Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

No właśnie nie mam. W necie są normy dla procentów, mg/dl, a ja mam podane 8,7 mmol/l - i bądź tu mądra! Jutro ide do gina, to mi powie, ale wolałabym wcześniej wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam sposób jak przeliczać normy i nie jest dobrze, bo mam za dużo :-(, ciekawe, co mi jutro lekarz powie, już się zaczynam bać! Wypiłam glukozę 75g i po 2 godzinach mam 8,7 mmol/l lub 156,60 mg/dl => za dużo :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia--> nie przejmuj sie kolezanka. Nie wiem dlaczego,ale niektorym ludziom sie chyba wydaje,ze moga komentowac to,jak kobieta sie zmienia w ciazy: ale ci w tylek poszlo, ale wielki bebzun, i na twarzy tak nieciekawie. Mi na szczescie tylko nieraz mowia,ze ciekawe czy jak mi jeszcze biust urosnie,to czy znajde odpowiedni stanik (nie jest przeciez ze mna jeszcze tak zle!! 75 D) i ze skoro w 6 miesiacu mam taki brzuch, to w 9 bede sie pewnie toczyc :) Kurde, wciaz jestesmy kobietami i potrzebujemy komplementu, a nie takich dolowan! Na szczescie mezus mi powtarza,ze podobam mu sie baaardzo :) A poza tym jestem mega szczesliwa. Przed chwila moja kolezanka od 10 lat starajaca sie o dziecko zrobila test i wyszedl pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka gratulacje dla koleżanki Kasia mi też dzisiaj sąsiadka powiedziała że jej córka w 8 miesiącu ma mniejszy brzuch niż ja i moje dziecko będzie ważył pewnie z 5 kilo,chociaż mój mąż mówił że widział dzisiaj tą laske i ma dużo większy brzuch-do mojej depresji tylko tego mi brakowało -niektórzy ludzie są lekko p....i że tak brzydko powiem Niezłe te wasze teściowe moja ma inną taktykę jest tak słodka że aż mdli i tylko czeka żeby się wpierdzielic z cudowną radą dla mojego dobra od wychowywania syna do wychowywania psa dzisiaj i tak mam dużo lepszy humor bo na kafeterii na wrześniówkach któraś dziewczyna podała linka do fajnych ciuchów ciążowych i tam dużo dziewczyn sobie pozamawiało i były bardzo zadowolone i ja miałam też zamówić ale okazało się że ten zakład jest niedaleko ok.60 km od mojej miejscowości i mąż namówił mnie żebyśmy pojechali i żegbym sobie zmierzyła i w sumie dobrze bo miałam zamawiać xxl a kupiłam l super się układają , kupiłam sobie białe rybaczki ,spódiczkę i spodnie i jeszcze takie jeansowe i jutro ma mi pani wysłać takie zajefajne czarne eleganckie bo nie miała mojego rozmiaru i za wszystko zapłaciłam ............180 zł a byliśmy z mężem w sklepach ciążowych i za jedną rzecz chcieli 150 zł i jeszcze nie leżały ,jestem naprawdę zadowolona bo moje rzeczy sprzed ciąży już nie wszystkie dam radę ubrać i na dodatek cisną a te są super wygodne. Więc chociaż tyle fajnego w tym parszywym dniu, może jutro zaświeci słoneczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubila- I tak trzymaj zawsze raz są lepsze raz gorsze dni szkoda zdrowia .Włosy mam poprawione prawie tak jak chciałam .Ledwie weszłam do domu zadzwonił tel. koleżanka z Anglii zadzwoniła ,że jej córka sama wynajmuje mieszkanie i czy moja córka nie chciałaby pojechać do niej i przy okazji popracować .Praca w jakiejś tam fabryce na pewno nie zbyt lekka ,ale opłacalna .Córka niby chce ,ale widzę ,że się waha tu ma chłopaka i chyba sama boi się lecieć do Anglii . Jutro mamy dać odpowiedz i jest jeszcze taki motyw ,że mamy jechać wszyscy 27.06 do zakopane w tej tytulacji córka chyba musiałby zrezygnować wylot jest w piątek . Trochę mi jej szkoda cały rok szkoła teraz prawo jazdy też musiałby przerwać zero odpoczynku . Wychodzę na wyrodną matkę :D 18-stka na karku i robi na swoej potrzeby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_Z_ Kasia
Witaj Kejsi Angela, moja mama też jest taka - "za wcześnie na wózek, poczekaj jeszcze" - tak samo z łózeczkiem. Jej chodzi o jakieś głupie przesądy. Ehhh Moja tesciowa ma zdrowsze podejście - nic nie komentuje,dla niej wszystko zawsze jest OK. Małgorzata - wcale nie jesteś wyrodną matką, ja w wieku 18 lat miałam swoją pierwszą pracę - na dyskotece, przy zmywaniu szklanek. A potem tez zawsze gdzies na wakacje się zahaczałam. To uczy odpowiedzialności. A córka może dodatkowo język szlifować. Kurcze ja mam skierowanie na glukoze, ale jakos sie wybrac nie moge... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_Z-Kasia - to u mnie na odwrót teściowa takie podejście, a mama to już mi kupuje ubranka na dzieci 12 miesięczne hehe :) moja mama tak się rozczula nad tymi ubrankami, że w każdym sklepie dziecinnym coś kupi, ja mam to po niej, tez tak się roczulam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MG mi też wyszło za dużo. Po 2 godzinach 140 i dostałam skierowanie na konsultacje do poradni diabetologicznej. Idę w środę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejsi
Ja na szczęscie nie mam problemu ani z teściową ani z mamą:)tesciowa mieszka 300 km dalej a mama 60 także razem z mężem mieszkamy sobie w Sochaczewie i robimy wszystko po swojemu na szczęscie rodzice nie odwiedzają nas za często:)a w domu też mamy juz wózek i całą szuflade ubranek dla maluszka które to składam po 10 razy dziennie bo nie mogę sie doczekac małego Krzysia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumianella - jak tamu lekarza??? mnie cos gardlo kluje przez ta pogode :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, kamień z serca, lekarz dokładnie mnie obejrzał i powiedział, że żadnych pęcherzyków nie widzi. Stwierdził lekkie zaczerwienienie i po ogólnym wywidzie stwierdziła, ze za dobraze dbam o czystośc i za często tam się szoruję. No i ma racje, bo ja wiecie na jaki głupi pomys wpadłam? Kilka razy przemywałam tamte okolice wacikiem ze spirytusem salicylowym, bo tak bardzo chciałam sie odkazić. Co do opryszczyki, to lekarz mówi, ze u mnie nie ma żadnych wskazań do badań, ze jest wszystko ok i ze sie za duzo o tym naczytałam i na siłe szukam objawów. Mam podmywac sie od tej pory specjlanym płynem: PLIVA FEM B i mam maść łagodzącą podrażnienia. I juz dzis to nawet nie czuję pieczenia ani swędzenia. Lekarz śmiał się z mojej opryszczki i mówi teraz na mnie Pani opryszcka;) Ale ja jestem panikara.... Normalnie morze łez wylałam,a im wiecej o tym czytałam tym bardziej czułam sie chora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero wstałam, z tą moją gluozą - staram się nie przejmować, zobaczę co mi dzisiaj lekarz powie. U mnie dzisiaj świeci słońce, ale już przez okno widać, że chłodno na dworze. Rumianella, co z tą Twoją opryszczką??? Lubila, podaj link do tych rzeczy ciążowych. Ja kupiłam sobie spodnie ciążowe na początku i powinny mi wystarczyć do końca, ale musze sobie bluzki jakieś kupić, bo te co mam, to robią się jakieś ciasnawe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumianelka, to super, ze to nie opryszczka! Tylko powiedz mi jak wytrzymałaś przemywanie tych okolic spirytusem??? :-) Ja nawet mydłem się tam nie myję, bo mnie szczypie, tylko specjalnym płynem. Prawdziwy twardziel z Ciebie! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Kurde, dziewczynki, dopadly mnie plesniawki w ustach. Miała to ktoras z was, moja ginka jest na urlopie, co mam robic? Zastanawiałam sie ,czy kupic preparat dla dzieci... :-( Lubila----> dawaj ten link :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubila, dawaj ten link, dawaj!!! Co do pleśniawek, to zapytaj w aptece. Ja miałam na poczatku ciąży pleśniawkę i dostałam płyn, doslownie 3 razy przemyłam i było ok. dopiero teraz nadrobiłam zaległości i przeczytałam o tych tesciowych i koleżankach, ha ha... Może to kipesko zabrzmmi, ale poprawiło mi to humor;) Ja tez mam taka jedną koleżankę w pracy, która nie jest najmilsza. Jak powiedziałam jej na poczatku, że jestem w ciązy, to powiedziała, że ciąża to najgorszy okres w zyciu kobiety. Powiedziałam jej ostatnio, ze bede miała córkę - bo sama pytała o płeć, a ona na to: i tak będziesz miała chłpoca, nie nastawiaj sie, lekarze zawsze sie myla przy dziewczynkach (dodam, ze sama ma 2 chłopców, a chciała córkę) a wczoraj wpdała do mnie na chwilę, spojrzała na mój brzych, a przytyłam na razie (wczoraj mnie wazyli) 3 kg i oznajmiła, ze tak welki brzuch to ona miała do porodu!!!! Myslałam, ze padne, bo ja mam mały brzuch, i wszyscy mowi, ze chyba nosze w nim calineczkę. A jak wychodziła z biura to na odchodne powiedziała: "Tylko nie myśl, ze jak będziesz karmiła piersią, to schudniesz! To bzdura! Nie schudniesz!" I co wy na taką koleżnkę??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumianella, a pamietasz nazwe? A kolezanka, to jakas zazdrosnica :-P Powiedzjej,ze jak bedzie cie tak dreczyc, to jej naslesz myszy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_Z_ Kasia
