Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Renatinka-mieszkam w piętrowym domu i dopóki dzidziuś będzie malutki łóżeczko na kółkach będzie na dole w salonie łatwo jeździć z takim łóżeczkiem np. do kuchni ,ogrodu. Planuje 2 łóżeczko drewniane wstawić do pokoju dziecinnego na piętrze ,ale to dopiero jak dzidziuś podrośnie . Póki co z dzidziusiem będziemy spali w salonie na dole reszta rodziny na górze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam slonecznie:-) Jestem juz po comiesiecznej kontrolnej wizycie. Z dzidzią wszystko w porzadku, tylko PH pochwy mam nieciekawe i znowu czeka mnie wpychanie globulek:-( Bylam tez u chirurga w zwiazku z hemoroidami, ale mam nic nie brac, podobno samo minie. Czy was tez swedzą brzuszki???? Ja mam na swoim dodatkowo sucha skore, a nawilzam kilka razy dziennie. Marta------>witaj łodzianko, ja na USG ide na ul. Zieloną do prof. Sieroszewskiego. Robiłam tam tez badania prenatalne. Mazia112------->gratuluje kolejnych portek w domu;-) Agatek -gagatek---------->rewelka!!!!!!!!!!Fajnie,ze dzidzia zdrowiusia:-) Brzusiowa------. moze napij sie meliski;-) mała fu-------->ja bede rodzic 1.raz,ale staram sie o tym nie myslec:-)Wiem tylko, ze w koncowej fazie tego bólu bedzie wieeeeeeelka nagroda:-) Rumianella--------.jeszcze doczekasz sie brzusia;-) paula------->pamietaj zdac relacje z USG;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Witam nową mamusię :) Widzę dziewczyny że dyskusja pełną parą super! :D Małgorzata to u Ciebie już porządne zakupy dla dzidziusia, ja myslałam żeby się z łóżeczkiem wstrzymać do 8 miesiąca ciąży, ale chyba nie wytrzymam tak dlugo i kupię wcześniej, bo pokoik już gotowy, teraz tylko mebelki wstawiać :) Mazia- fajnie że już wiesz jaka płeć :) gratulacje dla Ciebie ;) Dziewczyny a kiedy jest robione to usg połówkowe? Ja do gina idę 26 maja, będę wtedy w 21 tc, ale chyba usg jest później, już sama nie wiem, ale nie mogę się doczekać kiedy wreszcie bedzie wiadomo co w brzuszku siedzi :) Agatek-gagatek, Dagar, dobrze że z Waszymi dzidziusiami w porządku :) a mnie brzuch chyba tylko przez jeden dzien swędział, teraz już nie. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usg polowkowe najczesciej sie robi miedzy 18 a 22 tygodniem. Lekarka mi ostatnio mowila,ze mozna nawet do 24 tygodnia. Ja ide dokladnie w dzien, kiedy koncze 19 tydzien na 4D. A na zwykle usg ide w 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może już będę mieć na następnej wizycie to usg połówkowe i w końcu się dowiem :) cały czas myslę że chlopczyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie,ze macie chociaz przeczucia co do płci, ja nie mam w ogole;-) Moze ktos mi pomoze;-)????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela----------.mnie jest to obojetne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka, mam pytanie gdzie idziesz na USG 4D? no i czy zastanawialas sie już gdzie w Gdańsku będziesz rodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kasiu! Nie bede rodzic w Gdansku, bo nie jestem z Gdanska. Na usg ide do babki,ktora sie nazywa Olszewska. Przyjmuje kolo Manhattanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka dzięki za odpowiedź , jeszcze sie zastanawiam na d USG 4D , daj znać jakie efekty :-) no i oczywiście jak tam dzidzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta 24.10.09 - link do lekarza w Łodzi, który robi usg 4D wraz z cennikiem ;-) http://www.usg-3d.pl/cennik.html Agatek Gagatek - super, że u Ciebie wszystko w porządeczku z dzieckiem! I gratuluje płci (u mnie też synuś:-)) Mazia 112 - mąż pewnie dumny, ze bedzie miał synka? ;-) Brzusiowa - spokojnie, meliska i drzemka dla odstresowania:-) Ja usg połówkowe miałam robione w 20tc, wydaje