Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zeby 2585

Obrzydzaja mnie zepsute zeby u dzieci!!!!

Polecane posty

Gość a jakiej pasty używacie?
ja od początku używam pasty dla dzieci Elmex żadnych słodkich kolorowych past, w domu dla siebie i męża też mam taką, może żadna z nich nie jest dobra w smaku ale idealnie chroni przed próchnicą. Polecił mi stomatolog i od samego początku przyzwyczaiłam dziecko do tego smaku, dziś mały ma 4.5 roku i śliczne zdrowe białe zęby choć słodyczy je już za dużo, wcześniej mi udawało się go oszukiwać teraz już gorzej, z doświadczenia wiem, że najbardzej psuje zęby coca cola więc nie zna jej smaku, czekolada w brew pozorom jest lepsza niż wszystkie cukierki które mogą się przylepiać do zębów i osiadać na nich oraz zgubne są lizaki zwłaszcza jeśłi dziecko lubi je chupać, malły nie dostaje cukierków ale czekoladę tak. Polecam jeszcze raz pastę elmex smak nie dobry ale skuteczność niesamowita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dewotki
a wescie zajmijcie sie swoimi dziecmi a nie jak dewotki potraficie tylkko obgadywac. Kazdej matki to jest indywidualna sprawa jak wychowuje dziecko i co mu daje do picia i do jedzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to fakt..wielu rodzicow mysli ze mleczakow nie trzeba leczyc..a to blad. z dzieckiem powinno sie pojsc do stomatloga jak pojawi sie pierwszych kilka zabkow..zeby maluch sie oswoil a lekarz tylko zobaczyl male zabki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Catherine2013
Witam Czasem zabki są po prosu słabe, i psują sie szybko po wyjściu.Tak był u mojego dziecka.Było mycie i szybka wizyta u stomatologa, niestety pierwsze u maluszka można tylko lapisowac , przez co czarnieją !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zęby należy myć już od pierwszego ząbka, to taka podstawa. Wtedy minimalizujecie późniejsze problemy. W moim przypadku udało się te zęby zmienić diametralnie i w końcu mogę powiedzieć, że powróciłam do normalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza przypadkami chorob prochnicy i psuciu zebow sa winni rodzic e i dziadkowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to matki i babcie spasione maciory ze zniszczonymi zebami niszczą zęby dzieciom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zeby powinny być zadbane - wystarczą podstawy. Największe znaczenie ma miękka szczoteczka, jakaś sensowna pasta. To rozwiązuje całkowicie problem. Nie są potrzebne jakieś specjalne metody - po czasie wszystko wraca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czarne zęby- dla autorki wiadomość , małe dzieci maja od azotanu srebra(lapisowanie ząbków u stomatologa). Moja córka od samego początku miała myte ząbki plus rumiankiem przemywane i ma próchnicę i czarne zeby od lapisowania ich. Czasami można dbac o żabki a i tak próchnica je zaatakuje. Najpierw sie doucz a potem wysmiewaj inne dzieci. Tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza przypadkami chorob i lekow psujacych zeby to matki i babcie skonczone kretynki psuja zęby dzieciom i wnukom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToksycznaKobita
Regularnie rumiankiem lepiej nie przemywać ząbków, bo to szkliwo żżólca i dziecko ma zęby jak kukurydza po rumianku :/ Czarne zeby biorą się tez od antybiotykow i jakichkolwiek innych lekow ,które posiadają żelazo, wtedy żeby potrawfia koszmarnie wyglądać jeśli się przyjmuje antybiotyki Choc ja mam szajbe na punkcie higieny jamy ustnej, moje miały perełeczki , do tego lekarstw nie brały , ale umyc zęby potrafiłam wygonić nawet po 2 w nocy . W tym temacie to nie ma zmiłuj, dzięki temu mają przepiękne zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niby racja z tymi zebami. ale ja mam male dziecko i psuje mi się jedyneczka no i niby ok ,pojde z nim do stomatologa i ok, JASNE a jak to dziecko usiedzi mi na fotelu???? on za nic w swiecie nie otworzy buzi , sila mam go trzymać?????pewno by zwial z fotela. tylko nie piszcie mi tu ze dziwne dziecko, ze dzikus bo tak najlepiej napisac.... rozumiem ze dziecko boi się ,ze mimo mojego zachęcania i przekonywania on nie chce isc za żadne skarby..... wiec tak ladnie się mowi,ze podzie się z dzieckiem itd. JASNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regularnie rumiankiem lepiej nie przemywać ząbków, bo to szkliwo żżólca i dziecko ma zęby jak kukurydza po rumianku :/ Czarne zeby biorą się tez od antybiotykow i jakichkolwiek innych lekow ,które posiadają żelazo, wtedy zęby potrafią koszmarnie wyglądać jeśli się przyjmuje antybiotyki , nie wspomnę już o braku regularnej higieny jamy ustnej. Myc trzeba od pierwszego ząbka, czyli wiek niemowlęcy. To wyrabia nawyk Choc ja mam szajbe na punkcie higieny jamy ustnej, moje miały perełeczki , do tego lekarstw nie brały , ale umyc zęby potrafiłam wygonić nawet po 2 w nocy . W tym temacie to nie ma zmiłuj, dzięki temu mają przepiękne zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dentysci mowia ze czeste s a przypadki usuwania zebów sprochnialych dzieciom rocznym i mlodszym-to wszystko wina matek i babć bezmozgich ktore sola i slodza wszystko co sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najzdrowszym napojem jest woda i herbatki ziołowe- bez żadnego dosładzania a durne bezmozgie matki i babcie daja dzieciom do picia soki kompoty kolorowe napoje wode z sokiem czy syropem owocowym i slodzona herbate- po co bezmózgie maciory sypia cukier do herbaty i czegokolwiek?a kupne herbatki granulowan e maja ponad 90 % cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawie wszystkie matki i babcie to kompletne dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
same szkody i krzywdy dzieciom wyrządzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma 7 lat i wszystkie ząbki zdrowe,lakowane:)Daje mu słodycze,ale rzadko,bo synek nie przepada za słodyczami na szczęście.myjemy zeby rano i wieczorem a wieczorem do picia tylko woda,zreszta w dzien tez najczęściej woda,bo od małego synka przyzwyczajałam do wody.U mnie w domu nigdy nie ma napojów gazowanych,jak nie ma to dziecka nie kusi:)Chodze co 6 mies na wizyty kontrolne,czy wszystko jest ok.Opiekuje sie dziewczynka 3.5 roku ma i na zębach zauwazylam zażólcenia i biale plkamki,ale co sie dziwic jak dziecko od kiedy skonczylo 1.5 roku to pilo z niekapka cole:(Ja oczywiscie jak dziecko bylo u mnie to tą cole wylewalam.Matka tego dziecka twierdzi ze myje zeby dziecku,ale jak nie raz pilnuje mala u nich w domu i po sniadaniu idziemy myc ząbki to włosie szczoteczki jest zeschniete i sztywne i na dnie jest warstwa suchej pasty,więc te mycie zębów jest wątpliwe...ale nie zwroce tej matce uwagi,bo jeszcze powie ze sie wtrącam...no coz nie moje dziecko nie moja sprawa;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mądrych rodzicow jest niewiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×