Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KoSmEtYcZkA------

PORADNIA KOSMETYCZNA

Polecane posty

ja tylko przelotem na chwilke... nie wolno trzeć krostek mocno gąbka bo mozesz roznieść bakteię na wiekszą powierzchnie nalezy także sparowac te okolice kremem i delikatnie oczyszczać ale po żadnym pozorem nie wolno szorować pozdrawiam na pozostałe pytanka z czecią odpowiem pózniej bo juz musze lecieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no worki i cienie pod oczami jest na rynku mnóstwo kremów ja np nie mam z tym z byt dużego problemu może jedynie nie wielki cienie pod oczami i na to używam kemu nawilżająco-rozświetlającego z avonu ale jeżelicienie są większe i mamy doczynienia z workami to swoim klientką polecam krem na żylaki HEPARIN HASCO nic takszybko sobie z tym nie poradzi jak krem z kasztanowcem który poprawia mikrokrązenie w skórze wokół oczy a te wory to nic innego jak zaburzenia krążenie krwi i limfy.Naprawdę polecam i prosze się nie bać to naprawdę nie podrażni skóry wokół oczu wiadomo że nie wolno żeby dostało sie to do oczu ale przecież mozna delikatnie smarować wokoło,Naprawdę polecam watro spróbować. Jeżeli chcecie uzyskac więcej informacji na jakis konkretny temat który Was interesuj to piszcie,mam sporo ciekawych materiałów i artykułów jeszcze ze ze studiów na temat różnorakich dolegliwości kosmetycznych,skutecznych preparatów i substancji i chetnie sie podzielę swoją wieidzą pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna mariannna
a jaki krem poleciłabys kosmetyczko na bardzo suchą skórę na piętach, miałam już bardzo różne zazwyczaj takie tansze i nie pomogły za bardzo teraz bym wypróbowała coś z górnej półki ale nie chcę kupować w ciemno żeby nie wywalać kasy na próżno z góry dzieki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrymi kremami do pięt są kremy z scholla nie należą do tanich ale są naprawdę dobr polecam jeszcze neutrogene a najlpeiej to nałozyc grubą warstwę kremu na noc założyc bawełniane skarpetki i iść spać ciepło które będą dawac skarpetki sprawi że skór lepiej wchłonie krem przez co poprawi jego skuteczność a stópki będa miekkie i nawilżone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna mariannna
Dziękuję bardzo:) spróbuję tego schola mam nadzieję że pomoże bo trzeba zacząć wcześniej dbać o stopy żeby na lato były piękne:) Pozdrawiam wszystkie Panie z tego topicu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym chciała wiedzieć
jak sobie poradzić z wrastającymi paznokciami u nóg w duzych palcach czy jest na to jakis domowy sposób czy musze udać się do kosmetyczki serdecznie dziekuję za góry za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli wrastający paznokiec nie puchnie i nie boli bardzo i jezeli wrasta od nie dawna to wystarczy żebys obcinała go na kwadratowo(nie półokrągło),czasami wrastanie paznokci powodują też buty np bardzo wąski w noskach lub poprostu za ciasne nosząc takie obuwie mozna nabawić się nie tylko wrastajacych paznokci ale i także halluksów.Ale jeżeli paznokcie wrastają od słuzszego czasu lecz nie ma stanu zapalnego to nalezy udac się do kosmetyczki która załozy klamry korygująca,klamry są dwojakiego rodzaju plastikowe i metalowe te pierwsze są duzo tańsze niż te drugie a;e moim zdaniem metalowe są skuteczniejsze to zależy także od dokładnego rodzaju tego defektu. Jeżeli paleć jest spuchniety i jest stan zapalny nalezy udac się do chirurga i nie czekać ani nie próbowac samemu tego \"usuwać\"pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodzia elektrodzia
