Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Ale ten doktor przyjmuje prywatnie czy państwowo, bo półtora miesiąca to kawał czasu :O Też teraz dostałam morfologie i mocz, a poza tym toksoplazmozę i coś jeszcze, ale nie mogę go rozszyfrować. Różyczkę wyeliminowaliśmy bo na to chorowałam jako dziecko i byłam nawet szczepiona :) Ja tez się budzę kolo 7 w weekend, ale jak nie wstanę, to jeszcze sobie trochę podrzemię. No chyba, ze sie nie da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej a u mnie grzmi i popaduje deszcz więc pogoda nie najlepsza - a zapowiadali takie piękne słoneczko :O Miałam iść do internisty po skierowania na badania ogólne, ale w takim układzie to mi się nie chce brodzić w deszczu, jutro pójdę :) No i ja też mam morfologie i mocz do zrobienia, a potem jeszcze mnie czeka toxo, chlamydia, cytomegalia, różyczka, glukoza z obciążeniem, odczyn coombsa- to po 20 tygodniu ciąży, ale moment zleci. Maj to dołowanie mi przepłynął między palcami... już jest koniec miesiąca a dopiero co był początek. Miłego dzionka🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
przyjmuje prywatnie. Pracuje co prawda w szpitalu (w którym chce rodzić zresztą) , ale przyjmuje jedynie prywatnie. Właśnie w szoku byłam ile się czeka na wizytę, że państwowo tyle to słyszałam, ale żeby prywatnie... Ja te podstawowe badania robiłam w kwietniu + własnie toksoplazmozę, WR, HIV i jeszcze kilka. Wszystko wyszło OK. teraz tylko co jakiś czas będę powtarzała mocz i morfologię. Heh ja też zazwyczaj sobie jeszcze trochę leniuchuje w łóżku - mąż wychodzi z psem a później dostaje śniadanko do łożka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo właśnie Ejmi, teraz rozszyfrowałam :D Tez mam cytomegalię. O tych pozostałych nic mi na razie nie mówił. Oczywiście krzywa cukrowa i WR jeszcze będzie, ale to później :) Aaanniiaaa do mojego tez się nie da zapisać z dnia na dzień (no chyba ze jest sytuacja podbramkowa, wtedy na pewno przyjmie) ale tak tydzień wcześniej to spokojnie. Ten Twoj musi być nieźle oblegany ;) No to masz porządnego mężulka :D Mój też codziennie robi śniadanka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem jak przetrwam krzywą cukrową :O Kiedyś miałam robioną i miałam trudności żeby to paskudztwo wypić a co dopiero teraz?:O ehh trochę tych badań w ciąży porobimy no ale jak mus to mus :) coś czuję że dziś będę miała dzień marudy ;) Nic mi się nie chce a jednocześnie zaczynam się nudzić :O Muszę sobie znależć jakieś kreatywne zajęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam doświadczeń z krzywą cukrową, ale słyszałam, ż eto straszny ulepek i ciężko to wypić :O Gdzieś czytałam, że ponoć pomaga wciśnięta cytryna... Nie ma to wpływu na badanie, a łatwiej daje się wypić ;) A marudź sobie, jakoś chyba przetrwamy :D U mnie w pracy cisza i spokój, co wcale nie pomaga w przegonieniu senności. O 11 mam ponoć jakieś wewnętrzne spotkanko, więc troszkę czasu zleci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! ejmi a co to jest ta krzywa cukrowa? kazdy to cos musi wypic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzialińska - jak będziesz szła na krzywą to weź ze sobą koniecznie butelkę wody niegazowanej, żeby to dobrze popić. Mi pielęgniarka co prawda rozrabiała ten proszek z wodą ale kuźwa to było cholernie ciężkie do przełknięcia :O Najgorsze że to trzeba iść na czczo..ja nie wiem czy tego nie wyrzygam od razu :O Dziś ewidentnie nie mam weny do niczego, dopiero co wstałam a już jestem senna, pewnie to wina pogody :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mili - to test na cukrzycę ciążową i każda kobieta po 20 tygodniu ciąży to musi zrobić. Idziesz najpierw na czczo na pobranie krwi, potem wypijasz jaki cholernie słodki proszek z wodą - smakuje jak cukier puder tylko słodszy i po godzinie znowu pobierają krew. Wtedy lekarz patrzy ile cukier skacze bo często cukrzyca potrafi się ukrywać i wychodzi właśnie po obciążeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mili, niestety każda z nas musi to przejść... czasem sie zdarza, że i dwa razy :O Oby nas ten drugi raz ominął ;) Ejmi wiem, żeby wziąć wodę i jakąś książkę do poczytania, bo trzeba siedzieć przez ta godzinę w poczekalni... Organizm ma to przerobić bez wysiłku. Właśnie to na czczo mnie przeraża... zwłaszcza ta słodkość na czczo... bleeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaa, a to dobrze ze chociaz po 20tc a nie teraz. i dobrze ze mozna to przepic woda, jak sie zatka nos przy piciu czegos ochydnego to tez jest latwiej nie czuc tak smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzialińska - ja mam przychodnię pod nosem więc przyszłam do domu i potem znowu poszłam :) Nie pamiętam ile w ciąży dają tego obciążenia bo chyba najpierw robią 50 mg, a potem 75 mg - wiec trzeba więcej tego wypić :O FUJ :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W karcie ciąży mam napisane tylko 50g... może to 75g robią jak to wyjdzie nie tak jak powinno..... jak pytałam dziewczyn w pracy to raczej miały tylko raz robione w czasie całej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
