Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

ah wiem juz co slyszalam to byl przeplyw krwi... ale swinia nie dal mi posluchac bicia serduszka:( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Co do słyszenia bicia serduszka maleństwa, to ja jeszcze nie miałam okazji posłuchać mojego maleństwa, tylko lekarz zawsze pokazuje mi na ekranie jak miga bijące serduszko. Dziewczyny, mam pytanie, czy męczą was jakieś upławy? Bo ja odkąd już nie plamię (tfu tfu oby już nie), to mam obfite białe albo białawo-żółte upławy. Lekarz mówi, że to normalne, jak mnie nic nie swędzi, ani nie piecze oraz nie zmienia zabarwienia. Dla mnie to trochę krępujące, bo chociaż nosze wkładki, to cały czas mam wrażenie, że ze mnie leci,(zwłaszcza jak chodzę) i już z paniką wiecznie chodzę do łazienki sprawdzić czy wszystko w porządku, bo strach mnie nadal nie opuszcza i opuści dopiero chyba jak urodzę :) pozdrawiam mamcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiradom
Witam nowe koleżanki. natalia86 ja też miałam przeboje z plamieniami i teraz podobnie jak ty obserwuje u siebie takie białe, serkowate upławy w duzych ilościach i czasami tak jak ty ze strachem biegam do łazienki sprawdzić czy to aby nie krew. Mi gin kazał stosować nystatyne dopochwowo, co drugi dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hamuda
Moja pani doktor twierdzi że jeśli upławy nie mają brzydkiego zapachu,są białe lub przezroczyste,nic nie swędzi i nie piecze to wszystko jest ok,pytałam bo też skarżyłam sie jej na ich nadmiar ostatnio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hamuda
jeśli chodzi o bicie serduszka to słucham na każdej wizycie od 8go tygodnia ciąży pani doktor nagrywa nam dzidzie na płytce więc bardzo często w domu robimy sobie taki seans-widac jak malenstwo się rusza i słychac jak szybciutko i mocno bije serduszko a my z dumą wpatrujemy się w poczynania smyka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje dziewczyny za szybką odpowiedź:) We wtorek mam wizytę i może zapytam lekarza o ten lek. Ale mam nadzieje, że będzie mógł on być brany razem z duphastonem i relanium. Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam :) P.S. Ostatnio pisałyście o kluciach w pochwie, a mnie właśnie przez chwilkę zaczęło kłuć w podbrzuszu,ale położyłam się i minęło mam nadzieje, że wszystko oki. Lekarz mówi, że jak mnie zaboli brzuch to się położyć jak mi wygodnie i leżeć aż nie przejdzie. U mnie teraz to była dosłownie mała minutka z przerwami, a po chwili już nic spokój. I znowu kolejne powody do mzartwień. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia86 ja też obserwuję u siebie nadmiar takich białych upławów! mówiłam o tym gince i powiedziała, że tak może być, ale też latam co chwila do wc! dziewczyny a zamierzacie chodzić do szkoły rodzenia? bo szczerze to nie wiem co robić ? z jednej strony chciałabym, z drugie już tyle razy się nasłuchałam, że podczas porodu i tak nie pamiętam się o tych oddechach, a ważna jest dobra położna! bo jak na taką się trafi to ona powie co i jak. sama nie wiem co o tym sądzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mili, FHR - fetal heart rate, inaczej po naszemu szybkość bicia serca płodu czyli po prostu tętno serduszka ;) Witam nowe Dziewczyny!! Cieszę się ze nas ciagle przybywa i coraz więcej osób się wypowiada :) U mnie dziś szaro, buro i ponuro... deszczyk pada co chwilkę i tak w sumie to ten dzień najchętniej spędziłabym w domku pod kocykiem :) Niestety aktualnie nie ma takiej opcji ... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj madzialinska76 nie zazdroszczę Ci! Ja mam to szczęście że leżę sobie w ciepłym łóżeczku, mąż przed wyjściem zrobił mi pyszną herbatkę i kanapeczki żebym nie musiała wstawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha881
