Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani ktora potrzebuje pomocy

FInanse domowe- jak ludzie oszczedzacie ile wydajecie?

Polecane posty

Gość jestem w szoku dokladnie
3 lata temu wyjechalam z kraju ....Naprawde nic sie nie zmienilo? Taka bieda az piszczy?? zeby sobie truskawek czy arbuza nie kupic bo nie stac..... szok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipii
to byl kiedys fajny topik, w ktorym ludzie wymieniali sie fajnymi sposobami jak zaoszczedzic, dopoki nie zjawilo sie towarzystwo wzajemnej adoracji i skupilo uwage tylko na siebie... poza tym dokladnie tak do twojej wiadomosci to nie jest topik o gotowaniu; takich jest wiele i tam sie wyzywaj kulinarnie... a towarzystwu wzajemnej adoracji nie mozna powiedziec slowa krytyki bo zaraz cie zadziobie albo powie ze to kolejny podszyw eli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do nazw to moge polecic krem Diora HYDRACTION visible defense do skory bardzo suchej ale wiem ze jest rowniez do cery meszanej i tlustej. Naprawde polecam bo warto za niego zaplacic te pieniadze . Polecam rowniez tonik do skory suchej Lancome o nazwie TONIQUE COMFORT drogi ale bardzo wydajny 0.5litra starcza na jakies 10m-cy Ostatnio odkrylam tani a bardzo dobry blyszczyk Gosh, ale z firmy Lancome maja barzdo dobry o nazwie JUICY TUBS ( czy jakos tak) rowniez rewelacja ale bardzo drogii jak na blyszczyk bo kosztuje okolo100zl . Dokadnie tak ---gdzie kupilas 5kg arbuza za 11zl??? Moj maz w niedziele kupil mi arbuza okolo 6kg i zaplacil 30 zl. mi mala-kosmetyki tresemme sa dostepne tylko na wyspach i sa do wlosow ktore sa poddawane wysokim temp np przez uzywanie prostownicy , ja je mialam kilka lat temu ale nie polecam bo nieladnie-chemicznie pachna i wcale nie dzialaja na wlosy a przy tym nie prawda ze sa niedrogie. pipi --- aniby dlaczego ktos sobie nie moze kupic 5kg arbuza czy truskawek??? Przeciez to zaden luksus , jeszcze teraz w trakcie sezonu. Nie rozumiem takich ludzi jak Ty. Jak mozna tak zyc zeby nie mozna sobie bylo kupic truskawek albo arbuza , to mi sie nie miesci a glowie. Ludzie albo sie wezcie do jakies roboty albo juz nie wiem co... narzekacie tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pipii - nie wyzywam sie kulinarnie ale Ty chyba cos przeoczylas...nie jestes z nami od poczatku i zauwaz ze najbardziej skupiamy sie na przepisach kulinarnych no bo czego wiecej oczekujesz?Chesz aby zdardzono Ci jakas mega wielka tajemnice jak zrobic aby proszek do prania starczyl na rok albo wedlina za 7 zl smakowala tak jak ta za 45 zl?Nie wiem o co Ci chodzi z tym towarzystwem wzajemnej adoracji...sama cos sobie ubzduralas i teraz rozsiewasz glupie teorie..Poprostu jak ktos pisze glupoty to sie reaguje...normalna ludzka reakcja.... ELZUNIA2589** - arbuza kupilam u swojego Pana z warzywniak , zawsze robie tam zakupy bo Pan sie zawsze stara aby byly najlepszej jakosci...Mial akurat cene bardzo przystepna i bardzo konkurencyjna bo za kg chcial 2,5 zl wiec o polowe taniej bo teraz srednia cena arbuz za kg to cos ok 5 zl. Dzieki za polecenie kremow poczytam troche i moze kiedys sie skusze nawet na Diora ;)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E ten blyszczyk Lancome
w tubce wcale dobry nie jest. Ja go kupilam za 2funty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo pewnie to nie jest oryginal - nie chce mi sie wierzyc ze ten kosztowalby tylko 2 funty... Poza tym bylam w UK i wiem jakie tam sa ceny kosmetykow wiec nie sciemniaj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzę że uczestniczki
topiku podzieliły się na dwa fronty;) jedne biją za takie fanaberie jak jedzenie truskawek i arbuzów , drugie natomiast za nieznajomość luksusowych marek kosmetyków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elu. mieszkam w UK
