Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Ejmi, wiem, ze nie ma żadnej reguły. Dlatego już kiedyś pisałam, że należy zachować zdrowy rozsądek i tyle :) Co ma być to będzie, a pewnie to co sobie chcemy zostanie gdzieś z boczku :D Co do pierwszych miesięcy z niemowlakiem to tez jestem trochę przerażona... Choć jeszcze to do mnie tak całkowicie nie dociera ;) Ale z czasem dotrze i pewnie wtedy będzie lekka załamka... Totalna zmiana dotychczasowego stylu życia, pytanie czy sobie poradzimy ze wszystkim, czy damy radę tak zaopiekować sie maleństwem jak należy.... Totalna rewolucja w życiu. Ale w końcu tego chciałyśmy i na to sie decydowałyśmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hamuda
mam termin na 30 listopaba i do wczoraj byłam szczęśliwą przyszłą mamusią blizniakow niestety jeden szkrab nie przeżył teraz okropnie boję się o drugie malenstwo,szaleje ze strachu...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska200
Przykro mi :( Gdzieś kiedyś czytała, że w przypadku ciąż bliźniaczych to się czasami zdarza do 12 tygodnia... Musisz się wziąć w garść i jakoś pozbierać dla tego drugiego Maluszka. Nerwy nic nie pomogą. Wiem łatwo powiedzieć, ale taka jest prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hamuda - Witaj 🌻 Ty wiesz, że teraz masz sporo większe szanse na donoszenie tej ciąży? :) Zapewne jest Ci przykro, ale takie sprawy się zdarzają i uwierz mi że natura wie co robi. Mam koleżankę w identycznej sytuacji, też bardzo się bała ale lekarz jej wytłumaczył że teraz statystyki są dla niej dużo łaskawsze. Ten obumarły płód już jej się resorbuje i niedługo się wchłonie. Zatem głowa do góry, to drugie dziecko ma teraz znacznie więcej szans! Madzialińska - chyba wszystkie babki mają takie obawy - chyba nie jesteśmy w tym odosobnione? Panika będzie pewnie przed samym porodem...no ale przeżyjemy :) Nie takie sieroty zostają matkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przyjelam taka opcje jak Ejmi slodycze tylko w wekendy:) szczerze mowiac na poczatku troche sie martwilam bo slodycze to moj jedyny nalog wiec myslalam ze w ciazy jeszcze bardziej bede je jadla (a potem 100kg+) a tu wrecz odwrotnie wcale mi sie nie chce niczego co slodkie wole teraz kwasne i ostre. Ja to nawet nie mam pojecia ile waze musze sobie kupic wage ostatnio wazylam 49kg potem podskoczylo mi do 50 i tak sie juz utrzymywalo no teraz sie okaze przy najblizszej okazji :o a co do zdjec to na razie nie robilam bo jeszcze za duzych zmian nie bylo ale mysle ze od 12tc a to juz za kilka dni bede uwieczniac moj brzuszek to bedzie najlepsze porownianie a jaka pozniej pamiatka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ja tez sie strasznie boje choc na razie sie tak intensywnie o tym nie mysli bo jeszcze sporo czasu ale wraz ze wzrostem brzuszka bedzie pewnie coraz wieksza obawa jak ja sobie poradze a juz w ogole jak wykapac takie malenstwo jak ubrac czy nie za cienko czy nie za grubo a jak mi zachoruje to chyba sie zaplacze... jak karmic i w ogole... ale mysle ze my mamy juz to we krwi i jeszcze beda nam sie dziwic jak swietnie dajemy sobie rade zawsze najtrudniejsze sa pierwsze chwile ile nastolatek urodzilo dzieci i jakos umialy sobie poradzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! No niestety takze sie boje ile przytyje bo mimo ze do najgrubszych nigdy nie nalealam to jednak troche tego tluszczyku bylo,szczegolnie w biodrach (mam figure klepsydry). Brzuch zawsze mialam plaski - teraz juz nie jest, mimo ze przytylam tylko albo az 2 kilo :-) A nie jem wiecej niz przed ciaza - 3 posilki + owoce, warzywa. Slodycze bardzo rzadko, bo nigdy za nimi nie przepadalam. No ale mysle ze natura wie co robi i jesli te kg sie pojawiaja to widocznie taka moja natura. Byle nie za duzo ;-) Moja mama przytyla w ciazy niemal 20 kg i szybko po porodzie je zrzucila wiec mam nadzieje ze i ze mna tak bedzie :-) Madzialinska26 - mam dokladnie takie same obawy... Nigdy nie mialam kontaktu z noworodkami,poza sporadycznym przytrzymaniem na rekach... Nawet pieluchy nigdy nie zmienialam... stad moje obawy czy i jak sobie poradze. Nie bede miec nikogo do pomocy, bo mama daleko,a tesciowa... e szkoda gadac :-(. Ratunek w mezu ktory ma praktyke w nianczeniu dzieci - ma mlodsze rodzenstwo. No i pocieszam sie ze moze pierwsze dni beda trudne ale potem, kiedy juz sie wszystkiego naucze i przyzwyczaje (np. do kapieli dziecka - moj kolejny koszmar) to pojdzie gladko i bede to robic rutynowo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hamuda
Najważniejsze żeby cała ciąża przebiegała bezproblemowo,żeby dzidzia urodziła się cała i zdrowa a potem to już napewno damy sobie rade ze wszystkim:)My z mężem staraliśmy sie i dzidzie cztery lata,było bardzo ciężko ale wreszcie udało sie i to podwójnie,już przyzwyczaiłam się do myśli że będzie nas czworo, więc tymbardziej bardzo mi ciężko ale wiem że załamac to ja się nie mogę bo mam jeszcze jedną kruszynke dla której musze byc silna.Dziękuje Wam dziewczynki za słowa otuchy(",)Napewno teraz już wszystko będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hamuda
dodatkowymi kilogramami jakos za bardzo nie przejmuję się cieszę się ciążą i jem raczej wszystko na co mam ochote no i dozwolone chociaż chyba wcale nie więcej niż do tej pory...Jestem zdania że przytyję tyle ile mój organizm będzie potrzebował a potem będę się martwic jak się pozbyc zbędnych kologramów:)Bez paniki dziewczynki kiedyś wrócimy do swoich figur ale teraz możemy o nich zapomniec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska200
oto moje zakupy ostatnio mówiłyśmy duzo o odzieży ciążowej jestem bardzo zadowolona http://www.allegro.pl/item631930812_rybaczki _ciazowe_jeans_5_kolorow_s.html http://www.allegro.pl/item625566206_dresowe_ rybaczki_ciazowe_z_panelem_rozmiar_m.html http://www.allegro.pl/item624914493_urocze_b luzeczki_ciazowe_rozmiar_m_l.html http://www.allegro.pl/item624908873_urocze_s ukieneczki_ciazowe_rozmiar_m_l.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny jakoś sobie poradzimy, MUSIMY!! A poz tym bardzo CHCEMY :D baska200 reklama ciuszków owszem, przyda się, ale po co aż dwa razy na tej samej stronie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hamuda - jak sie człowiek tyle stara o dziecko to i kg nie przerażają - wiem coś o tym :) Ale jednak wyznaję zasadę zdrowego rozsądku, bo jednak za duża waga w ciąży często wiążę się z nadciśnieniem albo innymi problemami, więc trzeba o siebie dbać, żeby uniknąć problemów. Madzialińska - damy rade :) Ja co prawda mam doświadczenie z dziećmi, w sumie prawie wychowałam siostrzenice, ale kurcze to już było tak dawno, że wszystko zapomniałam. Ale pamiętam że jakoś tak sprawnie mi szło opiekowaniem się dzieckiem, mimo że miałam naście lat to siostra nie bała się mi zostawić dziecka na cały dzień bo potrafiłam przy niej zrobić wszystko. Kąpiele mnie nie przerażają...bardziej karmienie, bo z tym są jazdy, kolki, ulewanie. W ogóle to mam nadzieję że będę miała czym karmić bo chciałabym żeby dziecko ssało cyca, a niestety u mnie w rodzinie kobiety