Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

Dzieki Wam za gratulacje :) Kokusiu, ta praca(z posrod tych 3 ofert) byla dla mnie najbardziej atrakcyjna. To jest prywatny nursing home(te dwie pozostale juz nie), a ja wlasnie bardzo a bardzo chcialam pracowac w nursing home, bo uwielbiam staruszkow i to nimi chce sie opiekowac. Nie moglabym np. pracowac przy dzieciach (a akurat wiekszosc osob z mojej klasy wlasnie o taka prace zabiegalo ;) ). Dojazdy porownywalne z tamtymi dwiema, ok 20 min w jedna strone. Zarobki tez lepsze, niz w tych 2 pozostalych, ale nawet gdyby byly troche nizsze, to i tak bym wybrala wlasnie to mniejsce, bo najbardziej mi sie tam podobalo(zarobki sa wazne, ale IMO, atmosfera wazniejsza, i ja chce chodzic z checia do pracy), mialam dobre pierwsze wrazenie i w ogole. No i sie nie pomylilam, to swietne miejsce, atmosfera super, wszyscy bardzo mili, jestem baaaaaaaaaardzo zadowolona! To jest full time. Pracuje 7,5 h dziennie, w tym 2 przerwy 15 min. platne i jedna 30 min. na posilek bezplatna, ale za to posilki gratis! A samo jedzienie bardzo pyszne. Naprawde super trafilam i jestem strasznie zadowolona :D Bagatelko, mam nadzieje, ze dojdzie do transakcji :) A jak juz dojdzie, to przsyjemnosci w urzadzaniu domu :) Zobaczysz jak bedzie milo wybierac farby i zyrandole :D Moze juz swieta spedzicie w nowym domku?? uwielbiam dekoracje swiatecznie!! NenaUsa, dzieki! No wlasnie, bardzo sie ciesze, ze udalo mi sie tak szybko znalezc. Ale z tego co sie zorientowalam, to sporo osob z mijej klasy dostalo szybko prace :) No dobra, uciekam, bo mam dzis wolne i musze troche poprac i posprzatac, bo w weekend pracuje, a po pracy to jestem jednak troche padnieta i palcem nie chce mi sie kiwnac. Wiec dzis albo nigdy ;) Pozdrawiam i milego weekendu zycze 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Wam za gratulacje :) Kokusiu, ta praca(z posrod tych 3 ofert) byla dla mnie najbardziej atrakcyjna. To jest prywatny nursing home(te dwie pozostale juz nie), a ja wlasnie bardzo a bardzo chcialam pracowac w nursing home, bo uwielbiam staruszkow i to nimi chce sie opiekowac. Nie moglabym np. pracowac przy dzieciach (a akurat wiekszosc osob z mojej klasy wlasnie o taka prace zabiegalo ;) ). Dojazdy porownywalne z tamtymi dwiema, ok 20 min w jedna strone. Zarobki tez lepsze, niz w tych 2 pozostalych, ale nawet gdyby byly troche nizsze, to i tak bym wybrala wlasnie to mniejsce, bo najbardziej mi sie tam podobalo(zarobki sa wazne, ale IMO, atmosfera wazniejsza, i ja chce chodzic z checia do pracy), mialam dobre pierwsze wrazenie i w ogole. No i sie nie pomylilam, to swietne miejsce, atmosfera super, wszyscy bardzo mili, jestem baaaaaaaaaardzo zadowolona! To jest full time. Pracuje 7,5 h dziennie, w tym 2 przerwy 15 min. platne i jedna 30 min. na posilek bezplatna, ale za to posilki gratis! A samo jedzienie bardzo pyszne. Naprawde super trafilam i jestem strasznie zadowolona :D Bagatelko, mam nadzieje, ze dojdzie do transakcji :) A jak juz dojdzie, to przsyjemnosci w urzadzaniu domu :) Zobaczysz jak bedzie milo wybierac farby i zyrandole :D Moze juz swieta spedzicie w nowym domku?? uwielbiam dekoracje swiatecznie!! NenaUsa, dzieki! No wlasnie, bardzo sie ciesze, ze udalo mi sie tak szybko znalezc. Ale z tego co sie zorientowalam, to sporo osob z mijej klasy dostalo szybko prace :) No dobra, uciekam, bo mam dzis wolne i musze troche poprac i posprzatac, bo w weekend pracuje, a po pracy to jestem jednak troche