Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marta113

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda 2

Polecane posty

nie miałam zadnego zaszczyku ani nie mam pco, za to mam problemy z zachodzeniem w ciaze.... 1 ciaze poroniłam , 2 cały czas leki na podtrzymanie a tu brałam na wszelki wypadek do 6 tc i dłuzej nie było potrzeby bo ciaza prawidłowo sie rozwija, z reszta całkiem inaczej sie czuje jak z synkiem w ciazy....uda sie wam wszystkim tylko juz ktoras kolezanka napisała trezba wyluzowac i nie myslec o dziecku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje i powodzenie. Masz rację wszystkim się nam uda, tylko potrzeba nam czasu i cierpliwości. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam male pytanie, jesli wiecie to prosze napiszcie mi kiedy tzn. w których dniach cyklu powinno sie robisc badania:FSH, LH i PROLAKTYNE. Mój lekarz jest chyba troche niepowazny bo mi ich nie zlecil, wiec chcialabym zrobic je sama. Jeszcze raz gratuluje wszystkim zafasolkowanym dziewczynkom. Nam tez sie kiedys uda:))) mam nadzieje ze juz niedlugo, bo oszaleje:))) Sciskam i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
cześć dziewczynki! mida myślę że mogę ci pomóc.Ja miałam zlecone te badania po okresie,między 6 a 9dc.Ale różni lekarze zalecają przeprowadzenie tych badań różnie.Może skontaktuj się ze swoim gin,być może wybierze inne dni..Nie wiem czy można te badania wykonać w czasie gdy bierze się leki np.Clo?? Pozdrawiam Was wszystkie,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
***anka przepraszam , że się nie odzywałam. Ja tez mam wspaniałego lekarza. Nie mam zamiaru póki co go zmieniać . Z pierwszą ciążą bardzo mi pomógł (też miałam problemy z zjściem w ciążę). Nazywa się Meller Sławomir, pracuje na Polnej w Poznaniu. To naprawde wspaniały lekarz, miły i wyczerpująco wszystko tłumaczy. ja od jutra zaczynam clo a potem ocena usg i zobaczymy, prawdopodobnie iseminacja. Pozdrawiam Was wszystkie! Zaglądam do Was ale nie zawsze mam czas żeby pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
MAJKAKAJA fajnie, że mamy dobrych lekarzy:) czy ty masz pco??? długo leczyłaś się z pierwszą ciążą? chodzisz prywatnie, ? bo ja tak. jakie bierzesz teraz leki??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaklim
cześć dziewczynki! W czwartek byłam u gina ten cykl jest bez clo, a następny to już ostatni z clo i jeśli się nie uda to idę do szpitala na wszystkie badania. Gin mówił, że podadzą mi jakiś kontrast i sprawdzą czy jest wszystko ok. Czy któraś z was miała takie badanie? Jeśli tak to proszę napiszcie o co chodzi. Mój mąż też dostał skierowanie na badanie, do Poznania. znacie może adres?? pozdrawia pa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
witaj ***anka , było u mnie 4 lata temu podejrzenie pco, ale obecne wyniku hormonów FSH LH, E2 nie sa ok i nie świadczą o pco, więc chyba nie mam pco. Poprzednio leczyłam się krótko, bo po badaniach hormonalnych wyszło że mam podwyższoną prolaktynę, PRL-89,53. Lekarz przepisał mi Parlodel i jak tylko poziom był ok wyszło że już jestem w ciązy. Chyba zatrybiłam za pierwsza owulacją. wtedy się udało a teraz lecze się już rok i obecnie poziom wszystkich hormonów jest ok, a owulacji brak. ???? Ja teraz biorę clo od 5-9, następnie od 16-25 duphaston. A Ty? Jakie leki bierzesz? Aaa do lekarza chodzę prywatnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
agaklim jeśli chodzi o badanie nasienia to wykonują je w przychodni szpitalnej przy ul. Polnej w Poznaniu. badanie wykonuje się po 3-5 dniowej przerwie w przytulaniu. prywatnie kosztuje chyba 70 zł, a jesli ma skierowanie to chyba za darmo. Najlepiej zadzwonic i zapytac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
mida ja badanie FSH, LH i E2 robiłam w 2 dniu cyklu. Najpóźniej można je robić w 3 dniu. A PRL robi się w 12 dniu cyklu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dzieki za odpowiedz w takim razie zaczek moze do przyszlego miesiaca. Ide robic obiadek, milej niedzieli papapa:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marc30
