Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gabii55

Zakwaszenie organizmu

Polecane posty

Gość EsJot
Potrawy zakwaszające: Makaron, soczewica,ryż, kasza gryczana, kasza pęczak, chleb żytni, mieszany i biały, mleko Bardzo zakwaszające potrawy: Wędliny, wieprzowina, wołowina, mięso drobiowe, ser topiony, ser żółty, twaróg, owsianka, chleb pełnoziarnisty, orzechy laskowe, włoskie, wątróbka, dorsz, śledź, pstrąg, łosoś, jajka. wszystkie słodzone napoje gazowane (coca cola, pepsi cola) Potrawy alkalizujące Wszystkie świeże owoce (kiwi, awokado, wiśnie, cytryny, truskawki, banany), wszystkie warzywa (buraki, cukinia, kalafior, brokuły, ogórki, papryka, pomidory), woda mineralna, kasza jaglana Potrawy bardzo alkalizujące: Suszone owoce (figi, morele, daktyle, rodzynki), szpinak Wszystkie owoce i warzywa są alkalizujące, dopóki nie będą piklowane lub marynowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flimonka
ja jadam owsiankę na jogurcie czasem wrzucam sobie owoce orzechy itd i to jest zakwaszajace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flimonka
płatki owsiane z owocami i jogurtem naturalnym i otrębami są kwasotwórcze? to się mija z celem ju,z niby takie zdrowe jedzenie ja już nie mam pomysłu co jesc juz nie mowiac zeby mi smakowalo. To jakie płatki mozna by jesc z jogurtem? nie mam czasu rano gotowac kaszy jaglanej nie mam pomyslu co jesc jak ide do pracy;/ te danie mi smakoalo z płatkami owsianymi a okazalo sie ze kwasotworcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiolaassssssssssss
fimonka dokladnie, ja od 3 tygodni jem platki owsiane bo mam zakwaszenie organizmu myslalam ze one nie sa kwasotworcze ... ja pierdziele nie wiem juz co jesc ! na tyvh platkach to jeszcze jakos wytrzymywalam co ja mam jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiolaassssssssssss
warzyw wiecej ?? chciales chyba napisac SAME WARZYWA. ilez mozna !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiolaassssssssssss
a ja napisalam: Same warzywa bo nic innego przeciez nie wolno. to jakas paranoja , moim zdaniem 90 % spoleczenstwa ma zakwaszenie organizmu a to moze wcale nie jest tak grozne jak wszyscy mowią i nie warto sie katowac dieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiolaassssssssssss
a Ty masz zakwaszenie hoga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Zakwaszenie organizmu samo w sobie nie jest chorobą, ale jest przyczyną chorób. Komponowanie pożywienia w taki sposób aby zachować równowagę kwasowo-zasadową nie jest dietą tylko umiejętnością opartą na wiedzy. Jeśli wiemy, które produkty są kwasotwórcze, a które zasadotwórcze, to tak staramy się przygotowywać posiłki aby zrównoważyć je. Oczywiście przyzwyczajenia czasami biorą górę. Tak, 80% społeczeństwa odżywia się zakwaszająco ale prawdopodobnie też 80% naszego społeczeństwa nie jest zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flimonka
ale praktycznie wszystko oprcz warzyw i owocó jest kasotwórcze no wszystko! Mój posiłek: jem duzy jogurt - dobrze do tego owoce - dobrze plus np. cynamon - dobrze i otreby - dobrze płatki owsiane- zle i moj posiłek jest kwasotworczy?? PARANOJA nie ma co jesc nie wiem co jesc jajecznica zle chleb zle kasza zle same warzywa zostaja i owoce nic wiecej.;/ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
flimonka, bez paniki! Trzeba jeść to co zawsze jesz, tyle tylko, że należy wykorzystywać wiedzę z matematyki, a w zupełności powinna wystarczyć edukacja na poziomie szkoły podstawowej. Zjadane produkty kwasotwórcze (nikt nie mówi aby ich eliminować z jadłospisu) należy równoważyć zjadając odpowiednią ilość produktów zasadotwórczych. Piszesz: jem duzy jogurt - dobrze do tego owoce - dobrze plus np. cynamon - dobrze i otreby - dobrze płatki owsiane- źle A powinno być: również dobrze, jeśli owoce zrównoważyły ładunek kwasotwórczy jogurtu i płatków owsianych. W tym linku podane są tabele produktów zakwaszających i alkalizujących, wystarczy tylko policzyć i przygotować posiłek, tak aby zachować równowagę kwasowo-zasdową: http://equapio.com/pl/zdrowie/zywnosc/zasadow e-odzywianie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flimonka
na pewno poczytam te linki ale to i tak bardzo trudne tak jesc.. Napiałeś ,że jogurt kwasotworczy nie wiem czemu? nie daje wiecej owoców do miseczki niz mam jogurtu i platek bo bylby wtedy 2 miski jedna z jogurtem i płatkami 2 z owocami pełna ciezko tak jesc naprawdę;/ Najlepiej jakby były gotowe przepisy pomysły na obiady śniadania kolacje bo póki co kompletnie nie wiem co jesc nawet jak wiem co jest kwaso a co zasado to i tak nie jest to łate bo prawie wszystko jest kwasotwórcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffff232
