Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marta113

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda 2

Polecane posty

Gość Monika1981
Joanna moje gratulacje!!! Powiem wam dziewczyny ze ja co miesiac wyszukiwalam objawow ciazy. A to brzuch mnie inaczej bolal,to cycki bardziej niz zwykle,bylo mi niedobrze.W grudniu kupilam sobie super sukienke na komunie mojego chrzesniaka, zaczelam tez szukac czegos na wesele meza siostry na lipiec a tu taka niespodzianka.W nic juz nie wejde ale wcale sie tym nie martwie. Jak sie w koncu udalo to nie mialam zadnych odjawow na ciaze.Brzuch mnie bolal jak na @, cycki prawie wogole.Nie mowiac o sutkach bo te tez nie bolaly.Zawsze myslalam ze bede miala takie objawy. Naprawde z calego serca wam zycze zeby sie udalo bo wiem jak to wszystko boli. Zycze wam kochane milego dnia!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnez78
Hej Kobietki:) Joanna gratuluję,niech zdrowo rośnie:) Forum czytam cały czas,tylko nic nie piszę,bo i nie ma o czym. Narazie staramy się bez żadnych wspomagaczy,ale nic z tego nie wychodzi,czekamy do jesieni,jak nie będzie dwóch kreseczek to jedziemy do lekarza i spróbujemy in vitro. Ja mam spory problem z wagą,stosowałam już 1000 diet,ale co schudnę to za pare miesięcy przytyję.Nie mam silnej woli.Może możecie mi coś doradzić? Trzymam kciuki za wszystkie starające się,niech te bociany przylecą do nas wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irka997
Hej Dziewczyny, A nade mną w sobotę przeleciał bocian!!!! :-) Może to dobry omen? ;-) A propos odchudzania i wysiłku fizycznego w czasie starania się - przeczytajcie koniecznie wywiad w ostatnich "wysokich Obcasach" pt "długie nogi i herbata". Od razu przejdzie Wam ochota na diety i fitness! Mnie w każdym bądź razie przeszło! Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, a ja dziś dostałam @....... a więc od 5-9dc clo 12-13 dc monitoring i zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie @ nie widac na razie, choc brzuszek szumi lekko od czasu do czasu. Diete postanowilam stosowac, choc troszke oszukuje, malutkie ilosci tluszczyku dostarczam mojemu cialku... :) tak na wszelki wypadek. Darkness mam pytanka: 1) ile nschudlas na Dukanie i w jakim czasie? 2) czy przestrzegalas dokladnie zasady zero cukru, zero tluszczu? 3) czy sie objadalas albo przeciwnie czy sie glodzilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika31 - możesz napisać który to cykl z clo? Ilosia - w ciągu 5 miesięcy - 9kg (najwiekszy spadek wagi w pierwyszch dwóch) ... chyba ... dawno to było :P Przestrzegałam ... zamiast cukru słodzik (swoja drogą słodziki też są niezdrowe), jogurt naturalny 0%, mleko 0%, twarożek najlepiej też 0%, wędlina odtłuszczona (najczęściej w plasterkach - zatem zarąbiście droga), wędzony łosoś - u mnie aktualnie cena 65zł/kg tuńczyk w sosie własnym no i cudowne i niemal niezastąpione piersi z kurczaka. Dobra przyznam się, nie miałam ochoty (po tym jak stałam przy garach gotując mężowi i synowi) sobie też coś wymyślać ... Ponoć im wiecej sie je tym wiecej się chudnie, ale uwierz, że po pewnym czasie nawet na ulubiony twarożek i pieczone (tylko w przyprawach, bez tłuszczu) piersi z kurczaka nie mogłam patrzeć :( Najlepsza opcja to po tej fazie uderzeniowej ... 