***anka ja nie mam zespołu pco i do czasu brania clo cykle miałam regularne, monitorowałam kilka razy owulację i wszystko było ok. a po 1 cyklu z clo i duphastonem wszystko mi się pomieszało. rozregulował się całkiem cykl, a i temperatura coś szwankuje. Miałam robiony zastrzyk PREGNYL w 1 cyklu i niestety nic. Może jak obniżę prolaktynę to się uda.Buziaczki - fajnie że jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marc30
agaklim miałam badanie HSG - wlew kontrastu celem sprawdzenia drożności jajowodów i układu macicy, u mnie wyszło ok. Nie ma się czego bać. Ja miałam w częściowym znieczuleniu ogólnym - zastrzyk dożylny, ale byłam przytomna. Trochę się kręciło w głowie. Później 2 godzinki trzeba leżeć w szpitalu i do domku. Miałam to badanie robione we Wrocławiu na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
czesc dziewczynki.przepraszam ze pare dni sie nie odzywalam ale mialam jakiegos strasznego dooooła.... Marta 113-ja jestem z częstochowy:)i jedna z dziewczytn tu piszacych tez:) Kara 1983-najzwyczajniej w swiecie masz grzybice kochana.musisz isc z tym do lekarza i powinien przepisac Ci cos na pozbycie sie tego.tez tak mialam.pare miesiecy to trwało.załamka.ale po lekach szybciutko przeszlo....na ta chwile kup sobie ze 3 saszetki,,tantum rosa,,rozciencz z pol litra przegotowanej cieplej wody i duzo strzyjkawka przeczysc sobie wszystko:)bardziej obrazowo nie bede pisac:):):)Musisz z tym isc bo to moze miec przykre konsekwencje w przyszlosci:) co do samej mnie(znooooowu)cos dziwnego sie dzieje.przez pare lat bralam tabletki i zanikł u mnie sluz.dziwna sprawa...a teraz po odstawieniu(po kilku latach)i braniu luteiny(przez kilka miesiecy)tyle sie tego pojawilo(strasznie duzo,mocno gęśty,przezroczysty,leko wloskowaty czasami)ze nie wiem jak to mozliwe i co to moze oznaczac.hihiihih...moze wyda sie Wam to smieszne ale mnie to naprawde dziwi kurcze:)okresu jak nie bylo tak nie ma...mialam tylko to jednodniowe plamienie po luteinie,ale bardzo skape(miesiac temu)potem(przypominam tylko)bylam u ginekologa i sam sie mocno dziwil jak to mozliwe.wykluczyl chorobe,zrobil usg i ciazy nie bylo,ale powiedzial ze nie moze wykluczyc bo moze byc jeszcze za wczesnie.dzisiaj wzielam pierwsza z nowej partiiiiii dawke luteiny.jeszcze 6 dni,a potem czekam czy dostane okres czy nie.jesli nie,czeka mnie nwizyta u ginekologa.testu nie robie.jakies glupie nadzieje mi sie wlaczyly i jak jakas psychiczna nie chce zweryfikowac z zyciem...takie małe łudzenie sie ze moze.:/wstyd sie przyznac...mialam ostatnio strasznego dola,bo moj maz powiedzial mi ze dobrze by bylo poczekac jeszcze pare miesiecy z dalszym staraniem sie o dzidzie...w naszym miescie jest straszny kryzys z praca.my pracujemy ale nie wiem czy (odpukac)ktores z nas nie straci pracy bo naprawde nie jest kolorowo,a my wzielismy duzy kredyt na mieszkanie i za miesiac odbieramy nasze nowiutkie,swiezowybudowane ,,m,,....troche mnie to przygnebilo....wiem ze on ma racje,ale z drugiej strony....tyle czasu wszyscy sie o dziecko straraja i nic....troche boje sie stracic ten czas....zobaczymy. hmmmm....co jeszcze....powiem Wam cos...moze troche od strony psychicznej....niby zmartwio mnie to co on powiedzial,ale pierwszy raz od paru miesiecy ,,przytulalismy,,sie w taki sposob....wiecie,bez presji,bez ,,robienia dzidziusia,,tylko tak z czystej,absolutnie nieuzasadnionej ochoty:)fajna sprawa.totalny luz:)ale sie rozpisalam.pozdrawiam Was dziewczynki cieplutko(bo podla zima powraca)i mam nadzieje ze dzieki tej pogodzie bedziecie sie czesciej przytulac a co za tym idzie....mocno kiełkowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
