Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Kciuki w pełnej gotowosci. Czekamy na wieści od doktora. Wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatku-Gagatku--> na pewno wszystko jest ok. Trzymamy kciuk Podobno to calkiem normalne,ze dziecko raz ciagle szajeje, a potem jest kilka dni spokojniejsze. Zeby rozruszac \"leniuszka\" podobno trzeba wypic troche mleka, zjesc cos i sie zrelaksowac. Przynajmniej tak pisza w ksiazce \"W oczekiwaniu na dziecko\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatku trzymam :-) To dla Was kochane, czyż nie jest piękne :-) 5. miesiąc - kopię, kopię! Udało mi się nawiązać kontakt z mamą! Hura! Zaczynałem już wątpić, że to możliwe. Kopałem, kopałem i nic. Aż któregoś dnia źle wyliczyłem zakręt i z całym impetem moich 30 deko uderzyłem w ścianę macicy. I wtedy mama... poklepała się w to miejsce. Odpuknąłem jej. A ona się rozpłakała! Normalnie mnie zamurowało. Ach, te kobiety... Od tamtej pory coś się między nami zmieniło. Zaczęła do mnie mówić! Nazywa mnie swoim Groszkiem. Często mnie głaszcze. A ja to uwielbiam! Do tej pory słyszałem tylko bulgotania z brzucha mamy. Teraz stopniowo zaczyna do mnie docierać coraz więcej dźwięków. Najmilszy jest głos mamy. Taki ciepły... Słów wprawdzie jeszcze nie rozumiem, ale wyczuwam, kiedy mówi do mnie, a kiedy do taty. Nie znoszę, jak się kłócą. Oboje wtedy krzyczą. Najchętniej gdzieś bym się schował, ale gdzie? Kulę się w sobie i czekam, aż im przejdzie. Na szczęście zawsze się godzą. A jak się przytulają, to robi mi się tak błogo jak w niebie. Wczoraj byliśmy wszyscy u miłego pana doktora. Zdaje się, że próbowali mnie podejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusiowa --> dzieki za ten tekst, slodki i jeszcze bardziej zapragnelam, zeby mnie w koncu dzidzi kopnelo :) Kopnij dzidzia, kopnij :):) Agatek-Gagatek --> trzymam kciuki! I jestem bardzo ciekawa co tam z Twoim brzusiem. Mam termin 2 dni po Twoim ;) Ja mam wizyte dopiero za 2 tyg i taka jestem spragniona wiesci ze srodka brzuszka :D Wlasnie dzwonila do mnie kolezanka. Jest w 4 tc i ma termin jakos na 01.01.10r. :) Strasznie sie cieszy, ale tez modli, zeby wszystko bylo w porzadeczku i... zeby dzidzia nie wyszla za wczesnie na swiat, bo ponoc od stycznia przedluzaja urlop maciezynski o 2 tyg. Niby to tylko 2 tyg, ale przy dziecku to magiczne 2 tyg dluzej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde..ale wasze dzieci sie ruszaja...moje jeszcze nie...czy mam sie martwic?...wprawdzie bylam ostatnio u gina. i wszytsko ok...ale jeszcze nie czuje ruchow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Agatek gagatek----------->kciukasy trzymamy:-) Dzisiaj poprawilam sobie humorek:-) Byłam u fryzjera, obciełam sobie wlosy i ulozylam fryzurke:-) Fryzjerka od razu zauwazyla,ze mam jakies gestsze wlosy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 24.10.09
Witajcie przyszłe mamusie;) Jestem tu nowa i mam nadzieje że mnie przyjmiecie do swego grona. Zawsze warto z kimś popisac i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Obecnie jestem w 17tyg. ciąży. Jak wyszło z pierwszego badania USG(12tydzien) będzie synek na 70%. Mam pytanko czy tak szybko można określić płeć dziecka? Bo czytałam ze w tym terminie to dopiero maluszek sie rozwija i zabardzo nic nie widac. Więc jakim cudem babeczka coś tam dostrzegła? Teraz zostało mi tylko czekać na kolejne usg za 4 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatek Gagatek - trzymamy kciuki, wracaj szybciutko i opowiadaj, co tam ciekawego u Twojej dzidzi :-) Mazia112 - Ja też tak mam dość często z ruchami dziecka. Jest wszystko ok, jek kopie gdzieś po bokach, bo czasami kopie w pęcherz i wtedy prawie nic nie czuć. Przez jakiś czas wariowałam, ale teraz już wiem, bo jest coraz większy i nawet jak kopie w pęcherz, to delikatnie już czuję. Marta 24.10.09 - witamy cieplutko :-) Mi lekarz w 12 tc powiedział, że bedzie chłopiec, i na usg połówkowym się potwierdziło. Powiedział tylko, że na podstawie badań w 12tc zdarzają się czasami pomyłki, natomiast na usg połówkowym powiedział mi już tak na 100%. Mojej kolezance też w 12tc powiedział jaka jest płeć dziecka i też się to potem potwierdziło. mala fu - cierpliwości, Twoje też zacznie kopać! Jeszcze bedziesz miała czasami dość :-D. Najważniejsze, że gin mówi, że jest wszystko w porządeczku! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatek, na pewno wszystko będzie oki, ja mam jutro wizytę i też się trochę denerwuję.U mnie dzidzia już mocno kopie.Przedtem to czułam, gdy leżałam, a teraz praktycznie jak wszystko robię to co jakiś czas da o sobie znać:D.No i brzuszek już duży, więc mam nadzieję ze spodnie, które zamówiłam przez allegro będą dobre i szybko przyślą:D Bo jak nie to przymusowy karcer w domu:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz zadowolona po wizycie:D dzidzius sobie lezał z glowa do dołu hehe slodki widok :D:D tylko jak mu tak wygodnie:P plci niestety nie znam i moj ginekolog powiedzial ze dopiero na koniec czerwca sie dowiem, nastepna wizyte mam za 2,5 tygodnia bo moj lekarz ma potem 3tygodnie urlopu i stwierdzil ze lepiej podpatrzec dzidzie predzej, ja tam bym mogla patrzec caly czas:D moj bol nogi o ktoryms juz tu kiedys pisalam(rwa) jest spowodowany uciskiem macicy na nerwy i poki co nic na niego nie dostałam, mam sie wiecej relaksowac a na chorobe lokomocyjna(bo taka posiadam) dostałam diphergan podobno bezpieczny dla dziecka, a mnie w najblizszym czasie czekaja dwa wyjazdy: do wroclawia i do karpacza a podroz to dla mnie nie lada wyznanie, najwyzej zaopatrze sie w torebki foliowe;) poza tym dostalam skierowanie na morfologie i mocz, i wiem tez ze ominie mnie picie glukozy bo moj gin wysyla na to badanie tylko jesli u kogos w rodzinie wystapila cukrzyca a ze szczescia kupilam sliczne spioszki i butelke dla maluszka:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super super super!!! Nasze malenstwa kochane. Ja sie dzis umowilam na usg 4D na 25 maja. Moj pierwszy w zyciu prezent na Dzien Matki :) Ile placicie za takie usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatek gratuluje zdrowej dzidzi, to super że wszystko w porządeczku. Renatinka ja jestem umówiona na 8 czerwca i nie mogę się doczekac. Dziewczyny czy macie usg na każdej wizycie? ja mam i wszyscy mnie za to krytykują ale gin chyba wie co robi nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 24.10.09
Do MG 29 Ślicznie dziękuje za przyjecie....:) No to bedzię najprawdopodobniej syn;) Kiedyś rodziły się same dziewczynki. A teraz tak obserwuje i widze że nastała populacja na mężczyzn. A co do tego USG 4D to też mam ochotę takie sobie sprezentowac w 20 tyg. I własnie jestem ciekawa jaka jest ich cena? Jestem z Łodzi i za normalne usg prywatnie zapłaciłam 150zł. Więc pewnie teraz zabule z 250. Ale na to nie szkoda-fajnie podpatrzeć co nasz bobasek robi w środku..