mi się, że usg na każdej wizycie to nic strasznego. W końcu to usg nie trwa pół godziny za każdym razem, tylko chwilkę ;-), połówkowe jest trochę dłuższe. A brzusio tez mam moim zdaniem śmieszny, bo ostatnio (w poprzedniej ciązy) miałam taki rozlany, a teraz mam taką piłeczkę przyczepioną gdzieś pod pępkiem ;-). A na swędzący brzuch - to fissan mocno natłuszcza i nawilża. Ja ostatnio zapominam i nie smaruję sie niczym, a potem będę zdziwiona jak mi rozstępy wyjdą :-O. Dziewczyny, ja nie moge się przełamać, zeby zacząć coś kupować dla dziecka. Ostatnio oglądałam w jakimś sklepie tak przy okazji innych zakupów takie maleńkie bodziaki, ale nie kupiłam :-(. Ja chyba pod tym względem jestem nienormalna :-(! Wózeczki oglądałam i już chyba wiem jaki kupię, ale to jeszcze też sporo czasu. Tak myślę, że dopiero gdzieś na końcu sierpnia i we wrześniu będę kupować wszystko dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MG 29 to tak jak ja :) ja też na razie tylko oglądam, a zakupy odkładam na sierpień przynajmniej ;) Dziewczynki czy któraś jest z Gdańska, dobrze zrozumiałam? bo ja uwielbiam to miasto a w szczególności starówkę... szkoda że mam tak daleko... :( zawsze jak jadę nad morze, a ma to miejsce na ogół parę razy w roku bo kocham morze :) to zahaczam o Gdańsk... niedawno też tam byłam ;) na majówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 24.10.09
Do MG 29 -no tak właśnie myslałam o tym lekarzu. Moja znajoma była u dr Dudarewicza i bardzo chwali ze dokładny. Oczywiście płytkę z nagraniem też dostała. Bo ja ostatnio bylam na usg prywatnie zaplacilam 150zł i babka nie umiala mi nagrac. A to pech. Do Dagar- no to witam Łódź;). Brzusio też mnie ostatnio swędzi. Trochę siedzialam na słoncu i myślalam ze to od tego ale to już za długo trwa. Więc chyba skóra powoli się rozciąga i swedzi:) A co do przeczucia płci to mialam i się nie sprawdziły- mam ochotę na słodkie w pierwszych miesiacach nie za ładną miałam cere i się okazało ze podobno ma być syn. Więc już w nic nie wierze...:) ze słodkie to córka a kwaśne chłopak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
Ja też boję się jeszcze kupować rzeczy dla dziecka - na razie zainwestowałam w spodnie ciążowe czarne na kantkę i białą bluzkę (obowiązkowy zestaw do biura) na co wydałam 250 PLN - ceny ubrań ciążowych są niestety koszmarne biorąc pod uwagę, że jest to inwestycja na zaledwie kilka miesięcy. Oczywiście można kupić taniej np. na allegro, ale ewentualne zwroty i zamiany jak coś nie pasuje podrażają inwestycję. Staram się na razie zorientować w kwestii wózka, który zamówię tuz przed porodem. Na razie prowadzi Chicco (lekki) z 3 funkcjami. Część ubranek dla dziecka dostanę od bratowej, coś tam dokupię w sklepach i na ciuchach. Ogólnie jeszcze nie wczuwam się w rolę mamy 2 dzieci- chociaż są takie chwile jak dziś, kiedy podczas szkolenia dziecko porusza się intensywniej przypominając w słodki sposób o swoim istnieniu. To coś w rodzaju: "hej mamo na razie słuchaj sobie tych biznesowych bredni ale pamiętaj-za kilka miesięcy będziesz tylko dla mnie i żadne tam pitu-pitu o sprzedaży: :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie skóra swędzi okropnie i w dzień, i w nocy!!! Stosuję co tylko mogę, kremy i oliwkę to na siebie wieczorkiem wylewam hehe, aż mąż mówi, że się świecę i tłuste łóżko hehe. A co do łóżeczka to mam dwa już bardzo długo, chodzik, wanienkę, różności heh, bo zbieram już kilka lat od moich sióstr, ciuszki dostanę też, a wózek kupi teściowa nowy, choć dopiero co jeden wydałam, a już proponują mi drugi, ale teściowa się uparła, żeby nowy i niby :-p to jej obowiązek. No jak chce..... Ja nadal ciągnę ten okropny dzień Mąż był o 15-tej na obiedzie i miałam nadzieję, że