Kupilam go w TJ.HUGHIES. zadna podroba.Tam sa markowe kosmetyki. chcesz-sprawdz. mam tez sporo bourjois rimmel loreal sally hansen....ZA Kilka FUNIOW !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie tak- akurat nie wierze zeby blyszczyk firmy Lancome mozna bylo kupic za 12.99 to jakas podpucha jest, nie wierze ze jestescie takie naiwne w sklepie Marionnaud takie blyszczyki kosztuja okolo 100 zl a na allegro 12.99. Ale zamowie jeden i zobaczymy... mi mala chyba niedoczytalas mojej ostatniej wypowiedzi; przypominam pisalam o kosmetykach do wlosow tresemme a nie o kremach ani blyszczykach... :P Radze czytac ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wyjasnilo sie . Dziewczyny poczytajcie sobie o sprzedajacym te blyszczyki Lancome do ktorych dokladnie tak dala linka ... http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=10174415 i same ocencie . Dobrze ze jeszce nie zakupilam nic u tego osobnika. A ten drugi JUICY WEAR t nie jest ten blyszczyk o ktory wczeniej pisalam. Ale zamowie go i zobacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy podpucha czy tez nie z tymi blyszczykami , ale sa dostepne w takich cenach na allegro i z tego co zauwazylam ciesza sie ogromna popularnoscia wsrod kobiet ktore uwazaja ze sa to oyginaly...sama nie zamawialam jeszcze przez allegro zadnych komsetykow wlasnie bojac sie ze to beda jakies tureckie podrobki..pozatym ja musze najpierw zobaczyc , dotknac a przez all niestety sie nie da. Pozatym jak tu dziewczyny ktore mieszkaja w UK twierdza ze mozna kupic na kilka funtow tzn ze tak jest.:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela poda;las linka to czlowieka ktory nie ma ani jednego NEGATYWNEGO komantarza.Kobiety piszace tam sa zadowolone i pisza ze towar super wiec w czym rzecz?Zamow i sama sie przekonasz...12 zl to nie majatek a moze okaze sie ze bedziesz miala blyszczyk za ktory placilas dotychczas po 100zl za 20 zl. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bo to podroba
Idz do prawdziwego salonu Diora i sobie kup . Z pudelkiem snobko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczgo od razu snobko!!! Stawiam na jakosc bo nie bede oszczedzac na swojej skorze uwazam ze u kobiety ona jest najwazniejsza. A od tych waszych Bielend i Erisow to tylko sie zaskorniki robia i zaczerwienienia, nic wiecej! Wiem to bo tez ich uzywalam (probojac zaoszczedzic) koszmar ! moja cera wygladala okropnie wieceje nie wysmaruje sie zadnym swinstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiesz czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo albo kradziony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medusa*
w turcji robia bez pudelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s.ensitive
Hej :-) mi mała jak przyrządzasz kotlety sojowe? Ja gotuję w wywarze i chcąc uniknąć panierowania i smażenia jem takie ugotowane i smakują raczej średnio, ale z ogórkiem kiszonym i kasza jakoś ujdą... może masz jakis patent na te kotlety... ponawiam pytanie o przetwory na zimę :-D nikt się nie zająknął ani słówkiem, a ciągle krzyczą, że topik nie na temat :-D Jesli chodzi o kosmetyki to używam tańszych do mycia (żele, szampony), a droższych do pielęgnacji cery, a że mam dość problematyczną to do twarzy używam wyłącznie kosmetyków Avene i mogę je polecić z czystym sumieniem ;-) Są dośc drogie, ale warte swojej ceny jeśli chodzi o moją skórę, acha no i są wydajne :-) Do ciała uzywam balsamu Babydream, ponieważ tylko ten balsam ma pozytywny skład INCI, a do tego jest bardzo tani ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolka ta od bolka
