Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marta113

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda 2

Polecane posty

Gość INGA 127
Maja lekarz przepisujac ci clo musi monitorowac cylk i wtedy w przyblizeniu powie kiedy owulacja i kiedy przytulanko, nie wyobrazam sobie tego leku bez monitoringu i skad on wzial zalozenie ze juz masz az na 3 msc przepisane skoro 1 kobieta udaje sie zajsc po 1 cylku, monitorowac trzebo poniewaz chodzi o to by nie przestymulowac jajnikow by nie powstaly torbiel, porozmawiaj ze lekarzem ze chcesz Miec monitoring,na jakiej podstawie przepisal ci clo mialas jakies badania wczesniej, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
inga ma racje.jeden cykl na clo bez monitoringu-no powiedzmy ze moze byc.dziewczyny mialy juz takie historie,ale az 3?przeciez mozesz ostro przesadzic.a jak zrobi sie torbiel gigant?a jak peknie?to nie sa przelewki....zapytaj lekarza czy nie da sie jakos zrobic tych obserwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja19811981
no i juz jestem przerazona:/ wczesniej mialam wykonane badania na poziom hormonow, ktore pani ginekolog miala przed soba i usg ''dowcipne''. Slyszalam, ze nie zawsze jest konieczny monitoring. Jedyne co mam zrobic, to wykonac badanie krwi w 21 dniu cyklu (pod katem hormonow) i stawic sie na wizyte za 3 miesiace. W tym tygodniu lece do Polski wiec chyba umowie sie do Ginekologa na konsultacje, bo juz nie mam sily. W koncu te leki przepisal mi lekarz? juz nic z tego nie rozumiem, to brac czy nie brac? aaaaaaaaaaaaaaaa dzieki za odp:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja19811981
moze to badanie w 21 dniu cyklu okresli stan rzeczy:/ jestem w anglii dlatego to wszystko jest takie pokrecone, znam angielski, ale te fachowe nazewnictwo mnie wykancza:/ obym zaszla w ciaze po pierwszym cyklu:) marzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość INGA 127
Maja powiem ci tak jak wracasz do Palski to nie bierz tych lekow, idz tutaj do lekarza i wtedy jak przepisze clo to tylko i wylacznie z monitoringiem to bierz, doskonale rozumiem ze i u nas trafiaja sie tacy lekarze co pisza wszystkim wszystko i na wszystko i najlepiej do kontroli za rok, az mnie krew zalewa jak widze takie podejscie lekarza, znajdz w kraju konkretnego i wtedy sprobuj, jesli chodzi o badanie krwi to ja nie mialam, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja19811981
do Polski jade tylko na tydzien, wiec konsultacja ewentualnie wchodzi w gre, nie stale leczenie. Tu przez badanie krwi mialam sprawdzane wszystko, tak wykryto PCO i wlasnie mam kolejne skierowanie podczas CLO w 21 dniu cyklu isc na pobranie krwi, wiec nie wiem pod jakim katem oni to badaja. Z kolei na innych forach wyczytalam ze wiele dziewczyn bralo CLO przez 2 gora 3 cykle, robiac testy owulacyjne, ale lekarz nie monitorowal:/ obym po pierwszym cyklu nie dostala okresu. Chyba zdecyduje sie zaczac, wezme jeden cykl i umowie sie do lekarza i wymusze monitoring...moze zrozumieja rozhisteryzowana Polke:):):) te cholerne PCO mnie wykonczy, czytam o tym wszytskim na forum, to az mnie ciarki przelatuja i juz mam dosc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja19811981
czy ktorejś z Was udało się zajść w ciążę po jednym cyklu z CLO ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie a tu widzę
sami "fachowcy" ;-) Biorę bromergon pierwszy cykl. Czuję się ok. ale mam ogromne kłopoty z wypróżnianiem - do tej pory był mi to problem nieznany w ogóle (tzn. kłopoty). Lekarz nie pozwala mi brać nic typowego na przeczyszczenie, a te słabsze środki nie działają. Czy któraś z Was miała może podobne problemy - i jakoś sobie poradziła? A może to z czasem się samo jakoś unormuje? Przepraszam, że poruszam taką mało estetyczną sprawę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
