Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

a propos tlumaczki - sprawa miala miejsce w lipcu 2008, najpierw probowalismy z kobieta rozmawiac a potem wzielismy adwokata. Ten wyslal do niej list i jak do tej pory jest cisza ....zreszta to nie takie proste poniewaz to slowo przeciwko slowu, nie ma zadnych dowodow itp. MI w sumie narazie ten indeks do niczego nie potrzebny mam przeciez to tlumacznie przysiegle wiec nie ma problemu :) Ala - czyli okolice bylej Rozy Luxemburg ( ??? ) mam duuuuzy sentyment do tych miejsc :) Bardzo chetnie do Ciebie skrobne ale ... nie mam adresu. Napisz wiec Ty do mnie na : limes_inferior@gazeta.pl tylko prosze daj znac na kafe, ze cos wyslalas bo ja tam niezbyt czesto zagladam ( mam inna skrzynke )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci ( urodzone w DE ), ktorego jedno z rodzicow jest niemcem dostaja automatycznie obywatelstwo niemieckie. Dzici urodzne w PL, ktorych jedno z rodzicow jest niemcem moga dostac obywatelstwo niemieckie na podstawie tlumaczonego aktu urodziena. Sprawa dziala tak samo w druga strone z obywatelstwem polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Limes a skad ty dokladnie? Moj adres jest obok nicka..Ja nie z Rozy Luksemburg..nawet nie kojarze gdzie to dokladnie jest:) A mieszkalam w K-cach 25 lat:) A tak poza tym do wypilam kawe i kreci mi sie w glowie..Moze to te Hamburskie powietrze zaczyna na mnie dzialac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozy Luxemburg - to obecna ( chyba Katowicka ) ta co leci od Korfantego w strone Bogucic. JA z przed Tauzena :) zaraz obok Wesolego Miasteczka ! Skrobne cos do Ciebie wieczorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o studia itd
mushellka ---jaka ty jestes niemila---bez obelg prosze co ma piernik do wiatraka--mozn amieszkac gdzies 100 lat i nie wiedziec ---dobrze , ze ty wszystko wiesz!!!! reszcie dziekuje z a odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, jak dbzien mija? no kurde czytalam, ze jestes z okolic Zielonej, ja tez :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o studia itd.--->to nie byly obelgi ale mogly juz nerwy puscic;) TaCoPomaranczeWNosieMa- no kurde ale masz dlugiego nicka :O a z ktorych dokladnie stron?? moze gdzies kierunek Żary?czy inna strona? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kurde Nowa Sol/ tzn pomiedzy Zielona a Sola :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My planujemy typetowanie i malowanie d.pokoju. Na te okolicznosc postanowilam sie z dziecmi z domnu wyprowadzic :) wroce jak juz bedzie po wszystkim i posprzatane :) Z dwojka maly dzieci nie da sie remontu robic bo one przeciez wszedzie wleza, wszystkiego dotknac musza i wszystko ich interesuje ... niestety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o studia
o studia itd.--->to nie byly obelgi ale mogly juz nerwy puscic nerwy puscic--o co ---ze pytam???? to juz wiecej nie pytam--piszcie sobie tu same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Limes golabka zlapie:))..hehe,teraz uciekam bo mamy tutaj z mezem mala rocznice..taka raczkujaca..ale zawsze...:)) Ciesze sie,zycze Wam milego wieczoru i nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Alka: baw sie dobrze :classic_cool: @limes: pewnie ci bardzo przykro, ze ominie cie tajfun w mieszkaniu, co? :D U mnie Walentynki dosc spokojnie :) Dostalam perfumy, mimo ze nie spodziewalam sie niczego :), po poludniu wypozyczylismy filmy, kupilismy szampana i zaszylismy sie w lozku :> @o studia: nie bylo obelg. Nie rozumiem po prostu ani jak mozna zyc z klapkami na oczach ani jak mozna kierowac sie przy wyborze studiow tym gdzie sa Niemcy a gdzie ich nie ma, a nie zainteresowaniami np. Na tyle ile wiedzialam odpowiedzialam :) Przepraszam za moje waskie horyzonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ha muszelka, przykro mi, tak okropnie, ze chyba bede musiala polozyc sie na kozetke u jakiegos psychoanalityka :D A swoja drogo taki remont wspolnie z dzieciakami mamy juz za soba. Pod koniec 2007 remontowalismy pod wynajme moje mieszkanie w Katowicach no i dzieciaki byly z nami, tyle tylko, ze dzieciaki caly czas siedzialy przed TV i obawialam sie ze w koncu zrobia im sie kwadratowe oczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy ktoras z Was zna jakies obozy wakacyjne dla dzieci godne polecenia badz firmy ktore takie obozy organizuja jak np Toggo Camp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :-) Limes, email poszedl :-) Podeslij mi foty od Jo, bo nie mam :-( takowych obozow nie znam. jeszcze u mnie nie ten czas, a chcialoby sie, oj chcialo :D bylam dzis u lekarza. formularz na kury wypelniony, jutro zaniose do KK. wiecei \"znalazlam\" malego guzka pod pacha, boli od jakiegos czasu tak dziwnie. dostalam skierowanie na mammografie i ultraschal. mam nadzieje, ze to jakas blachostka. z racji tego, ze malzowania ma urlop... siedze soebie sama (bo on z mlodym na spacerku, a starsza w przedszkolu) i na pocieszenie wcianam ciacho i popijam kawka ;-) milego dnai Wam zycze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o studiach
