pytajcie jak bedzie mi sie nudzic to tu zajze wiem jestem meska szowinistyczna swina mam zla fleksje, ortografie nie uzywam znakow interpunkcyjnych wielkich liter i robie dziure budżetowa o fu ! mam nadzieje ze bylem pomocny. polecam prace ogarnietym pracowitym lubiocym porzadek laseczkom. fleje lenichy won! to nie robota w urzędzie acha za 2 miesiac bede robil nabor do kilniki do zobaczyska :D dobra szlug i w kime papa pozdrawiam laseczki dr x :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZdecydowanieJa
Dr x jesteś zajebisty. Kocham Cię!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trawilka
ja akurat konczylam asystentke stomatologiczna w TEBie i z moich obserwacji wynika, ze jednak jak sie ma ukonczona szkole i papier to i stawka w placowce jest wieksza. no i nie uwazam, ze wszystkiego da sie nauczyc w miesiac bo zalezy, w jakie trafisz miejsce - i czy stomatolog CHCE cie uczyc, bo to wcale sie tak czesto nie zdarza :P raczej wymagaja, zeby na wstepie juz wszystko (albo prawie :P) wiedziec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki.
Kochani mam pytanie czy ktos ma do sprzedania ksiazke Janczuka wydanie z 2011 Asystentka i higienistka w stomatologi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki.
Kochani mam pytanie czy ktos ma do sprzedania ksiazke Janczuka wydanie z 2011 Asystentka i higienistka w stomatologi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princesska.
balabym sie lecvzyc zabki u tego pana co wyzej pisal o tych asystach, choc tez chodzilam do jednego, ktory byl bardzo wylewny i ze swa asysta rozmawiali (kiedy ja lezalam na fotelu) o intymnych sprawach. Troche nieswojo sie wowczas czulam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evy33
Cześć! a czy ktoś ma może informacje na temat tego jak wyglądają zajęcia w Ap Edukacja w Krakowie? zauważyłam na ich stronie, że też oferują naukę w Policealnej Szkole Medycznej na kierunku Asystentka stomatologiczna, jestem ciekawa czy warto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ameliakiszka
Hej, Wiem że TEB i AP Edukacja prowadzą taki kierunek.Reszta to chyba jakieś mało znane szkółki. Osobiście zastanawiał się we wrześniu, którą z tych szkół wybrać i zdecydowałam się na na ta która jest blisko centrum i ma tam zajęcia, ma przystępną cenę ok 240zł. Nie jest to cena a ni za mała a ni za duża, więc spodziewałam się, ze zajęcia będą na przyzwoitym poziomie. Wykładowca rewelacyjny! Ten od pracowni oczywiście Pojawia się czasem problem z Planem zajęć ale wszystko da się naprawić. Dyrekcja szkoły jest zawsze otwarta na nasze sugestie, więc nawet jak coś się im sypnie, to i tak można z nimi dojść do porozumienia. Czytałam, na różnych forach, że nie wszędzie tak jest. JA piszę akurat o AP Edukacja na Szewskiej. Z Teb zrezygnowałam, bo na formach miał średnie opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evy33
A nie orientujesz się przypadkiem jakie są warunki przyjęcia do takiej policealnej szkoły medycznej? Wymagana jest matura czy wystarczy ukończone technikum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aknr
Trzeba mieć skończoną szkołę średnią. Nie trzeba mieć nawet matury. W przypadku policealnej szkoły medycznej na ul. Hożej w Warszawie na 100% bez matury, tylko świadectwo ukończenia szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evy33
Dzięki aknr. Ja akurat miałam na myśli policealną w AP Edukacji w Krakowie ale myślę że wymogi wszędzie są takie same. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endrjju2
Dziewczyny kiedy macie egzamin praktyczny? Może któraś będzie miała wcześniej, to podzieli się wrażeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dr x