Czesc dziewczny! O jaaa, ale koleżanka, daj spokój. Trzeba się wystrzegać takich ludzi. Ciesze sie ze to jednak nie opryszczka, ale z tym spirytusem to wygralas ;-) Ałaaaa. A ja znowu nie poszlam na glukoze, jakos nie moge sie zebrac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nazwy leku nie pamiętam, ale pani w aptece od razu wiedziała co mi dać, wiec pewnie tobie tez doradzą. a z tym spirytusem, to nie powiem, zeby nie szczypało. aż łzy w oczach miałam teraz dopiero widze jaka to była głupota. normalnie jakies zaćmienie umysłu umysłu miałam. A koleżanka zawsze musi być we wszystkim najlepsza. Teraz robi remont i ma oczuwiście najładniej na świecie;) Ciekawie co powie, jak się jej w nowym gniazdku myszki pojawią;) hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumianella - ale mialas pomysl z tym spirytusem :p szalona kobito ;)po lapkach Ci sie oberwac nalezy, ja tam tylko myje przy wieczornym prysznicu takim plynem z ziaji do higieny intymnej, za bardzo wyjalowiac tego nie mozna. Na szczescie to nie opryszczka uffff :D a kolezanke masz przednią ;) pewnie jakis zazdrosny kaszalot z niej ;) a ja sie w nocy zapominam i jakos na brzuchu sie budze i potem mnie lekko boli brzuch,bede musiala jakies poduszki podkladac miedzy nogi,mam nadzieje ze dziecka nie przygniotlam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Ja kolejny dzien z nauka do egzaminu. Zeby mi sie chcialo tak,jak mi sie nie chce.... Bleee Heheh pomysl ze spirytusem przedni hehehe Auuuuuc!!!! :) Ale w pelni ci rozumiem, bo tez jak sie przejmuje,jestem gotowa na wszystko :) Malgorzata--> uwazam,ze jesli twoja corka czuje sie gotowa na taki wyjazd, to to jest super pomysl. Ja jak mialam 19 lat, zaraz po skonczeniu liceum, wyjechalam na rok do stanow. Zero znajomych, kontakt z rodzina tylko telefonicznie. Ale bylo warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam co do pleśniawek synkowi przemywałam takim płynem fioletowym i schodziło szybko tylko barwiło skóre. Co do kupowania dla maluszka ja zostawiam to na wrzesień :) Co do ciuchów ciążowych ja kupuje na allegro używane wydaje mi się stratą pieniędzy wydawanie sporej kasy na ciuchy na pare miesięcy, a ciążowe są \"dość\" drogie w sklepie:) Kupiłam na alegro 2 bluzeczki i 2 spodnie świetne niezniszczone i super w noszeniu za naprawde śmieszne pieniążki jedynie dwie bluzeczki kupiłam w sklepie ale są takie nie typowo ciążowe mogę je spokojnie nosić po ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, odebrałam wczoraj wyniki z posiewu i na szczęście nic nie ma :) Ale mam nowe zmartwienie bo zrobiłam glukozę i nieciekawie to wygląda bo przed badaniem 94 a po obciążeniu 50 g po godzinie 170 , jutro wizyta u lekarza i zobaczymy co powie. Dzień przed badaniem trochę pojadłam ciasta, lody, truskawki to może temu te wyniki takie wysokie? sama nie wiem Rozwaliłyście mnie totalnie z teściowymi, odkurzaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka, nie zazdroszczę takiej koleżanki, też miałam podobną w pracy! Nie wiem skąd im się to bierze, żeby aż tak bardzo dopiec! Teraz niedawno do mnie dzwoniła i zapraszała do siebie, ale ani myślę tam jechać! Ja mieszkam na wsi pod miastem, więc u siebie do sklepu raczej nie wychodzę - już od kwietnia. Ostatnio byłam u nas w sklepie, podeszła do mnie pani, którą znam z widzenia i zaczeła zadawać pytania: na kiedy termin? (oj, to gruba już jesteś), a usg miałaś robione?, a jedno dziecko czy dwóch? Już miałam na końcu języka, że pięcioraczki, ale w porę się ugryzłam. Więc na zakupy jeżdżę do miasta, to jest zaledwie jakieś 7 km i tam zupełnie nikt nie zwraca na mnie uwagi - no chyba, że spotkam kogoś znajomego :-) Dopisałam się do naszej klasy w nibylandii i podaję link do mojego profilu - zapraszam ;-) http://nasza-klasa.pl/profile/2936447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapraszam mamy
Dziewczyny zapraszam do rozmowy na prywatnym forum, bo pewnie i do was zawitają nie długo wredne pomarańcze http://cafe-mama.phorum.pl/ Zapraszam na kulturalne rozmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×