Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaa.......

sex przed slubem- spowiedz

Polecane posty

nie wyrzuci,ucieszy sie ze przyszlas wreszcie :):) a ja sie zastanawiam wlansie jak sie spowiadac... z przytulania z partnerem haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleanderrr
ja to poprostu powiem ze wspolzylam przed slubem . nie widzi mnie o nie zauwazy ze zapewne spieke raka:-) ale z tymi 6 latami to kolezance kiadz rozgrzeszenia nie dal wlasnie dlatego ze dopiero jak przymus bo slub to poszla do konfesjonalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam pytanie/
czy z pieszczot i całowania tez sie trzeba spowiadac. Bo co jesli nie było stosunków ale np całowalismy sie z języczkiem i przytulalismy? To tez jest grzech? Juz zgłupiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfsdf
a my nie uprawiamy seksu,nie biore tabletek,nie uzywamy prezerwatyw. ale nie jestesmy swieci az tak haha booo seks oralny Moj lubi (ale czy to wlasciwy seks?chyba nie?).i sie przytulamy. i jak sie z tego wyspowiadac? mam powiedzeiec ze sie przytulamy? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam pytanie/
ano własnie co w przypadku prztulania i dotykania? Jak sie z tego spowiadac? Co powiedziec? Czy to wogule jest grzech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfsdf
yyy nie wiem.i nie wiem jak sie z tego spowiadac,chyba powiem ze sie przytulalismy i piescilismy.no bo jak inaczej powiedziec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleanderrr
ze uprawialiscie petting:-) ksieza napewno znaja takie slowo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdzielę
to po prostu bierzcie sluby cywilne, a nie tak obłudnie, do kościoła z bialym welonem lecicie :O :O :O :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wam coś powiem
a jaka jest różnica między współżyciem a mieszkaniem razem a współzyciem bo dla mnie rzadna. Czy w 10 przykazaniach jest napisane nie mieszkać razem?nie jest tylko 6 w którym mowa o współżyciu. A do poprzedniego postu grzesznikiem jest się do momentu ślubu jeżeli chodzi o współżycie, a ślub cywilny nie jest ślubem wg kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camember
sex oralny to tez sex, takze spowaidac sie tez trzeba... gdy sie odczuwa przyjemnosc "erotyczna" przed slubem tez sie trzeba spowiadac, ksiadz mnei tak uswiadomil kiedys:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina1985, oby wiecej takich 'wierzacych' jak Ty :o Mnie na religii uczono, ze pocalunek, taki erotyczny oczywiscie, jest grzechem, mysle, ze ten ksiadz sie nie mylil, wiec lepiej sie z tego spowiadajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camember
Ewelina, ja sobie tego nie wymyslilam przeciez:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te verde, moja wiara nie powinna byc przedmiotem Twojego zainteresowania. Poza tym moja wypowiedz byla ironiczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camember, czy ja gdzies napisalam,ze sobie to wymyslilas i probujesz przeforsowac nowe przykazania i zasady ?:) Jejku dziewczyny troszke wiecej dystansu do wypowiedzi na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktora byla ironiczna? czy moze obie ostatnie A co do Twojej wiary, wybacz, ale taki mam 'fetysz', ze mnie wierzenia ludzkie interesuja bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camember
nie napisalas mi wprost ze sobie wymyslilam, tylko zironizwalas moja wypowiedz przy dosc istotnm temacie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami nie ma sie wplywu na odczuwanie przyjemnosci erotycznej. Czy mali chlopcy musza sie spowiadac,ze rano budza sie ze wzwodem? Ksiadz,z ktorym mialam zajecia religii w lo powiedzial,ze masturbacja jest niezbedna dla zachowania rownowagi psychicznej i emocjonalnej mlodego czlowieka, nie wspominal nic o marnowaniu nasienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camember