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znowu zaszalałam i kupiłam łóżeczko i ciuszki dla dzidziusia :). Nie potrafię się oprzeć to wszytko jest takie słodkie kolorowe bajkowe. Takie łóżeczko tylko w kolorach śliwkowo-szarym. http://www.allegro.pl/item616559036_lozeczko_turystyczne_dream_kojec_baby_design.html W ,każdym razie te firmy Baby design Cieszę się ,że u Was wszytko dobrze .Nie warto martwić się na zapas . Ja jestem w 17 tyg. czuję bardzo słabe ruchy i czasami nawet się zastanawiam czy to na pewno ruchy . USG mam 2.czerwca zmienili mi termin badań prenatalnych . Nie mogę się doczekać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez chce wiedziec..co bedzie...moze juz na nastepnym usg bedzie wiadomo...,..dziewczyny zastanawialyscie sie juz jak bedziecie rodzic?...wiem, ze do porodu jest jeszcze troche czasu, ale moze ktoras z was juz zastanawiala sie nad finalem;)?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie nowe koleżanki :) Agatek-gagatek gratuluję zdrowego maleństwa! mala fu pytasz o poród...no cóż... ja to aż się boję o nim cokolwiek pomyśleć... więc na razie staram się tego nie robić ;) dziewczyny ja to mówię wam odliczam godziny ;) do poniedziałku, wtedy idę na usg 4d... i już nie mogę się doczekać!!! ta przyjemność będzie mnie kosztowała 250 zł ale uważam, że na pewno warto! Mam pytanko co do waszych brzuszków bo mnie zastanawia jedna rzecz u mnie - mój brzuszek wygląda jak piłeczka ale wiecie co strasznie mam \"wypchaną\" część nad pępkiem a dzidzia jest przecież w części pod pępkiem i zastanawiam się o co chodzi ;) czyżby to narządy wewnętrzne się tak tam rozpychały przez to że macica rośnie... może któraś z Was też się nad tym zastanawiała...czy może to ja jestem jakaś dziwna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{perełka} zacznijmy od tego, że na pewno nie jesteś dziwna :-p Ja też mam czasem taki myśli i pytania, że aż wstyd... Hehe Po prostu wszystko się u nas zmienia i właśnie to wszystko jest dla nas dziwne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazia112
witam ja byłam wczoraj u lekarza BEDZIE CHŁOPAK:) wszystko ok powiedział że do 2 tygodni już powinnam poczuć kopniaki. Agatek gagatek gratuluje zdrowej dzidzi. I witam nowe dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{mazia} super!!! Ja też jeszcze nie czuję ruchów, jak dłoń trzymam na brzuchu, to rybka pływa :-) Ale jeszcze czas :-) Mam dziś tak okropny dzień, że szok, mogłabym chyba wzrokiem zabić!!! Nic mi się w tym tygodniu nie udaje, a od jutra powinnam wszystko rozwozić (produkty do ciast, bo nawet nie mam porządnego piekarnika brrr) i zacząć przygotowania na niedzielę... Już mi się odechciało nawet urodzin ehh :-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perełka1983 ..porod nie zawsze jest taki straszny....duzo zalezy od nastawienia....jak ciagle slyszy sie, ze porod to tylko bol i pelno krwi..to jasne, ze trudno o dobre nastawienie...ale wiesz co, nsapisze ci z doswiadczenia, w 9 m-cu sama bedziesz modlila sie o porod;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazia gratuluje synka🌻 ja to chyba jako ostatnia sie dowiem kto u mnie mieszka ale mam przeczucie ze chłopak:) perełka ja tez mam taki dziwny brzuch \"od góry\", zupełnie inny niz w ciazy z synkiem bo wtedy wlasnie wyskoczyl mi tak \"od dołu\" co do ruchow to jeszcze nie czuje czasami wydaje mi sie ze dziecko sie odzywa ale nie jestem pewna, jak mnie porzadnie kopnie w zebro to bede pewna:D zgodze sie z mala fu ze w 9ms to bedziemy sie modlic o porod, nawet mimo bolu bedziemy chcialy byc juz po..ale jeszcze duuuzo czasu nam zostało brzusiowa nie denerwuj sie no i nie zabijaj tym wzrokliem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gartuluje pieknego dzidziusia. Ja dzis w pracy podpisałam juz dwie duże umowy, i wszystkim mówie, że kobietom w ciąży sie nie odmawia;)) Niestety, po mnie ciąży wogóle nie widac. Ja wiem, że sie nie dopinam, ale ma troszkę luźniejsze spodnie i reszta w normie. A ja juz chcę żeby było widać!