padnieta i palcem nie chce mi sie kiwnac. Wiec dzis albo nigdy ;) Pozdrawiam i milego weekendu zycze 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No swietnie, wyslalo sie 2 razy :-o Sorry za to, ale myslalam, ze pierwszy post sie nie wyslal, grrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reign :) atmosfera w pracy i to, ze sie chodzi z przyjemnoscia drozsze pieniedzy ;) Az sie za Ciebie ciesze :) W domku zamieszkamy dopiero pod koniec lutego, transakcja odbedzie sie w okolicy swiat. Na wybieranie farb itd. juz sie ciesze :) Jesli chodzi o dekoracje swiateczne, to ja akurat nie przepadam, ale mialam ta awersje od dziecka - nigdy nawet nie lubilam choinki (chyba, ze bardzo mala, symboliczna). Jesli chodzi o styl, to cos mi sie zaczyna wyklarowywac ... Chociaz ciezko z tym, bo przez lata sobie popartywalam na rozne style i elementy, ale to jeszcze trzeba dopasowac do atmosfery domu i tego, co juz w nim jest. Tak wiec ogolnie mysle, ze bylby to taki styl polaczenie stylu ktory byl "nowoczesny" na poczatku XX wieku, z elementami dalekiego wschodu - czyli prostota i harmonia z elementami przytulnosci ;) No i oczywiscie ogrodek w stylu Zen ;) W sklali mikro... A to wszystko musi sie zmiescic w baaaardzo znikomym budzecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.. Reign - masz racje, ze atmosfera w pracy jest jednym z najwazniejszych powodow, ze rano chce ci sie wstac.. Mam to samo.. pewnie, ze czasem chcialbym zmienic na lzejsza i lepiej platna, ale wobec braku takich mozliwosci wlasnie atmosfera w pracy i ludzie z ktorymi pracuje rekompensuja mi te inne niedogodnosci. Bagatelka - widze, ze jeszcze troche czasu przed wami a o swiatecznych dekoracjach bedziecie myslec dopiero przed nastepnymi swietami. Mozna jednak cos drobnego pomyslec na swieta wielkanocne :D Nie wiem jak u Ciebie z doborem kolorow scian, ale moja zona to ma z tym powazny problem. Pamietacie jak pisalem o tym, ze przemalowuje czesc scian w salonie bo nie pasowaly kolorystycznie do tego tynku strukturalnego w kolorze jasnej zieleni na glownej scianie w salonie? Teraz jest klopot z kolorem tynku na zewnatrz, na dwoch scianach juz jest i musi taki pozostac, ale zona nie jest zadowolona, mimo, ze u kolegi ten sam tynk znakomicie wygladal. Mi sie podoba, w tym momencie pieknie komponuje sie z kolorem zolknacych listkow brzozy, ktora z siewki wyrosla obok domu, przetrwala powodz i juz siega ponad krawedz dachu. Ale zdaniem mojej zony ja sie nie znam na kolorach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus :) jak mi zdrowie mile, nie bede myslec o swiatecznych dekoracjach ;) Nie i juz 😠 Co do kolorow scian, to jest to zawsze slizki temat, bardzo zlozony, bo przy jednym nastroju moze sie podobac, przy innym juz nie, tak samo ze swiatlem , innymi elementami w domu lub na zewnatrz. Sama nie wiem jeszcze jak ja ta sprawe zalatwie ... mam pewne pomysly, wiem np. ze tak gdziesa biale biale szafki i regaly bede chciala zdecydowanie ciemniejsze sciany, zeby wszystko nie wygladalo jak jedna iwelka pizama, ale dokladnie to nie mam pojecia... Na szczescie jest jeszcze duzo czasu :) A jakie Twoja zona ma pomysly w sensie zmiany tego jasno zielonego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, zwracam honor dekoracjom swiatecznym ;) Dzisiaj widzialam w gazetce sklepowej reklame malusiej choineczki z rozmarynu :) Kupuje :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1230