1 dzień tylko proteiny a na drugi proteiny z warzywami (5 dni protein - jak mi wted brakowało choćby sałaty :) ) I najważniejsze ... barrrrrrrrrrdzo dużo pić trzeba ... zachęcali, że cola light jest ok ... teraz też już nie mogę na nią patrzeć :( ale może to i dobrze ... wystarczy przeczytać skład. - A na koniec dobra rada ... Ilosia jeśli nie będziesz w stanie wytrzymać dokładnie w tej diecie do samego końca (czyli tak na dobrą sprawę do końca życia) nie radzę zaczynać ... kilogramy w szybkim tempie wracają. A poza tym ... zajście w ciążę ... raczej się nie uda ... Pamiętaj o ćwiczeniach (chociaż przy tej diecie raczej sił do tego nie ma) :( niestety Ja mogę tak "zareklamować" wspominaną dietę ... Sprawdziłam ... po przeanalizowaniu wszystkich "za" i "przeciw" ZDECYDOWANIE NIE POLECAM !!! Szkoda zdrowia ... Ale wybór należy do WAS :) Dziś 22dc ... Niestety chyba sie przeziębiłam ... dzisiaj w nocy 2 razy wstawałam do łazienki (normalnie nawet 1 raz nie wstaję). Dziś matura z matematyki, zatem jako nauczyciel matematyki mam wolne :) Teraz pora na jakiś mały relaksik ... Czytać narazie nie będę, haftowania też narazie nie "tykam" ... Zagram sobie na kompie w Heroes :P Pozdrawiam Kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Darkness za wyczerpujace informacje o Dukanie. Ja jednak i tak sprobuje bo jestem juz zmeczona moja nadwaga i z Dukanem bedzie mi latwiej. Postanowilam jednak ze po prostu nie bede taka rygorystyczna dla siebie, moze wtedy moj organizm nie bedzie taki wyposzczony na inne niz bialkowe produkty. Ja sie czuje bardzo dobrze powiem szczerze, zadne slabosi mnie nie ogarniaja, i jak dobrze pojdzie to moze waga drgnie i w poniedzialek dorzucam warzywka i juz bedzie lzej :) U mnie 33dc @ nie widac choc moje bimbalki juz pobolewaja mocniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkness dla mnie po długiej przerwie 1szy cykl z clo, ponad rok już go nie brałam. A wcześniej przerabiałam kilka cykli ale podawane w innych dc, wcześniej od 3-7 a teraz 5-9dc. Monitoring mam mieć 12-13 dc i zobaczymy co dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilosia - oj wyczerpujące to raczej nie są. Ale jeśli się przydały to się cieszę. Co do ruszenia się wagi ... to ręczę za to ... sama będziesz w szoku :) Monika31 - ja przez 3 cykle brałam 2-6, monitoringu mi nie zaleciła, więc na własną rękę w 2 cyklu poszłam w 12dc na usg, żeby sprawdzić, czy w ogóle clo uruchomiło cokolwiek. Był pęcherzyk ale do ewentualnej owu według lekarza brakowało kilku dni. Ciekawa jestem jak to będzie u Ciebie (sorry za tę ciekawość :) ) Małe pytanko ... a w zasadzie to pomóżcie dziewczyny podjąć Mi decyzję. Skończyłam 3 cykle z clo, aktualnie pierwszy "bez wspomagaczy". Miałam po tych 3 cyklach jeśli nie zajdę w ciążę zgłosić się do pani doktor. I tu mam problem ... Czy iść do niej? (nie zleciła monitoringu, sama w gabinecie prywatnym -70zł za wizytę -nie ma usg) Czy zmienić lekarza? Sama nie wiem ... jeśli zmienię ... znów wszystko zaczynać będę od początku... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym zmieniła bez wahania. ale decyzja należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmian zmiana i jeszcze raz zmiana! a po co tracić czas i pieniądze na kogoś kto chyba za bardzo sie nie nadaje na lekarza prowadzącego starania o dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmiana lekarza, nie konieczznie zaczniesz wszystko od poczatku kochanie. Moze jak podasz nowemu doktorkowi informacje co do tej pory robilas to moze on po prostu pojdzie dalej. I nie poddawaj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irka997
