Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katarynka _93

Profil biologiczno-chemiczny w liceum?

Polecane posty

Gość katarynka _93

Witam. Chodzę do 3 klasy gimnazjum i zastanawiam się do jakiego liceum się wybrać. Interesuje mnie biologia i ....... tyle:( Z biologią wiąże sie chemia, której może nie to że nie lubie, ale kompletnie nie rozumiem, a z fizyką jest podobnie. Problem jest w tym, że wogóle nie mam innej opcji niż profil biol-chem. Co sądzicie, poradzę sobie na biol-chem? Może jesteście lub byliście na takim kierunku.... proszę o wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ich arbeite
zalezy jaka nauczycielka Ci się z chemi trafi , bardzo czesto są to fajne nauczycielki , chemia trudna nie jest współczuje Ci weglowodorów z 2 klasie :D:D:D i to na rozszerzonej chemii:D , lepiej sytaj sie jaka ta nauczycielka jest :D biologia na rozszerzeniu jest trodnaaa:( , genetyka to dopiero masakra:D dziołcha nie wyttrzymasz tego , anatomia i w ogóle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DAj sobie z tym spokój
idź na artystyczny lub humana :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynka _93
ale ani artystycznym się nie interesuje ani humanistycznym ani żadnym innym. i w tym właśnie mój problem. Z biologią pomimo tego co mówisz, że jest trudna to myśle że dałabym sobie radę, ale z tą chemią to gorzej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na weglowodorach
alifatycznych i innych Cię uwali nie zdasz tego masz kapeee , poszukaj coś innego potem chemia organiczna alkohole to jest najgorsze:O:O:O chemia to nie to samo co biola , całkiem coś innego 1 LO bedzie prosta:):) a 2 to bedzie maasakra sama jestem z 2 i mam podstawe chemi wiem co mówię , na podstawie już panikuję co dopiero rozszerz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka28
hmm.. równiez wybieram się na profil biologiczno-chemiczny w tym roku ;D i jestem dobrej myśli ;) wydaje mi się źe nie bedzie tak źle ;) życzę powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzajcie, ja skonczylam profil biol-chem i wcale nie jest trudno. Akurat genetyka to najprostrza rzecz w ostatniej klasie. Klasy o tym profilu przewaznie dostaja najlepszych nauczycieli bo to przyszli lekarze. Ode mnie z 34 osob tylko jedna osoba nie poszla na studia od razu po szkole - bo wpadla ale za to poszla rok pozniej bez problemu. Nie uczylam sie wcale w najlepszym liceum w miescie a jednak jakies 8 osob skonczylo medycyne, kilka stomatologie, 5 farmacje, inni analityke medyczna albo dietetyke. Ja i dwoch kolegow poszlismy na wydzial mechaniczny, kilka osob wybralo biotechnologie. Trzy kolezanki skonczyly chemie i bardzo dobrze zarabiaja. Wyszlo nam tez trzech prawnikow. Moim zdaniem jak cie to interesuje to idz bo to najbardziej rozwijajacy profil i zawsze mozesz na koniec zmienic zdanie. Do klas biol-chem przewaznie ida ambitni ludzie i poziom jest wyzszy niz w klasach ogolnych. Wprawdzie ja szlam starym systemem ale roznica jest taka, ze i wtedy i teraz klasy humanistyczne i ogolne maja najnizszy poziom ze wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlaP__Bio-chemm
Hejj wszyskim! Jestem w 2klasie Gimm ale juz mysle o mojej przyszlosci.. Wiec chciałabym zostacc Fizjoterapeuta\Terapeutą...Hmm i Musze wybrac Lo o kierunku Bio-chem... Prosze o pomoc osobe ktora była na tym kierunku.. Kreci mi wlasnie ten zawod... slyszałam ze jest trudno bo to wkoncu cos ,,scislegoo'' Hmm na maturze musze zdac troche fizyki i chyba biologie rozszerzonaąą strasznie sie bojeee. i bardzo prosze o pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kompletnie nie zgzdam się z tym co pisze wala. Nie ma sensu obierać takiej drogi, które nie wiąże się z naszymi zainateresowaniami, bo jeśli coś nas nei inetersuje to ciężko odnieść sukces w tej dziedzinie i być w tym dobrym, nalezy robiś to, co się lubi. Wala ciebie nie zna, moze jesteś lepsza od niej. A to, czy Ci będzie ąłtwo czy trudno, to zalezy też od poziomu liceum. Ale matura jest dla wszytskich taka sama. A można studiowac jeszcze oprócz ochrony środowiska kilka innych kierunków, np. biotechnologię. Pomyśl, co chcesz robić w przyszłości. Jak pójdziesz na ten profil, to na pewno będziesz zdawała biologię na maturze i to pewnie rozszerzoną. Ja też bardzo lubię biologię i ejst dla mnie łatwa, za to chemię nie za bardzo, ale jak ktoś się ogólnie w miarę dobzre uczy to wszytsko jest do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja skończyłam profil biologiczno- chemiczny, poszłam na ten profil tylko ze względu na to że uwielbiam biologię, za to chemii nienawidziłam, ale jakoś sobie poradziłam, gorsze oceny z chemii rekompensowałam sobie ocenami z biologii :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na biol-chemie wcale nie jest tak źle. A obawy miałam, bo chemię lubię, ale czasem sprawia mi problemy. Całkiem fajny profil, tylko trzeba systematycznie pracować( jak na każdym innym w sumie). Jak komuś nie chce się uczyć, to na najłatwiejszych przedmiotach polegnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papuśna
