Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

Gość co wy tu pierdolicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halloo.
jest tu ktos? mam problem.....jak zapytac przez tel czy sa juz moje wyniki badan(krwi).....help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka73
Gibt es schon Ergebis meiner Blutuntersuchung?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dluzszej przerwie. Bylam duzo w podrozach, wiec nie zagladalam do Was przez chyba trzy tygodnie a jak zajrzalam, jak zobaczylam ile stron w miedzy czasie powstalo, to nie dalam przez to przebrnac. Postanowilam przylaczyc sie z powrotem na biezaco. Nie bede zreszta ukrywac - wiecie jak to jest: jak trwoga to… Przychodze wiec zatem od razu po prosbie. Jak co po niektore z Was wiedza, nasz slub zbliza sie duzymi krokami. Wesele bedzie nieduze i postaramy sie aby w miare wywazone: 50:50 polsko-niemieckie. Przygotowania zaawansowane. Obecnie grzebie sie w you tube i szukam repertuaru muzycznego. Dodam, ze obydwoje nie trawimy disco polo czy niemieckich schlaggers. Na polskich stronach znalazlam listy na kilka stron z muzyka. Z miedzynarodowym (angielskim, hiszpanskim) czy polskim repertuarem sobie jakos na razie radze. Ale mam problem przy niemieckich kawalkach. Chcielibysmy aby bylo tak ze 20 polskich i ze 20 niemieckich piosenek. Na razie to z moich ulubionych iosenek pasuje mi sie tylko Mia („Mein Freund“ oraz „Was es ist“), na przytulanke Silbermond „Beste“, moze jeszcze cos Ich und ich (np. „Dienen“), dla tesciow Grönemeyer „Glück“ a poza tym nie mam pojecia. Moj facet mi za bardzo nie pomaga, bo on chcialby Rammstein („Heirate mich“) a to, choc mnie tez sie podoba, to przeciez na wesele nijak :-o Macie pomysly? POMOZECIE? Podam Wam kilka z moich polskich i miedzynarodowych pomyslow, zebyscie widzialy, czego szukam po niemiecku. I tak: Czerwone gitary, Manaam (to dla mojej rodziny), “Jedwab” Roz Europy, Kaya & Bregovic “Prawy do lewego” a dla mlodych cos z Kazika, Myslowitz itd. Miedzynarodowe: Santana, Sinatra, Witney Houston, Shakira, Cohen. Oraz duuuuuzo samby, salsy, rumby, tanga. Moze jeszcze cos cyganskiego, Zorba itp. Ratujcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty sie nie patrz
jaka Wy lubicie muzyke tylko patrze na gosci,bo jezeli nie to katastrofa gotowa. Po co Wam goscie jak ich w ogole nie bierzecie pod uwage?????:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto twierdzi, ze nie bierzemy? Znamy swoich gosci i wiemy, jakie lubia klimaty. I chcemy tak dobrac, zeby i im i NAM sie podobalo. Na wlasnym weselu meczyc sie nie zamierzam ale goscie tez sie maja czuc dobrze. Na pare godzin potrzeba jest jednak duzo muzyki a kreatwnosc gosci tez ma swoje granice. Zrezsta goscie sa od zabawy a nie odurzadzania nam wesela, wiec muzyke zorganoizowac musimy my. Dlatego chce tu zrobic brain storming i mam nadzieje uslyszec konkretne pomysly a nie wdawac sie w pyskowke o urzadzaniu wesele wogole. Chodzi mi o konkretne utwory i konkretnych wykonawcow - spiewajacych w jezyku niemieckim, nie bedacych schlaggerami i przy ktorych da sie tanczyc - przytulanki i szybkie kawalki. No i zeby teksty mialy rece i nogi, bo przeciez o zlamanych sercach i wojnie na slubie grac nie bedziemy, chocby piosenka byla i najpiekniejsza. Moge liczyc na konkretne pomysly? BITTE :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ales czarna wymyslila
Ta pierwsza piosenka jest tak ohydna,ze rzygac sie mi zachcialo. Najlepiej sobie wziac madrego DJ i po sprawie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wszystkim za propozycje. Mojemu narzeczonemu najabrdziej spodobalo sie z tego wszystkiego wlasnie Ich + ich. Odzewe sie po powrocie - na razie wyjezdzamy na dlugi weekend. Buziaki! (i ignora dla agresywnych i nie wnoszacych nic sensownego pomaranczek!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to znaczy powiedzcie
niemcy czesto mowia "niii" jako nie / jako zaprzecznie ? czemy niiii ? a nie "nein" / "nicht" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie tak mowia
Znam neee i nööö zamiast nein. Nicht ma troszke inne znaczenie, niz nein.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znam jeszcze \"jain\" ( nie wiem czy tak sie to pisze ) chodzi o odpowiedz pomiedza ja i nein - takie chcialabym a boje sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jein
