Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Jesli ktoś ma regularne cykle, ksiązkowe, 28-dniowe, to myślę, że może sie sugerowac terminem z OM. Termin na podst. usg może być niemiarodajny, bo dzieci sie roznie rozwijają wielkosciowo, a oni tylko na podst. wymiarow liczą termin. Ja mialam w pierwszej ciąży różnicę 6 dni miedzy terminem z OM, a z usg. Zaczelam rodzic dokladnie w dzien terminu z OM :D bo cykle mialam 28dniowe najczesciej, wiec ciaza trwala tyle co sobie wyliczylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perełka1983
termin wg OM wylicza się przyjmując, że owulacja wystąpiła po ok. 2 tyg licząc od pierwszego dnia ostatniej @, u mnie owulacja była nie po 2 a po 4 tyg stąd ta rozbieżność, która będzie mnie pewnie prześladować przez całą ciążę... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie objawy powoli ustępują, coraz mniej mnie mdli. Dziś zaczynam 12 tydz wg. OM. Na badanie USG muszę poczekać jeszcze ponad tydzień niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina27090
Dzień dobry wszstkim! Własnie wróciłam z badań i dowiedziałam się, że nie mam żył:):) Pokłuli mi troszkę ręce ale w końcu z pozytywnym skutkiem bo po 15 minutach jakąś tam malutką znaleźli:) Termin mam wyznaczony jeden bo jestem tym książkowym przykładem 28- dniowego cyklu, choć i tak mam troszkę stracha czy mój bobasek nie będzie mnie czasem chciał zobaczyć wcześniej albo później:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! A ja mam dzis jakis kryzys. Chyba przez ta pogode. Glowa boli i ogolnie nie czuje sie soba. Chyba trzeba przespac ten dzien :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatinka to tak jak ja:(pogoda fatalna u mnie śnieg z deszczem pada mi głowa pęka a ja czuje sie jakos tak ociezale choc brzucha ani sladu ehhh:(na dodatek pokłóciłam sie z mezem w sumie to wiem ze to moja wina bo nieznosna jestem ale mogłby byc troche bardziej wyrozumiały:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he ja też jestem nieznośna, zwalam wszystko na hormony, ale ileż można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazia112
witam was u mnie też nie ciekawie dopadl mnie kryzys pogodowy rano glowa bolała ale przestala czuje sie ociężale nic mi się nie chce a jeszcze mi opryszczka wyszla znacie jakieś sposoby pomóżciwe mam zovirax nie wiem czy można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze,ze mnie rozumiecie :) Ja juz wpadam w paranoje. Dzis sie marwie pol dnia, ze brzuch nie boli, piersi tez nie, nie wymiotuje. Chodze i sie zamartwiam. A potem nagle wszystko wraca. Chyba naprawde jestem dzis nieznosna :) A opryszczki wspolczuje. Sama przez to przechodzilam. Lekarka mi powiedziala,zeby lepiej niczego nie stosowac. Najwyzej przysuszyc spirutysem. Robilam tak i pomoglo. Inni mowia tez,ze masc cynkowa mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej U mnie też dziś pogoda do kitu, zimno i wieje. Już się nie mogę doczekać wiosny. U mnie brzuszek też już trochę widoczny, ale ja sądzę że to od jedzenia bo ostatnio ciągle bym coś jadła, tylko wtedy mnie nie mdli. W pierwszej ciąży faktycznie dopiero ok 4 m-ca było cokolwiek widać a teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dalej bez zmian mdlosci i wymioty, wizyte u gina mam za tydzien mam nadzieje ze fasolka dobrze sie rozwija. Jestem na L4 od 6tyg ciazy i chyba do konca 1 trymestru bede,bo kiepsko sie czuje. Mi takze lekarz mowil zeby brac tylko folik i nic wiecej,a te zestawy witamin od 2 trym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina27090
No tak, pogoda jest okropna. Ja niestety mieszkam w górach i tutaj pada taki gęsty śnieg, że rano chyba nie dam rady wyjść z domu:( Mazia112, ja na opryszczkę wyciskam odrobinę pasty do zębów, dobrze wysusza, mi pomaga ale z czego wiem to nie każdemu. Hmm, ja mam brać zestaw witamin, to chyba zależy od lekarza prowadzącego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!Wybieracie się może na usg prenatalne, bo mnie gin zapisał na 01.04( prima aprilis), myślę ze warto zrobić choć niemało kosztuje, może któras z Was miała już robione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego wybierasz sie na usg prenatalne? Dla pewnosci czy masz jakies wskazania? Ja nawet o tym nie myslalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. U mnie tez bardzo brzydko:( Dziś ja wparowałam do domu i jak się dorwałam do śledzie w sosie