Bio-chem jest profilem wymagającym dużo systematycznej pracy.I wogóle trudno go porównywac z innym profilami bo np u mnie w szkole ludzie z profilu humanistycznego mają ok 6 lekcji codziennie a ja mam codziennie po 8 do tego dodatkowe lekcje (bo za niecałe 2 miechy matura) no i wracam do domu obiad i odrazu nauka.ale nie jest tak zle w pierwszej i drugiej klasie był w miare lajt. Troche się trzeba było pouczyc wiadomo,że jak ktoś się wybiera na ten profil to musi być chodz troche pracowty bo innaczej zginie. Alee troche samozaparcia i dacie radę.3mam kciuki:* Pozdrawiam tego rocznych maturzystów. A szczególnie osoby zdające bio i chem rozszerzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina96
to jak to właściwie jest ???!!! Wiem, że wszystko się jeszcze może stać, że mogę zacząć nienawidzić chemie lub biologię (jestem w 1 gim.) Ale wprost marze aby być naprawde ,,kims" kiedys w przyszłości. Chcę iść na biol-chem, ale po różnych forach czytam, że jest bardzo dużo nauki !!! Teraz w gim. mam bardzo wymagającą nauczycielkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw się, bylam na biolchemie to co tu czytam to chyba jakieś fantasy. hmm powiem Ci tak, jestem na 1 roku medycyny i LO w porównaniu do tego to czyste lenistwo, naprawdę. z tego co pamiętam to ja trochę narzekałam, bo bylam z tzw. "elitarnym" LO i nawet kiedy sporo umialam dostawalam max 3 ale dzieki temu niezle zdalam maturę. Jesli czujesz, ze biolchem to jest to, to nie sugeruj się opiniami innych. rób to co uważasz za najlepsze dla siebie:) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty zmyślasz ;OOO
jest jeszcze geo-biol . Niem-biol, pol-biol ;O widze kolezanka wogole nie zorientowana xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemnicza Dama.
Chemia jest zajebista :D A genetyka najfajniejsza :) Liczy się dobry nauczyciel. Postaraj się wybrać jak najlepsze liceum, żebyś miała pewność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja teraz jestem na bio chemie
w jednym z lepszych lo :D najpierw bylo mi trudno sie przestawic bo Lo a gim to jednak spora roznica ale wzielam sie w garsc i mam 5 z bio i 4 z chemi przy naprawde wymagajacych nauczycielach a dodam ze nie jestem jakas wybitnie zdolna- po prostuu praca, praca :d a na imprezy tez chodzilam wystarczy sie uczyc 3 h ale efektywnie niz caly dzien i nic nie pamietac :D pzdr:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem na tym profilu i
w jednym z lepszych lo :D najpierw bylo mi trudno sie przestawic bo Lo a gim to jednak spora roznica ale wzielam sie w garsc i mam 5 z bio i 4 z chemi przy naprawde wymagajacych nauczycielach a dodam ze nie jestem jakas wybitnie zdolna- po prostuu praca, praca :d a na imprezy tez chodzilam wystarczy sie uczyc 3 h ale efektywnie niz caly dzien i nic nie pamietac :D pzdr:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaatjusza
Jestem na bio-chemie i pójście na taki profil było najgorszą decyzją w moim życiu ^^ Jednakże skoro jesteś dobra z tej bio no i lubisz siedzieć po nocach i zdobywać wiedzę, to możesz spróbować. Jeżeli jednak nie należysz do "zakuwaczy" to odpuść sobie, na tym profilu przede wszystkim trzeba dużo siedzieć i kuć, kuć i jeszcze raz kuć ^^ A chemia ? No cóż skoro ci zależy to zawsze można iść na korki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to w takim razie wy wszyscy
jesteście głąbami skoro musieliście zakuwać na biol chemie całymi dniami :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaatjusza
Wiesz skoro jest się w tak zwanym "elitarnym" lo i chce się iść na meda to niestety trzeba x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to w takim razie wy wszyscy
No ok ale żeby mieć dobre oceny na biol chemie to nie trzeba tyle kuć...Skoro teraz ktoś sobie nie daje rady to co będzie na studiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaatjusza
To chyba się z choinki urwałeś ( bądź urwałaś ). U mnie w klasie na 3 ludzie się wykuwają po nocach, a głupi nie są, bo efekty na próbnych maturach mieli - ok. 80/90 %. Jeżeli tobie to się udaje bez większego wysiłku to tylko pozazdrościć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemnicza Dama.
Chemię trzeba po prostu rozumieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaatjusza
Fakt. Niestety nie zawsze wychodzi to rozumienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to w takim razie wy wszyscy
No ok, 3 klasa to przygotowywanie do matury, ale w ciągu pozostałych lat nie trzeba przecież zarywać nocy bo materiału nie jest aż tyle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemnicza Dama.
No to jeśli się nie rozumie, o inny profil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istnieją jeszcze inne profile z rozszerzoną biologią, niekoniecznie biol-chem. Rozejrzyj się;) Osobiście słyszałam o biol-geo, pol-hist-biol, biol-ang

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaatjusza
U mnie np żeby dostać wyżej niż 3 to oprócz z książki trzeba też kuć z innych źródeł jak choćby z Villego. Jeżeli chodzi o chemię to trochę w tym racji jest, że skoro sobie ktoś z nią nie radzi to niech zmienia profil. Mimo wszystko myślę jednak, że na początku trzeba z tym powalczyć a skoro nadal się nie skuma to nic, pozostaje human x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×