się trochę na nim powyżywam a on przyjechał w takim samym humorze i nie było co się odzywać, żeby nie wywołać burzy, stwierdziliśmy że najlepiej jak się uspokoimy to porozmawiamy a on teraz wróci do pracy, ja pozmywam naczynia i się położę.. Byłam kupić kilka gazet i zaraz zmykam, żeby sobie odpocząć i przy prasie choć na chwilę zapomnieć o tym wstrętnym dniu bo nawet jak chciałam wyjąć z szafki sól, żeby posolić ziemniaki, wypadł mi cały makaron i się rozsypał po kuchni ehhhhh Mam dziś dość, załamka totalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzata39--> ok, juz wiem,czemu wybierasz turystyczne. A pozostale mamusie? Co wybieracie? Lozeczko drewniane czy turystyczne? Ja juz niczego nie jestem pewna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wybiore łozeczko drewniane.Widzialam takie fajne z duza szuflada pod spodem:-) Wozek podoba mi sie Bolder New line :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie rezygnuję z drewnianego łóżeczka jestem jak najbardziej za . Tylko na początek turystyczne i później do ogrodu np. Ciążowe ubrania są bardzo drogie i średnio ładne sama zaopatrzyłam się w 2 pary spodni jedne to rybaczki białe drugie czarne wizytowe .(98 zł sztuka aż mnie zatkało) Bluzki na razie kupuje w zwykłych sklepach teraz są modne tuniki i ta odzież jest dość obszerna. Nie potrafię wybierać w używanych ciuchach córka czasami lata po lumpeksie to coś mi wybierze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie racje,ubrania ciazowe sa bardzo drogie, a w koncu sa na pare tygodni....ja kupilam sobie fajne dzianinowe w H&M z serii mama za 60zl, a tunik, jak napisala Malgorzatka, jest teraz mnostwo w kazdym sklepie, niekoniecznie z odzieza ciazowa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale numer!!! Do tej pory nic jeszcze nie kupilam dla dzieciaczka, ale wlasnie nadeszla okazja i przed chwilka kupilam lozeczko drewniane i materac (nowe), super wanienke i lezaczek-bujaczek. Wszystko w super cenie :) Ale szok :) Nie sadzilam,ze tak szybko zbiore wyprawke heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgodze sie z wami ceny ubran ciazowych sa masakryczne,ja ostatnio weszlam do sklepu z odzieza ciazowa to za zwykla bawelniana tunike chcieli 75zl, a poszlam dalej do zwyklego sklepu i zaplacilam 45zl, ogolnie tunik mam sporo bo nakupilam rok temu bo planowalam ciaze, spodnie mam jedne biodrowki w ktore wchodze i 2 pary rybaczek, jedne dresowe takie fajne z pasem wygladaj jak na ciezarna a kupilam je w takko fashion za 40zl, poza tym mam ogrodniczki ciazowe i spodnie\"z golfem\" ale to na chlodniejsze dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wklejam tabelke,bo dawno nie bylo;-) NICK WIEK DATA PORODU PŁEĆ aniabuu23........27..............pazdziernika.........? ??........... kliforka...........30...............1pazdziernika....... .???............ Stelka27..........29...............1pazdziernika......To mek .......... Paula1988........21...............1pazdziernika........? ??......... MG 29.............30...............1października..chyba chłopak.... Beagle.............35...........2pazdziernika....... chłopak-99%.......... Alla23..............24...............3pazdziernika...... .???.......... czuła..............25...............3pazdziernika....... .???.......... bulba77............32..............3pazdziernika.wg przeczucia kobita limonka2+1.......24...............4pazdziernika........? ??.......... migotka200......29...............4pazdziernika........?? ?.......... tymczasem1972..37.............5pażdziernika.według przeczuciafacet perełka1983.....25...............6pazdziernika........?? ?......... Angela24..........27..............7pazdziernika......... ???............ olenkia-malenka......20...........8pazdziernika........? ???......... k.karla............25.............10pazdziernika........ .???........ mazia112.........32.............11pazdziernika.........? ??......... MartaDz........30............ 11października.........???........ MERY27...........27.............8/12pazdziernika.......? ??..... Grażka23.........24.............14pazdziernika.........? ??........ kasia444.........27..............14 pazdziernika...chłopak/ przeczucie Renatinka.........26............17pazdziernika.......... chłopak Asienka478.......21.............18pazdziernika.........? ??......... Betix.............23.............18pazdziernika..??????? ??/........ Dagar..............34............18pazdziernika......... .???.......... SURI.............30...........22pazdziernika........ chłopczyk.......... Małgorzata.........39..........22 pażdziernika.............???.............. Rumianella.........27............23 pażdziernika.........???.............. Agatek-gagatek..24...........24pazdziernika..........??? ............ lubila................32............25października...... ..../??........ agatka1984.......25...........25pazdziernika..........?? ?............ Skorpionka81......27..........25pazdziernika..........?? ?.......... agata_xyz.........28...........26pazdziernik...........? ??.......... aadaa..............27............26 października........???............. edziorek1111...................28 październik..........???........... kozaki_87..........21..........28/29pazdziernik.......?? ?......... Ognik80.............28..........30pazdziernika.......... ???........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja też odkładam zakupy dla dzidzi na sierpień, wrzesień, przecież mozna jechać do jednego sklepu i wszystko kupić - taki mam zamiar.Dziś byłam na wizycie u gina, umówiłam się na usg połówkowe w przyszłą sobotę, a dziś dokładnie zbadał dzidzi serduszko i powiedział, że nie ma wad:) Już niedługo potwierdzi się czy mam rację, myśląc ze będzie synuś:) Dzisiaj zastawił skutecznie swoje \"klejnociki\":D Macie rację, jeżeli chodzi o ciuchy ciążowe - ceny masakra.Dagar, chyba kupiłyśmy te same spodnie w H&M - czarne dzianinowe rybaczki 60 zł - bardzo wygodne. Jak chodziłam z synem w ciąży przez zimę(urodziłam w kwietniu) to nie miałam takich problemów - wystarczyły mi długie spodnie i swetry. Wiecie co , na razie w naszej tabelce więcej chłopców, fajnie będzie jak każda będzie wiedziała i wpisze płeć.A jak myślicie, czy teraz może zdarzyć się pomyłka? Przecież sprzęt na którym robimy 4d jest raczej dobrej jakości(tak myślę), więc chyba nie będzie pomyłki:) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazia112
NICK WIEK DATA PORODU PŁEĆ aniabuu23........27..............pazdziernika.........? ??........... kliforka...........30...............1pazdziernika....... .???............ Stelka27..........29...............1pazdziernika......To mek .......... Paula1988........21...............1pazdziernika........? ??......... MG 29.............30...............1października..chyba chłopak.... Beagle.............35...........2pazdziernika....... chłopak-99%.......... Alla23..............24...............3pazdziernika...... .???.......... czuła..............25...............3pazdziernika....... .???.......... bulba77............32..............3pazdziernika.wg przeczucia kobita limonka2+1.......24...............4pazdziernika........? ??.......... migotka200......29...............4pazdziernika........?? ?.......... tymczasem1972..37.............5pażdziernika.według przeczuciafacet perełka1983.....25...............6pazdziernika........?? ?......... Angela24..........27..............7pazdziernika......... ???............ olenkia-malenka......20...........8pazdziernika........? ???......... k.karla............25.............10pazdziernika........ .???........ mazia112.........32.............11pazdziernika......chłopczyk:)......... MartaDz........30............ 11października.........???........ MERY27...........27.............8/12pazdziernika.......? ??..... Grażka23.........24.............14pazdziernika.........? ??........ kasia444.........27..............14 pazdziernika...chłopak/ przeczucie Renatinka.........26............17pazdziernika.......... chłopak Asienka478.......21.............18pazdziernika.........? ??......... Betix.............23.............18pazdziernika..??????? ??/........ Dagar..............34............18pazdziernika......... .???.......... SURI.............30...........22pazdziernika........ chłopczyk.......... Małgorzata.........39..........22 pażdziernika.............???.............. Rumianella.........27............23 pażdziernika.........???.............. Agatek-gagatek..24...........24pazdziernika..........??? ............ lubila................32............25października...... ..../??........ agatka1984.......25...........25pazdziernika..........?? ?............ Skorpionka81......27..........25pazdziernika..........?? ?.......... agata_xyz.........28...........26pazdziernik...........? ??.......... aadaa..............27............26 października........???............. edziorek1111...................28 październik..........???........... kozaki_87..........21..........28/29pazdziernik.......?? ?......... Ognik80.............28..........30pazdziernika.......... ???........ to ja taz dopisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
Ja zapłaciłam za moje czarne długie gatki 129 PLN a za bluzkę marszczona z przodu z krótkim rękawem 124 PLN!!!!!! Porównywałam w drugim sklepie w Tychach ceny-były takie same. Resztę kupię w H&M albo w ciucholandzie. Wkurzające, że producenci i handlarze tak zdzierają z ciężarnych i tyle. Dobrze, że moda nam sprzyja i w zwykłych sklepach można kupić coś w co wlezie i duży i mały brzuch. Próbowałam sobie policzyć z grubsza wydatki jakie nas będą czekać w najbliższym czasie i doszłam do wniosku, że będzie się trudno zamknąć w 5 tyś bo: każda wizyta u lekarza to 100PLN +badania (krew, morfologia, krzywa cukrowa x 2) 200PLN+ USG połówkowe 150PLN. Razem to min. ok. 850 PLN. Potem szpital (poród rodzinny + znieczulenie) jakieś 600 - 1000 PLN. Następnie wózek 3-funkcyjny z fotelikiem samochodowym to wydatek 2 500PLN + łóżeczko z materacem i pościelą 500. Wyprawka dla malucha: ubranka, kosmetyki, butelki, smoczki kosmetyki, pampersy itd. ok 600-800. Razem 5650 PLN - tyle na początek. A co dalej??? Z drugiej strony czego się nie robi dla dziecka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze to żyć zgodnie ze sobą samym. Mam na myśli wcześniejsze zakupy dla dziecka co ma być to i tak będzie. Kazali leżeć leże, kazali nie współżyć nie współżyje .Kazali się badać bada się i tak dalej . Więc jakie znaczenie mają wcześniej zakupione śpiochy???? Co to zmieni ? Nic kompletnie nic. Urodzimy dzieci w październiku ja mam termin pod koniec . Mi przynajmniej będzie trudno biegać z poszytym\" sprzętem \" po sklepach . Oczywiście ,że wszytko można kupić w jednym sklepie tylko po co ?? Tymczasem-ktoś kiedyś obliczył ,że wychowanie dziecka to wydatek jak na nowego mercedesa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymczasem ,a Ty nie masz badań prenatalnych? Wiem ,że większość lekarzy jak się chodzi prywatnie czarują coś na swoim sprzęcie i dają skierowania na badania prenatalne zbyt duży koszt jak twierdzą. Ja chodziłam na kasę do lekarza od razu przy pierwszej wizycie dostałam skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×