Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość asystentka..

Asystentka Stomatologiczna - jest ktos?

Polecane posty

Gość kwiatuszek 26
hej do dziewczyn ktore zdawaly juz egzamin praktyczny, z jakich miast jestescie? jest ktos z mazowieckiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba było wypełnić diagram ,wpisać stan ogólny pacjenta czyli wszystko przepisać z wywiadu ,oczywiście datę i godzine, kody worków skażonych i komunalnych oraz ostrych , metryczkę roztworu i zalecenia po ekstrakcji.Pamiętajcie o datach i godzinach i adres kliniki trzeba wpisywać.Wszystko jest w zadaniu spokojnie bez stresu a zrobicie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie wpisalas zalecenia po zabiegu ? Jesli chodzi o ta date to trzeba wpisywac faktyczna date z dnia egzaminu ? czas zamkniecia worka jaka godzine wpisujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie nie było podanej daty i godz wiec wpisałam datę egzaminu i godzi rozpoczęcia zalecenia po ekstrakcji wymyśl sobie im więcej tym lepiej pamiętaj że lepiej więcej napisać niż za mało. A i jeszcze piszcie godziny zamknięcia worków czyli np. godz kończącego się egzaminu.( zalecenia nie jeść , nie pić umyć zęby nie płukać ,trzymać tampon przez 20 do 30 minut )itd.można dużo wymieniać.Ja jeszcze nie wiem czy zdałam jak się nie pomyliłam w dokumentacji to będzie dobrze pamiętajcie trzeba się wczytać w zadanie tam wszystko pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Ile można mieć błędów w dokumentacji? W metryczkach nie podałam nazwy gabinetu i zamiast 1,5 wody to policzyłam na 1 litr wody, ale dobrze sporządziłam. Po prostu z przyzwyczajenia wpisałam litr, bo zawsze na litr liczyłam.. Czyli wychodzi mi 4 błędy w dokumentacji. """" jesli masz błąd to całe zadanie masz niezaliczone juz, ile jest punktów za kazde zadanie niewiadomo bo punktacja jest zaklejona i nawet egzaminator nie wie ile jest punktów za co. Mnie do egzaminu uczyła egzaminatorka i do Carpuli zakłada sie najpierw nabój a potem igłe, a kromopam zawsze wyrabia sie według proporcji, odmierza sie je błyskawicznie i mój lekarz wymagał aby tego przestrzegac, jesli ktos robi na oko no to sorry ale zle o nim świadczy bo potem masa ma zła konsystencje i wyciski nie wyjda prawidłowe, potem sie dziwic ze proteza ludzi uwiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentka111111
Możecie mi powiedzieć, czy jeśli mam złe metryczki, bo nie wpisałam adresu i pomyliłam się z płynem to czy zdałam? bo to już 4 błędy, albo i więcej, nie wiem jaka będzie punktacja. Bo praktyczny dobrze zrobiłam, ale poległam na metryczkach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tego żadna z nas nie wie wszystko zależy co oni mają w kluczu.Musimy być cierpliwe i czekać na wyniki do 28 sierpnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tego żadna z nas nie wie wszystko zależy co oni mają w kluczu.Musimy być cierpliwe i czekać na wyniki do 28 sierpnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny wszystkie jak do tej pory mialyscie ekstrakcje zeba 16 ?? bylyscie podzielone na grupy ze jedne z was zdawaly pierwszego dnia a inne drugiego i mialyscie to samo na egzaminie dzien po dniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asystentka111111 trzeba miec dobrze 75% wiec moze akurat Ci sie uda zdać mimo niezaliczonej metryczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napiszcie proszę, czy jest ktoś ze świętokrzyskiego juz po praktycznym? czy też była ekstrakcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asysta
a jak z tymi kodami 180104 to inne odpady medyczne worek niebieski 180104 to pojemnik czerwony i pojemnik twardy czy pojemnik twardy to 180101? a jak opisałyście metryczki te dwie metryczki na worek z pozostałymi odpadami medycznymi to kod z końcówką 03 chyba czy 04 a metryczka pojemnik na odpady medyczne 180104 czy 03. a wanienka to było 1,5 l wody czyli 1470 ml wody i 30 ml preparatu stężenie 2%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
180103 to worek skażony czyli czerwony , 180104 to worek z odpadami komunalnymi czyli niebieski, 180101 to odpady ostre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, ktore mialy ekstrakcje...napiszcie w jakiej kolejności wykonywalyscie zadanie...jak mylyscie rece itp itd. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napiszcie czy w zadaniu pacjent byl pierwszy kolejny czy ostatni tego dnia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam czy teraz ktos zdawal i egzamin byl rozlozony na 2 dni? Czy drugiego dnia bylo to samo? Jesli nie czy ktos wie co bylo jesli nie ekstrakcja? Pozdrawiam dziewczyny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uczycie się do testów bo ja czytam i czytam tego Jańczuka i nic mi już nie wchodzi do głowy a wam jak idzie ?Już sama nie wiem co może być na tym teście tyle tego jest że głowa mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny co to za diagram dokladnie jak wyglada i co tam sie wpisuje? Boże jestem noga z dokumentacji lice na cud....;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak możesz nie wiedzieć jak diagram wygląda nie uczyli was tego w szkole jeśli nie wiesz wpisz w wyszukiwarkę diagram zębowy oznaczanie zębów w dokumentacji było bardzo dużo zębów do zaznaczenia.Jak masz jeszcze czas to się tego naucz to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos tu jest kto mial egzamin przez 2 dni teraz ostatnio ?????? czy drugiego dnia bylo to samo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy do diagramu byla legenda? czy sama mam pamietac co jak zaznaczyć?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spokojnie była legenda. Diagram był tak prosty że się pomyliłam w oznaczeniu zęba dlatego dziewczyny nie róbcie nic za szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy przy ekstrakcji mialyscie umówić pacjenta na kolejna wizyty? i na jakas proteze? korone cos...;)????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno był 11,12,21,22, korona do oznaczenia reszty nie pamiętam 16 i 26 były chyba do ekstrakcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kod 180101 to odpady komunalne a nie zadne skazone ostre !! skażone ostre maja kod 180103.Na wyliczenie roztworu jest wzór a nie głupio zgadujecie, a czas sie bierze takie zeby było pełne spektrum działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co ty piszesz za głupoty i ludzi w błąd wprowadzasz?????przeczytaj rozporządzenie a pózniej pisz kody bo piszesz bzdury!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny czy na drugi dzien na egzaminie jest mozliwe ze bede miec to co bylo pierwszego dnia mial tak ktos ostatnio??? i co wkoncu z tymi kodami??? 180101 ostre pojemnik twardoscienny?? 180103 worek czerwony?? 180104 komunalne worek niebieski??? bo babka nas uczyla ze 180103 to pojemnik twardoscienny ale mi sie wydaje ze to zle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak własnie to są prawidłowe kody Ktoś bzdury pisze nie wiem skąd ma takie informacje ale na pewno na egzaminie mają być 180103-skażone 180104-komunalne nie czyli pozostałe odpady medyczne 180101-ostre ale ja o tym już pisałam proszę czytać uważnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej czy ma ktoś może jakieś testy z ortodoncji ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam kody podane przez egzaminatorke, która sprawdzała te kody w sanepidzie, kody te wpisywałam na egzaminie który zdałam w 97%, piszcie co chcecie mi to wisi skoro wy madrzejsze jestescie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×