Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mloda...

OKRES!!! wasze sposoby na bol brzucha

Polecane posty

mi właśnie pomaga polewanie brzucha ciepłą wodą pod prysznicem, to rozluźnia mięśnie i wcale więcej jeszcze nigdy nie krwawiłam... Przed prysznicem biorę tabletkę Ibuprom (Apap i No SPA nie działają wcale na mnie) bo wiem ze zanim zadziała ulgę przniesie ciepła woda. Po prysznicu smaruję brzuszek amolem i kładę się pod kołderkę/koc i staram się odprężyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta - wszystko wiedzaca
oj przestancie z tym Vegetalwinem H czy jak to tam.. wlasnie mam 3 dzien okresu , a brzuch boli mnie zawsze przez cale 4 dni .. kupilam sobie to cos wzielam 1 tabletke czekam 1 godz nic boli jak bolalo. Biore 2 czekam i czekam i tez nic ! to jest za slaby preparat zwlaszcza jak ktos ma naprawde duze bole jak ja... mi pomaga tylko albo 2 tabletki apapu extra ale tez nie do konca albo 2 tabletki ibupromu max tylko z tym da sie przezyc... zadne No-spy bo to badziewie. mam 14 lat i jeszcze nie moge brac tabletek anty. termofory nie dzialaja.. nie wiem co mam robic. Podczas tych dni wydaje doslownie fortune zeby mi ulzylo a i tak to niewiele daje. Dzis juz troszeczke lepiej ale wczoraj umieralam .. lezalam w lozku z zamknietymi oczami i modlilam sie zebym miala chodz troche mniejszy bol.. lezalam tak z 2. godz caly czas sie modlac w koncu poprosilam Bozie zebym zasnela zebym chodz przez pare minut nie czula tego bolu i na szczescie zasnelam na jakies 30 min a pozniej znowu umieranie ehh... nie wiem moze powinnam udac sie do lekarza co myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli boli znaczy ze jestes
chora. Zdrowa kobieta nie odczuwa bolu przy okresie. Moze to byc przewlekly stan zapalny przydatkow (bardzo czesta przyczyna, po przeziebieniu czasem zostaje), tylozgiecie macicy, jakis inny stan zapalny, albo jeszcze cos innego. Nie zostawiaj tego, bo bol wskazuje, ze cos jest nie tak, nie sluchaj lekarza, ktory bedzie Cie zbywac, idz do innego az znajdziesz kogos sensownego. Lekarze czesto nie maja pojecia, jak to leczyc, wiec mowia "taka uroda" - to bzdura, jak boli to jest alarm, ze cos choruje. Ja sie wyleczylam ziolami z wieloletnich bolow, ktore sie pojawily po zwyklym katarze, okazalo sie ze byl to przewlekly stan zapalny, lekarze probowali mi wciskac hormony, oczywiscie bez zadnych badan czy trzeba. Jak trafisz na takiego matola, uciekaj od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta- wszystko wiedzaca
tak tylko podczas okresu skurcza sie macica I PRAKTYCZNIE 90 % dziewczyn boli podczas tych dni brzuch, a przeciez nie mozliwe ze akurat wszystkie sa chore, aha i eszcze jedno blagam odpiszcie mi. Czy jesli moja babcia i moja mama maja tylozgiecie macicy to ja tez bede miec??? Blagam pomozcie dodam ze moja siostra nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kelti
A ja odwrotnie - na brzuch kładę lodowaty mokry ręcznik z kostkami lodu w środku. Zimne okłady dają mi ulgę. Poza tym mięta, ale to trzeba zacząć pić po 1 filiżance dziennie na tydzień przed okresem. Wtedy skutkuje. Jak Wy możecie ciepłe kąpiele przy tym robić?! Po pierwsze - ciepło rozwala jeszcze bardziej, a po drugie - to co, w wannie we krwi własnej leżeć?! Ble...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta- wszystko wiedzaca
ja podczas okresu biore letni prysznic bo nie moge cieplego a zwlaszcza wieczorem bo wtedy wiadomo ze w nocy cale przescieradlo we krwi.. ja tez nie rozumiem jak mozna sie kapac przeciez nawet jak masz letnia wode to wiadomo ze jakas tam kropelka poleci i pozniej sie w tym myc bleeee juz lepiej sie nie umyc wieczorem jak prysznica nie macie .. odpowie mi ktos na moje pytanie prosze was.. bardzo sie boje . mam 14 lat i boje sie ze w przyszlosci porod bedzie mnie bardzo bolec tak jak moja babcie i mame i wogole tak samo podczas okresu. jakie sa objawy tylozgiecia macicy ? I wogole skoro bola mnie bardzo miesiaczki to czy mam to cholerstwo ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majencia
Polecam tabletki SOLPADEINE (2X) do rozpuszczenia w wodzie lub globulki TORALGIN (o ile nie pomyliłam nazwy, przepisywała mi je moja pani gin).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta- wszystko wiedzaca
