Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Ja pierwsze ruchy odczułam jako smyranie i było to w okolicach pępka lub nad nim, po proawej stronie :) A teraz kopniaki mam zawsze przy łonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej calineczka, ja miałam tak samo jak spacja; najpierw takie smyranie w górze brzucha; jak motylki potem czułam jak się dzidzia przesuwa, bo pchała się pod cycka z prawej strony; a teraz tak się usadowiła że kopie mnie ciągle w dole w łono i uciska na pęcherz tak ze muszę w nocy wstawać i siku robić :) Ty tez poczujesz niedługo smyranie; niewiele przytyłaś z tego co widzę i moze dlatego jeszcze nie możesz wyczuć ruchów ale napewno bobas w brzuchu rozrabia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej calineczka, ja miałam tak samo jak spacja; najpierw bulgotanie, smyranie a potem czułam jak sie dzidzia przesuwa bo pchała się pod cycka :) Początkowo czułam u góry brzucha, ale teraz dzidzia się tak ułożyła że kopie mnie w dół brzucha w łono i naciska pęcherze więc musze w nocy wstawać isku robić :) Niewiele przytyłaś więc może dlatego jeszcze nie czujesz ruchów, ale maleństwo pewnie już nieźle szaleje :) Niedługo i Ty poczujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że 2 razy prawie to samo napisane ale coś mi się zawiesiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przytyłam narazie jakies 1,5 kg ... czuje narazie łaskotanie w brzuchu ale nie wiem czy to TO... mam nadzieje ze niedługo poczuje coś konkretniejszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łaskotanie... czasami mam wrażenie że mnie poprostu skóra swędzi... w takim razie kiedy przyjdą bardziej odczuwalne ruchy...?? to łaskotanie to czuje raz dziennie czasami sie zdarzy ze częscie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tak miałam; raz było tylko raz dziennie rano potem nic; potem czułam jak się rusza bo wędrowała do góry; a teraz mnie bezczelnie kopie; nawet mąż na własnej skórze poczuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clineczka,ja też jeszcze nie czuje kopniaków,jakieś bulgotki,łaskotki przewaznie rano i wieczorem czuje ale kopniaczkami to nie moge tego nazwac;(Czekam,czekam z niecierpliwoscią czekam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. czy któraś z Was robiła USG 4D czyli film. Ile kosztuje taki zapis. Taty Malucha nie bedzie dziś na badaniu i chciałabym mu przynieś chociaż namiastkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spacja słuchaj ja miałam i też byłam sama na takim badaniu- zapis kosztował wtedy 80 zł, ale generalnie nie kupiłam bo się okazało, że mała nie bardzo dała się filmować, tylko udało się zrobić 3 super zdjątka buziaczka i te dostałam w gratisie :) więc może lepiej najpierw zapytaj jak jest bo może i u ciebie będzie słabo widać. Zresztą takie usg fajnie robić tak po 30 tc :) wtedy lepiej widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calineczka ja nie czulam zadnego smerania bulgotkow (moze nie umialam tego odroznic albo nie zauwazalam) tylko od razu takie delikatne pukniecia w dole nad samym lonem zdaza sie to bardzo rzadko pierwszy raz poczulam kilka dni temu wczoraj kolejny raz tyle ze wczoraj polozylam sie na plecach i obserwowalam brzuch i nawet delikatnie bylo po nim widac dwa razy jak pofalowal, mam ochote caly czas lezec i obserwowac ale czasami sa to daremne proby nie wiem czy nie mecze mojego anolka moze mu wtedy zbyt ciasno... ja tez dlugo czekalam i niecierpliwilam sie ale juz najwyzszy czas spodziewac sie pierwszych ruchow i napewno lada chwila Twoj dziedzius obdaruje cie kopniaczkami:) a jak wam cos powiem to sie usmiejecie, otoz od wczoraj moj problem polega na "prykaniu" normalnie tak mnie meczy nigdy tak nie mialam i do tego takie smierduszki ze hohoho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwusiu, dziękuję za odpowiedź :) USG 3D faktycznie lrpiej robić po 25. tygodniu....ale dziś tak bardzo chciałabym zrobić film :) Zapytam w klinice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sroczka mi na gardło pomaga płukanie gardła przegotowaną wodą z solą a na katar inhalacja (do zagotowanej wody dodaję sody) calineczka ja nie czułam żadnych motylków tylko takie przelewanie jakby małe pływało a potem zaczęłam czuć kopniaczki. Na samym początku czułam kopniaczki rzadko i to tylko wtedy jak leżałam a teraz czuję już nawet jak chodzę, przeważnie na dole brzucha. Dziewczyny mam straszne gazy, to krępujące czy wy tez maci e z