Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

hanka83, witamy :D I trzymamy kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze ;) Ejmi, możliwe że to witaminy... albo po prostu coś nie tak zjadłam wczoraj :O Witaminy biorę już 2 tygodnie, wiec to byłaby dość późna reakcja.. ale kto tak wie. Najważniejsze, że już jest OK :) A co żelaza w tych kompleksach witaminowych to wiem, że mogą być sensacje żołądkowe. Wiele koleżanek mi mówiło o tym, dlatego biorę je przed samym snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy cie Hanka83 wszystko bedzie ok najgorzej jest kiedy człowiek sie zamartwia ale trzymamy kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz nie przepisał żadnych witamin no tylko ten jodid 100 a takto powiedział ze nie bedzie mnie faszerował tabletkami jak teraz w sklepach jest dużo owoców. Jak myslicie może pójść do apteki i kupić sobie jakies witaminki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troszke sie martwie że dzidzia nie otrzymuje tyle witamin ile by potrzebowała jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam na zapas się nie zamartwiam... przez 15tc. było dobrze to i teraz będzie :) mam super lekarza któremu ufam w 100% i nie zamieniłabym go na żadnego innego więc wierzę że maluch urodzi się piękny i zdrowy :D co do leków to od początku ciąży biorę Folik i brałam Luteinę no ale teraz Duphaston ale strasznie mnie po nim mdli i głowa boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tasia, co do tych witamin to zapytaj lekarza przy następnej wizycie i korzystaj z tego co w warzywniakach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to własnie mój lekarz mi powiedział że nie potrzebuje witamin z apteki tylko z warzywniaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hanka :) Miło że dołączyłaś :) Mamy prawie identyczny termin porodu ja mam na 15 listopada ale po pierwszym usg też miałam na 16-stego. Nie martw się badaniem na pewno wszystko jest pięknie. Dopadły Cię bóle bo macica się powiększa, większość z nas ma tutaj takie same rewelacje :) Ja też biorę duphaston ale dodatkowo przy takich bólach nospę. Tasia - skoro lekarz Ci nie zalecił to ja bym nie brała na własną rękę żadnych witamin. Na jakiejś podstawie podjął taką decyzję, może wyniki badań masz książkowe i nie ma potrzeby uzupełniać witamin? Madzialińska - ja też biorę na noc witaminy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
Cześć, hanka83! A przy okazji, post Hanki przypomniał mi że i ja mam wyznaczony już termin porodu: mianowicie na 12 listopada. Ojej, to by była super data - bo takie przestawienie mojej, 11 grudnia. Hehe: 12.11. i 11.12., podoba mi się! Tak chcę ;P (jeszcze małe musiałoby chcieć ;D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak myślę, że to od rozciągania się macicy :) najgorsze są te skurcze ale miną (a jak nie to się przyzwyczaję). Od 2 dni leżę plackiem i już mnie zaczyna to denerwować! Tym bardziej że doszły bóle głowy i mdłości... Ale to chyba reakcja na Duphaston bo wcześniej tak nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
W ziwązku z tym swoim terminem, uaktualniłam tabelkę. nick...............wiek.......termin......kg+.......tc...... ...........miasto mycha881.........26.........1.11.........2.........17tc. ............Otwock tasia1985.........24..........2.11........6kg......17tc. ................Łodz pindilindi...........32.........4.11.........0.......... . ...............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... ..................Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11........1,1.......15tc. .........Warszawa Korciuchna.......25..........10.11......3,5.......14tc.. ........Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......2.........16tc. ................Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......3.5......15tc. .............Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2........11tc... .Katowice/Tychy Ejmi................27.........15.11.......2........15tc .........Ostrów Maz kropcia............25.........15.11......0.........14tc. ................Kielce madzialinska76...33..........15.11......1........15tc... ............Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ........................... Calineczka_22_...22........30.11/2.12.....0....13tc..... ............Śląsk agusiaradom......30.........10.11......0,5.......16tc... ............Radom Mathea...........26...........16.11......2.........15tc. ..............Grecja _nowa_............32..........12.11......1.........17tc. .............Gdańsk natalia86..........23..........20.11......1,5.......12tc .......Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0..........11t c...............Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... ...................Lublin michaaa...........28..........30.11......1..........13tc ...............Lublin tyllkaaa...........19...........26.11......0.........10t c.......Dzierżoniów mili_23............23...........05.12.......?........13t c......TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ....................Płock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_nowa_76 to ja się też dopiszę :D nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. .... ...........miasto mycha881.........26.........1.11.........2.........17tc. ............Otwock tasia1985.........24..........2.11........6kg......17tc. ................Łódź pindilindi...........32.........4.11.........0.......... . ...............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... ..................Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11........1,1.......15tc. .........Warszawa Korciuchna.......25..........10.11......3,5.......14tc.. ........Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......2.........16tc. ................Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......3.5......15tc. .............Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2........11tc... .Katowice/Tychy Ejmi................27.........15.11.......2........15tc .........Ostrów Maz kropcia............25.........15.11......0.........14tc. ................Kielce madzialinska76...33..........15.11......1........15tc... ............Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ........................... Calineczka_22_...22........30.11/2.12.....0....13tc..... ............Śląsk agusiaradom......30.........10.11......0,5.......16tc... ............Radom hanka83...........26...........16.11......2.........15tc................Łódź Mathea............26...........16.11......2.........15tc. ..............Grecja _nowa_............32..........12.11......1.........17tc. .............Gdańsk natalia86..........23..........20.11......1,5.......12tc .......Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0..........11t c...............Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... ...................Lublin michaaa...........28..........30.11......1..........13tc ...............Lublin tyllkaaa...........19...........26.11......0.........10t c.......Dzierżoniów mili_23............23...........05.12.......?........13t c......TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ....................Płock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
I co do tabelki... Nie wiem czy zwróciłyście uwagę ale uwydatnił się problem. Powiedzmy że ktoś wkleił tabelkę aktualną a następna osoba, pomyłkowo, znów poprzednią. Wówczas kolejne osoby wklejają tabelkę OSTATNIĄ, i uaktualniają ją co do siebie choć w całości jest ona stara. Inni mogą brać tą przedostatnia, do momentu czyjejś pomyłki najaktualniejszą. W ten sposób... nie mamy ani jednej w całości aktualnej tabelki bo gubią się dane, w zależności od tego kto którą aktualizował. Dlatego nie bierzmy automatycznie takiej ostatnio wklejonej bez sprawdzania czy przypadkiem nie jest nieaktualna a teraz postarajmy się jakąś wybraną (może ostatnią) uporządkować, jeśli nasze najświeższe dane się zgubiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
Hanka83, to ja miałam pierwotnie termin zbliżony do twojego a teraz trochę mi się przesunął wprzód. Oj, będziemy się tutaj chwalić pociechami, będziemy... jedna po drugiej! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguta83_2009
Witam przyszłe mamy!Zobaczyłam ten topik i postanowiłam dołączyć do Was:-)Jutro zaczynam 17 tydzień. Termin porodu: 8 listopada. Mam 26 lat. Czwartego czerwca mam wizytę u gina i zobaczymy ile przybyło mi na wadze, hehe...Miałam mdłości,wymioty(aktualnie sporadyczne), puchną mi kostki, mam zgagę i cukrzyce ciążową. Wszystkiego po trochu ;-) Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
Hoho, ludzkość to jednak stadny gatunek i jak nas nie ma, to nie ma a jak się pojawiamy, to grupkami. Cześć Aguta83_2009! Nie wiem czy zauważyłaś ale tylko minimalnie wyprzedziła Cię rówieśniczka (jak sądzę po liczbie w pseudonimach) w dołączeniu do nas. To radość witać kolejne osoby, dwie w jednym dniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