Ja zaraz wychodzę do pracy i muszę powiedzieć że jak popatrzę na to co dzieje się z a oknem to mi się nic nie chce. Najchętniej wróciłaby do ciepłego łóżeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki madzialinska tyklo martwi mni czy 160 to nie za duzo slyszalam ze norma to tak kolo 140 ciekawe co to oznacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
Cześć dziewczynki :) Witam tez nowe koleżanki :) u mnie pogoda dziś fatalna, zimno i od rana leje deszcz, aż mi się nie chciało z domu wychodzić... Dobrze, że to dziś już piątek :D mili jeśli lekarz powiedział, że wszystko jest w normie to się nie zamartwiaj :) bo napewno wiedział co mówi :D my jak byliśmy na USG 5 maja to serduszko biło 152 min. U mnie na każdej wizycie lekarz pokazuje mi bijące serduszko, żebym wyszła spokojna do domu :) teraz mam wizytę 18 czerwca i chyba będę miała robione USG połówkowe. W każdym razie do tego czasu muszę zrobić aktualne badania moczu i krwi. Korciucha toksoplazmozą można sie zarazić nie tylko od zwierząt. Ja na Twoim miejscu dla świętego spokoju zrobiłabym to badanie. Będziesz wiedziała, czy kiedyś chorowałaś, czy masz przeciwciała, czy masz uważać.. Czas zabrać się do pracy ;) zaraz jeszcze tylko zaktualizuję tabelke bo zaczęliśmy 16 tydzień :) dziś będę u rodziców to będę musiała się zważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. .... ...........miasto mycha881.........26.........1.11.........2.........17tc. ............Otwock tasia1985.........24..........2.11........6kg......17tc. ................Łódź pindilindi...........32.........4.11.........0.......... . ...............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... ..................Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11........1,1.......16tc. .........Warszawa Korciuchna.......25..........10.11......3,5.......16tc.. ........Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......2.........16tc. ................Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......3.5......15tc. .............Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2........11tc... .Katowice/Tychy Ejmi................27.........15.11.......2........15tc .........Ostrów Maz kropcia............25.........15.11......0.........14tc. ................Kielce madzialinska76...33..........15.11......1........15tc... ............Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ........................... Calineczka_22_...22........30.11/2.12.....0....13tc..... ............Śląsk agusiaradom......30.........10.11......0,5.......16tc... ............Radom hanka83...........26...........16.11......2.........15tc ................Łódź Mathea............26...........16.11......2.........15tc . ..............Grecja _nowa_............32..........12.11......1.........17tc. .............Gdańsk natalia86..........23..........20.11......1,5.......12tc .......Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0..........11t c...............Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... ...................Lublin michaaa...........28..........30.11......1..........13tc ...............Lublin tyllkaaa...........19...........26.11......0.........10t c.......Dzierżoniów mili_23............23...........05.12.......?........13t c......TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ....................Płock Hamuda...........32..........30.11........2........13tc. ....Oatrowiec Św Mam nadzieję, że dobrą tabelkę wklejam :) A i wogóle wczoraj byłam lekko w szoku, jak wracałam do domu pierwszy raz zostało mi ustąpione miejsce w tramwaju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. .... ...........miasto mycha881.........26.........1.11.........2.........17tc. ............Otwock tasia1985.........24..........2.11........6kg......17tc. ................