Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Gość mycha881
To moja pierwsza ciąża i nie mam pewności ale mi też wydaje się że coś czuje i to coraz mocniej. Takie przelewanie jakby coś pływało w środku i odbijało się od ścian brzucha. A w czwartek czułam jakby bańki mi pękały w brzuchu. Jestem w 16 tc 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Faktycznie pustawo tu dziś ;) jak ja mam chwilę, to prawie nikogo nie ma, ale rozumiem, że to z powodu weekendu ;) agusiaradom ja nie czuję jeszcze ruchów. ginka mi powiedziała ( i sama tak czuję), że z racji mojego sadełka mogę poczuć je później. gdybym nie czuła po 22 tc to wtedy można by się martwić, ale do tego czasu mam jeszcze sporo drogi ;) mam nadzieję, że poczuję te ruchy niebawem. ginka mówi, że najczęściej czuje się je miedzy 18 a 22 tc! mili_23 mnie na torta nie skusisz ;) chociaż pewnie jest smaczny, ale ja nigdy nie przepdałam za słodyczami, a w ciąży to już w ogóle nie bardzo mnie ciągnie w ich stronę ;) madzialinska76 u mnie też pogoda w kratkę mieliśmy jechać na działkę, ale sobie odpuściliśmy, bo tylko byśmy zmarzli :( kropcia już dość długo tworzycie z mężem, taki, a nie inny związek i pewnie się przyzwyczaiłaś. ja z moim nie rozstawałam się dłużej niż na 2 tygodnie (a to raptem 2x odkąd się znamy, czyli od prawie 6 lat) i bardzo tęskniliśmy do siebie! nie wiem, może jakbym musiała to bym jakoś wytrzymała, ale wolę się o tym nie przekonywać ;) co do witamin ja biorę prenatal. biorę od 14 tc. a folik słyszałam, że jest sens brać do 12 tygodnia ciąży. Pozdrawiam wszystkie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny w Łodzi też pogoda w kratke niestety:( długo dzisiaj zwami nie pogadam bo za chwilke muszę zwolnić komputer ponieważ moje kochanie jak jest tylko w domku to zasiada do komutera i gra w mecze piłki nożnej ormalnie wiecie taka mania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówicie że to bulgotanie to ruchy? hmmmm a ja to zgoniłam wczoraj na kalafiora, po którym normalnie bulgotało jak w garnku. Aż się śmiałam że dziciak mi się wystraszy od tych hałasów :) a może to nie tylko wina kalafiora hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
Agusia, mycha, ja akurat jestem nieomal pewna że właśnie dziś poczułam po raz pierwszy ruch pochodzący od dziecka! (Jeszcze jestem podekscytowana.) To mój czternasty lub piętnasty tydzień (wg USG piętnasty) i poczułam jakby podwójną falę w środku, taki ruch wody. Nie miało to nic wspólnego z normalnym ruchem jelit, przelewaniem się jakichś płynów, burczeniem czy wzdęciem. To było coś zupełnie nowego, jednocześnie bardzo słabo wyczuwalne, jak leciuteńkie muśnięcie. Sądzę że to młode się pluskało a ja poczułam ruch wód płodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
Z kolei o bulgotaniu przeczytałam dziś coś ciekawego (szukając informacji o tym co mogłam była wyczuć), choć nie o końca mnie to przekonuje. Zaraz znajdę ten tekst i wkleję link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
Sorry ale nie mogę znaleźć. W każdym razie w jakimś artykule była o tym mowa że pierwsze ruchy dziecka można wyczuć właśnie dzięki bulgotaniu w brzuchu, przelewaniu się wód itp, co świadczy o tym że dziecko rośnie i rusza się. Można to pomylić z funkcjonowaniem jelit ale warto się "wsłuchiwać" w brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do was pytanie jak liczycie w którym jesteście tygodniu? od daty ostatniej miesiączki czy od daty zapłodnienia. pytam bo większość stro z opisem rozwoju dziecka posługuje się 40 tygodniami czyli od daty ostatniej miesiączki. pewnie gapa ze mnie ale dopiero teraz się zorientowałam że powinnam patrzeć na te opisy dodając sobie 2 tygodnie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
Bo ja wiem... Ostatnia miesiączka mnie nie interesuje. Wychodziłoby przecież na jedno czy zaszłam jeszcze krwawiąc czy trzy tygodnie później. Nie przywiązuję więc wagi do tego uogólnienia. Wiem kiedy zaszłam w ciążę a USG szacunkowo wskazało na zbliżony czas i tego się trzymam. Muszę spadać. Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! micha ja tez sie w tym wszystkim tak zamotalam ze szok u mnie jest tak ze wedlug usg zaszlam 28lutego (tak tez mi sie wydaje ze to bylo 26-5)wiec do 5grudnia jest rowne 40tyg a ostatnia miesiaczke mialam 10lutego to juz w ogole by nie pasowalo ja sie kieruje usg i mam nadzieje ze na nastepnej wizycie to sie potwierdzi bo chcialabym byc juz pewna i trzymac sie jednej konkretnej daty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też wiem kiedy doszło do zapłodnieniea i to się zgadza dokładnie z usg a ostatnią miesiączką w ogóle się nie zgadza. chodzi mi tylko o te strony z opisem rozwoju dziecka. ciąża od momentu zapłodnienia trwa 266 dni teoretycznie a więc 38 tygodni a większość stron podaje 40 tygodni czyli z tymi 2 tygodniami od ostatniej miesiączki. ja do tej pory jak chciałam sprawdzić na jakim etapie rozwoju jest dziecko to patrzyłam na tygodnie z usg i zapłodnienia a wychodzi na to że powinnam sobie dodawać 2 tygodnie żeby wszystko się zgadzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki jejku :) miałam o tym nie pisać, ale widzę że posty się posypały o ruchach a ja właśnie dzisiaj rano coś takiego INNEGO poczułam w brzuchu. To bardzo dziwne było i nawet nie mogę tego dobrze opisać słowami, ale mówiłam mężowi że zdaje mi się ze poczułam ruchy dziecka, ale za chwilę stwierdziłam że to chyba nie to bo za wcześnie, dziś zaczęłam 15 tydzień :) No nic zobaczymy jak będzie dalej, ale myślę że za 2 -3 tygodnie już wszystkie zaczniemy czuć motyle w brzuchu :) Co do wyliczania tygodni ciąży to ja liczę od dnia zapłodnienia i to mi się zgadza co do dnia z usg, tak wiec sugeruję się tylko terminem porodu wyznaczonego przez usg. Udanej i spokojnej niedzieli 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. ... . ...miasto mycha881.........26.........1.11.........1,5.......15t c. .......Otwock tasia1985.........24..........2.11........1,5.......16 tc...........Łodz pindilindi...........32.........4.11.........0......... ...............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... ................Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11........1,1.......15 tc.......Warszawa Korciuchna.......25..........10.11......3,5.......14 tc........Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......2......15tc.. .............Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......3.5......15 tc ............Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2.........11t ...Katowice/Tychy Ejmi................27..........15.11......2.........15 t.......Ostrów Maz. kropcia............25..........15.11......0.........14 t..............Kielce madzialinska76...33..........15.11......1.........14t.. ...........Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ................. Calineczka_22_...22........16.11/30.11 wg USG.....0....12tc......Śląsk agusiaradom......30..........10.11......0..........14t.. .............Radom Mathea...........26...........16.11......2...........13t c............Grecja _nowa_............32..........17.11......1..........13tc ............Gdańsk natalia86.........23..........20.11......1,5.........12t c........Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0...........11 tc..............Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... ..................Lublin michaaa...........28..........30.11......1.......... 13t..............Lublin tyllkaaa...........19..........26.11.......0........10tc ......Dzierżoniów mili_23............23..........05.12........?........12t c.....TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ...................Płock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki :) A ja jeszcze nie poczułam nic zaskakującego w brzuchu... oczywiście poza jakimś rozpychaniem. Tu się zawsze śmiejemy z mężem, że maluszek się przeciąga ;) Ale serio to nic nie czuję, ani bulgotania, ani ruchu płynów... Musze się jeszcze uzbroić w cierpliwość :D Dziś pobawiłam się jeszcze w ogrodniczkę i ma moim \"ogromniastym\" balkoniku wylądowała donica z Dipladenią :) Kwiatek co prawda trujący, ale dzieci jeszcze nie ma, więc mogę nim oko nacieszyć... potem będzie już zakazany :O Miłego dzionka zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mało mi jeszcze przeziębienie dokuczyło to w nocy jeszcze okropnie wymiotowałam. bleee od rana jeszcze nic nie jadłam. Jakoś się boję :( kurcze nie wiem co to było, przecież nie jadłam nic wczoraj innego niż zwykle. Już się bałam że to jakaś grypa jelitowa ale narazie spokój więc może to tylko jakieś jednorazowe przytrucie. Mam nadzieje że to już koniec chorób na ten tydzień i wogóle na ciąże. Jeju jutro do pracy po tygodniowej przerwie. Nie wiem jak ja się zmuszę. Ciężko będzie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ My byliśmy dziś na działce. taka ładna pogoda była, że nie chciało nam się w mieście siedzieć ;) no i na działce przypomniałam sobie, że w następną sobotę mamy imprezę, więc jak wrócilismy to przeszukałam allegro w poszukiwaniu jakiś spodni na tą okazję! i wyczaiłam takie http://www.allegro.pl/item640910421_lniane_spodnie_ciazowe_xxl_wysylka_gratis.html u tego sprzedawcy kupowałam moje rybaczki, które leżą na mnie idealnie, więc mam nadzieję, że z tymi lnianymi też dobrze trafiłam i że zdążą dojść do soboty ;) Co do bulgotania w brzuchu to i owszem czasem coś mi tam