ja nie bralam bromku ale wiem ze leki hormonalne czasem wstrzymuja te sporawy.polecam suszone sliwki,zielona herbate,do tego siemie lniane zalane wrzatkiem,ostudzone i wypite 2x dziennie a raniutko slaba kawe z mlekiem.powinno,,ruszyc,,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie a tu widzę
Dzięki wielkie! Będę próbować wszystkiego po kolei. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
wszystkiego jednoczesnie!!!!!!!!!!!!!!! hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie a tu widzę
:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
maja19811981 mnie udało się zajść w ciąże za pierwszym razem.teraz jestem w 12tc.Powiem ci więcej: też mieszkam w Anglii i też brałam clo bez monitoringu.Nie było fizycznej możliwości latania do Polski co kilka tyg, dlatego gin przepisał mi clo na 4 cykle.Dodam że to dobry lekarz,który wie co robi.Przed clo miałam wykonane wszystkie badania, więc clo nie było przepisane w ciemno. Jest tylko jedna różnica między nami ja nie mam PCO. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja19811981
ania, baaaardzo Ci dziekuje, pocieszylas mnie, bo juz fiksowalam!!! ja tez mialam zrobione wszystkie badania, dostalam CLO na 3 miesiace i bylam u pani doktor, ktora ma bardzo dobra opinie. Mam nadzieje,ze bedzie ok. Ciesze sie , ze Tobie sie udalo!!! dzieki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dziewczyny ja też jestem przykładem na to , że bez monitoringu może się udać , choć jeżeli jest techniczna możliwość wykonania go to jak najbardziej jestem za!!!!!! A mój gin przepisał mi też od razu 2 opak czyli na 3 miechy a potem jakby nic to miała być kontrola, dostałam też luteine dp i w razie jakichkolwiek bóli czy niejasności dzwonić.... jedynie myślę że trzeba się dobrze wsuchać w siebie bo jednak z przestymulowaniem nie ma żartów!!!! Dzięki Klara :) :) :) :) Ja też uważam , że kazda spełni swoje marzenie!!!!! pozdrowionka 3 majcie się ciepło :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja19811981
dzieki Sytofala:) Kupie testy owulacyjne i zabieram sie do roboty, w razie czego zawsze moge umowic sie wczesniej na wizyte... zobaczymy co wydarzy sie po pierwszym 5 tabletkach... zyczcie mi powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! u mnie bez zmian, dzis 39 dc i @ ani sladu... to mozliwe zeby bromek przestal dzialac?? :( w piatek do lekarza bo cos jest nie tak. Cos widze na naszym forum brakuje dobrych wiesci i postepow... Pozdrawiam wszystkie nowe kolezanki i te juz becne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marc30
Hej, u mnie też bez zmian. Bolą mnie jajniki i podbrzusze więc @ tuż tuż!!!! A ja jej nie chcę ..... :( Pozdrawiam was moje drogie i życzę wytrwałości bo już mi zaczyna jej trochę brakować!!! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja19811981
mam nadzieje, ze juz wkrotce pojawia sie jakies dobre wiesci od Was... jestem tu nowa, ale juz widze ze to forum i wy jestescie b.pomocne, czasami jest tyle dreczacych nas pytan, watpliwosci czesto po porstu niewiedzy:/ a ja tak bardzo chcialabym miec juz dzidziusia...moze za bardzo chce:/ podobno dzieci przychodza do nas, kiedy chca...nie kiedy my chcemy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc30 - dopoki nie masz @ to nie mysl o tym. Ja tez zawsze tak panikowalam, ale moja siostra jest idealnym dowodem na to, ze i w ciazy mozna miec @ objawy. Ja tez bolal brzuch jak na @ i w dniu kiedy miala sie pojawic dostala plamienia i tyle:) Dzis ma roczna coreczke. Trzymaj sie i nie trac wytrwalosci, ja pomimo 3 lat staran tez czasami zaczynam watpic w to wszystko, ale szybko daje sobie kopa w zadek i jest lepiej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi85
balbinko a robiłas test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość INGA 127
