Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

Gość ewelinka jeszeli sie sama
zwolnisz to obojetnie, czy sie przeprowadzasz czy nie nie dostaniesz kasy przez chyba dwa lub 3 miechy (moga ci zrobic sperre)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka jeszeli sie sama
"jezeli" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dostaniesz ALG1
bo przepisy mówia wyraznie: (...)wenn man einen wichtigen Grund im Sinne des Gesetzes vor- und nachweisen kann. Nach DA 144.93 liegt ein wichtiger Grund insbesondere dann vor, wenn "die Beschäftigung zur Begründung, Aufrechterhaltung oder Wiederherstellung der ehelichen Gemeinschaft/eingetragenen Lebenspartnerschaft aufgegeben wird."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka26...
Nie wiem czy dobrze zrozumialam ten przepis w jezyku niemieckim. Jeden z malzonkow w celu wspolnego zamieszkania ma prawo zwolnic sie z pracy i przysluguje mu AG1, tak? U nas wyglada to tak, ze razem musimy sie zwolnic z pracy tutaj w Monachium. Do Frankfurtu chcemy pojechac, bo mamy tam bliska rodzine i znajomych,a tutaj jestesmy sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest powod
w tym momencie to tylko wasze "widzimisie". ktos z was ma juz tam prace? jesli nie to nie rozumiem z jakiego tytulu mialby sie wam nalezec socjal o.O co innego gdybyscie prace stracili (jesli macie obywatelstwo!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest powod
a tekst po niemiecku zle zrozumialas :o socjal dostalabys jakbys mogla w jakis sposob zaswiadczyc, ze mialas powod do zwolnienia sie z pracy. na podstawie DA 144.93 powodem rezygnacji z pracy mogloby byc zawieranie/utrzymywanie/odbudowywanie oficjalnego zwiazku (malzenskiego albo partnerskiego) skoro oboje z mezem mieszkacie razem i razem chcecie sie zwolnic to was ten przepis nie dotyczy. gdybyscie np. zyli w gorach, a maz dostal przeniesienie do berlina, a ty zdecydowalabys podazyc za nim mialabys prawo do socjalu. nie dla widzimisie macie obywatelstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak dla scislosci
Do "utrzymywania zwiazku malzenskjiego" wlicza sie takze to, ze jesli maz doszaje przeniesienie, czy znajduje inna prace, zona za nim podaza, w celu utrzymania malzenstwa, kosztem wypowiedzenia wlasnej pracy. Czytajcie ze zrozumieniem. Pytajaca- otrzymasz ALG1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obywatelstwo
Wyplacanie swiadczenia ALG 1 nie zalezy od obywatelstwa, lecz od faktu ubezpieczenia na bezrobocie które sie ma automatycznie jako pracownik na karte podatkowa, a to z kolei ma sie przy pozwoleniu na prace. Podobnie jest z zbezpieczeniem rentowym- nie jest zalezne od obywatelstwa, lecz faktu placenia skladek przez pracodawce i pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest powod
-> tak dla scislosci: jej maz nie ma innej pracy. on porzuca swoja. w jej przypadku mogloby byc utrzymanie gdyby on mial inna prace, a w obecnej sytuacji to oboje sa bez pracy i bez prawa do alg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie jest pisiarnia
biale kozaczki i blond sznurki???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magmonia
Od wakacji będziemy mieszkać w Niemczech w NRW Neuss, ja, mąż, dzieciaki 14 i 6 lat, szukam kontaktu z osobami, które mieszkają w okolicach Duesseldorfu. Chcę poradzić się w sprawie wyboru szkoły. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicolka.....