nie były dobrze wyposażone w pokarm i zaraz dziecko było na butelce :O Ohh mnóstwo jest obaw....zobaczymy jak to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te zdjecia brzuszkow to robicie jak no bo z rana brzuch jest mniejszy a wieczorem staje sie taki bardziej jakby nabrzmialy hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, wkroczyłam w 13 tydzień (kiedy zaczyna się tak naprawdę II trymestr) i z dnia na dzień czuję się lepiej. Nie dokuczają mi już mocno nudności i nie che mi się tyle spać, i jakby siły więcej, co powiecie na to?? Widzę, że zainteresowanie wiekszymi ciuszkami jest ogromne. Ja musze powiedzieć, że jeszcze spokojnie mieszczę sie do swoich starych i w ogóle nic po mnie widać. Jestem szerokokostna i troche kochanego ciałka mam więc moze dlatego. Kupiłam 3 pary spodni lnianych, troszke większych z szerokim pasem jakby z małym golfem ? Zobaczymy czy się nadają, jeśli nie to nie będzie mi ich szkoda bo kupiłam je za grosze w sklepie z używana odzieżą. Ostatnimi czasy pobolewa mnie mocno ręka w nadgarstku, dostałam skierowanie od lekarza do ortopedy i na wizytę muszę czekać do ...30.09 to jest naszybszy termin, chyba zwarjuję i nie ma taryf ulgowych dla ciężarnych. Co robić, nic przeciwzapalnego lekarz rodzinny mi nie przepisał, maści też nie wolno używać. Noszę ściągacz na nadgarstku i szukam informacji o zapaleniu stawów nadgarstka w ciązy na necie ale nic ma. Znalazłam info o homeopatycznej maści TRAUMEEL S, ale nic nie pisze o ciąży. Prosze napiszcie co sądzicie o lekach homeopatycznych w ciązy, pozdrawiam mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Hamuda, trzymam za ciebie kciuki, musi być dobrze. Ja po kolejnej wizycie, lekarz po badaniu powiedział cyt\" jest zajebiście\", takie śmieszny ten mój lekarz jest. Usg mi nie robił ale miałam tydzien temu, plamienia skończyły się w niedzielę, teraz powiedział, że jest czyściutko uf, pozwolił nawet na współżycie tylko nie cyt. \"siedem razy po dwa razy\" :), jakoś narazie oboje z mężem boimy się i raczej jeszcze się wstrzymamy. Dziś przez tą wizyte trochę pochodziłam i starsznie boli mnie kręgosłup, ale powiedział, że to normalne bo leżałam i mięśnie się zastały Powiedział jeszcze, że ponieważ bo badaniu, pomimo, że robił to delikatnie, plamienie się wzmagało i bolało mnie podbrzusze, mogło ono być z szyjki, dlatego też boję się współżyć mimo pozwolenia. Dobranoc do jutra, buziaki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Hamuda witaj! strasznie przykro,że straciłasjednego maluszka, ale miejmy nadzieję, że drugi uroidzi się cały i zdrowy! będę mocno za Was trzymać kciuki. Co do brzuszka to u mnie delikatnie się zaokrągla i już sąsiedzi mnie zaczepiają i pytają czy nie jestem w ciąży :) ale w sumie to mi się wydaje, że jeszcze mało widać, bo ja zawsze miałam spory brzuszek. co do tycia to ja mam 2kg na plusie i wg mojej ginki to dużo. 2 kg pozwoliła mi przytyć do 20 tygodnia, czyli teraz nie powinnam nic tyć, a to raczej nieralen :( ginka boi się, że jak za dużo przytyję to będe miała problemy z ciśnieniem (już miałam podwzyższone i dostałam leki). mąż mówi, że te 2 kg to mi w piersi poszło, bo bardzo urosły! teraz staram się po 18.00 jeść głównie owoce i warzywa, ale np. dziś był wyjątek! wiem, że muszę bardzo uważać na swoją wagę, bo niestety wkraczałam w ciążę z dużą nadwagą :( no, ale przecież nie mogę przestać jeść! jem jak Ejmi 3 posiłki dziennie i między nimi coś podgryzam, ale są to tylko owoce bądź warzywa. słodyczy nie jem w ogóle. nigdy nie lubiłam i w ciąży