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do ruchów dzidzi. To od jakiegoś czasu coś mi tam jakby bulgota, ale wczoraj po wieczorku z mężem;) jak sobie lezałam, to poczułam dziecko bardzo wyraźnie idzis rano po przebudzeniu też. Nie wiem czy to juz zaliczac jako ruchy, bo u mnie zaczyna się 17 tydz a rychy sa ponoć w pierwszej ciązy od 20 tygodnia. Zobaczymy czy się będą dalej powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie:)piękny dzisiaj dzionek aż chce sie wyjść na spacerek.Ja jestem w 20tc i czuje już bardzo wyraznie i czesto swoje malenstwo,ale tak jak u większosci z was z przerwami czasami dłuższymi-lekarz powiedział że na regularne ruchy można liczyc tak od24tc,takze nie ma sie czym martwic.Ja mam dziś usg 4d i nie moge sie juz doczekac,pewnie dowiem sie czy to on czy ona?:)ale najwazniejsze zeby zdrowe było,strasznie sie denerwuje.Też zaczynam myslec o porodzie w koncu to juz polowa ciazy,boje sie ale na razie odsuwam to na dalszy plan bede sie martwic jak sie zacznie:)napewno chce znieczulenie, chciała bym tez rodzic naturalnie a nie przez cesarke,no ale to juz nie jest zalezne od nas.Agatek gratuluje zdrowej dzidzi,jak to dobrze słyszec że maluszki zdrowo sie rozwijają:)mam nadzieje że ja też bede mogła sie dziś pochwalic.Co do ceny usg to ja zapłace350zł z płytką a jestem z wawy-to i tak bardzo dużo,to powinno byc refundowane bo nie każda mame na to stac,a to nie tylko pamiątka ale też dobre zródło informacji o dzidzi dla lekarza.Maziu gratulacje za chłopczyka:)I witam nową mame Marte.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ale Wy tu tematow od wczoraj poruszylyscie :) Marta--> witam nowa mamusie :) Malgorzata39--> dlaczego zdecydowalas sie na lozeczko turystyczne? Ja jakos nie jestem przekonana i dzis chyba kupie zwykle, drewniane. Jestem w szoku ile placicie za usg! Ja robie w Gdansku i kosztuje 150 zl. Plyta do tego tez jest. Jesli chodzi o porod, to chcialabym naturalny. Moj brzuch tez jest smieszny :) Raz tez mam super wypchany juz od samych zeber, a nieraz tylko na dole robi mi sie wielki balon. Czuje jak moje malenstwo sie przemieszcza. I tak jak Wy ruchy czuje nieregularnie. 2 poprzednie dni kopal jak szalony, a wczoraj tylko czulam jak sie przemieszcza. Brzusiowa--> usmiechnij sie do nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 24.10.09
Dziękuje miłe koleżanki za przyjecie. Paula 1988- no to napisz nam predko jak przebiegło USG jak wrażenia no i oczywiście jaka płec. Mazia112-gratuluje potomka płci męskiej;) A tak wogóle to ja tu widze że niektóre mamusie już na całego kompletują wyprawke. Ja postanowilam urzadzic pokoik dla maleństwa jak sie dowiem jaka plec. A co do ubranek to tez nie mogę się już powstrzymać od kupowania-są takie słodkie. 10 czerwca mam wyznaczony termin na usg ale państwowo więc jak znam życie bedzie to lipne usg więc najprawdopodobniej wybiore sie prywatnie na to 4D. Nie mige sie doczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×