tym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u lekarza. Generalnie to na razie spokój, przede wszystkim badanie trzeba powtórzyć i jeśli wyjdzie takie samo to znaczy, że chorobę przechodziłam przed ciążą (nawet 10 lat wstecz) i mam przeciwciała i nic z tym nie będziemy robić. Konsultował mój przypadek w Warszawie i powiedziano mu, że z takim wynikiem prawdopodobieństwo infekcji w ciąży jest znikome, ponieważ wartości wskaźników są niskie a przy infekcji sięgałyby kilka tysięcy...u mnie to dziesiątki. Tak więc na razie cisza, za 2 tygodnie idę ponownie na badania i zobaczymy. Poza tym powiedział mi, że śledząc od początku historię ciąży to nie ma żadnych podstaw żeby podejrzewać cyto, bo już by coś wyszło albo na usg albo w badaniach. No i ciekawy przypadek bo w przychodni zaraz przede mną była dziewczyna z identycznymi wynikami badań jak moje, jakby ktoś skopiował kartkę dosłownie. I lekarz stwierdził że może to laboratorium też coś spieprzyło. No w każdym razie na ten czas spokój.....ale jednoznacznie mi nie powiedział, że nic z tym nie będziemy robić :O Przyznał się do tego, że nie wielu lekarzy ginekologów zajmuje się tym tematem- odniosłam wrażenie, że ten lekarz też nie był pewien w 100% co mi ma powiedzieć. Odpowiedź dadzą nam powtórzone badania. A jak wyjdą wyższe wartości no to wtedy trafię do specjalisty. Ale patrząc na badania Sroczki to jednak myślę - a raczej mam wielką nadzieję, że sprawa ucichnie. Jeszcze porozmawiam o tym z lekarzem z Białegostoku u którego będę na USG niedługo. No w każdym razie czekamy.... Co do koloru ścian w pokoju dziecka to u mnie też będą zielone i do głowy mi nie przyszło nawet, że trzeba malować ściany odpowiednio do płci dziecka :) Ja robię pokoik na zielono z żółtymi albo pomarańczowymi dodatkami i guzik mnie obchodzą jakieś błękity czy róże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Od 2 dni tyle śpię że wstaję tylko na jedzenie i siku ;) Gardło tak mnie boli, że już nie wyrabiam! Nie mogę nic przełknąć ani mówić :o Ale za to muszę się Wam pochwalić, że we wtorek miałam wrażenie że moja królewna raczyła mnie kopnąć! Przynajmniej mam taką nadzieję, że to to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie wiem czy wam tez dretwieja dlonie??? ja ie budze z takimi zdretwialymi ze hoho. az ciezko palcami ruszac, a spie identycznie jak przed ciaza. czy to cos z krazeniem? w ciagu dnia stabilizuje sie wszystko choc znacznie szybciej puchana mi dlonie, nizbyt widocznie ale..obraczki juz od dwana nie nosze.. no i nogi, ehh, co ja sie butow juz nakupowalam..drozsze , tansze , takie i siaki. chyba to wina wagi ..moze i nogi nie pucha ale..kosci pod stopami bola juz po krotkim spacerze, nawet z bardzo dobrych butach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thekasia - drętwienie rąk i puchnięcie nóg to dolegliwości wpisane w czas ciąży. Wiąże się to z odkładanie wody i ucisku na tkanki. Dlatego w nocy mogą drętwieć dłonie a po całym dniu chodzenia (nie ważne w jakich butach) puchną stopy. Na puchnięcie stóp polecany jest odpoczynek z nogami uniesionymi do góry, maści na opuchliznę no i mniej wysiłku. Na zdrętwiałe dłonie nie ma sposobu, trzeba rozruszać rękę i odrętwienie przejdzie. Zazwyczaj ciężarnym drętwieją dwa ostatnie palce u rąk. Poza tym któraś z dziewczyn pisała wcześniej o bólu w nadgarstku - to też jest dolegliwość ciążowa. W czasie ciąży często dochodzi do zapalenia wiązadełek w nadgarstkach, z tym trzeba się zwrócić do lekarza bo nie wolno brać leków przeciwzapalnych. W każdym razie ta dolegliwość może też zdarzyć się po porodzie np w czasie karmienia dziecka kiedy dużo nosimy dziecko i przytrzymujemy podczas karmienia. Dziewczyny polecam Wam książkę - \"W oczekiwaniu na dziecko\" tam jest opisane dosłownie wszystko, wszelkie dolegliwości, każdy miesiąc ciąży co i jak przebiega - uważam że jest świetna i mnóstwo rzeczy można się dowiedzieć i być spokojniejszym. Bo okazuje się że 3/4 dolegliwości jakie odczuwam to rzecz normalna i wpisana w czas ciąży...dzięki temu nie biegam spanikowana do lekarza co chwile :) Już zakupiłam z tej samej serii książkę \"Pierwszy rok życia dziecka\" gdzie też jest masa przydatnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ no to dopadła mnie zachcianka ciążowa, a mąż robi nadgodziny, więc sama muszę sobie do sklepu jechać! ale bardzo mi się chce arbuza :D Ejmi wierzę, że z ta cytomegalią jest u Ciebie ok! co do książki to ja również polecam! jak mnie coś niepokoi to najpierw tam zaglądam i zazwyczaj mam