Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Renatinka- piękna postawa :) też taką mialam do czasu aż byłam na porodówce i slyszałam jeden wielki przeraźliwy krzyk!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
dziewczyny Wy juz macie uszykowane łóżeczka dla malenstw??? tzn.wiadomo...ubrane w przescieradelka i wogole.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
dorka-----------tez tak mam,tzn ja bede rodzic SN i naprawde boje sie juz tej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betix----->ja mam kochana wszystko już gotowe od 36 tygodnia,przykryłam kocykiem żeby kurz nie siadał:) Renatinka--->masz rację wszystko wyjdzie w praniu,ale ja chyba już na 100% Epidural jak zdążę poprosić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieznajoma - ja ostatnio nawet nie myślę ile dni mi zostało do końca!!! SZOK!!! A najlepsze w tym wszystkim jest to, że kazda ma wyznaczony termin, a tak naprawdę czas porodu będzie dla kżdej niemałym zaskoczeniem :-D Dorka - ja kilka dni nie przeglądałam małej zeszytów i za głowę się złapałam - z dnia na dzień gorzej! Ale dzisiaj jak przyszła ze szkoły, to byłam w szoku, że ona umie tak ładnie pisać - podziałało, tylko niewiadomo na jak długo ;-) U mnie w szpitalu 8 lat temu płaciłam za rodzinny 200zł, 3 lata temu dziewczyny płaciły 300zł, a teraz nie ma porodów rodzinnych, bo remontują porodówkę i mają ruszyć od października, tylko niewiadomo za jaką cenę. Oficjalnie to nie jest opłata za poród rodzinny, tylko wykupiona cegiełka na rzecz szpitala. Ja będę rodzić w innym szpitalu, może warunki są nieco gorsze, ale opieka dużo lepsza i porody rodzinne darmowe. Angela, jak leżałam na patologii, to tez później rozmawiałam z dziewczynami, które miały wywoływane porody i stwierdziłam, że w tym szpitalu nie będę rodzić! :-P Perełka - głowa do góry! Jak jest w brzuchu, to przynajmniej nie płacze i jeść nie woła :-D A prędzej czy później, wyleźć musi ;-). Każda by już chciała tulić swoje maleństwo, tylko, że tym małym leniwcom dobrze jest w naszych brzuchach ;-) Betix - ja łóżeczko mam, owszem w piwnicy ;-). Mąż ubierze jak będę w szpitalu, poprzednim razem też ubrał i było ok. Wszystko ma uszykowane, więc to zadanie raczej go nie przerośnie :-D Renatinka - ja miałam dolargan przy pierwszym porodzie. Bolało jak jasna cholera, więc nie wiem jakby było bez :-), z dzieckiem wszystko w porządku. Mówiłam, że ten środek przeciwbólowy, to mi chyba nic nie daje, bo i tak strasznie boli, to połozna mi powiedziała, że więcej nie poda, bo może podać tylko taką dawkę jaka jest bezpieczn dla dziecka. Ale z dzieckiem jest wszystko dobrze, jest bardzo rozgarnięta, uczy się najlepiej w klasie, więc chyba ten dolargan jej nie zaszkodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej dziewczyny, właśnie! W nocy strasznie bolą mnie cycki! Dzisiaj jak wstałam na siku, to nie mogłam dotknąć brodawek, bo mi sterczały i bolały. Dziwnie jakoś tak, dopiero od kilku dni mi się tak robi. Właściwie to od kilku nocy, bo w dzień jest dobrze. Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:-) Dorka ~~bardzo ładny zestaw kolorów wózka a co do opłat za poród rodzinny to w większości szpitali to norma(u mnie 300zł), fakt jest to bezprawie ale cóż zrobić,przecież matka po porodzie zwykle siły nie ma by biegać po sądach tylko dzidzią się zajmuje.... Smalle~~ja też mam bolesne kłucia w kroczu od 2-3 dni, jutro spytam na wizycie czy to normalne,choć pewnie to norma na tym etapie ciąży:-) Angela~~ cieszę się ,że jesteś i że wszystko w porządku:-) doskonale rozumiem Cię,że chciałbyś mieć cesarkę...ja cieszę się że ją mam mimo że słono mnie kosztuje(pomimo skierowania ), ale dziecka nie rodzi się co rok i wolę zapłacic, mieć miłe wspomnienia,żadnej traumy i nie mieć blokady na kolejne dziecko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! dzis bylam na ktg i sa wyczuwalne skurcze.Tzn