też mnie do nich nie ciągnie! nie wiem jeszcze co mam robić, aby nie tyć? poza tym wydaje mi się, że 2 kg w 14 tygodniu to jeszcze nie jakaś wielka targedia. też mam koleżankę, która w ciąży przytyła 35 kg! tyle to bym nie chciała :( ale u mnie w rodzienie kobiety zawsze dużo w ciąży tyły :( nosz kurczę ja się martwię tą swoją wagą, ale mam się głodzić? przecież to jeszcze gorzej dla dziecka, chyba? Eh rozpisałam się! pozdrawiam i dobrej nocki życzę 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana :) Gdzie się wszystkie zagubiłyście?? POBUDKA!! :D Ja już standardowo w pracy od godzinki, kobitek moich nadal nie ma siedzę sama i nie wiem dlaczego, bo już dziś powinny być... Mam nadzieje, że sie odezwą... Miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
Witam :) ja od godziny siedze w pracy - wczoraj mieliśmy zmianę systemu, więc mam trochę roboty, bo wczoraj praktycznie cały dzień minął na nic nierobieniu ;) MIłego snia :) PS. Dziewczyny czy Wy nadal macie mdłości i wymiotujecie?? czy to ja jakiś taki specjalny przypadek jestem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję sie z rana :) Gawit - mi się zdaje, że Twoja Gina lekko przesadza....miałaś prawo przytyć w 1 trymestrze 2 kg chociażby ze względu na to, że zwiększa się objętość krwi o 2 litry i człowiek więcej waży- tak jest nawet według tabeli przybierania wagi w ciaży, wiec bez przesady! Jakbyś przytyła teraz 5 kg to miała prawo Cię nastraszyć, a przybrałaś na wadze prawidłowo! Mnie Gin pochwalił za te 2 kg powiedział że tak właśnie powinno być! Ja też do kruszynek nie należę i wiem że mogę przytyć bardzo dużo, dlatego będę się pilnować, ale kurcze nie mam zamiaru wpędzać siew jakieś poczucie winy. Nie tyle kobiety tyją i rodzą dzieci i jakoś wielkiego halo nie ma. Aniaaa- ja mam odruchy wymiotne jeszcze i lekkie mdłości chwilami, ale zdecydowanie jest teraz pod tym względem lepiej! Ale czasami mdłości i nudności potrafią utrzymać się do końca ciąży- różnie to bywa :O Ja dziś dziewczynki wybywam na miasto w poszukiwaniu po pierwsze ciążowych majtek - bo moje mnie już uciskają na brzuchu i jest mi nie wygodnie, a po drugie jakichś spodni, może nie koniecznie ciążowych co w większym rozmiarze, bo na ciążowe to jeszcze mam za mały brzuszek. Pomyślałam że odwiedzę lumpexy ...może coś się uda znależć za parę groszy i do codziennego łażenia :) Zatem uciekam i do sklikania 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hamuda
Witam dziewczynki,mam pytanko:czy po badaniu usg dopochwowym bolał Was brzuch i to tak nawet mocno ?Badanie miałam w poniedziałek ale dopiero w nocy z poniedziałku na wtorek poczułam ból i tak pobolewa aż do teraz,ból przypomina kolke...Pani doktor radzi poleżec i no spa 3xdziennie ale ja już umieram ze strachu:\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hamuda, przyznam, ze takich objawów nigdy nie miałam... odczuwała pewien dyskomfort po badaniach lekarskich zwłaszcza po typowym badaniu ginekologicznym i wzierniku, ale nigdy bólu brzucha :O Może to wina stresów a nie badania... Ejmi, życzę zatem owocnego polowania na ciuszki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki! jaki piekny dzis dzien az milo:) wklejam tabelke co prawda jeszcze 3dni do 12tc ale juz tak bym chciala was dogonic... nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. ... . ...miasto mycha881.........26.........1.11.........1,5.......15t c. .......Otwock tasia1985.........24..........2.11........1,5.......15 tc............Łodz pindilindi...........32.........4.11.........0......... ...............