jesli nie odczuwal przyjemnosci seksualnej zanczy ze to fizjologia... ewelina ty szukasz dziury w calym. czemu nie dopuszczasz do siebie mysli ze " erotyzm przedslubny" musi byc ujawniony w spowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A mi ksiądz powiedział
ze całowanie nie jest grzechem!!! Jesli ludzue sie całują albo prztulaja to nie ma w tym grzechu. Natomiast jesli zaczna sie dotykac w miejsca intymne i rozbierac to juz jest grzech. Ksiądz mi wytłumaczył ze przed slubem ludzie takze moga sobie okazywac miłosc nie grzesząc własnie do tego słuzą pocałunki i przytulenie. Powiedział ze byłoby czyms nienormalnym gdyby ludzie planowali slub i nie pocałowali sie ani nie przytulili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camembert, absolutnie nie jest tak jak napisalas. Przed spowiedzia przedslubna mam zamiar zrobic bardzo dokladny rachunek sumienia a w miedzyczacie sobie troche pogrzesze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camember
przytulac sie i calowac przeciez nikt nie zabarania (chyba ze jest dosc intymne) uwazam ze aby z czytym sumieniem przystapic do Komunii Św. nalezy wyjawic wszystko, po prostu, inaczej to jest swiętokradztwo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfsdf
czyli sie spowiadac z grzesznego przytulania...hmm mam nadzieje,ze sie dostanie rozgrzeszenie :) ale ja nie uwazam zeby to bylo mega zle-kochamy sie wiec coz w tym dziwnego i zlego? nie uprawiamy nie wiadomo czego,nie mieszkamy razem. a ze mezczyzna ma hormony, i baba po okresie to normalne chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camember
ja tez nei uwazam tego za mega zle, noa le takie sa zasady kosciola katolickeigo, i jezeli je lamiemy trzeba po prsotu przyznac sie do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak powiem
Kilka razy spowiadałam się z tego grzechu, zawsze dostałam rozgrzeszenie ale i za kazdym razem ksiadz skupił się jedynie na tym grzechu ( raz się zdarzyło że nic nie powiedział) W większości przypadków to nastraszył mnie a co będzie jak zajdziesz w ciąze, jak Cie zostawi itd. A my się znamy 5 lat i przeszliśmy razem więcej niż nie jedne małżeństwo a ślubu na razie nie bierzemy bo nas na to nie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co no po co
Moja kuzynka urodziła dziecko (nie była w związku małżeńskim), mieszkała u swojego chłopaka z jego dzieckiem. Poszła do spowiedzi i powiedziała że nie ma ślubu, mieszka u chłopaka, współżyja i że dziecko mają. zapytał sie czy wyprowadzi się od niego, odpowiedziała że nie i rozgrzeszenia nie dostała. Kazał jest przestać z nim sypiać i wyprowadzić się :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do ccc
co do CAŁOWANIA : w LO mialam zakonnice z ktora oczywscie przychodzilismy meki pańskie (przypusczam ze ona z nimi rowniez:D ) i oczywscie byl teat pozycia przed malzenskiego : no to jednoznacznie ze GRZECH! pozniej, ze wszysco co anty to : GRZECH wiec pytamay co z calowaniem UWAGA - NIE GRZECH ALE jaksiecalujesz bez podtekstu seksualnego! no to my buuuhahahaha:D no jak mozna sie calowac bez tego pociagania seksualnego... pozniej trwala ok pol godzinna walka... :D a w pol roku pozniej zniemiono nam katechte ktory ogladala tylko gazetki z komorkami:D .. ot cala nasza wiaraa:) ... ja jestem osoba bardzo wierzaca.. ale to zasluga mojego ksiedza z parafii:) ... drugiego takiego nie znam i zanc nie bede! prosty facet... pomimo ze wyksztalcony! ma 75 lat i do tej pory na rowerku jeździ! jemu cyt" dobra doczesne do niczego potrzebne nie sa, przezyl tyle lat bez tego wszytkiego i i reszczte przezyje":) ... na jego zastepstwo tez mamyksiedza rowniez podobny do niego! i sluchajcie MOŻNA przez 10 lat jeździc peugotem 206!:) jak on to wlasnie robi:) reszta ksiezy smiga A6, WV Golfem V, Audi A3 itd itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×