Łódź pindilindi...........32.........4.11.........0.......... . ...............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... ..................Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11........1,1.......16tc. .........Warszawa Korciuchna.......25..........10.11......3,5.......16tc.. ........Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......2.........16tc. ................Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......3.5......15tc. .............Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2........11tc... .Katowice/Tychy Ejmi................27.........15.11.......2........15tc .........Ostrów Maz kropcia............25.........15.11......0.........14tc. ................Kielce madzialinska76...33..........15.11......1........15tc... ............Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ........................... Calineczka_22_...22........30.11/2.12.....0....13tc..... ............Śląsk agusiaradom......30.........10.11......1.......16tc... ............Radom hanka83...........26...........16.11......2.........15tc ................Łódź Mathea............26...........16.11......2.........15tc . ..............Grecja _nowa_............32..........12.11......1.........17tc. .............Gdańsk natalia86..........23..........20.11......1,5.......12tc .......Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0..........11t c...............Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... ...................Lublin michaaa...........28..........30.11......1..........13tc ...............Lublin tyllkaaa...........19...........26.11......0.........10t c.......Dzierżoniów mili_23............23...........05.12.......?........13t c......TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ....................Płock Hamuda...........32..........30.11........2........13tc. ....Oatrowiec Św U mnie też kiepska pogoda za oknem. Na ostatnim USG tętno mojego maluszka wynosiło 180, też pomyślałam, że to dużo, ale lekarz powiedział, że jest ok, ale je trzęsłam się ze strachu, ściągnęłam lekarza specjalnie, żeby mi usg zrobił, bo plamienie się zwiększyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff to sie uspokoilam:D wmowilam sobie ze musi byc 140 i koniec... no teraz juz sie nie martwie no ja z toksoplazmoza mialam przeboje zarazilam sie nia od malutkiego blakajacego sie kotka ktorego sobie przygarnelam (sprzatalam mu kuwete przytulalam,a i on strasznie drapal mialam tak pocharatane dlonie ze myslalam ze zostana mi szramy na szczescie sie zagoilo) nie mialam wtedy pojecia ze taka choroba w ogole istnieje potem okazalo sie ze jestem w ciazy tzn ze serduszko nie bije i nic z tego juz nie bedzie:( kotka musialam oddac i od tamtej pory do dzis boje sie patrzec nawet w strone kotow unikam zwierzat. myslalam ze bede musiala to leczyc ale lekarze mowia ze juz zadnego ryzyka nie ma i nie ma powodu do strachu teraz tylko co jakis czas wraz z badaniami krwi itp robie tez tokso...takze lepiej uwazajmy na te kotki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toksoplazmoza
zarażasz się nie od kota, ale przez jego odchody, tylko i wyłącznie, dlatego kobiety w ciąży i planujące nie powinny sprzątać kociej kuwety, albo robić to w rękawiczkach, nie można zarazić się przez głaskanie kota, ani przez jego ślinę najłatwiej zarazić się dotykając, albo jedząc surowe mięso, albo nieumyte warzywa czy owoce a jak ma się kota, to jaki problem dać jego kał do zbadania ?