Czesc. Czy jest tu ktos kto mieszka w Berlinie? Szukam kolezanki ktora chodzila by ze mna na silownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm wlasnie jest tu ktos z Berlina?? mieszkam w hamburgu, ale moze w przyszlosci bede sie chciala przeprowadzic do berlina. wiem,ze koszta sa niby nizsze, nie tak ciezko z mieszkaniem jak w hamburgu i sa one tansze,ale powiedzcie jak tam z praca?? musialabym szukac cos w Buchhaltung

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam problem
Dziewczyny pomozcie. Musze wyslac prezent do Polski dla mojej internetowej znajomej od ktorej dostaje ksiazki. Nie znam jej za dobrze. W Polsce nie bylam tez bardzo dlugo, wiem ze w sklepach jest wszystko i nie chce sie osmieszyc, kupic tutaj cos, co w Polsce kosztuje 20 zl:) Na prezent moge wydac 50 euro. Pomozcie rodaczki. Moze macie jakies pomysly? Dzieki z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam problem
No pewnie czemu nie:D W koncu my Polki to jedna rodzina:P Serdecznie pozdrawiam. PS. a tak troche to jestem rozczarowana. Nikt mnie nic nie podpowiedzial:( A ja naprawde dawno nie bylam w Polsce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciezko Ci cos doradzic jak nie wiemy nic o obdarowanej. Generalnie w PL mozna dostac wszystko, ceny tez sa porownywalne, wiec nie bedzie tak, ze wydasz 50e na cos, co mozna za 20zl kupic. Przychodzi mi do glowy tylko jakis lepszy alkohol. Moze np. Sheridan's dla kobiety powinno podpasowac :) Nic nie napisalas, co chcesz jej kupic. Jedyne co wiemy to, ze przesyla Ci ksiazki, czyli pewnie sama tez lubi czytac. Moze np. stojak do wanny z miejscem na ksiazke. Cos takiego w Butlers ostatnio widzialam. Moze fajny koc na zimne wieczory. Na Twoim miejscu szukalabym raczej czegos pod katem osoby, a nie tego zeby cos super oryginalnego z zagranicy wyslac - te czasy chyba minely :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomnial mi sie jeszcze jeden likier: Amarula. Nie widzialam jej w PL, a tutaj juz kilka razy przed swietami widzialam w takiej fajnej butelce z afrykanskim "futrem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bizuteria
Drogie Panie, mieszkam w niemczech od kilku lat, najpierw uczylam sie tutaj dorabiajac kelnerowaniem a teraz wychowuje dzieci .... siedze w domu i patrze jak czas ucieka ..... Dzieci to najwiekszy dar jaki dal man los, jednak czasem zastanawiam sie po co to wszystko bylo skoro teraz jestem prawie calkowicie uzalezniona od meza a widoki na jakas ambitniejsza posade sa rowne zeru - przynajmniej do czasu kiedy dzieci sie usamodzielnia. Chciala bym cos robic, czyms sie zajac, moze nawet zarobic kilka groszy .... Myslalam o zajeciu sie sprzedaza Tupperware, ale to troche bez sensu bo czlowiek musi sie dopraszac u innych terminow spotkan, musi skamlec jak przyslowiowy piec a poza tym, trzeba zaplacic za tzw starter az 350 € !!!! Jakis czas temu, dzieki mojej przyjaciolce z PL nawiazalam kontakt z firma zajmujaca sie sprzedaza bizuterii. Ich dzialanie funkcjonuje na zasadzie poczty pantoflowej :) Na poczatku nie bylam tym pomyslem zachwycona, ale teraz po kilku miesiacach musze powiedziec, ze dzieki temu zaczelam znowu widziec sens w tym wszystkim co robie. Zarabiam wlasne pieniazki - nie sa to miliony oczywiscie ale zawsze cos, oprocz tego poznalam wielu nowych ludzi a przedewszystkim robie cos co jest wymierne - jezeli rozumiecie co mam na mysli. Pomyslalam sobie, ze w niemczech jest pewnie ogromna ilosc kobiet w sytuacji podobnej do mojej, a moze sa to studentki ktore chca sobie dorobic, badz ktokolwiek inny. Wspolpraca z w/w firma jest bardzo prosta cos na zasadzie Avonu. Rejestrujecie sie jako konsultantki i tyle !!!! Nie musicie