Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KASANDRA000001

jak wyciszyć mieszkanie?

Polecane posty

Gość KASANDRA000001

Ja mam pytanko remontowe. Chcemy się zabrać za remont mieszkania i przy okazji chcemy go wyciszyć, ponieważ dobiegają rozmowy, tv, radio z dołu. Mieszkamy w budynku dwupiętrowym, na całym drugim piętrze, więc chodzi mi głównie o wyciszenie mieszkanie od strony podłogi. Czy znacie na to jakieś bardzo dobre sposoby? Czytałam kiedyś o wytłaczankach na jajka, ale myślę że już są jakieś maty tego typu. Czy ktoś wyciszał mieszkanie i mu się to udało i jest zadowolony? Proszę Was bardzo o pomoc, ponieważ zarówno my chcemy mieć prywatność, jak i nie chcemy osobistych dyskusji (i nie tylko) sąsiadów z dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarny kotekPP
moze jakieś panele, pod nimi zawsze jest taka głbka, która troche wycisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASANDRA000001
panele i pod nimi ta pianka, to niestety nie ma zbytnio mocnego efektu... znajomi niestety liczyli na to i jakoś nic z tego... myśleliśmy już o płytach drewnianych na dół, na to pianka i panele, ale to podniosłoby nam podłogę o jakieś 10 cm... a to jednak chyba za dużo. Chociaż sama nie wiem, jak nie będzie innego wyjścia.. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam parkiet i mam cicho i ciepło nie lubię paneli,bo dają zimni i są głośne - pies stuka łapami jakby na obcasach chodził po panelach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASANDRA000001
no tak parkiet, niestety teraz będziemy musieli patrzeć do portfela, a tam za dużo nie ma...gotówki. Panele jednak tańsze. Poza tym podobają nam się... w kuchni chyba jednak płytki. Na panele może być tam za mokro i za wilgotno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASANDRA000001
i co? nikt nic więcej nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekofiber , ale to się stosowało na dach , pod blachodachówki żeby nie waliły i ciepło było , sprawdza się i tani jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dywany,dywany i jeszcze raz dywany.Miękkie.Panele są twarde i odbijają dzwięk.Sama pod panele dałam starą wykladzinę dywanową zamiast pianki.Ale pianka może być dodatkowo.Im więcej miękkich warstw tym lepiej.Tylko zeby potem podłoga nie"chodziła".U mnie podziałalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biszkops
Zdjąć płyty podłogowe i deski, aż do belek stropowych. Następnie wybrać spomiędzy tychże belek śmiaci, gruz i ewentualne "ociepliny" - u mnie strop był wypełniony łuska gryki /przez niemców:-P Następnie wyłożyć przestrzeń między belkami wełną do ocieplania stropów, 10cm., do tego dorzucić druga warstwę 2-3 cm., ułożona mijankowo. Przykręcić deski i płyty i mamy ciche miaszkanko. Nie wiem czy dywan wytłumi dźwięki z dołu - raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASANDRA000001
dzieki biszkops. ale z tym chyba bedzie bardzo duzo roboty co? RObiłaś takie coś. Ile metrów i ile to trwało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASANDRA000001
i co? nikt więcej nic nie wie? to naprawdę ważne dla mnie, nas... Wie ktoś coś jeszcze na ten tamat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał

Polecam firmę Architected Sound, która z chęcią zajmie się tym. Jest to firma istniejąca od wielu lat na rynku, zajmują się akustyka pomieszczeń i wykonują pomiary hałasu, także na pewno znajdą odpowiednie rozwiązanie do tego problemu. Ja sam korzystałem z ich usług dlatego polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×