Po pierwsze jestem w stanie zrozumiec te dziewczyne która pisała ze nie kupiła truskawek w sezonie. Czasem naprawde jest cięzko, trzeba zyc skromnie. Skoro pisze ze nie mogła pozowlic na truskawki to iwdocznie naprawde nei miała kasy. Po drugie wymienianie sie opiniami na temat danego kosmetyku to średni pomysł, radze poszukac opinii na damskiej torebce czy na wizazu. I co z tego ze ktoras z Was napisze ze dla niej ten komsetyk jest dobry a dla 20 innych dziewczyn moze byc kiepski. I I nie widze nic złego w tym ze jak jakas dziewczyna ma problem z cera i kupuje kremy za 200 zł. Po co am kupic krem za 20 potem latac po dermatologach i wydawac kase na recepty. Jezeli komus pasuje krem to niech wydaje i 2000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela ty cipo---- buuuuuaaahhhhaaa!!! :D ale sie usmialam podejrzewam ze jestes ta co ja nie stac na truskawki ze kupujesz sobie krem za 20 zl. Co , zal dusze scisnal , prawda? Kos moze sobie pozwolic na luksusowe kosmetyki a mnie czasem na chleb(truskawki) nawet nie stac, to trzeba temu komus dowalic, a jak A ja c i napisze jedno- w dupie mam takich jak ty, olewam takie niezdary i niedojdy co nie potrafia na podstawowe potrzeby zarobic . Tyle :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie ciebie przestraszylam :D To jest forum publiczne i moge pisac co mi sie podoba a przeciez prawde napisalam. :D A co moderatorko ty tez masz kompleks nizszosci... :D P.S. Podejrzewam ze nie jestes moderatorka tylko podszywaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tylko jedno a raczej napisze....WYLUZUJCIE TROCHE LUDZIE...:D Sezon na truskawki wiec i przydalby sie jakis przepis:) Pierogi z truskawkami dla mnie bomba ale w domu mam dwoch niejadkow takich dan wiec czasami sobie sama przyrzadzam..tylko dla siebie i sa baaardzo smaczne Składniki: 2 szklanki mąki 1 łyżeczka soli 1 łyżeczka masła lub oleju 1 jajko około 3/4 szklanki ciepłej wody (można dodać szczyptę suchych drożdży) .Farsz: truskawki świeże lub mrożone Sposób przygotowania: Mąkę przesiać na stolnicę, zrobić w niej wgłębienie, dodać sól, masło lub olej oraz jajko. Stopniowo dodając ciepłą wodę wyrabiać ciasto, zagarniając mąkę do środka wgłębienia. Ciasto wyrabiać aż będzie miękkie i elastyczne, przez około 5 - 10 minut. Przykryć ściereczką. Truskawki opłukać, osuszyć i usunąć szypułki. Malutkie pozostawić w całości, większe pokroić. Nastawić wodę w garnku na gotowanie, lekko posolić. Ciasto podzielić na 2 części, rozwałkować kolejno na placki. Małą szklaneczką wycinać kółka, w środek wkładać truskawki, składać na pół i zlepiać brzegi w pierogi. Gotować do miękkości, przez około 3 - 5 minut. Można sprawdzić czy pierogi są już miękkie, odławiając jednego na łyżkę cedzakową i dotykając palcem. Zaraz podawać ze śmietaną, posypane cukrem pudrem lub też śmietaną wymieszaną z cukrem. źródło: Iweczka Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elzunia nie rozumiem dlaczego wyśmiewasz się z ludzi którym być może naprawdę nie stać na truskawki za 3zł i wolą za to kupić chleb! Nie znasz ich sytuacji, nie tak łatwo jest teraz o pracę. Sama wiem jak to jest. W moim rodzinnym domu nieraz było tak że i na chleb nie było, pracował tylko tata, mamy nigdzie do pracy przyjąć nie chcieli, poza tym było nas 4 rodzeństwa, wszyscy jeszcze chodzili do szkoły i czasy były inne! Dlatego ja nigdy nie naśmiewam się z takich ludzi, których nie stać na truskawki za 3zł. No chyba że ewidentnie na własne życzenie sobie taki los sprawują! I życzę Ci abyś znalazła się sama w takiej sytuacji i zobaczyła jak to jest! Może wtedy byś zmądrzała! Tak poza tym to nie chce mi się więcej komentować bo topik jest w dalszym ciągu nie na temat! Mam nadzieję że wkońcu skończą się te kłótnie i przechwalanki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja sie nie smialam z tej kobiety tylko z tego ze gdy dokladnie tak npisala ze jadla teruskawki to ta jej na to ze one teraz taki drogie a ona pisze ze jadla i ze sie ptrzechwala czy cos w ty stylu. Nigdy nie wysmiewam sie z cudzej NIEZAWINIONEJ biedy. Pamietajcie NIEZAWINIONEJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×