Witam wszystkich, Kiedys zagladalam na to forum, zaim jeszcze sie przeioslo na ia strone. Mozna sie poownie przylaczyc? Mieszkam w Basingstoke w UK, wiec moze ktos tutaj jest z tego miasta? Weiem ze dla Kasiuleny brzmi znajomo :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.. zniknalem na kilka dni.. Sobote i niedziele spedzilem w Krakowie na Gieldzie Mineralow i na imprezie u kolegi z okazji obronienia pracy magisterskiej.. To ten kolega, ktory mnie wciagnal w geologie, kopalnie i lazenie z wykrywaczem metali. Sorki, ide juz spac, bardzo zmeczony jestem i z utesknieniem czekam na wolny dzien z okazji swieta 11 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam we wloszech w bolonii.......... pozdrwiam ps.jest tut ktos z wloch jak tak to z jakiego miasta??? pozdrowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamelina :) bywa tu bywaczka z Wlosch ... Zanzibar :) Kasia :) pod jakim nickiem wystepowalas w niegdysiejszych czasach? Przylaczcie sie, pewnie :) Kokus :) Staniki tez maja wolne 11 listopada :classic_cool:, przynajmniej sektor panstwowy ;) Et c'est moi ;) Chyba wyrusze na obczajanie sklepow ze sprzetem domowym ... klamki, krany, takie tam :) Margot :) zyjesz po szpitalu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim! Ja juz po szpitalu. Dzieki za trzymanie kciukow 👄 Wszystko poszlo dobrze. Musze jeszcze czekac na wyniki... Mam nadzieje, ze nie wyjda mi jakies "kwiatki". ;) Reign - gratulacje! Ciesze sie, ze udalo Ci sie znalezc wymarzona prace! :) kokus - jesli chodzi o dobro kolorow i dekoracji do domu, to u nas tez jest to dosyc sliski temat. Moj maz ma zupelnie zupelnie inny gust niz ja... Czasami az mnie przeraza. ;) Dlatego generalnie wole dobierac rozne drobiazgi sama. :P:D Bagatelka - powodzenia na zakupach! Ja bardzo lubie wybierac rozne sprzety do domu... od tych duzych po najmniejsze pierdolki. ;) I juz nie moge sie doczekac kolejnych lowow... W planie mam zakup nowego regalu na ksiazki. Chcialabym tez jakies fajne miedziane przedmioty... moze lampe. Bardzo pasowalaby mi do kuchni! Trzymajcie sie cieplo 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot :) swietnie, ze juz po i widze, ze calkiem niezle trzymasz sie na nogach ;) Tak, pierdolki do domu to duza przyjemnosc :) Ja sie na razie nie moge zdecydowac na kolor sciany do kuchni i lazienek, poniewaz szafki sa biale, wiec chcialabym ciemne, ale jakie? Czekolada? Szara zielen? Grafit? Golebi blekit? A co, jak mi sie potem znudzi :P Ale znalazlam idealne galki do szafek kuchennych - z ciemny braz z elementem azjatyckim :classic_cool: Prawie identyczne, jak moja bransoletka od zegarka :D Zreszta nie wiem, czy ten element jest azjatycki ... moze bardziej art deco ;) Florystyczny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie bardzo taki czekoladowy kolor podoba. Ladnie kontrastuje z bialym... Jesli masz bardzo jasna kuchnie, to takie zestawienie mogloby byc naprawde fajne. U mnie niestety byloby one nie do zrealizowania, bo chociaz szafki mam wlasnie biale, to niestety kuchnia poloznona jest od polnocnego-zachodu, wiec gdybym dobrala ciemny kolor do scian, to byloby w niej jak w grobowcu faraona. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, czekoladka jest kuszaca ... Na razie wiem tylko tyle, ze zagosci w sypialni, a w lazience od sypialni chyba zapodam ciemny odcien szarego blekitu ... We fragmencie kuchennym (jako, ze nie jest to calkiem oddzielone pomieszczenie) moze byc ciemny kolor jako tlo do szafek, moze tutaj szarawy groszek/oliwka. Wybaczcie moja monotematycznosc, ale to dla mnie teraz niesamity rausz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot witaj :D Bagatelko - ja moge z Toba dyskutowac na ten temat bez konca - uwielbiam kombinowac i czasem podejrzewam ze w poprzednim zyciu bylam moze nie dekoratorem wnetrz ale jakims poszukiwaczem domowych skarbow ;) A jesli chodz o kolor scian do towjej kuchni to tak jak Margot mowi w zaleznosci jak kuchnia jest polozona albo zdecydowalabym sie na czekolade albo na zielen :) Jak tu: http://www.countryliving.com/cm/countryliving/images/aT/butlers-pantry-de.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka, chcialabym zobaczyc te choineczke z rozmarynu. Zaciekawil mnie taki projekt ;) Widze, ze dekoracja wnetrz w temacie, to sama przyjmenosc :) Wczorajszy lot mojej mamy do Newarku, zostal odwolany, przylatuje w sobote, czekam i czekam... Kokus, musisz koniecznie wpasc do Krakowa jak bede odwiedzac rodzine. Proponuje spotkanie po krakowsku ''pod Adasiem'' ;D Pozdrawiam Towarzystwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelko - ja o dekoracjach moge dyskutowac prawnie na rowni jak o jedzieniu! :D A wlasnie a propos jedzenia, to bardzo polecam wszystkim patelnie ceramiczne! Ostatnio sie przerzucilam i jestem zachwycona! Kasiulena - super zdjecie tej kuchni! Bardzo podoba mi sie taki styl la retro! :classic_cool: Nena - mam nadzieje, ze mama bedzie miala miekkie ladowanie! :D Trzymajcie sie! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - prawda ze kuchnia fantastyczna - jak kiedys miala bede duzy dom to sobie ja ladnie urzadze :) Na razie moge tylko szperac i strony z dekoracjami przgladac... Ostatnio mam faze na malowanie i pomyslalam ze jak pojade do Wawy to pomaluje sypialnie na taki zestaw kolorow http://www.magnatfarby.pl/kolory/kolory/niebieski/# Moja mama stwierdzila ze to zbyt odwazne - a mi sie podoba... wniesie troche charakteru do mojego pokoju A ja Ci idzie gotowanie - czego nowego sie nauczylas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Wszystkim :) Dzis usunelam konto na nk. Ktos na kafe, zaczal sie pode mnie podszywac i uzyac moje zdjecia. Zglosilam to, ale troche sie tym zdenerwowalam. To byla moja wina, myslalam, ze trafilam na fajna, normalna osobe, zaufalam, a tu masz :( mam nauczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej No wiecie co - to skandal. Ja ususnelam konto jakis czas temu jak sie wlasnie regulamin zmienil i chyba nawet bylo w nim napisane ze wszystko co jest na portalu staje sie wlasnoscia jego "wlasciciela" - wszystkie zdjecia, adresy itp. Dobrze ze tylko na podszywaniu sie skonczylo .... A mi sie dzisiaj wyjatkowo nudzi w pracy i jakos zebrac sie nie moge... pracuje troche, ale nie pelna para jak powinnam. W ten weekend odbeda sie targi "Dziadka do orzechow" - pelno bedzie stanowisk kiermaszowych i pewnie mozna bedzie poszperac i wypatrzec cos na swieta... takze takie mam plany na ten weekened. A wy? Co robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. czesc dziewczyny :D podszywac sie pod kogos? no coz, statystycznie mozemy trafic w necie na nijednego chorego paranoika.. Jutro do pracy, a dzisiaj tez pracowalem ale kolo domu. Z kolega wywiezlismy gruz, ktory nie zostal wykorzystany przy budowie tarasu, potem obcinalem galezie wierzb rosnacych za ulica. W osiedlu juz od ponad miesiaca trwa akcja wycinania tysiecy ! tak, tysiecy drzew, ktore uschly po powodzi. Przez wiele lat byly sadzone na wszystkich wolnych, nisko polozonych