dziekuje sprobuje moze pomoga ale prosze odpowiedzcie mi na moje pytanie ! Nie wiem co mam robic wstydze sie zapytac lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj sposob na bolacy brzuch
opracowywany wiele lat, ale dzis moge przynajmniej wytrwać w pracy: 1.jednorazowo )jak tylko zaczyna mi się okres i czuje ból, bo pierwsze skurcze są najśilniejsze aż robi mi sie słabo)łykam 2 tabletki ibumu i 2 tabletki nospy. potem co parę godzin w miarę potrzeby po jednej lub 2 tabl, ale nigdy nie polykam wiecej niz dozwolona dawka 2. piję rumianek gorący 3. wieczorem jak boli mnie brzuch to włażę do wanny i puszczam ciepły prysznić na brzuch, ciepło działa rozkurczająco, ja nigdy nie dostałam krwotoku ale racja by kazdy uwazal indywidualnie 4. zmienilam podpaski na tampony, nie wiem czemu ale ból jest mniejszy i uczucie ze nic ze mnie nie wypływa daje ten komfort ze lepiej sie czuje, niestety ale z podpaskami nigdy nie moglam sie nawet ruszac, siedzialam z zacisnietymi nogami i zatrzymywałam to co ze mnie wylatywalo. ale jak krwawienie jest slabe to zakladam podpaski, tak dla odpoczynku. 5.lykam magnez i wapno, czasem jem czekolade, falvit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalalallallala
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfdhdhdfh
ketonal 100 mg. żadne saridony, apapy nie pomogą tak jak ketonal nie 50, a wlasnie 100 mg - ale jest na receptę. tabletki antykoncepcyjne. Gdy poszłam do ginekologa, ze nawet ketonal juz na mnie nie działa, przepisała mercilon. jest super, wczesniej chodziłąm po scianach. kazdy gin je przepisze na spore bóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj sposob na bolacy brzuch
ja swojego czasu musiałam łykać ketonal 150 mg, na stawy i akurat okres miałam i uwierz nic nie pomogł, zdychałam a nic innego wziac nie moglam bo to maksymalna dawka była. po prostu na kazdego co innego działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedz 30latki
Moje ciezkie bole miesiaczkowe zaczely sie w wieku okolo 19 lat. Poczatkowo co kilka miesiecy, obecnie przy kazdym okresie. Bole zaczynaja sie juz przed okresem od 3 do 7 dni naprzod i mecza mnie przez pierwsze dwa dni okresu. Porazka! Ja stosuje tabletki ketonal, ktore niestety dzialaja na mnie jak psychotropy; fakt... po okolo 40 minutach bol zanika. Jesli nie wezme ketonalu zaraz przy pierwszym krwawieniu (lub odczuciu krwawienia) wiem ze mam dzien z glowy - biegunka, wymioty, drgawki. Nie biore wiecej niz 2 tabletki w pierwszy dzien i staram sie nie brac nic w dzien drigu, eventualnie nospa (2x2). Pomagam sobie lezeniem zwinieta w klebek, termofor, goraca woda na brzucho... Dodam ze jeszcze nei rodzilam :D Mam znajoma ktora cierpiala na takie same bole jak i ja nawet po urodzeniu dziecka. Przeszlo jej dopiero po opearcji wycieciu macicy w wieku 37 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi pomaga jedynie Ketonal bądź Ibuprom (Nospa na pewno nie, poza tym działa rozkurczowo i miałam podwójnie obfity okres przez to!). Fakt, że ciepły prysznic na brzuch przynosi ulgę, ale jest to niebezpieczne więc nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta - wszystko wiedzaca
prosze odpowiedzcie mi na moje powyzsze pytanie. Czy jestem narazona na tylozgiecie macicy skoro ma ja moja mama i babcia ? prosze odpiszcie. A jesli chodzi o bole to juz mi przeszly . nie wiem czy to mozliwe ale wzielam sobie gume do zucia i tak zuje , zuje i przestalam myslec o bolu. Nagle ocknelam sie i juz mnie nic nie bolalo.. nie wiem moze to przypadek. mam jeszcze taki problem ze chyba sie uzaleznilam od ipupromu... w czasie okresu musze go brac jeden po drugim boi jesli nie to wszytko mnie boli, mam drgawki, czasami goraczke.. wlasnie polknelam 2 ibupromy max uhh... jaka ulga. NIc na to nie poradze.. nie moge wytrzymac bolu. Eh, faceci maja fajnie , nie musza sie meczyc tak ak my , prawda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania1981_1
Marto, na to pytanie nie odpowiedzą Ci forumowiczki, musisz iść się zapytać lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania1981_1