bylo to tak: jakby tetno gdzies gluchlo a mi sie brzuch wypelnial jakby powietrzem i nie wspomne ze od jkaiegos tygodnia czuje jakbym miala dostac okres:) wszystko jakby bo ciezko mi okreslic to wszystko tak na 100 % a Wy tez tak macie kochane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pultaska--->mam to samo a zaczynam 40 tydzień:)i czeka,czekam..... MG29----->mnie tez cycki bolą i nawet nie dotykam a siara leci sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi nic nie leci!!!!!!! dziewczyny czy to normalne ze nic nie leci????????moze ja nie bede miala pokarmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem z października 2008, poród jest na prawdę do przeżycia i bez znieczulenia. Jak macie jakieś pytania to piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powtorze sie........ mi nic nie lec tzn pokarm.....i!!!!!!! dziewczyny czy to normalne ze nic nie leci????????moze ja nie bede miala pokarmu? :(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli27------------------> witaj opisz w takim razie jak sie zaczelo u Ciebie jak mozesz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pultaska-nic sie nie martw -urodzisz to i mleczko przyjdzie-mnie leciało jak cholera jak tylko mały zapłakał:) a teraz leci samo choć niuni jeszcze niema:)) co do porodu i znieczulenia: Synka rodziłam początkowo SN byłam w 40 tyg ciąży -kroplówki-przebicie wód(były zielone już!) nic nie dawało skurcze były bolesne jak cholera i nie dostałam nic przeciwbólowego nawet nie przyszło mi do głowy żeby o nie porosić miałam 20 lat i jak to położne twierdziły jak weszło to i wyjdzie(!!!) Cieszyłam sie że rodze z mężem bo na mnie nie wrzeszczały-a słyszałam co potrafią jak dziewczyny były same na porodówce jednej lasce powiedziły że jak sie pier... to teraz ma za swoje -dziewczyna miała 16 lat -ale ja nie uważam żeby można było ją tak traktować........... z porodu [pnad 20 godzinnego pamiętam że jak przyszły skurcze to wskazówka w zegarze-ten sekundnik-jak by staneła w miejscu bolało jak cholera małemu zaczeło zanikać tętno-bo bóle parte były a ja nie miałam rozwarcia dużego-bodajże na 4 palce i zlitowali sie nad nami i zarządzili cesarke Teraz mówimy z M że Patryś nie chciał sie urodzić prze SN bo był już w brzuszku mądry Gdybym urodziła go SN udusiłby sie własna pępowiną... a tak jest z nami nasz mały nerwusek:)) no ale nie strasze was moim porodem i życze każdej szybkiego i w miare bezbolesnego rozwiązania:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pultaska...mi też nie leciała w ciąży ani jedna kropla mleka, a dziewczynom z kafe tak. no i nie wiem czy to ma związek ale miałam bardzo mało pokarmu. W szpitalu przez 3 dni to dosłownie kropelki, potem troszkę więcej, ale musiałam dokarmiać butelką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do bolących sutków...\ właśne miałam o tym pisać, bo ja tz tak mam, są strasznie sterczące i bolace, nawet jak nie dotykam od kilku dni ciesze sie ze wytez tak macie (niektóre) bo juz myslałam ze to jakies zapalenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. ja dzis tez mam ciezki dzien, dobrze ze jest forum na ktorym mozna sie wyzalic :-) boli mnie krocze jakby ktos mi kosci rozszeszal na sile- maleństwo ma głeboko główkę i saz boje się czy np. jak siadam to czy jej nie uciskam, tez tak macie?? maż dzis wyszedl do pracy zakatarzony z lekka goraczka , w ciagu dnia mu sie pogorszylo a ze pracuje z dziecmi ( jest nauczycielem) dyrektor kazala mu isc do lekarza - no i jest na zwolnieniu do srody , u nas mamy tak malo miejsca ze nie ma jak zeby sie unikac takze boje sie ze mnie na koniec czyms zarazi.... pojechalam wiec do rodzicow, ale wychodzac z klatki spotkalam sasiadke z jej wielkim amstafem nad ktorym ona w ogole nie panuje i dziabnal mnie w posladek, kurde ale sie zdenerwowalam, jak wsiadlam do samochodu to sie normalnie poryczalam, a ze