terenach, w miare jak coraz mniej krow bylo w gospodarstwach i niepotrzebne stawaly sie pastwiska. Czesc pastwisk zostalo zamienionych na dzialki budowlane, czesc poszla pod orke i uprawy rolnicze, a powazna czesc zostala obsadzona 70 tysiacami sadzonek. Wierzby sadzilem przed swoim placem chyba ze 30 lat temu, po raz kolejny obcinam galezie na opal. Praca ciezka i niebezpieczna, na wysokosci, i ciagle mam swiadomosc, ze kilkanascie lat temu mial miejsce wypadek smiertelny - pekajaca galaz wierzby doslownie przebila mezczyzne jak szaszlyk. Dreczy mnie tylko jedna mysl - gdzie sie podzieja te wiewiorki, ktore do mnie przychodza na orzechy.. zwykle z orzecha uciekaly po dachu budynku gospodarczego, przeskakiwaly ulice i po wierzbach oddalaly sie do kepy drzew, z ktorych dzisiaj zostalo moze co dziesiate, reszta wycieta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie.. u mnie nic ciekawego, dlatego nie pisze.. Zamiescilem fotki z Krakowa, z gieldy mineralow na necie: http://www.fotosik.pl/u/kokus63/album/1020164 Tym razem bez podpisow, wolalem nie ryzykowac pomylek.. Tu jeszcze zdjecie prezentu, ktory sie nie spodobal mojej zonie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b4aa709b9c121fd.html W srodku jest przeciety i szlifowany fragment meteorytu, nie jest to tani kamyk, ale sie nie spodobal, zona woli raczej tradycyjna bizuterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super ciekawe okazy! Bizuteria, bardzo orginalna, jeszcze takiego naszyjnika nie widzialam, jeden w swoim rodzaju :) Mam u siebie mame, wiec jest towarzystwo do kawy ;)...pogoda piekna, jezdzimy sobie, odwiedzamy rozne miejsca. Przywiozla nam m.in. trzy sloje miodu z prywatnej pasieki i jest przepyszny, to byl prezent od brata mamy. Z ciekawostek, dostalam rowniez odpis opisu rodzinnego herbu ze strony mamy, dokument jest datowany na 996 rok. Zabralo wiele lat znalezienie go i potwierdzenie wszystkich danych. Poza tym mama gotuje po polsku i jest bardzo przyjemnie :) Pozdrawiam Towarzystwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. sobotni wieczor.. Nena - nie ma dostepu w Polsce do tego filmiku z koncertem, niestety.. piekna sprawa z tym herbem, gratuluje :D A miodku tez gratuluje, jak to Mama przemycila na lotnisku? Naszyjnik jest recznej roboty, amatorskiej i na pewno drugiego takiego samego nie ma na swiecie.. Jutro z zona jedziemy do Kielc na Gielde Mineralow i jakies duze sklepy, trzeba troche jeszcze wydac kasy, zeby dom wygladal jak dom zamieszkany.. milego weekendu wszystkim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lomatko, ale przed chwila zjadlam obledny jogurt :D Marki Liberte o smaku kokosowym. Nie mam slow. Swietnie by sie tez nadawal jako dodatek do deserow, np. salatki owocowej, czy ciasta ... Albo z kawalkami ananasa .... Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe! to musial byc naprawde wyjatkowy jogurt :D Przemycila miod, bez zadnych problemow, mowila, ze w ogole ich nie sprawdzali. Miala smieszna sytuacje na lotnisku. Zgadala sie z jakas goralka lecaca tez do Newarku i ta do niej, ze jej corki ''maja'' domki w Stanach. Moja mama, nieswiadoma, co to znaczy, miec domki odpowiala, to swietnie, ze sie tak szybko dorobily :D W czwartek swieto, zostalismy zaproszeni do naszych sasiadow, tych samych, ktorzy udzielili nam slubu, tzn ona ;), bo jest sedzia. Doszlam do wnoisku, ze jedyna rzecza jaka mozna mnie przekupic, to jest gotowac mi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×