A czy to prawda że kremy do tłustej cery nie powinny zawierać alkoholu???dlaczego???kupiłam ostatnio krem z vichy i on ma w składzie alkohol i co teraz???proszę o poradę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) kosmetyki do cery tradzikowej nie powinny zawierać alkoholu poniewaz bardzo wysusza on skórę i wysusza ją tylko na chwile potem produkcja sebum jest jeszcze większa ponieważ skóra musi jakby nadrobic ten czas kiedy była wysuszona i przez to zamiast hamować wydzielania łoju to skóra jeszcze bardziej sie świeci,dlatego tak ważne jest nawilzani eskóry tradzikowej choc z reguły panie myślą ze skoro jest tłusta to nie trezba jej nawilżać ale to wielki błąd.Możesez wypróbować ten krem przez jakiś czas i zaobserwować co się bedzie działo jednak ja osobiście nie polecam kremów z alkoholem wiem że krem ten jest dosyć drogi ale jeżeli masz problem z cerą to readziłam dac sonie spokój.Uważajcie też na krem loreal PURE ZONE tez ma w składzie alkohol i efekt jest tak ja opisałam wyżej ,więc moje drogie czytajcie etykiety najczęsciej na kremach badż tonikach pisze ALCOHOL DENAT bądź ALKOHOL ETHYL i pamietajcie ze zazwyczaj te informacje o składzie napisane są na pudełku po kremie a nie na słoiczku z kremem więc nie wyrzucajcie ich aby pózniej ewentualnie skonfrontowac skład np z kosmetyczką czy farmaceutą pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane wiele z Was pisze że macie problem z trądzikiem a chciałam się spytać czy próbowałyście ziół np fiołka trójbarwnego poyocznie zwanego bratkiem z tego co mi wiadomo pomógł juz wielu osobobom,nie trezba go pic tylko np łykac w tabletkach,bratek zawiera flawonoidy które oczyszczają organizm i wygładzają cere trzeba go tylko przyjmowac systematycznie przez kilka miesięcya pomaga naprawdę a do tego uwaga!:)przyśpiesz rewelacyjnie przemianę materii ja swego czasu tez miałam problemy z cerą brałam bratka dość długo ok7 miesiecy bużka zrobiłą się gładka(nie licząć drobnych kreostek przed okresem)i schudłam dość duzo wcale nie stosując rygorystcznej diety niestety pózniej nawał pracy brak czasu nie regularne posiłki i niestety troszkę przybyło ale wiem ze gdybym pilnowała tego co jem to nie wróciłyby kilogramy także naprawdę polecam tabletki z bratka można je kupić w aptece za ok 6zł/30 tabletek ważne tylko by bratek był samodzielnei bez jakiś dodatków np drożdzy itp Znajoma zielarka tez mówiła mi ze dobre rezultatu daje picie naparu z liści młodej brzozy(na wisnę nalezy zebrac liście u ususzyć a następnie pokruszyć i zapakować w szczelne pudełko następnie łyzeczkę zalewać wrzątkiem ,parzyć pod przykryciem i pić dwa razy dziennie po szklance to także dobr sposób na tradzik i tani jak nie macie brzozy na podwórku to mozna pojechac do lasu tylko ważne by listki były młode wiosenne,tego sposobu nie próbowałam ale zielarka naprawdę zna się na rzeczy więc może watro spróbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o bratku słyszałam
ale o brzozie nie ,mnie to juz raczej nic nie pomoże po tym co ja stosowałam ale jak napisałaś spróbowac można:)a czy tej brzozy nie można kupić w aptece do zaparzania w torebkach? nie orientujesz się może kosmetyczko?ciekawa jestem jakby można było to bym zaczęła juz teraz pić:)a długą ja trzeba pić żeby coś pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopkac
witam serdecznie. kupilam wczoraj olejek z drzewa herbacianego ale nie wiem jak go uzywac. chodzi o zaskórniki na nosie. i 2 pytanie. jak poprawic i sprawic by paznokcie sie nie łamały i utwardzily a przedewwszytskim zaczely rosnąc? uzywalam juz nawet HERMOME lakier strong. a moze którys preparat z SAlly HAnsen jest naprawde dobry. proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dianeta23
czy mozna skutecznie usunąc rozstepy powstałe przy wzroscie?? i 2 pytanie. jak malowac sie ma dziewczyna z ciemnymi blond włosami i zielonymi oczami. jakie kolory cieni i w jakis posób je rozkladac. moze ciemny wewnątrz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopkac olejku należy używac na umytą skórę i przecierać nim chorobowo zmienione miejsca czyli możesz na całą twarz: na wypryski aby przyśpieszyć ich gojenie i złagodzic stan zapalny a na skórę gdzie nie ma wypryskków aby działać na nią antybakteryjnie i aby zapobiegać powstawaniu. Na paznokcie musisz działac na zewnątrz i od wewnątrz. od wewnątrz to odpowiendia dieta bogata w witaminy z grupy B i mikroelementy a także można łykac preparat z witaminami,mikroelementami oraz ze skrzypem polnym takim preparatem jest BELISSA naprawdę polecam bo wypróbowałam na sobie wystarczy łykać jedną kapsułkę. na zewnątrz nalezy stosować odżywki do paznokci na rynku są sprcjalne odzywki na porost paznokcia i jego wzmacnienie je szczególnie polecam odżywkę GOLDEN ROSE NAIL GROWTH jest to odżywka szczególnie na porost paznokci a także na wzmocnienie kosztuje ok 7 zł,bardzo dobra lecz droższa jest odzywka NAIL SPACE CALCIUM GEL firmy DEBORAH bo kosztuje ok 40zł ale też jest godna polecenia. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam problem z pryszczami
na głowie :-o od jakiegoś czasu zaczęły mi wyskakiwać na górze czoła, jak już zaczynają się włosy to właśnie we włosach (?) Może to wina szamponu? Jak temu zapobiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozstępów nie da się całkowicei usunąć mozna sprawić by były mniejsze,mniej widoczne,i jasniejsze jeżeli chodzi o kremy na rtozstępy to polecam z dax cosmetics lub ziaja ,jeżeli masz większe zasoby potrfela to także możesz spróbować clinique. jężeli chodzi o makijaż to nie nalezy zbytnio uzywac ciemnych cieni wewnatrz zasada ze cien jaśniejszy wewnątrz i ceimniejszy na zewnatrz dotyczy każdego typu urody.A jeżeli chodzi o kolory to nie napisałaś jaką masz karnacje bo to ważne ale z tego co napisałaś to napewno bedą pasować średnio nasycone brązy,jasne i średnie róże i i jasne fiołkowei średnie fiolety a także odcienie brzoskwiniowo-beżowe,nie ryzykowałabym z zielenią bo masz zielone oczy i taki kolor cienia może przygasić kolor tęczówki nie wiem czy masz ciemno zielone oczy czy nie ale mogłabyś spróbować z zieleni jasnej oliwki bądź pistacji a z błękitami wogule dałabym spokój.A i beda pasowac tez średnionasycone szaroście i grafity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozliwe ze to od szamponu bo na łączeni skóry głowy ze skórą twarzy mieszają się różne kosmetyki zarówno do twarzy jak i do włosów szczególnie takie wypryski moga powodowac maski nawilżające do włosów a także niektóre kosmetyki do stylizacji włosów na brylantyny i żele aaby zapobiec niestety trzeba wyeliminować kosmetyk które może je powodować ,trudno byś smarowała skóre głowy jakims kremem antytrądzikwym więc najlepiej wyeliminowac kosmetyki do włosów które moga zatykać pory i przyczyniac się do występowania wyprysków w tym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam problem z pryszczami
Dziękuję. Nie stosuję niczego do stylizacji a odżywek do włosów rzadko używam. Kupiłam nowy szampon z Gliss kura i może to od tego :-o Zdziwiłam się bo zawsze używałam szamponów Gliss kura a akurat ten mi nie spasował. Zmienie go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
Kosmetyczko a co mogłabyś polecić na wzmocnienie włosów? dermatolodzy proponują drogie szampony, które moim zdaniem maja bardzo słabe działanie a reklamowane witaminki też niewiele dają;-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na włosach zbytni sie nie znam ale poleciałabym dobrą odzywkę lub balsam dwa trzy razy w tygodniu,sama swego czasu miałam duzu problem z włosami bo były bardzo osłabione farbowaniem i stylizacją ja wtedy używałam odżywki odbudowująco-regenerującej z pantene (kosztuje ok 10zł)znajoma fryzjerka poleciałą mi tez bym obcięlą troszkę dłużej jak zwykle końcówki bo nie centymetr a 3 (mam dość długie włosy i nie było aż tak dłużej róznicy)po kilku tygodniach stosowania odzywki naprawdę widziałąm róznicę a tez stosowałam rózne odżywki a dopiero ta mi przypasowała:)Koszt był niewielki a róznicę naprwdę było widać włosy były miekkie,nie puszyły się łatwo rozczesywały i układały a wcześniej była tragenia.A i polecam jeszcze jedwab można go kupić w takich małych(lub wiekszych butelaczkach)wciera się go w końcówki i kosztuje ok11zł Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28 latlat
Witam. Jak napisałam wyżej mam 28 lat. Używam kremu do twarzy Nivea odżywczego. Czy jest do dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie.....