Tego słowa używają jedynie politycy i krętacze :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jein Tego słowa używają jedynie politycy i krętacze mam nadzieje ze zartujesz w polskim tez jest odpowiednik jein ,mowi sie \"i tak i nie\" Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow, to cala NRW to politycy i kretacze bo to slowko wlasnie tam ma swoja etymologie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jest nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Auto-Premia
Dziewczyny mam pytanie. Troche z innej beczki Jak to jest z ta Abwrackprämie? Mieszkam w Niemczech pare lat, legalnie. Nowe auto chce kupic w Polsce -taniej:P Zezlomowac stare tutaj. Czy dostane wtedy premie? Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Auto-Premia
Na weselu nie moze zabraknac mega-hitu. Jest polska i niemiecka wersja! Ein Stern der Deinen Namen trägt. Geil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to przy zlomowaniu auta dostaje ta premie tylko na papierze dopiero kupujac nowe pokazujesz papier w autosalonie i na tej podstawie odliczaja Ci te 2.500€ Ta premia ma na celu podreperowanie niemieckiego przemyslu samochodowego wiec na 1000000% nie wyplaca Cie jej jezeli dokonasz zakupu auta poza granicami niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abwrackpraemie
nazywana prawidlowo Umweltpraemie, nie ma tez na celu podciagniecia niemieckiego przemyslu samochodowego, lecz sciagnieciem z drog rozmaitych smierdzacych szrotow. Bo ludzie i tak nie zrezygnuja z samochodow, wiec niech jezdza juz przynajmniej takimi ktore mniej zanieczyszczaja srodowisko, pomyslala se polityka, jak wprowadzala te premie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
upsss a ja myslalam, ze to tylko na terenie nieiec funkcjonuje i dotyczy alonow rownez sprzedajacych auta EU. Jezeli jest tak jak piszecie to otwiera to calkie nowe mozliwosci ;) Szczerze powiedziawszy nie interesowalam sie tym problemem bo mnie on nie dotyczy. Ale w rzeczy samej dziewczyny maja racje - podana stronka nie chce mi sie otworzyc ale znalazlam cos innego : 19.02.09 – Beim Neuwagenkauf lohnt sich derzeit auch ein Blick ins europäische Ausland: Denn die vom deutschen Staat gewährte Abwrackprämie in Höhe von 2 500 Euro können Käufer ebenso beantragen, wenn sie aus anderen EU-Ländern einen Neuwagen importieren. Dadurch lassen sich vielerorts Schnäppchen machen. Den Kleinwagen Citroen C1 beispielsweise gibt es laut der Zeitschrift \"Auto Bild\" in Luxemburg schon für 3 450 Euro, wenn man Verschrottungsbonus und Händlerboni berücksichtigt. Hierzulande kostet er dagegen 4 040 Euro, was einem Aufschlag von 17 Prozent gleichkommt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na drugi raz
nie dawaj milionowej gwarancji w procentach, jak zes nie w temacie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli niemiecki rzad znow sie wyglupil! Z jakiej racji to rozdawnicto publicznych pieniedzy? Powinni z pieniedzy NIEMIECKICH podatnikow tylko dofinansowywac auta wyprodukowane (w calosci lub w duzej czesci) w Niemczech (=niemiecki rynek pracy), o ile wogole! Abwrackprämie nie ma nic wspolnego z ochrona srodowiska. Toz najbardziej tym pomyslem rzadowym oburzaja sie wlsanie ekolodzy! Ludzie zlomuja calkiem dobre auta (stad afera przemytnicza. Tysiace aut "zeszrotowanych" eksportowano do Afryki aby tam mogly jezdzic jeszcze ze 20 lat). Chore to wszystko :-o Dziekuje wszytskim za pomysly piosenek weselnych. Lista mi rosnie :-D Niestety opor mojego miska rowniez :-( On to sobie wszystko chyba wyobraza na rockowo... Ja tez jestem taka "Rockbraut" ale przeciez tak sie na weselu nie da (nie bedziemy tam wszak sami :-P ) ;-) Teraz poza piosenkami potrzebuje sily argumentacji :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mongrama czasy sie zmienily
Dzisiaj juz nie kazdy pojedynczy kraj cos sie liczy- bo jest jeden wielki kolchoz, który nazywamy UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeszrotowane auta
nie jezdza po Afryce, nie martw sie kazda plotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×