do kary 1983:) poprawiam błedy-duża strzykawka* i 3 saszetki w odstepie co 3 dni.czyli jedna na pol litra do litra wody co 3 dni:) sorki za byki ale szybko pisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
MAJKAKAJA ja prolaktynę mam już w normie , obecnie biorę siofor 3 razy dziennie i pół tabletki bromergonu na noc, bo ją muszę brać jeszcze półroku jak nawet mam w normie prolaktynę, chyba że zajde w ciąży to odkładam. byłam teraz u lekarza w 12 dc i pęcherzyk był mały bo tylko 9mm teraz jadę we wtorek i zobaczymy co będzie. wtedy tabletki na jajeczkowanie. mam pytanie czy większe szanse są gdy bierze się clo i jeszcze w wyznaczony dzień zaszczyk???? wiecie coś na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaklim Kochana moja kolezanka miala to badanie (kontrast), i lekarze jej powiedzieli, ze nawet po samym badaniu zwiekszaja sie szanse na ciaze. Tyle wiem, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
wieksze,wieksze sa szanse:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
dziewczyny mam pytanie czy jak ciąża jest zagrożona to trzeba leżeć cały czas???? nie można wychodzić na spacery??? wiecie coś na tan tamat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***anka, wydaje mi sie ze u kazdego moze byc inaczej, zalezy od przypadku. Na pewno nie przemeczac sie i baardzooooo uwazac... czasem troche odpoczynku nam nie zaszkodzi, ciagle tylko szybko i szybko.:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam pco i to podobno gl przyczyna nieplodnisci po 25 roku zycia ale na szczescie zaczelam dzialac i mam jeszcze 1,5 roku szans :) no ale niestety dzis przyszla @ :( :( :( a co do sluzu to tez mam taki smieszny bialy, rzadki itp ale nikt mi nawet nie napomknal o zadnej grzybicy... mnie sie zdaje ze to efekt lekow. Dzis mam 27 dc i przyszla @ a ostatnio mialam w 34 dc i nie wiem o co chodzi. dlugo sie nie odzywalam bo czealam na to co przyniesie cykl ale czytam codzennie nawet kilka razy. pozdrawiam serdecznie moje kolezanki niedoli. JA i moja @ :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wszystkie odpowiedzi:) klarav ja się wstrzymam z tantum rosa bo jesteśmy w trakcie przytulanek-tylko bez leków bez zastrzyku i obawiam się że znowu będzie porażka... mida Ja mam zrobić FSH,LHi E2 między 2 a 5dc natomiast progesteron testosteron i prolaktynę między 19 a 21dc. balbinka mi właśnie też wydaje się że to białe to przez leki ( w moim przypadku kazał mi gin wszystko odstawić żeby nie zaburzyć wyników badań) a nie grzybica. Strasznie mi przykro że do ciebie przyszła. No nie pocieszyłaś mnie bo ja właśnie będę miała 26 lat :( -badania pokażą czy mam pco... a ostatnią @ też miałam po 28 dniach a zawsze co 31 dni wypadało więc zdziwiona byłam bardzo mocno. buziaki i kolorowych snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki kara :) a z tym wiekiem to wiesz, medycyna idzie do przodu... przynajmniej taka mam nadzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
MAJKAKAJA wiesz przez przypadek odkryłam że dr Sławomir Meller przyjmuje także w Kaliszu i ma bardzo dobre opinie..czy masz może do niego jakiś nr kontaktowy? nie jestem zadowolona z mojego gin,niby jest ok ale ma coś w sobie co mnie wkurza.Myślę o zmianie.. pozdrawiam Was dziewczynki,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
Hej Dziewczyny! Jutro jadę do lekarza, ale się denerwuje. Napiszccie mi ile powinien wynosić dobry pęcherzyk by mógł pęknąć...??? A tak ogólnie co u Was, u mnie dzisiaj 17dc. pozdrawiam, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka z tego co wcześniej czytałam to powinien mieć ok 25mm ale przy mniejszym też może się udać. A u mnie 15dc przytulanek ciąg dalszy ale niestety bez monitoringu bez leków bez zastrzyków i bez nadziei... Powodzenia jutro trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
wiesz kara1983 ja znalazłam w internecie że ookoło 18 do 20 mm. jutro najlepiej spytam się lekarza. kara a długo już się leczysz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×