tabletki: przeciwbólowa i rozkurczowa a więc zestaw: Ibuprofen i No-spa [koniecznie wersje na receptę - są silniejsze i tańsze...]; biorę gdy ból jest minimalny czyli zanim rozboli na dobre; dziś przegapiłam ten moment [lek się gdzieś zapodział] i leżę w łóżku zwijając się z bólu. Udało się w końcu znaleźć Ibuprofen, ale gdy ból już był bardzo silny, więc jeszcze cierpię [ale czuję ze bol przechodzi..] Innym lekiem przeciwbólowym, zamiast Ibuprofenu jest Dexak - nawet szybciej działa niż Ibuprofen. Polecam wszystkim [zwłaszcza nastolatkom, które udzielają się tu na forum] wizytę u lekarza - jeśli nie ginekologa, to lekarza pierwszego kontaktu. Naprawdę nie trzeba cierpieć [ja dziś cierpię tylko przez głupotę, bo nie wzięłam na czas leków]. Dodam, że na co dzień nie biorę leków, przydają się tylko w pierwszym dniu miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naraya
Ja miałam bardzo bolesne miesiączki mdlałam, wymiotowałam z bólu, nie mogłam się nawet ruszyć. Moje lekarka (ginekolog) przepisała mi leki przeciwbólowe Zaldiar, ale po roku przestały działać i dostałam tabletki antykoncepcyjne z tego co się zorientowałam to nowe na rynku "Naraya" nie zatrzymują wody w organizmie, więc się po nich nie tyje, a dodatkowo nowe przeciwbólowe Aulin. Tyle, że te leki są na receptę. Ale myślę, że lekarz rodzinny powinien przepisać te przciwbólowe bez większych problemów, jeśli nie chcecie iść do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula877
na ból najlepszy jest orgazm!!! Serio! tylko nie uprawiajcie sexu z chłopakiem, polecam masturbacje. Mówię poważnie :) Wkońcu orgazm to rozluźnienie napięcia. Zresztą po orgazmie czesto robie się senna, a podczas snu bólu też nie czuć :) Jak ból zacznie powracać to zabieg powtarzamy :) Nie podchodźcie do tego sceptycznie, tylko spróbujcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam znajomą która ma straszny ból brzucha w trakcie okresu i ona niestety ale za kazdym razem ląduje w szpitalu i leci na zastrzykach rozkurczających, to te same zastrzyki które daje sie kobietom w ciązy... ja osobiscie tez cierpie przez jakis czas, ale wtedy staram sie wyciszyc, biorę ibuprom i jakos daje sobie rade. odradzam nospe, przynajmniej w moim przypadku tak jest ze owszem pomaga na bol brzucha ale na tyle rozrzedza krew ze minimum dwa-trzy razy na godzine trzeba przesiedziec w łazience. nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobietom w ciąży daje sie clexane czyli heparyne ale ten zastrzyk kobieta sama sobie robi codziennie , nie trzeba jeździć do szpitala , ten zastrzyk rozrzedza krew , twoja koleżanka ma chyba coś z krzepliwością ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiulowyLiść
Mnie od wielu lat pomaga tylko pyralgina. Szybko i na długo łagodzi ból, dzięki czemu mogę normalnie funkcjonować w pracy. Dużym plusem jest też to, że działa ona rozkurczowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje miesiączki były tak silne ,ze nie miałam sił chodzić bo mdlalam z bólu. Pomagał tylko ketonal. Od kiedy urodziłam nie wiem co to ból miesiączkowy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mizia7XY
Mnie niezmiennie od kilku lat tylko pyralgina pomaga przy moich silnych bólach menstruacyjnych. Ginekolog stwierdził, że niestety taka "moja uroda", na szczęście wszystko jest ok, więc łatwiej mi znieść te comiesięczne dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
W zwalczaniu bólu miesiączkowego najskuteczniejsze są środki rozkurczowe, takie jak no-spa lub buscopan.W razie konieczności można przyjąć jednorazowo 2 tabletki.Z domowych sposobów pomaga ciepła (nie gorąca) kąpiel lub ciepły termofor.Poprawę samopoczucia przynosi mi też melisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sky33
Mozecie sobie tutaj pisać ile chcecie o domowych sposobach. Odpowiednim ułożeniu sie, okładach. Mi nie pomaga nic innego jak tabletka nospy. Ewentualnie w ekstremalnych sytuacjach biorę jeszcze przeciwbólowy pyralgin. Ale sama nospa zwykle dużo daje http://www.no-spa.pl/bole-menstruacyjne Najgorszy jest ten pierwszy dzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marnibarni
Nie uwierzycie, ale mi ze sklepu https://konopieizdrowie.pl/ pomagają na bóle menstruacyjne oleje konopne! Czytałam kiedyś o tym, że niektóre kobiety taki sposób mają na ból przetestowałam i faktycznie warto moje drogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko no-spa. Wszystko inne to wyrzucenie pieniędzy, a skręca mnie naprawdę mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×