bylam w szoku to jej nic nie powiedzialam tylko do psa sie odezwalam hej ty na co ona prosze sie nie bac on tylko skacze - kurde casle zycie mam wielkie psy i wiem jak sie zachowac przy nich a co najwazniejsze jak je trzymac przy ludziach! no juz mi lepiej :-) jedyne co dobre to to ze posiew mi wyszedl super wszystko ok! mazia112- nie wiem czy mi sie tylko wydaje ale chyba nie wolno juz pobierac oplat za porod rodzinny, tak przynajmniej jest w trojmiesie ale to chyba przepis obowiazujacy w calej polsce, co do znieczulenia to wiem ze w jednym szpitalu w ogole nie ma takiej opcji nawet za doplata a w dwoch pozostalych do tej pory bylo bezplatne za sale pojedyncze tez niby nie mozna pobierac oplat, ale z drugiej strony jak sie zrobi awanture ze nie powinni za to kasowac to potem nie wiadomo jak cie potraktują podczas porodu angela - uwazaj na siebie, i odpoczywaj dorka - dobrze ze macie podzial przedmiotow - u nas bedzie ciezko bo oboje wolimy matme :-) a tak po cichu licze ze szymus wda się w mamę to będzie spokojnie :-) agatek, rumianella - moj maz tez mowi odpocznij , ja to zrobie pozniej - tylko jakis tego nie widze , a jak wstaje rano i podchodze do lodowki i pytam czy zrobi sobie kanapki do pracy czy tez mam mu zrobic to odpowiedz jest zawsze jedna :-) smalle- ja zobacze wtrakcie jak bede znosila bol, zostawiam sobie znieczulenie jako plan "b" nieznajoma- slodkiego masz meza - 57 lat myslisz ze chociaz bedzie mogla wtedy miec kiecke do kolan czy do kostek :-) renatinka- ja tez slyszalam o dolarganie, ze dziecko ma przez to zanizoną sklaę apgar itp. i dlatego tez sie bede zastanawiac, zobaczymy na ile dam rade czy ktoras z was przygotowuje piersi do karmienia?? np. je masuje?? ktos sie mnie dzis o to spytal i zdebialam MG- mnie piersi bolaly tylko w pierwszym trymestrze, sutki stercza od nastepnego dnia po zaplodnieniu , caly czas, ale mam wrazenie ze przez ostatnie dni lekko mi biust urosl i jak naciskam to leci cos jak woda ale malutko mewka- daj znac co tam ci lekarz powie odnosnie bolu bo mnie czasami strasznie rwie, zwlaszcza ostatnio pultaska- podobno nie ma to znaczenia czy cos leci przed porodem czy nie takze spokojnie :-) camisia- u was tez byla burza piaskowa czy tylko w sydney? aaa i super zdjecia przeslalyscie na poczte !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie! No, z tymi gumkami to przesadzili heheh Deli - dzieki za pocieszenie, to moze powiedz czy decydowac sie na ZZO? Widze ze rozmawialyscie o tym - u mnie w szpitalu daja za darmo, ale tez jest problem z anestezjologiem, pewnie trzeba by bylo mu wczesniej zaplacic. Sama nie wiem. Pewnie jak bede chciala znieczulenia to go nie bedzie Za porod rodzinny placi sie 150 zl. Porodowki sa jednoosobowe. Dodatkowo mozna zaplacic za jednoosobowa sale poporodowa - 100zl Tez sie boje czy dziecko urodzi sie zdrowe, czy mu czegos nie uszkodza, czy cos sie nie wydarzy przy porodzie. I tej pepowiny tez sie boje. No ale nie ma co o tym myslec Angela - dzieki ;-) Fajnie ze jestes, juz myslalam ze masz swojego skarebka Pultaska - mi tez nic nie leci, czasem jakas kropelke wycisne I tez mnie brzuch boli jak na okres, ale nie caly czas MG- mnie wlasciwie wogole nie bola - czasem przy dotyku tylko Betix- moje lozeczko juz tez gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Kasienko to rzeczywiscie niewesoly dzien. Mnie tez boli tak jak Ciebie ale nie caly czas- w zaleznosci jak sie akurat ulozy glowka. Czasem czuje jakby mi mial zaraz wyskoczyc albo tak mnie cisnie na pecherz ze boje sie wyjsc z domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pultaska nie martw sie, ponoc to nie ma znaczenia. Tez sie tym martwie bo u mnie nic nie leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach wiesz Kasiu ja ciagle sie czyms martwie ........ wiem ze nie powinnam..... to nic przeciez nie da,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×