zabulgota, ale nie łączyłam tego z ruchami dziecka! wydaje mi się, że to za wcześnie, mimo, że kończę 15 tydzień. A w ogóle to mam straszną ochotę na czereśnie i muszę sobie jutro kupić ;) A tygodnie ciąży akurat moje zgadzają się z terminem ostatniej @ ;) wychodzi nawet z usg, że w ciążę zaszłam 2 dni przed @! a że nie wiem kiedy zaszłam , to może i to było 2 dni przed @ ;) Pozdrawiam 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana. Pogoda piękna, słoneczko świeci, ptaszki śpiewają, szczególnie u mnie ale mieszkam na wsi:) Do mnie dziś fryzjerka przychodzi, robię ciemne pasemka, już się boję co wyjdzie, od paru lat byłam blondynką, ale teraz nie chce tak często włosów farbować, więc trzeba je przyciemnić, obym była zadowolona. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Ja oczywiście w pracy siedzę i już myślę o tym, żeby wyjść do domku ;) Kurcze za miesiąc niecały jadę na konferencję do Wawy i tak dziś zaczęłam się zastanawiać, czy będę wchodzić jeszcze w te normalne spodnie... Jak nie to trzeba będzie czegoś szybko szukać :D Bo na razie to jakoś o tym nie myślałam.... Agusia, fajnie masz... fryzjerka do domu :classic_cool: Tylko musisz wziąć pod uwagę fakt, że ciemna farba zmywa się z rozjaśnianych włosów znacznie szybciej. Ale myślę, że fryzjerka będzie wiedziała co robi :) Pozdrawiam cieplutko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że się szybciej zmywa, dlatego wybrała ciemniejszy odcien, bo i tak się wypłucze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie:) Dawno mnie nie było, aż cięzko było mi sie połapać, od której strony mam zacząć czytać... poprzedni tydzien miałam tak cięzki, tak mnóstwo pracyyy, że ani razu w ciągu 7 dni nie udało mi sie wejsc na kafe ani na zadną inną stronke:P tylko praca, praca i praca :) do tej pory nie mogę dojsc do siebie:p No ale dzis moze sobie odpocznę w pracy :) taki mam cel:) Widze, ze sporo nowości sie pojawiło i kilka fajnych tematów padło:) zazdroszcze mamuśkom, które znają juz płec :))) hehe a jutro Nasze Święto:) męczę cały czas mojego przyszłego męża co mi kupi na dzień matki:p wiecie co... wczoraj byłam na targu i znalazłam straganek o odzieżą ciążową formy qba - kojarzę tą firmę z róznych sklepów z ubrankami dla przyszłych mam. Ciuchy mają bardzoo fajneee i o połowe tańsze niż w sklepie - kupiłam piękne spodnie na kancik z golfem za jakies 70 zł:) i naprawde swietnie leżą - lepiej niż spodnie ze sklepu w cenie 170 zł. No ale na bluzeczki ciążowe to dla mnie jeszcze za wcześnie - odstają, trudno sie dopasowują - ale spodni to potrzebowałam juz na teraz:) Pozdrawiam i jutro świętujemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloo dziewczyny ja jutro do lekarza może dzidzuś zrobi mi prezent na dzień matki i się ujawni czy jest chłopcem czy dziewczynka :D Normalnie nie moge sie już doczekać wizyty u gina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny na moim miejscu poszłybyście na wystawne wesele w czterogwiazdkowym hotelu ? dodam że dopiero w sierpniu wiec bede w 29tygodniu ciąży i to jeszcze pod warszawa jest ten hotel. Zastanawiam sie bo nie wim czy nie beda sie głupio patrzyć w takim hotelu na ciezarna ? A po za tym to w co sie ubrac jak bede miała już duży brzuch ? i czy powinnam iść w zaawansowanej ciąży? co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepsze jest to że do 30 czerwca mamy dać odpowiedz czy przyjedziemy na wesele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! tasia ja tam bym sie nie zastanawiala i bym poszla no oczywiscie zalezaloby to tez w jakiej bym byla formie i jak bym sie czula:) ja juz w czwartek jade do lodzi na usg prenatalne boje sie jak nie wiem juz mam stresa a zarazem nie moge sie doczekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja nie byłam nigdy w takim hotelu nawet nie wiem jak mam sie tam zachowywać tam przy samym talerzyku kładą z 8 sztucców w życiu sie nie skapuje który jest do czego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Ale wam zazdroszcze ze juz czujecie ruchy maluszkow :-). A moze i ja czuje tylko nie kojarze? Sensacje jelitowe mam wlasciwie od poczatku ciazy,wiec nawet jesli ludzik puka czy kopie to nie rozpoznaje tego jeszcze :-(. Ale za to brzuch mam juz dosyc spory (w porownaniu ze stanem sprzed ciazy)... Tasia- ja na twoim miejscy bym poszla... Z jakiej racji ktos ma sie na ciebie dziwnie patrzec, nie rozumiem. To ze jestes w ciazy nie znaczy ze masz sie zamknac w domu. Jesli tylko bedziesz sie dobrze czuc to idz i baw sie dobrze :-). A jesli chodzi o sztucce to zasada jest jedna- zaczyna sie od tych z zewnatrz do kazdej kolejnej potrawy ;-). A najlepiej tez jest zerknac na sasiada :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×