ja też słyszałam, że dobrze wcisnąć do tego proszku cytrynę. Też mnie przeraża pójście na czczo i picie tego, bo ja jak rano czegoś nie zjem to jest masakra, nie dość, że mi nie dobrze to jeszcze rwie mnie na wymioty... naprawdę dziś jest nieodowiedni dzień do pracy - normalnie siedzę i oczy mi się same zamykają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny wpadłam do was na chwile żeby sie przywitać i zaraz zmykam musze pozałatwiać dużo rzeczy a mi sie nie chce tym bardziej że pogoda do kitu. Ja nie miałam robionej żadnej krzywej cukrowej lekarz mi powiedział że mam iść zrobić morfologie, mocz no i cukier we krwi ale nie mówił nic o krzywej wiec zrobiłam normalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa widzisz Madzialińska ja mam w karcie ciąży 2 pozycje, z obciążeniem 50 i 75, wiec pewnie robi się2 razy o ile jest potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem może tak jak mówicie wyśle mnie dopiero po 20 tc ciąży na ta krzywą cukrowa. Ale to w takim razie po co robiłam ten cukier teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macyfonka21
czesc dziewczynki bardzo dawno mnie tutaj nie bylo ale mam taki natłok obowiązkow w pracy ze ciężko mi na cokolwiek znależc czas .Wracam do domku i od razu klade sie spac zmeczenie,jest niedopokonania.Wczoraj bylam u lekarza zaczęłam 17 tc z dzidzia wszytko wporzadku no i dowiedzialam sie ze bede miala córeczke .Jestem bardzo szczesliwa bo juz bylam tak nastawiona ze to bedzie synuś że nawet rzeczy dla dziewczynek mnie nie interesowały wszytskie jakie oglądałam były błekitne hehe.A tu taka niespodzianka :)ciesze sie ze u was wszytsko wporzadku i wszytsko idzie po waszej mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tasia - ja też robiłam zwykłą glukozę - bo tak trzeba! Czasami cukier już skacze w pierwszym okresie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mi się właśnie wydaje Ejmi, że tą druga próbę z większym obciążeniem zlecają jak jest jakaś podstawa :) tasia, Ciebie tez to czeka, tylko jeszcze nie teraz. Dopiero między 24 a 28 tygodniem ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macyfonka21 to może u mnie na wizycie też już bedzie widac ide za tydzien wiec bedzie juz 17 tc. A jakie miałaś robione usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to fajnie ten proszek co podaja do tej krzywej cukrowej jest podobno ochydny najwyżej wszystko wyląduje na ziemi bęą miały sprzątanko hi hi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macyfonka21 GRATULUJE dziewczynki supre niedlugo sie posypie u nas tymi wiadomosciami (ja bede na koncu:( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niedługo będziemy wypełniać tabelkę w pozycji płeć :) Tylko potem będzie weryfikacja przy porodzie, bo mogą być niespodzianki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macyfonka21
dziewczynki usg mialam robione najzwyklejsze .W sumie lekarz powiedzial ze to na 80 % bedzie dziewczynka .na 100 % bedzie to potwierdzone na kolejnej wizycie w 20 tc to jest taki najpewniejszy czas okreslania plci dzieciatek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też się nastawiłam na synka a będzie niespodzianka jak będzie dziewczynka :) Ale nie ważne :) i tak już zaczynam kochać to dziecko niezależnie od płci. Czuję że coraz bardziej budzą się we mnie takie tkliwe emocje, tak jakby się coś we mnie budziło, strasznie to przyjemne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macyfonka21
Tasia 1985-napewno bedzie juz widac co ta miedzy nózkami kryje sie u Twojego maleństwa .No chyba ze dzidzia nie bedzie chciala sie pokazac bo róznie to bywa .Ja akurat mialam szczescie bo moj dzisdzius odwrócił sie do nas dupką i usłyszałam ze na 80 % bede miała córeczke .Byłam tak szczęsliwa ze calą droge do domu sama do siebie sie śmiałam :)a ludzie patrzyli na mnie jak na nawiedzoną hehe :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macyfonka21
co oczywiscie nie oznacza ze jak bym usłyszała ze bedzie to synuś to bym sie nie cieszyła :) naprawde bylo mi obojętne jakiej płci bedzie moje maleństwo najwazniejsze było to czy usłysze że wszystko jest wporzadku i maluszek czuje sie dobrze .Ale ciekawosc mnie zrzerała hehe :)i podziwiam kobiety ,które do końca nie chcą dowiedzieciec sie co tam maluszek kryje miedzy nózkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×