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) U mnie jak narazie ok choc pogoda do kitu raz słonce a raz deszcz nawet z domu nie chce sie wychodzic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Co do białych upławów to ja mam je od początku ciąży i mój lekarz mówi że śluz jest jak najbardziej prawidłowy - taki powinien być. I obserwuję że czasami w gatkach mam sucho przez kilka dni a czasami upławy są obfitsze, ale grunt że nie zmieniają koloru. Nystatynę powinno się zapodawać tylko wtedy kiedy ginekolog stwierdzi w ciąży grzybicę- na takie upławy nie powinno się nic brać bo to naturalna flora bakteryjna i ochrona. Jeśli w środku nie ma stanu zapalnego to takie upławy są normalnym objawem w ciąży. Zresztą ta wydzielina ma swoją nazwę ale już nie pamiętam jaką w każdym razie to jest zdrowy objaw ciąży. Gawit - to już trzeba myśleć o szkole rodzenia? Ja zapytam swojego gina od kiedy się powinno chodzić, ja bym chciała przede wszystkim dlatego że u mnie w mieście jest jedna taka szkoła i prowadzą ją położne które pracują w szpitalu więc w razie co to poznam babki, a potem będzie już łatwiej odnaleźć się w szpitalu. Życzę wszystkim udanego weekendu, ja odezwę się najwcześniej w poniedziałek bo szykuje nam się weekend poza domem. Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
Cześć! Mmmm... weekend poza domem? Pewnie jakiś fajny wypad więc życzę dobrej pogody, Ejmi. Odnośnie szkoły rodzenia to już od jakiegoś czasu wybieram się popytać o terminy zajęć ale wciąż coś mi przeszkadza. W sumie na razie i tak nie miałabym czasu ale wydaje mi się że to już pora. Słyszałam też że czasem są w takich szkołach ćwiczenia na piłce i mogłyby pomóc w nauce rozciągania pewnych mięśni, zeby potem łatwiej przejść poród. Ja w ogóle jestem mało elastyczna więc przydałoby mi się. Na dodatek wczoraj lekarz w odpowiedzi na moje pytanie, odradził zdecydowanie jazdę na rolkach, na rowerze i tym podobne więc trochę jestem zmartwiona tym że stracę kondycję i nie będę przygotowana do porodu. Mogę chodzić na basen ale... nie chce mi się :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi, ja też życzę dobrej pogody (choć jak na razie się nie zapowiada :O) i udanego wypadu :) Upławy też mam, ale na każdej dotychczasowej wizycie lekarz mnie badał i zawsze mówił, że wszystko jest OK. Zaproponował tylko od czasu do czasu zastosowanie lactovaginalu, żeby zakwasić środowisko... i tyle :) Oj o szkole rodzenia to nawet jeszcze nie pomyślałam... nawet nie wiem, czy coś takiego w Puławach funkcjonuje :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez moge chodzic na basen :) ale też zabardzo mi sie nie chce tym bardziej że raczej poszła bym na taki normalny wiec pewnie wszyscy by sie glapili zreszta wiecie jakie jest nasze społeczeńtwo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też szkoła rodzenia sie jeszcze nie interesowałam pewnie jakas jest ale zastanawiam sie czy wogóle isc do szkoły rodzenia u mnie w rodzinie ani ze znajomych nikt nie chodził bynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. A tym bardziej że u nas szpitali sporo wiec na polożna ze szkoly rodzenia pewnie i tak nie trafie w szpitalu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy któraś z Was dostaje albo dostawała Kaprogest w zastrzykach? Bo mi lekarz przepisał wczoraj na te bóle brzucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobiety:) Dziękuje bardzo za wasze odpowiedzi na moje pytanie:) Dzisiaj fakt pogoda typowo "barowa" ;), ale życzę Ejmi udanego wyjazdu. Dla mnie to obojętne jaka jest pogoda, bo i tak leże, chyba, że czasem dla rozprostowania kości pójdę do ogrodu na leżaczek, ale dzisiaj odpada. Co do szkoły rodzenia, to u mnie w mieście prowadzą to położne co pracują w naszym jedynym szpitalu. Ale i tak nie mam po co się orientować w tym kierunku, bo w moim przypadku szkoła rodzenia, ćwiczenia czy też jakaś joga dla ciężarnych odpada, bo na 99,99% będę miała cesarke :( buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanka ja brałam kaprogest w zastrzykach pięć dawek co 3 dni, bo miałam krwawienia, ale po nim (tfu tfu odpukać) krwawienia i plamienia ustały. Nie ma się czego bać naprawde:) Ja byłam taka zachłanna, że mówiłam lekarzowi, żeby może dłużej brać te zastrzyki, żeby nic się nie pogorszyło, ale stwierdził że nie ma potrzeby:) Tylko trochę tyłek boli po tym zastrzyku, bo jest bardzo oleisty. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