(A jak fajnie będzie, gdy już będziemy deklarowały czy spodziewamy się córeczek czy synków!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hamuda
to dopisze się i ja:)nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. .... ...........miasto mycha881.........26.........1.11.........2.........17tc. ............Otwock tasia1985.........24..........2.11........6kg......17tc. ................Łódź pindilindi...........32.........4.11.........0.......... . ...............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... ..................Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11........1,1.......15tc. .........Warszawa Korciuchna.......25..........10.11......3,5.......14tc.. ........Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......2.........16tc. ................Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......3.5......15tc. .............Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2........11tc... .Katowice/Tychy Ejmi................27.........15.11.......2........15tc .........Ostrów Maz kropcia............25.........15.11......0.........14tc. ................Kielce madzialinska76...33..........15.11......1........15tc... ............Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ........................... Calineczka_22_...22........30.11/2.12.....0....13tc..... ............Śląsk agusiaradom......30.........10.11......0,5.......16tc... ............Radom hanka83...........26...........16.11......2.........15tc ................Łódź Mathea............26...........16.11......2.........15tc . ..............Grecja _nowa_............32..........12.11......1.........17tc. .............Gdańsk natalia86..........23..........20.11......1,5.......12tc .......Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0..........11t c...............Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... ...................Lublin michaaa...........28..........30.11......1..........13tc ...............Lublin tyllkaaa...........19...........26.11......0.........10t c.......Dzierżoniów mili_23............23...........05.12.......?........13t c......TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ....................Płock Hamuda...........32..........30.11........2........13tc.....Oatrowiec Św mam nadzieje że wszystko dobrze wpisałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hamuda
a jednak troche mi nie wyszło.....sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki! no i niepotrzebnie sie martwilam wszystko idealnie:D choc na poczatku sie przestraszylam bo dzidzius w ogole sie nie ruszal taki jakis spokojny ale najwazniejsze ze pieknie sie rozwija. lekarz badal mnie przez brzuszek trwalo to jakies 45min, ale ja oczywiscie taka zestresowana i zdezorientowana mialam zapytac o tyle rzeczy a nic sie nie odezwalam poprostu sluchalam a buzia mi sie cieszyla. no i wlasnie nie wiem czy to co mi pokazal to bylo bicie serduszka taki wykres ale nie bylo slychac bicia tylko taki szum i mam tam napisane FHR 160/min czy to sa uderzenia? nikt mnie nie poinformowal ze po badaniu mam isc na pobranie krwi wiec ja ostro ankieta pod reke i sobie wrocilam do domu a oni do mnie dzwonia gdzie ja jestem bo musza pobrac krew no i oczywiscie ankieta z wynikami do zwrotu ale obciach no wiec umowilam sie na jutro wiec jade znowu:o dostalam tyle zdjec nie moge od nich odkleic wzroku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hamuda
ja bicie moich serduszek słyszałam już w 8 tygodniu były bardzo mocne i szybkie i nigdy nie pomyślałabym że coś złego może się stac a przy następnej wizycie w 12 tygodniu okazało się że jedno już niestety nie bije... pani doktor uprzedzała że tak może się stac ale nie braliśmy takiej opcji pod uwage,teraz pani doktor mowi że takie rzeczy zdarzają sie w pierwszym trmestrze wiec to chyba już za nami:)Życzę wszystkim samych dobrych wiadomości i wiele radości z naszego stanu...mam nadzieje że i mnie już nic złego nie czeka,tak długo czekałam na tę ciąże ateraz strach nie pozwala mi się cieszyc:( Następna wizyta 6.06 uffffff ale się wyżaliłam!Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja serduszko mojego maluszka słyszłam już dwukrotnie super uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ja od wczoraj nie miałam netu 😠 coś się w firmie dostarczającej net zrypało i wyłączyli! włączyli dopiero niedawno 😠 witam nowe koleżanki! fajnie, że się dołączacie :) co do bicia serduszka dzidziusia, to ja miałam już 4 wizyty, 2 x usg i za każdym razem słyszałam serduszko :) teraz idę 8.06 na usg i mam nadzieje, że z maluszkiem nadal wszystko dobrze! no i że pokaże mamusi co ma między nóżkami :) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie \"stare\" i \"nowe\" mamuśki:) Jutro planuje iść na badania - morfologia, mocz i cukier. A co do badan np. na toksoplazmoze to lekarz sie mnie zapytał czy mam jakiegos zwierza w domu, powiedziałam, ze nie wiec nie kazał mi robić tego badania... Planuje iść, ale nie wiem na ile mi sie zachce rano:P bo w sumie nastęna wizyta u lekarza wypada mi za 2 tyg.. a ja nie naleze do osob co robią wszystko przed czasem - zawsze na ostatnią chwile:P Tasia - ja mysle, ze jak lekarz nie kazał ci brać witaminek to ich nie bierz. Pewnie wyniki masz idealne i twoj organizm nie potrzebuje niczego wiecej:) W moim przypadku lekarz mi powiedział, ze są takie i takie witaminy, i jesli bede chciała to mogę sobie je kupić, ale nie musze... No ale ja oczywiscie kupiłam... A co do wszelkich odczuć to jest mi dużo duszniej niz kiedys - nawet jak leze w łózku to mam wrazenie ze sie męcze - prawie jakbym wchodziła po schodach:/ heee... no i szybko mnie zaczynają nogi boleć jak gdzies chodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. .... ...........miasto mycha881.........26.........1.11.........2.........17tc. ............Otwock tasia1985.........24..........2.11........6kg......17tc. ................Łódź pindilindi...........32.........4.11.........0.......... . ...............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... ..................Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11........1,1.......15tc. .........Warszawa Korciuchna.......25..........10.11......3,5.......16tc.. ........Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......2.........16tc. ................Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......3.5......15tc. .............Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2........11tc... .Katowice/Tychy Ejmi................27.........15.11.......2........15tc .........Ostrów Maz kropcia............25.........15.11......0.........14tc. ................Kielce madzialinska76...33..........15.11......1........15tc... ............Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ........................... Calineczka_22_...22........30.11/2.12.....0....13tc..... ............Śląsk agusiaradom......30.........10.11......0,5.......16tc... ............Radom hanka83...........26...........16.11......2.........15tc ................Łódź Mathea............26...........16.11......2.........15tc . ..............Grecja _nowa_............32..........12.11......1.........17tc. .............Gdańsk natalia86..........23..........20.11......1,5.......12tc .......Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0..........11t c...............Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... ...................Lublin michaaa...........28..........30.11......1..........13tc ...............Lublin tyllkaaa...........19...........26.11......0.........10t c.......Dzierżoniów mili_23............23...........05.12.......?........13t c......TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ....................Płock Hamuda...........32..........30.11........2........13tc. ....Oatrowiec Św

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Padam ze zmeczenia...:-(. Poniewaz juz niedlugo sie przeprowadzamy cos mnie dzis napadlo i zaczelam juz pakowac co niektore rzeczy-nie wyobrazacie sobie ile tego czlowiek gromadzi w ciagu kilku lat wspolnego zycia. No i chyba troche sie przeforsowalam, bo kregoslup mnie boli jak cholera... Wiem ze mialam odpoczywac i nie przemeczac sie ale co robic jak maz do poznego wieczora w pracy,a pomoc nie ma kto ;-). To dla mnie kolejna nowosc bo zawsze mialam dobra kondycje i moglam np. sprzatac caly dzien i w ogole nie czulam zmeczenia a teraz co pol godziny, nie da rady, musze przysiasc,odsapnac :-) Witam nowe kolezanki- Hanka mamy ten sam termin i tyle samo nabytych kg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja bylam u mojej gin 2razy i za kazdym razem mowi mi ze serduszko bije ale nie przelaczala mi jeszcze na glosniki wiec nie umiem teraz tego okreslic bo na tym usg prenatalnym slyszalam taki bardziej delikatny szum i nie wiem czy to bylo to bicie serduszka. a na zdjeciu macie wykres pracy serca i co wam tam pisze bo u mnie FHR 160\\min i nie wiem co to znaczy to FHR moze ktos sie orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×