a jaki podklad najlepszy,kryjący? do jasnej cery??? no i nie za drogi oczywiscie, nie jakis za 30 zl tylko tanszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28 latlat
Ucięło część mojej wiadomości. Pytałam jeszcze o krem pod oczy. Jaki byłby najlepszy w moim wieku. Mam już zmarszki pod oczyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
dziękuję kosmetyczko za rady;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniej więcej od 25 roku zycia(zdarza się wcześniej)włókna kolagenowe zaczynają zanikać dlatego im wczesniej zaczniemy uzywać kremów anty-ageing tym ładniejszą cerę będziemy miały na starość:)ważne jest aby używać kremu o odpowiednim przedziale wiekowym tzn dwudziestolatki dla dla 20,trzydziestki dla 30 itpZ tym kremem nivea to nie bardzo ,można go stosowac co jakis czas w celu odżywienia skóry ale na codzien polecałabym krem nawilżająco przeciwzmarszczkowy odpowiedni dla Twojego wieku ja polecam dla Ciebie Dr Irena Eris, Forte 25+, Wygładzający krem przeciwzmarszczkowy 1 stopnia(taka jest dokładna nazwa z tego co się orientuję jest cąła seria tych kosmetyków tzn na dzień na noc i pod oczy ,a także przeciwzmarszczkowe kremy z dermiki są bardzo godne polecenia napewno z oferty tych dwóch firm wybiezesz coś dla siebie a z tym kremem odzywczym daj sobie spokój Kochana i posmaruj się np raz w tygodniu na noc pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry kryjący podkład np z AA kosztuje chyba 19.99 ma kilka odcienie do wybory łatwo coś dla siebie wybrać nie napisałać jaą masz cerę (np trądzikową czy suchą)dlatego trudno mi jest doradzić ci konkretniej napisz coś więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Trzy dni temu mialam zrobiony zabieg mikrodermabrazji (korundowej) polaczony z kwasami (byl to kw. glikolowy 25% o 1,5 pH). Juz wczesniej mialam robione te kwasy (3 razy), ale bez mikrodermabrazji. No i teraz po zabiegu wyszlam z \"uszkodzonym\" naskorkiem tzn. saczylo sie ze mnie osocze, ale tylko na niektorych partiach twarzy. Rany zaschly i teraz twarz sie luszczy, jednakze po zluszczeniu skory zostaje mi czerwine przebarwienie. Dodam, ze caly czas stosuje srodek na podraznienia oraz krem nawilzajacy. Co dalej powinnam z tym robic i czy te czerwone przebarwienia zejda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28 latlat
Dziękuję bardzo za odpowiedź, oczywiście zmienię krem za Twoją radą. Tego Nivea juz dłuższy czas używam i nie wiedziałam że nie powinnam na codzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopka2
jeszcze raz ja. wiec karnacje mam jasna, zielone oczy i ciemny blond kolor włosów. pytalam o kolory cieni do oczu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×