doktorze x - musisz byc fajnym smiesznym doktorkiem, jesli tu jeszcze zagladasz napisz cos fajnego.. A teraz o sobie- ja pracuje jako asystentka medyczna i uwazam ze ta praca jest okropna. Nie lubie tej pracy ale nie mam za barzdo wyjscia bo nie skonczylam studiow (pochodze z niezbyt zamoznej rodziny).Czeog nie lubie w tej pracy: - zlych humrow pana lekarza ktory uwaza sie wtedy za wladce swiata - byc na kazde zawolanie tego wladcy -znosic wszystkie jego kaprysy -byc od telefonow, dezynfekcji, asystowania, sekretariatu, doslownie wszystkiego i znosic jeszcze humory lekarza! pracuje za granica, tutaj lekarze sa strasznie chamscy, bezczelni, chytrzy nie cierpie tej pracy ze wzgldu na to ze trzeba znosic przez 8 albo i wiecej godzin jakiegos chama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toJAK
Planuję podjąć nauke na kierunku asystentka stomatologiczna. Jedni mogą się śmiać ze mnie po tym co napiszę, dr x pewnie będzie pękał ze śmiechu, ale ja poważnie podchodzę to tego zawodu i chcę związać z nim swoją przyszłość. Chcę być wykształconą asystentką, która znajdzie pracę nie u takich lewych doktorków x, ale w poważnej, szanującej się klinice czy chociażby za granicą. Rozważam naukę w Sopockiej Szkole medycznej, słyszałam o tej placówce dużo dobrych opinii, czy ktoś z obecnych na tym forum uczył się w tej szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja kuzynka się tu uczy i jest tak zadowolona, że ja zaczynam się zastanawiać, czy tam się nie zacząć uczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czy któraś z was zdawała nowy egzamin praktyczny dla asysty stomatologicznej?Będę wdzięczna za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po tej szkole. Z łatwością znalazłam pracę w Manchesterze. Szkoła solidnie przygotowuje do pracy w zawodzie, stawiają na praktykę, uczysz się w prawdziwym gabinecie stomatologicznym w szkole, na prawdziwych narzędziach, nie płacisz za gumowe rękawiczki, tak jak to wymagają w innych szkołach na Pomorzu, nie będę wymieniać z nazwy ;/// Szkoła pomogła mi nostryfikować moje dokumenty aplikacyjne, dostałam pracę po 3 miesiącach od ich wysłania. Rekomenduję placówkę wszystkim, którzy na poważnie myślą o tym zawodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bydzia2013
Praca owszem fajna i nic poza tym. Na pewno wyżyć się z tego nie da. Pracowałam w eleganckiej klinice, ale kasa głodowa. Ludzie płacą ogromną kasę za leczenie , a wykonanie w niektórych przypadkach żenada. Szkołę skończyłam,ale to kolejna porażka. Przekazywana wiedza nie ma NIC wspólnego z prawdziwą pracą w gabinecie. Uważam,że fach dobry do dorobienia na emeryturze ale nie dla młodych. Stomatolodzy owszem chcą pięknych młodych żeby mogli nimi pomiatać. Teraz jest bum na ten kierunek bo w 2015 wchodzi ustawa,że w każdym gabinecie będzie musiała być wykwalifikowana asystentka. Nie polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytałam wasze posty etc z praca jest różnie naprawdę zalezy gdzie sie trafi... ja konczyłam szkołę dla asystentek szczerze niczego się w niej nie nauczyłam jedynie straszyli nas egzaminem zawodowym i na tym zajęcia się głównie opierały... dużo by pisać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0eve
Hej.. wlasnie sie zastanawiam nad tym kierunkiem.. a czy ktos z was chodzil do szkoly we wroclawiu o takim kierunku?? Jesli tak to prosze niech napisze do jakiej i jak tam jest.. z gory dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