No ja to właśnie chcę iść do szkoły rodzenia przy szpitalu, w którym chciałabym rodzić. Część personelu jest ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi się przyplątała bardzo paskudna grzybica i biorę już drugie opakowanie natamycyny. niestety poprzednia doktór olała ten problem i dlatego teraz się męczę. jeśli chodzi o ruch to 2 razy w tygodniu chodzę na basen też mi się nie chce ale jest zbawienny dla moich nóg. w poniedziałek miałąm łydki jak kamienie a po wtorkowym pływaniu wszystko mineło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jeszcze chwilkę czasu to kliknę ;) Wybieramy się na weekend na wieś, nasi przyjaciele poprosili nas o opiekę nad domem, ogrodem i psami więc uznaliśmy że najprościej będzie jak po prostu u nich zamieszkamy na czas ich nieobecności. A miejsce jest fajne bo na wsi nad rzeką więc nawet jak nie będzie pogody to i tak się cieszę że zmienię otoczenie, a do domu mamy zaledwie 15 km :) Poza tym nie mogę doczekać się grilowania - nawet jak będzie padać to mają super fajny zadaszony taras gdzie można balować :D Mam nadzieję, że wypoczniemy i pooddychamy wiejskim powietrzem :) Nowa - byłabym zdziwiona gdyby lekarz pozwoliłby Ci jeździć na rolkach czy rowerze, po prostu to niebezpieczne. Ja też chciałam jeździć na rowerze ale nie można i dlatego ćwiczę sobie codziennie no i staram się sporo spacerować i generalnie być w ruchu. Nawet domowe sprzątanie dobrze wpływa na kondycje, no i seks hehe :D MIchaa - jeśli chcesz zapobiec nawrotowi grzybicy - a w ciąży to jest niemalże pewne to stosuj sobie maść Clotrimazolum, ona jest bez recepty kosztuje ok 3 zł. Zastosowanie zewnętrzne a ładnie chroni przed nawracającymi stanami zapalnymi. Ja średnio 2 razy w tygodniu zapobiegawczo się smaruje i do tej pory odpukać mam spokój. Pytałam o to ginekologa powiedział że jak najbardziej można stosować lek nie jest silny a pomaga. Okej to ja spadam do pakowania no i ściskam Was wszystkie :) Do poniedziałku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jeszcze chwilkę czasu to kliknę ;) Wybieramy się na weekend na wieś, nasi przyjaciele poprosili nas o opiekę nad domem, ogrodem i psami więc uznaliśmy że najprościej będzie jak po prostu u nich zamieszkamy na czas ich nieobecności. A miejsce jest fajne bo na wsi nad rzeką więc nawet jak nie będzie pogody to i tak się cieszę że zmienię otoczenie, a do domu mamy zaledwie 15 km :) Poza tym nie mogę doczekać się grilowania - nawet jak będzie padać to mają super fajny zadaszony taras gdzie można balować :D Mam nadzieję, że wypoczniemy i pooddychamy wiejskim powietrzem :) Nowa - byłabym zdziwiona gdyby lekarz pozwoliłby Ci jeździć na rolkach czy rowerze, po prostu to niebezpieczne. Ja też chciałam jeździć na rowerze ale nie można i dlatego ćwiczę sobie codziennie no i staram się sporo spacerować i generalnie być w ruchu. Nawet domowe sprzątanie dobrze wpływa na kondycje, no i seks hehe :D MIchaa - jeśli chcesz zapobiec nawrotowi grzybicy - a w ciąży to jest niemalże pewne to stosuj sobie maść Clotrimazolum, ona jest bez recepty kosztuje ok 3 zł. Zastosowanie zewnętrzne a ładnie chroni przed nawracającymi stanami zapalnymi. Ja średnio 2 razy w tygodniu zapobiegawczo się smaruje i do tej pory odpukać mam spokój. Pytałam o to ginekologa powiedział że jak najbardziej można stosować lek nie jest silny a pomaga. Okej to ja spadam do pakowania no i ściskam Was wszystkie :) Do poniedziałku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×