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... ................Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11........2,2.......14 tc.......Warszawa Korciuchna.......25..........10.11......3,5.......14 tc........Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......0,5......14tc.. .............Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......3.5......15 tc ............Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2.........11t ...Katowice/Tychy Ejmi................27..........15.11......2.........14 t.......Ostrów Maz. kropcia............25..........15.11......0.........13 t..............Kielce madzialinska76...33..........15.11......1.........14t.. ...........Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ................. Calineczka_22_...22........16.11/30.11 wg USG.....0....12tc......Śląsk agusiaradom......30..........10.11......0..........14t...............Radom Mathea...........26...........16.11......2...........13tc............Grecja _nowa_............32..........17.11......1..........13tc............Gdańsk natalia86.........23..........20.11......1,5.........12tc........Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0...........11tc..............Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... ..................Lublin michaaa...........28..........25.11......0.......... ..................Lublin tyllkaaa...........19..........26.11.......0........10tc ......Dzierżoniów mili_23............23..........05.12........?........12tc.....TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ...................Płock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze znalazlam ciekawe tabelki na innym forum zaraz wkleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
to może i ja się zaktualizuję :) dziś zaczynam 15 tydzień :) nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. ... . ...miasto mycha881.........26.........1.11.........1,5.......15t c. .......Otwock tasia1985.........24..........2.11........1,5.......15 tc............Łodz pindilindi...........32.........4.11.........0......... ...............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... ................Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11........1,1.......15 tc.......Warszawa Korciuchna.......25..........10.11......3,5.......14 tc........Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......0,5......14tc.. .............Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......3.5......15 tc ............Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2.........11t ...Katowice/Tychy Ejmi................27..........15.11......2.........14 t.......Ostrów Maz. kropcia............25..........15.11......0.........13 t..............Kielce madzialinska76...33..........15.11......1.........14t.. ...........Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ................. Calineczka_22_...22........16.11/30.11 wg USG.....0....12tc......Śląsk agusiaradom......30..........10.11......0..........14t.. .............Radom Mathea...........26...........16.11......2...........13t c............Grecja _nowa_............32..........17.11......1..........13tc ............Gdańsk natalia86.........23..........20.11......1,5.........12t c........Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0...........11 tc..............Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... ..................Lublin michaaa...........28..........25.11......0.......... ..................Lublin tyllkaaa...........19..........26.11.......0........10tc ......Dzierżoniów mili_23............23..........05.12........?........12t c.....TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ...................Płock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 - 12 tyg / I TRYMESTR 13 - 26 tyg / II TRYMESTR 27 - 40 tyg / III TRYMESTR 1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko" 1 miesiąc - 1-4 tygodzień, 2 miesiąc - 5-8 tygodzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. 2. Sposób ściągnięty z innego forum 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg. 3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża": 1 m-c : 1 - 4 tydzień 2 m-c : 5 - 8 tydzień 3 m-c : 9 - 12 tydzień 4 m-c : 13 - 16 tydzień 5 m-c : 17 - 20 tydzień 6 m-c : 21 - 24 tydzień 7 m-c : 25 - 28 tydzień 8 m-c : 29 - 32 tydzień 9 m-c : 33 - 38 tydzień 4. Wg encyklopedii Larousse: 1mc - 1-4tyg 2mc - 5-8tyg 3mc - 9-13tydz 4mc - 14-18tydz 5mc - 19-23tydz 6mc - 24-27tydz 7mc - 28-31tydz 8mc - 32-35tydz 9mc - 36-39tydz ja chyba bde sie trzymac tego pierwszego sposobu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z innego topicu wklejam Według Kalendarza Ciąży ("Ciąża tydzień po tygodniu") i częściowo z gazety "Ciąża bez lęku" : tydzień 5 - zarodek ma długość 2 mm (jak pestka jabłka) tydzień 6 - długość od czubka głowy do krzyża około 2-4 mm (połowa paznokcia małego palca). Worek owodniowy ma pojemność ok. 2-3 ml tydzień 7 - długość 5-13 mm (wielkość pastylki). Waga 0,8 g tydzień 8 - długość 14-20 mm (ziarnko fasoli). Waga 3g tydzień 9 - długość 22-30 mm (truskawka). Waga 4g tydzień 10 - długość 31-42 mm (śliwka węgierka). Waga 5g (tyle co ząbek czosnku) tydzień 11 - długość 44-60 mm (jak kurze jajo). Waga 8g (płaska łyżeczka cukru) tydzień 12 - długość ok. 61 mm. Waga 9-13g (tyle, ile cukierek) tydzień 13 - długość 65-78 mm (jak brzoskwinia) . Waga 14-20g ( tyle co dorodna rzodkiewka) tydzień 14 - długość 80-103 mm (pomarańcza). Waga 25g (to waga moreli) tydzień 15 - długość 93-113 mm. Waga 50g (tyle co kromka chleba) tydzień 16 - długość 108-116mm. Waga 80g (tyle, co poł kubeczka jogurtu) tydzień 17 - długość 11-12 cm (tyle co nasza dłoń). Waga 100g tydzień 18 - długość 12,5-14 cm (a wyprostowane 25 cm). Waga 150g (to waga kolby kukurydzy) tydzień 19 - długość 13-15 cm. Waga 200g tydzień 20 - długość 14-15 cm. Waga 260g (jak dojrzałe awokado) tydzień 21 - długość ok. 18 cm (jak duży banan). Waga 300g (jak 2 nektarynki) tydzień 22 - długość ok. 19 cm. Waga 350g (trzy gruszki) tydzień 23 - długość ok. 20 cm. Waga 450g tydzień 24 - długość ok. 21 cm. Waga 530g tydzień 25 - długość ok. 22 cm. Waga 700g tydzień 26 - długość ok. 23 cm. Waga 850g tydzień 27 - długość ok. 24 cm. Waga 1000g tydzień 28 - długość ok. 25 cm. Waga 1100g tydzień 29 - długość ok. 26 cm (z wyprostowanymi nóżkami, ok. 37 cm). Waga 1250g tydzień 30 - długość ok. 27 cm. Waga 1400g tydzień 31 - długość ok. 28 cm Waga 1600g tydzień 32 - długość ok. 29 cm(z wyprostowanymi nóżkami 41 cm). . Waga 1800g tydzień 33 - długość ok. 30 cm. Waga 2000g tydzień 34 - długość ok. 32 cm. Waga 2250g tydzień 35 - długość ok. 33 cm (z wyprostowanymi nóżkami - 45 cm). Waga 2550g tydzień 36 - długość ok. 33 cm. Waga 2750g tydzień 37 - długość ok. 35 cm (z wyprostowanymi nózkami - 47 cm). Waga 2950g tydzień 38 - długość ok. 35 cm. Waga 3100g tydzień 39 - długość ok. 36 cm. Waga 3250g tydzień 40 - długość z wyprostowanymi nóżkami ok. 48-51 cm. Waga 3500 -....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×