Hej dziewczyny , co tam u was ciekawego, u mnie nic sie nie dzieje jestem dzis w 25dc i nie wytrzymalam i zrobilam test i negatywny a mam 5 dni do @, nie wiem co mam juz o tym myslec,,,,,,,,, Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny przepraszam że nie napisałam od razu we wtorek, ale złapałam chyba doła... pęcherzyk jest 23m ale nawet po zastrzyku nie chce pęknąć, dostałam jeszcze jedną dawkę wczoraj no i terz czekan i na usg w poniedziałek...... dziewczyny a może ja nigdy nie będę miała dziecka:(:(:( miał może ktoś taką sytuacje że pęcherzyk nawet po zastrzyku nie pękł, dajcie mi znać i napiszcie co tym myślicie! troche się boje, wie, że już na pewno w tym miesiącu mi się nie uda, ale bardzo chce by mi pękł , bym poszła o krok do przodu, bo jak na razie to stoję w miejscu:(:(:( a co tam u Ciebie klarav i kara???????????buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ano robilam test w 29 dc ale jak zwykle tylko jedna kreska :( dzisiaj jade do labolatorium zrobic Prl i beta hcg (skoro juz tam bede to czemu nie....) a jutro do lekarza. Ale mysle ze zrobil mi sie jakis skok prl tylko jeszcze nie wiem z jakiego powodu?? pozdrawiam i mimo wszystko trzymam za nas kciuki!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
inga to jeszcze za wcześnie na test fakt , że ja robiłam go w 26dc ale nie musiał wyjść pozytywny wyszedł pewnie dlatego , że to bliźniaki więc więcej hormonu ale najpeniejszy wynik jest w dniu spodziewanej @ qlbo dzień po także poczekaj cierpliwie pozdrawiamy :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
***anka-moze naprawde byla za mala ta dawka,co?jak tylko wrocisz do lekarza to daj nam znac co i jak bo bardzo trzymam za Ciebie kciuki kochana(a jak wiadomo wczesniej tzrymalam za sytofale i proszę:) ) moze nie bedzie tak zle.kurcze,a moze trzeba jakos te jajniki,,przeszyscic,,Nawet jesli nie pekaja to napewno da sie cos zrobic.moze maja z a gruba warstwe czy jak sie to nazywa.lekarz napewno cos wymysli.nic sie nie martw bo jeszcze jakas blokade sobie właczysz w główce i dopiero bedzzie.u mnie nic nowego...czekam na okres.w tym miesiacu nie bedzie dzieciatka bo pecherzyki nie pekły:(:(:(pare dni mialam strasznego dola.od nastepnego cyklu znow clo i zastrzyk....kurcze,ile tak mozna.ja tez juz mam szczerze powiedziawszy dosyc tego wszystkiego.Mąz mnie pociesza,ale cos mi sie wydaje ze nie rozumie powagi sytuacji...oby w najblizszym czasie pojawilo sie u ktorejs z nas dzieciatko.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość INGA 127
Sytofala dziekuje bardzo za slowa otuchy, nie wiem czy czytalas moje wczesniejsze posty, ale jakos 2 dn po owulacji miala straszne bole brodawek teraz te bole zanikaja, sluz z pochwy mam teraz taki bialy i zaczynaja bolec jajniki, bylam teraz stymulowana clo, wszystko bylo jak nalezy i dlateo mam taki metlik, Tobie zycze wszystkiego dobrego, dbaj o siebie i oczywiscie z calego serducha Ci gratukuje.:) Jak mozesz ni napisac jakie mials objawy wczesne, za duzo juz tych postow by wracac i czytac od poczatku Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) dziewczyny ja tez sie staram o dziecko(9 miesiac)W tym cyklu bralam Clo po 2 tabletki dziennie.U mnie pecherzyki pekly.Teraz czekam na @.Kochane trzymam za Was kciuki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde niech któraś zajdzie w ciąże!!!!!!!!!! Tak długo piszecie a tu żadne wieści trzymam kciuki za dziewczyny z forum!! Musi się udać!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
inga może nie ma co się doszukiwać zbyt wielu objawów a poprostu być mile zaskoczonym??? ale ok ból o którym mówisz to u mnie wystapił no i śluzu tez dużo ból podbrzusza czy też jajników też może byc objawem ciąży ale tak na prawdę to każdy z nich może świadczyć o co najmniej kilku stanach rzeczy. Lekarze mówią , że najpewniejszym objawem ciąży jest brak @ dlatego nie zaprzataj sobie zbytnio głowy bo sama wiem że doszukiwałam się u siebie najrózniejszych objawow i może nawet czasem je sobie wmawiałam. Poczekaj cierpliwie (choc wiem , że tak trudno jak się czegoś bardzo chce) Wszystko niebawem się wyjasni i życzę każdej z was aby ten moment wielkiej radości wkrótce nadszedł :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×