ponosic zadnych kosztow ! Po kilku dniach od rejestracji firma przysyla Wam na wskazany adres katalogi wyrobow ( zreszta bardzo ladnych i tanich - juz od 1,25 € za wyrob z prawdziwego srebra !!!! ) a Wasza praca polega na : - podrzuceniu tych katalogow kolezankom w pracy, w szkole na spotkaniu przy kawie, - potem przyjaciu zamowienia, - skasowaniu naleznosci, - zlozeniu zamowienia u producenta - wyslaniu im naleznosci pomniejszona o Wasza prowizje - dostarczeniu towaru do zamawiajacego Nie ponosi sie przy tym zadnych kosztow a naleznosc w postaci prowizji zostaje u Was od razu - nie czekacie na wyplaty badz umowy, nic kompletnie zadnych komplikacji a gotowka jest w kieszeni ! Oczywiscie system prowizijny jest stopniowany : im wieksze zamowienie tym wyzszy % prowizji. Najnizsza prowizja to 10% ! Do tego firma stosuje system punktowy. Za kazde zamowienie dodatkowo doliczane sa punkty, ktore potem mozna wymienic na towar badz bony towarowe. Jezeli ktoras z Was chciala by dodatkowych informacji lub miala by ochote nawiazac wspolprace prosze kontaktowac sie z : bizuteria@ymail.com Mowimy tu o bizuterii srebrnej i zlotej ( prawdziwej ) firma daje na swoje wyroby gwarancje jak rowniez certyfikaty. Same wiecie jak droga jest bizuteria tu w niemczech wiec mozecie tez dokonywac zakupow wylacznie na wlasne potrzeby ! Czekam na zainteresowanych, odpowiem na kazy mail i kazde pytanie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to witaj
limers :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -----------------
Bizuteria zapomnialas podac maila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bizuteria
podalam maila ale chyba zostal przeoczony :) podaje jeszcze raz : bizuteria@ymail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesolych swiat
Życzę Wam spokojnych, radosnych Wesołych Świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylo do przewidzenia
bylo do przewidzenia, ze topik padnie jak odejda fajne dziewczyny! No pomaranczki znowu sie popisalyscie niedzwiedzia przysluga !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylo do przewidzenia
no, no ! Kreci si topik jak cholera ! W listopadzie cale 19 wpisow a w grudniu lacznie z moimi nawet do 10 nie dobilo !!!! GRATULACJE !!! Widac, ze po odejsciu fajnych dziewczyny nie ma tu ludzi z polotem, ktorzy mogli by rzucic fajny i interesujacy temat ! Ciekawa jeste gdzie sie podzialy te, ktore tu najwiecej najezdzaly na, ze rozwalaja forum ? Jak widac po ich odejsciu forum sie samo rozwalilo ! I prosze nie oponowac - fakty mowia same za siebie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miska34
Czesc dziewczyny. Mieszkam 5 lat w niemczech i dopiero Was odkrylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A moze by...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A moze by...
Sprobowac jeszcze raz dziewczynki. Jest Nowy Rok. Z Nowym Rokiem -nowym krokiem. Zarzucic klotnie i spory, zaczac jeszcze raz. Chyba warto. Ja zycze Wam wszystkim od serca *.*´¨) SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2010 ¸.•´¸.•*´¨) ¸.•´¸.•*´¨).•*´¨) (¸.•´ (¸.•` * ¸.•´¸.•*´¨) ___°::::::: ::::°:: °:: __° ::::::°: ::°:°:: ____$$$$$$$$$$$$$$$$$ ___$$___ _____$$ __$_$$$$ $$$$$_$$ _$_ _ _________$ $$ _ _ _________$$ $$____ __________ $$ $$____ _______ $$ _$$__ $$ __$$ __ $$ ___$$ $$ _____$$ $$$ _______$$$$$$$$$$$ __________$$$$$ ___________$$$ ___________$$$ ___________$$$ ___________$$$ _________$$$$$$$ ___$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyslowie mowi
nie wejdzie sie drugi raz do tej samej wody :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te fajne babeczki
gadaja ponoc gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×