odpowiedź na pytanie :) \"pierwszy rok życia dziecka\" dostałam w prezencie od koleżanki, ale jeszcze nie przejrzałam :) Mathea super się Ciebie czyta! taką radosną, szczęśliwą! jak dobrze, że wszystko na strachu się skończyło! thekasia ja mam detektor tętna płodu i pisze na nim, że można wyczuć serduszko już od 18 tc, a ja jestem w 23 i guzik słyszę! na szczęście mała kopie, więc to mnie uspokaja :D te detektory to albo dla szczupłych osób, albo dopiero znacznie później to tętno da się słyszeć! Calineczka ja pierwsze ruchy poczułam dość późno! martwiłam się, bo większość już coś czuła, a u mnie nic :( wyraźne ruchy czuję gdzieś od tygodnia, a wcześniej to było coś takiego jakby mnie ktoś delikatnie od środka kopał prądem! na pewno poczułam to po 20 tc! uciekam dziewczyny do tego sklepu :D dobrze, że chociaż mąż auto mi zostawił, to mogę sobie podskoczyć do jakiegoś tesco :D przy okazji kupię mu kawę, bo chciał :D pozdroiwionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o podsłuchiwanie maluszka to ja naiwna myślałam że wyśledzę go w brzuszku stetoskopem, ale nic nie słyszę nawet jak maleństwo kopnęło w miejsce gdzie przyłożyłam stetoskop. Takie mam wewnętrzne przekonanie że moje maleństwo to chłopiec że nawet łapię się na tym że jak mówię coś czasem to zwracam się jak do chłopca. Bardzo jestem ciekawa czy moje przeczucia się potwierdzą. Jest mi wszystko jedno ale chciałbym już wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi jaka wiedza :) uspokoilam sie, dzieki :) wlasnie te kciuk jest uciazliwy tez , zwlaszcza w prawej rece. no ale skoro tak ma byc to wszystko w normie. te urzadzonka do tetna sa faktycznie w wiekszosc bezuzyteczne. ja mam po siostrze takie http://www.mothercare.com/Summer-Infant-prenatal-listening-monitor/dp/B000IVU83A/sr=1-10/qid=1247161122/ref=sr_1_10/277-7811289-5489340?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42871041&mcb=core nic nie slychac, choc czasem udalo mi sie cos chwycic ale to chyba bylo moje serce a tego jak wyliczylam haha, dobrze ze nie musialam za nie placic ;) polozna mowila siostrze ze za dobre urzadzenia jakie ona maja trzeba zaplacic conajmniej 300 funtow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! Mycha881 mnie też męczą czasem gazy, dziś też, aż wszyscy ode mnie uciekają :) haha żartuje Ejmi co do tej książki co mówiłaś, to właśnie znalazłam ją na allegro, używaną, w dobrym stanie za 10 zł, a nowa kosztuje około 40, a tu już połowa ciąży za mną :) Dziś już nie wzięłam popołudniu relanium, zalecenia lekarza, i jakoś przeżyłam do wieczora i teraz właśnie wzięłam. Trochę odczuwałam jego brak, ale dałam rade:) Co do ciuszków, to sama nie wiem kiedy jest odpowiedni moment na kupowanie, szykowanie miejsca i wogóle. Ja ciuszki dostane od siostry po dziewczynce i od dwóch kuzynek po chłopcach, więc nie muszę kupować. Łóżeczko też dostane od siostry i przewijak, a rodzice sami się zaoferowali że kupią wózek :) Trochę się boję, czy to nie za wcześnie żeby powoli już szykować sobie wszystko, bo ciąża moja była zagrożona i jest zagrożona przedwczesnym porodem. Tak myśle że na koniec lata, początek września już zacznę wszystko prać i prasować, to chyba odpowiednia pora :) Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsggs
Heh A tu właśnie "gaz" zabił przytulaczka. ("Oglądam Włatców Móch")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mamuśka
cześć przyszłe mamuśki. jestem w 20 tygodniu ciąży i od ok tygodnia czuję ruchy dzidziusia a od paru dni mam wrażenie jakby malec bardzo rozpierał macice, jakby nagle w niej naprężał. nagle odczuwam napięcie w podbrzuszu, które szybko ustępuje. zastanawiam się czy tez może tak macie bądź miałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamuśka, ja mam tak codziennie. Moja maluda się napręża aż brzuch robi się twardy, raz to jest górka z prawej strony, śmiesznie to wygląda, a raz podbrzusze jest napięte. No a teraz dzidzia serwuje mi kopniaczki :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak mam. Czasem małe jakby się rozciągało, czasem brzuch twardnieje na chwilę bez powodu a jeszcze innym razem tu czy tam pojawia się wypukłość (wtedy wykorzystuję okazję i głaszczę maleństwo). Przyszła mamo, dołączysz od nas na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja już teraz życzę Wam udanego i spokojnego weekendu 🖐️ Jutro wyjeżdżamy do rodziców na weekend więc odezwę się pewnie dopiero po niedzieli. Trzymajcie się 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×