Kolejne bzdury. Na wasze szczęście raczej mało groźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
flimonka Utrzymywanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu jest łatwe pod warunkiem, że będziesz wiedzieć jakie produkty zakwaszają i w jakim stopniu oraz jakie produkty alkalizują i w jakim stopniu. Jeśli otworzysz ten link: http://equapio.com/pl/zdrowie/zywnosc/zasadowe-odzywianie/ to tam po lewej stronie będą podane wartości poszczególnych produktów: zakwaszające ze znakiem (-) i alakalizujące ze znakiem (+). Jeśli więc zjadłaś 100 gram wieprzowiny (-38), to wystarczy zjeść 100 gramów rzodkiewek (+39) lub 120 gramów świeżych ogórków (+31,5) aby zachować równowagę kwasowo-zasadową. Czyż nie jest proste?! Jogurtu w tym wykazie nie ma ale możesz przyjąć wartość śmietany (-3,9) do tego płatki owsiane (-9,2) Całość łatwo jest zrównoważyć odpowiednią ilością: truskawek (+3,1), wiśni (+3,5), jagód (+5,3), winogron (+7,6), mandarynek (+11,5), bananów (+10,1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flimonka
a co jeśli np. do tego moj kolega ma grzybice i ciezko mu sobie z nia poradzic to moze jesc wszystko ? owoce banany podobno duza cukro zawieraja itd. Dzięki za rady;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Kolega ma grzybicę prawdopodobnie z powodu chronicznego zakwaszenia organizmu. Oczywiście dochodzą do tego inne przyczyny, na przykład antybiotykoterapia. Ale antybiotyki bierzemy ponieważ chorujemy, a dlaczego chorujemy? Ponieważ chronicznie zakwaszamy organizm. Jeśli kolega nie uwolni się z tego zaklętego kręgu, to prawdopodobnie będzie walczył z grzybicą do końca swoich dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flimonka
przepraszam z góry ,że będę tak nie apetyczna ale gdzieś muszę się poradzić kogoś bo na lekarza nie ma co licyć. Trzymam ta dietę mimo candidy jem owoce mało mięsa staram się nie zakwaszać. Moje pytanie. Co oznacza kupa z białymi grudkami albo inna nie ciekawa jakby z pokarmem>? Wcześniej takiej nie miałam moze nie powinnam jesc tyle cukro w postaci owocow ziemniakow itd moze candida sie rozwija;/ mam ciagle 37.5 temp;/ candide mam na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdsgf
Oznacza, że czas pójść do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flimonka
dostałam na wymaz z języka 2 razy i z kału nic nie wyszło takie badania;/ candida na bank jest a co mi lekarz powie na niczym się nie znają jak badanie nie wyjdzie to znaczy ,że jestem zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flimonka
to jest w ogóle bezsensu zerwałam z dieta na grzyba zaczęłam odżywiać się owocami ziemniakami itd ( cukrami) i sędzi mnie w okolicach odbytu mam gazy jakaś wydzielina mi spływa upławów dostałam więc chyba z tymi cukrami to nie jest zbyt dobry pomysł jak ktoś z nas ma już candidę już nie wiem co jeść jak jeść i co robić;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowy .
Czy kwas linolowy będący w wielu modnych produktach na odchudzanie zakwasza organizm? Moja koleżanka z pracy łyka i chudnie. Też mam problem z nadwaga sporą ale niestety wiele lat złej diety spowodowało zakwaszenie organizmu i ogromne problemy ze stawami (zwyrodnienie mimo 38 lat i ogromny ból w ramionach i biodrach). Czy stosując ten kwas linolowy żeby schudnąć aby odciążyć szybko stawy nie załatwię się na amen? Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miiikiii
Po przeczytaniu całego wątku i źródeł tu podanych, dwóch książek o chorobach stawów bo to mnie spotkało zauważyłem dużą liczbę sprzeczności jeśli chodzi o produkty kwaso/zasadotwórcze: mleko, jogurt, twaróg, czarba herbata, kawa bezkofeionowa, pomidory, cytrusy i ich soki, orzechy, kiszone ogórki i kapusta, ogórki i grzyby w occie. Może znajdzie się tu ktoś mądry bo ja niepotrafię rozstrzygnąć, kto ma rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miiikiii Tu nie ma co rostrzygać. Są tabele z produktami zasadotwórczymi i kwasotwórczymi. Ja korzystam z tej http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.cayce.com/acidalkalinefoods.htm&ei=VkGqS6aCNITdsAa_0Zy6BQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=2&ved=0CAwQ7gEwAQ&prev=/search%3Fq%3Dacid%2Balkaline%2Bcayce%26hl%3Dpl%26client%3Dopera%26hs%3D2vo%26rls%3Dpl Edgar Cayce już 70 lat temu mówił o diecie 80% produktów zasadotwórczych i 20% kwasotwórczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia z pcos
A moze mi ktos to wytłumaczyc jak jest z tym ph. W pochwie powinno byc jak najbardziej zakwaszone czyli jak najnizsze, a ogolnie nie powinnismy zakwaszac organizmu tylko go alkalizowac, wiec im wyzsze tym lepiej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×