Hej Dziewczyny, Zawsze warto pójść do innego polecanego lekarza i się skonsultować. Moja lekarka nie zlecila mi monitoringu przez dwa cykle z clo ale mimo to nie mam wątpliwości, że jest dobra i że wie co robi. Nie przepisała mi też żadnych innych wspomagaczy - biorę tylko pól tabletki bromergonu dziennie.... Za to po clo cera mi się popsuła - jako nastolatka nie mialam takich syfów jak teraz mam! :-D Dwa dni temu skończyłam serię clo, teraz czekam na jajo ;-) Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irka tylko nie czekaj bezczynnie!! Dzialaj ile dasz rade! A u mnie 35dc i cisza...... :) Czyzby???? No ale przeciez byly cykle co 37 dniowe, tak wiec se nie podniecam, he he he!! Buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak sie robi te dwie mordki pierwsza z jezyczkiem- Darkness ty wiesz napewno, a druga ta z zamknietym okiem jednym- Irka ty z kolei wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraM1980
Darkness - ja mysle, ze moze idz do swojej lekarki i powiedz jeje jaka jest sytuacja.. Jesli ona zmieni swoje podejscie to dobrze, a jesli nie, to smialo zmieniaj lekarza! Ilosia - no to mam nadzieje, ze tym razem to w koncu TO :-) Czekamy na dobre wiesci... I wstrzymaj sie z ta dieta chociaz pare dni... U mnie wlasnie koniec @ wiec zaczynamy kolejne starania... Ja mam teraz egzaminy i mnowstwo pracy, takze przynajmniej nie mam czasu za bardzo sie przejmowac i sie nie zamartwiam... No i moj M coraz czescie wspomina o IVF, tylko, ze obecnie to nas na to nie stac... :-( No coz... Moze jednak uda nam sie naturalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny serdeczne za rady. Jutro nie dam rady, ale w środę chyba wybiore się do gina. Irka997 - wierzę, moja cera po clo to była z lekka masakra :( Ale jajo rosło :P Ilosia - Nie Ci się wreszcie uda :D A co do symboli :p to : a później literka p ... natomiast ;) to średnik a później nawias zwykły ... teraz sama się zastanawiam, czy faktycznie dobrze to podałam :P SandraM1980 - życzę Ci żeby udało się naturalnie :D Ostatnio mój M... nawet zaczął "starać się" o to żebyśmy "zaskoczyli" (nie musiałam Go namawiac na figle :P ). Teraz sobie czekam. Kolejny raz mówię, że juz sie nie nastawiam i takie bla bla bla ... ale same doskonale wiecie jak to jest naprawdę :( Znów dzisiaj widziałam 2 "ciężarówki" ... i kilka par z maluszkami w wózkach. Idzie lato ... wakacje niemal za pasem ... znów bedzie mi "walić w dekielek" bo nie będę miała co zrobic z czasem wolnym. A jak byłoby malutkie dzieciątko ... oj wtedy to roboty jest że ho ho ... :P Udanej niedzieli ... dużo słońca i :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irka997
Hej, Ilosia - czekamy na dobre wieści! od Ciebie!!! Ja dzialam i działam, mam nadzieję że skutecznie. A jeżeli nie to trudno, dalej będę próbować. Najgorsze będzie znowu to czekanie.... Buziaki moje kochane, lecę działać ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za waszek kciukasy :) Rano jak robilam siusiu to na papierze bylo lekuchno rozowo i tak caly dzien, to nawet nie jest plamienie. Brzuch lekko nadal szumi ale @ sie nie pojawila. Zobaczymy jutro ale chyba @ wredna :p sie rozkreci znajac to nasze szczescie na tym forum ! ;) Apropos mojej dietki to nie jestem najwyrazniej taka dla siebie rygorystyczna- przez 6 dni spadlam tylko niecale 2 kilo. Te 1-2 kilogramy to sie wahaja z dnia na dzien. Ale jak bym w nastepnym tygodniu nastepne 2 kiloski zleciala to juz by bylo super! :)) Ja tak calkiem zasady: "zero" tluszczyku i cukru nie stosowalam. Ale staram sie baaardzo je ograniczac zeby moze cos spadlo z moich boczkow, no i przy okazji jest to zdrowsze odchudzanie. Dzieki Darkness za mordki :) Zaraz zobaczymy czy wyszly?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilosiu przykro mi........ nie tym to następnym razem!!!!!!!! ja jeszcze jutro biorę clo a w poniedziałek na 13tą monitoring........