tatarskim to czułam się jak w niebie:) WY też tak macie. Jestem straszna, jak czuje coś słodkiego np ziarnko sezamu w bułce to od razu mnie bierze na wymioty. Herbata też lepiej jak gorzka. Byłam dziś zmienić sukienkę... smutno mi było patrzeć na tą moją wymarzoną i wiedzieć że nie będę mogła jej mieć..... ale ta moja nowa też ładna:) no ale nie aż tak jak tamta:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tego USG to ja bym sobie chętnie wszystkie możliwe badania zrobiła żeby wiedzieć że z dzidzią jest ok. A i jeszcze pytanko. Powiedzcie mi czy Wasz gin robi Wam USG przy każdej wizycie?? Bo moja robi a ktoś gdzieś gadał że to niby szkodliwe czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj jadłam łazanki +chleb z dzemem czyli kwasne+słodkie ciekawe kto tam mieszka w tym moim brzuchu;) wiecie co ja boje sie zeby nie było bliźniaków naczytałam sie ze po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnym czesciej trafiaja sie ciaze mnogie a ja zaszłam zaraz po odstawieniu sama sie nakrecam:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam najczesciej niechec do jedzenia. Chyba,ze podobnie tak jak ty, ostatnio dorwalam sie do sledzi. Byly takie pyszne. Tylko, ze przy takiej ilosci wymiotow jak moja, to nie byl dobry pomysl ;) A najczesiej, to jem rozne rzeczy na zmiane. Jedyne co, to stalam sie kiepska kucharka. Wogole nie mam smaku i nie moge dobrze doprawic jedzenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A odnosnie USG to czytalam, ze nie udowodniono zadnego szkodliwego dzialania. Ale niektorzy maja opinie, ze USG jest stosunkowo za nowym wynalazkiem,zeby wiedziec,ze nie jest szkodliwe w 100%. Ale nie ma co sie martwic na zapas. Ja tez mam USG podczas kazdej wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź z tym USG bo mi ostatnio babcia truła że to szkodliwe i takie tam. WOgóle to ostatnio stwierdziła żebym zmieniłą ginekologa na zięcia jej znajomej.... myślałam że spadnę ze stołka. Wyobrażacie sobie, znajomy babci. Jakoś nie miałabym zaufania że to zostaje tylko między nami:) Ja właśnie pije sok z fortuny z winogron z cytryną bo sam jest za słodki:) Właśnie a soki taki kartonowe pijecie czy tylko domowej roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazia112
ja tez przy kazdej wizycie miałam usg i mysle ze to nie jest szkodliwe .A smaki to mam różne ale od słodkiego mnie odpycha już sie nie moge doczekać nastepnego tygodnia bo ide na wizyte i zobacze swoja kruszynke:) jutro ide sobie badania zrobic:( a jka tam z waszymi piersiamy macie rozstępy bo mi sie pojawily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi piersi urosły, miałam takie c/d a teraz już d pełną parą. Coś czuję żę jak tak dalej będzie to mi zabraknie rozmiaru:) Ja rozstępów narazie nie widzę ale to dopiero 6 tydzień. Smaruje się cała oliwką nie wiem czy to dobry pomysł ale gdzieś czytałam że dzięki temu rozstępy się nie powinny robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina27090
Mi niestety teżpiersi rosną coraz wieksze, co tydzień kupuię noey biustonosz... Jakiś kremik by pomalutku wypadało kupić:) Co do smaków na nic kwaśnego ani słonego nie mogę spojrzeć:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój gin robi usg przy kazdej wizycie, sprawdza czy jest ok.A co do usg prenatalnego to też robi standardowo kazdej pacjentce 3 razy w czasie ciąży w 12, 20 tygodniu icoś koło 30 tygodnia.Pewnie chodzi o kasę a mając na uwadze dobro dziecka pacjentka nie powie\" nie chce tego badania\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina27090
Ja mam na 20.10 Mój ginekolog nawet nie wspomniał o takim usg. Jaki jest jego koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) nie było mnie trochę, bo też fatalnie się czułam i ciągle spię, więc nawet do kompa nie podchodzę. U mnie powoli zaczyna się 10 tydzien, brzuszek się zaokragla, mdłości mniejsze i wymiotów narazie brak! :) Mi gina kazała brać już zestaw witamin, bo powiedzialam jej że nie odzwiam się zdrowo, bo na wiele produktów nie mogłam patrzec i dlatego mam zestawi witamin Prenatal. Dokuczają mi jednak bóle żoładka i na wieczór mam duży wydęty brzuch... :( Na usg byłam w 8tc i widziałam z mężem ślicznego maluszka z bijącym serduszkiem i miał 2,5 cm długości i nawet się ruszal :) pewnie wiedział, że go podglądamy :)) Pozdrawiam wszystkie mamusie papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×