compair Witam,mam pytanie o nauke na kierunku asystentka stomatologiczna,czy jest bardzo ciężko,mam 30 lat i chce pójść do takiej szkoly ale mam obawy czy dam sobie rade bo juz pierwszej młodosci nie jestem.Prosze o odpowiedż kogos kto tam sie uczy badż uczyl. Ja właśnie kończę tą szkołe jest bardzo trudno a zarobki marne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N.A.B.E
hej, ja zdawałam nowy egzamin praktyczny. tak naprawdę-pic na wode! Zdawałam egzamin w Brzegu-parodia, szkoła zupełnie nie przygotowana. W ciągu jednego dnia były 3 zmiany po 6 osób na raz. Moja grupa miała egzamin przez 2 dni. W jednym dniu wszyscy mieli protetykę (te same zadania) w drugim dniu wszyscy mieli chirurgie (również te same zadania). Więcej stresu niż to warte. Nie wiem jak w innych miastach ale u nas-parodia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ma ktoś może arkusz egzaminu teoretycznego na asystentkę stomatologiczną z czerwca 2013? Byłabym niezmiernie wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laseczki ja szkoliłam się w wawie niedawno na SZKOLENIU. Jest firma co daje ten zawód w tydzien szkolenie a potem staż . Mnie po stażu od razu zostawili w pracy, nie zarabiam wiele ale obiecali 12 zł /h po 3ech miesiącach współpracy. Ta babeczka co szkoli ma suuuuuperaśne opinie w necie dlatego tam poszłam . Sylwia Pniewska Malinowska mozecie o niej poczytać . Mega wymaga ale baaaardzo duzo uczy. Ona jest w wawce chyba jako firma Prowital. Poszukam telefonu bo mam wizytówkę to wpisze tu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juleczka99
PelkaPelka, ale po szkoleniu nie mas zdanego examinu w CKE, a jak wiesz, (chyba już)od 2015 roku każda asystentka stomatologiczna pracująca w swoim zawodzie MUSI mieć zdany ten exam, inaczej do widzenia :P więc i tak Cię czeka roczna szkoła i walka na 2 etapach egzaminu :) wiem, co mówię, bo przez to właśnie przeszłam, podobnie jak moje znajome, które od lat pracują w tym zawodzie i są mistrzami w tym, co robią, ale i tak bez examu ani rusz :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile zarabiają
niestety zarabiamy tylko 20 zł na rękę za taka harówkę i znoszenia ich humorów debilnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 zł na godzine zarabiasz???? ja sie ucze na asystentke stomatologiczna, jesli ktos sie uczy w szkołach w Bydgoszczy to szukajcie szkół w których uczy Karolina Kopera - Krawiś, swietna dentystka, ma niesamowita wiedze i bardzo dobrze ta wiedze przekazuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekna 24
A ja zdawałam egzamin praktyczny w Krakowie. Też były 3 tury a każda miała lakowanie. Osobiscie wolałabym opisywać tak jak poprzednie roczniki pisemnie co na kazdym etapie robie niż to co teraz było. Mimo że miałysmy swój własny gabinet do nauki to egzamin odbywał się w laboratorium chemicznym. ciężko było sobie wyobrazić że blat roboczy to nasz asystor. W zasadzie to musialysmy się domyślić co z tych wszystkich punktow ktore wczesniej były opisane do kazdego etapu zadania możemy wykonac w praktyce. Uważam że egzamin praktyczny powinien być przeprowadzany w gabinecie tak bysmy mogly wejść i po kolei wykonac wszystkie etapy od poczatku do konca tj przebranie sie umycie rak wlaczenie wody pradu a nie wyobrazanie sobie że ławka szkolna to stolik lekarski. żenada co sie robi w tej Polsce.!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pelka Pelka
Ustawa wchodzi i wchodzi. Słyszalam ze te co są juz asystentkami ponad 5 lat nie bedą musiały iść do szkoły. tak czy siak- zrobiłam to szkolenie i dostałam prace. Dentyści w tej Klinice sa zadowoleni ze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pelka Pelka
evy - podam Ci ten tel. na szkolenia z asysty 503834483. ona szkoli mega dobrze i dostajesz papier.śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×