@o studia: nie bylo obelg. Nie rozumiem po prostu ani jak mozna zyc z klapkami na oczach ani jak mozna kierowac sie przy wyborze studiow tym gdzie sa Niemcy a gdzie ich nie ma, a nie zainteresowaniami np. Na tyle ile wiedzialam odpowiedzialam Przepraszam za moje waskie horyzonty. widze , ze dalej mnie nie rozumiesz: chodzilo mi o to czy sa to studia typowo emigracyjne-czyli sami obcokrajowcy --skoro ja nie umie perfekt po niemiecku --myslam , ze musze sie na takie zapisac( bo nie powiesz mi , ze po 8 latach musze umiec perfekt gramatyke itd.), czy tez mam sie od razu zapisac na normalne studia mieszane , bo mi na tyle moja znajomosc jezyka wystarczy? wiadomo , ze jak pojde na emigracyjne , to nie mam duzego wyboru w kierunkach , natomiast jak pojde na normalne to sobie wybiore juz co mi sie bedzie podobac--to jest jasne---nie rob , ze mnie takiej ciemnej --nie studiowalam tu , wiec nie musze koniecznie znac cale szkolnictwo niemieckie i jego zasady! wiem , ze pare osob tu studiuje wiec poprostu chcialam sie dowiedziec jak to jest. 8 lat temu juz raz staralam sie na studia ( wlasnie dla emigrantow) i wtedy bylo wymogiem znac jeden jezyk w ktorym bede sie uczyc niemiecki ( ja wybralam rosyjski , bo taki mialam 8 lat w szkole)---nie pytal mnie nikt o kierunek na jaki chcem isc , chodzilo o to zebym tu nauczyla sie jezyka niemieckiego . Nie wiem na ile nalezy umiec jezyk niemiecki aby isc na normalne studia ---ale nieuwazam , ze po 8 latach pobytu tu umie go tak samo perfekt jak rodowity niemiec. to na tyle wyjasnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka.Melduje sie znow z Minden.Poczytywalam Was od czasu do czasu(miedzy chorobskami paskudnymi ktore ogarnely moja rodzinke)i jak juz cos skrobnelam to mnie wywalalo z kefe...chyba nawet kafe nie znosi moich wywodow;) Wracajac do obywatelstwa...jestem tu 11 lat i zrobilam sobie te testy(o ktorych pisalyscie ze trza je zaliczyc)i nawet mi wyszlo 29 poprawnie...no z jednego testu na razie...moze zaczne sie starac o to ???ale tak do konca to nie wiem czy mi to potrzebne... Kaaja-bylam dzis w Caritas-tam maja kursy jezykowe dla poczatkujacych i to za niewielkie pieniadze(jakos 2razy w tyg.po 2 godz-niewiele ale zawsze cos ) I babka mi powiedziala ze te Integrationskurse nie sa za darmo dla obywateli Unii(chodzi mi o Polakow bez obywatelstwa)...??? Moj zawod z Polski (wyuczony) to technik ekonomista o specjalnosci bankowiec i...specjalnie mi to tu nic nie daje (nie mowie az tak super aby starac sie o posade w banku),w Arbeitsamcie nic oczywiscie nie moga mi zaoferowac(jakies przeszkolenia)bo tu nie pracowalam...na prywatne szkoly brak kasy...a dzieci coraz wieksze i mi sie chce do pracy!!!-szukam jakiejs porady ale ...slyszalam cos o Frau und Beruf-to podobno przy ratuszu powinno byc...slyszalyscie cos o tej...organizacji(?) No i sie rozpisalam...pewnie znow mnie wywali:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do o studiach
tu zadna nie robila w studiow w Niemczech:) Liemes konczyla Polibude w Polsce i to byloby na tyle:) Pozdrawiam,gdybym wiedziala,napisalabym,ale tez konczylam w Polsce pare dobrych latek temu: Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pare pytan a nawet wiecej
wiem ze moze offtopuje i znow bedzie o studiach :classic_cool: ale powiedziecie mi.. jak wg was bedzie wyposazony niemiecki akademik?!?!?! nie napisali mi nic, czy sa meble, garnki, posciel?!?! czego sie spodziewac?? jak sadzicie? na ich www nic nie jest napisane, na maila mi nie odpisali:O jak ja sie zmieszcze w dwoch torbach z calym dobytkiem na rok ?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dara73- dzieki popytam....tylko mam tego pecha ze wszystko co popoludniu odpada.....ale popytac nie zaszkodzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie a nawet wiecej
po ile sa garnki, talerze? albo szampony? ile jedzenia wziac z polski? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaaja-tu u mnie jest ten kurs na 9.00 rano:Dpopatrz w necie powinni miec info🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie-garnki raczej od 10 eu (male),tak mysle bo dawno nie kupowalam...i to z tych tanszych! A szampony itp.to tak mniej wiecej jak w PLJa uzywam Fructis i on kosztuje w dm(taka drogeria jak Rossmann,talko chyba tansza)chyba 2.49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie a nawet wiecej
10 e to za duzo :P biore z polski jakis maly... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czemu w twoje ramiona
a nie ojca czy matki? :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka ..............
Witajcie wieczorkiem! ja tez mieszkam w Niemczech i jak pozwolicie to będę tu wpadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka ..............
a teraz mowie dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×