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilosia - zobaczysz, ze w końcu pokonasz @ ... bynajmniej ja zyczę tego z całego serducha :D Monika31 - oby jajo urosło ;) a może nawet dwa :p hehehe Dzisiaj dowiedziałam się, że kolejna koleżanka z pracy (nauczyciel wf) jest w ciąży. Pogratulowałam ... chociaż przyznam, że lekko mnie zcisnęło w gardle ... :( Dziewczyny ... ja zaczynam wariować. pamietam jak mówiłam kiedyś koleżance "przestań o tym mysleć a zobaczysz, że nawet nie bedziesz wiedziała kiedy zajdzieszw ciążę" i no faktycznie ... jak to sie łatwo mówi ... ALe jak to wykonać??? Jestem styrana ...Byłam w pracy od 8:15 do 13:20 ... dalej dosłownie przebiegłam do inej szkoły (musiałam się stawić 30 min przed rozpoczęciem matury do pracy w komisji) i od 14:00 do 17:40 egzamin. W domu byłam o 18. Czy to sprawiedliwe? Żeby było zabawniej ... jutro zaczynam pracę o 7:25 ... AAAAAA Chyba sie położę Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irka997
Hej, Kurczę, jakie to wszystko jest trudne do wytrzymania - cały czas na coś musimy czekać - na @, na owulację, na kolejną wizytę u lekarza, na dwie kreski na teście... Ech, mam nadzieję Kochane, że nasza cierpliwość zostanie w końcu nagrodzona i to nasze czekanie się w końcu skończy!!! Ja teraz czekam na dni płodne :-) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irka997
Hej Dziewczyny Co tu taka cisza... Gdzie się pochowałyście???? Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej byłam na monitoringu, no i niespodzianka...... owulka była w niedziele czyli w 12dc.......... jesli bysmy jaja nie złapali tym razem, to nastepnym razem monitoring ma byc wczesnie niz 12 dc..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie cisza tu straszna :( Ale o czym tu pisac, prawda? W sumie to moze i byloby o czym pisac gdyby nie fakt ze nasze mysli wszystko odsywaja na drugi plan, nic nie jest tak wazne jak te nasze marzenia o ciazach. Ale my biedne jestesmy. Ja w tym cyklu przeprosilam moja maszynke na Owu. Jak pokaze ze jest ten hormon LH to bede dzialac jeszcze bardziej, jeszcze czesciej, jeszcze ....... juz nie wiem jak he he he ;) Monika31 ilu dniowe masz cykle? Regularne sa? Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilosiu ostatnio mam regulowane duphastonem i były w granicach 28-30dni "swoje" zawsze miałam długie..... ale ta dawka clo 1x1 od5-9dc coś chyba mi go skróciła jeszcze skoro owulka była 11-12 dc!!!!!!!!!!!!!! ta sama dawka ale 3-7dc nie przynosiła efektu bo w 14dc dominujących pęcherzyków nie było, tak brałam clo dawniej u innego lekarza..., więc dziewczyny u mnie juz widać efekty zmiany terapii. nawet jeśli sie tym razem nie uda to jest duży postęp bo wreszcie mam owulację !!!!!! :) śmiałam się do męża że wyliczaliśmy cykl na min. 29dni jak planowaliśmy urlop , a tu niespodzianka bo jak sie nie udało to akurat dzień przed wyjazdem moge dostać @..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to fajnie, ciesze sie rowniez dla ciebie. Jesli brak Owu byl dla ciebie przeszkoda w zajsciu, to moze teraz sie uda w koncu, co? I tego ci zycze kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irka997
Hej Wiem, że nikt mnie nie pytał :-) ale Wam powiem, że od zawcze miałam regularne cykle ale raczej dłuższe - 31-35 dni. Po CLO pierwszy cykl skrócił mi się do 26 dni a teraz będzie normalnie bo owu miałam w 16 dniu cyklu a więc 16+14 = 30. W tym miesiącu na bank mi się nie udało - nie pytajcie skąd wiem, bo nie wiem skąd ale wiem to na 100%. Tak sięc teraz czekam na kolejny @ i lecę na monitoring. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×