Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ona z opola

________STYCZEŃ 2010_______

Polecane posty

Gość Kasia8622
DZIECKO może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie. — Paulo Coelho (ur. 1947) Piąta Góra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia8622
Cześć piękne weszłam dzisiaj na forum i oczy zrobiły mi się wielkie przeogromne z wrażenia. Piszecie tak dużo ciekawych rzeczy na temat ciąży i swój wystarczy nie wejść 2 dni na komputer a czeka mnie lektura godzinna żeby z wszystkim się zapoznać. Dziękuje mamą które pisały o fryzjerze ponieważ jestem blądynką i tlenie włosy nie wiedziałam czy mogę wybrać się na zabieg farbowania włosów -- teraz wyglądam strasznie ;-> Pisałyście wcześniej o terminach porodów to wkleiłam taka małą tabelke dla zainteresowanych. Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu to święta prawda co zacytowałaś :) Dziewczyny czy któraś z Was zażywa kwasy omega3 oprócz kwasu foliowego ?? Mi poleciła to brać mojego M siostra. Wiele się naczytałam na ten temat i pisze m.in., że dzieci kobiet ,które zażywały kwasy omega3 w ciąży są o 19% inteligentniejsze od swoich rówieśników, których mamy nie zażywały tego. Lub też ,że kwasy omega3 są w dużym stopniu odpowiedzialne za wystąpienie depresji poporodowej. Wg wielu lekarzy kwasy omega 3 są uważane za tak samo ważne jak kwas foliowy. Ja tcyh rzeczy nie wiedziałam. jeszcze sobie ich nie kupiłam, ale na pewno kupię na dniach. i wydaje mi się ,że mało kobiet cokolwiek wie na ich temat. Piszę, bo może akurat którąś z Was to zainteresuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja już po:) dzięki,że trzymałyście kciukasy, opłaciło się, muszę się pochwalić, że zdałam na piąteczkę:) a najardziej jestem happy, że od dziś zaczęłam oficjalne wakacje i mogę się bezkarnie wylegiwać:) Jeszcze tylko za Kokoszkę:) Kasia ja miałam ostatnią @ 25 marca, a termin też mam na 1 stycznia... Arbuzowa_truflo dziękuję za podpowiedź, też nie zdawałam sobie z tego sprawy, chociaż mówią,że moje dziecko będzie mądre bo tak dużo przy książkach siedzę...hihi ja tam nie wierzę w takie zabobony wolę zaufać kwasom omega3:) Wszystkich całuję, bo jestem strasznie szczęśliwa... Modar co do Twego M to współczuję, ja swojego widzę jedynie na weekendy i też jest mi ciężko, nie wyobrażam sobie jak to będzie jak pojawi się dzidzia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz zalecił feminatal800 i powiedział,że nic innego nie ma potrzeby brać bo to mi w zupełności wystarczy. także wolę nie ulepszać dodatkami, poza tym kiedyś nie brały kobiety tabletek i jakoś się urodziłyśmy zdrowe i rozumne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosienka 22
Jestem po USG, wszystko ok. dzidzia ma prawie 5 cm i wg USG to już 12 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosienka 22
mam fotki, ale jak mam tu wrzucić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRATULUJĘ PIĄTKI z egzaminu !!!!!!!!!!! BRAWO !!!!!!!!! kokoszka a ja wolę brać skoro może to wspomóc rozwój mojego dziecka, a na pewno nie zaszkodzi. dodam ,że kwas foliowy np.pomaga w prawidłowym rozwoju cewy nerwowej, kwasy omega3 natomiast wspomagają rozwój mózgu i narządu wzroku. ale co ja wam będe pisać . jak któras zechce to sobie poczyta o tym w necie :):) a mój wieczór dzisiaj wyglądał nastepujaco : płacz, wymioty, płacz, wymioty na zmianę. ech. nic prawie dzisiiaj nie zjadłam . jejku kiedy to się skończy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ponawiam pytanie, zagubilo sie chyba gdzies, a moze ktoras wie :) jak to jest z tym badaniem przeziernosci? Lekarz ma obowiazek je wykonac (na NFZ) czy tylko jesli sa wskazania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babki modar-mój ślub juz w sobote..jestem troche niepocieszona bo w piatek przyjedzie do nas 8 osób ,które bedą nocowac do poniedziałku...jak sie szykować do ślubu przy całej chacie gosci...:( mój monsz prawdopodobnie od sierpnia bedzie jeździł tirami i nie bedzie go przez cztery tygodnie..potem tydzien w domu i znowu to samo..miało tak nie być, ale sytuacja finansowa nas do tego zmusiła..gdybym wiedziała ze tak wyjdzie chyba bym sie nie zdecydowała na drugie dziecko...bede je sama wychowywac ...z drugiej strony lubie być kobietą niezależna i przez dwa lata tez zyłam sama z synem wiec moze nie bedzie az tak źle... ja startuje z waga 48 kg przy 162 cm wzrostu i jak narazie stoi.ba nawet brzuszek juz tak drastycznie sie nie powieksza(bynajmniej tak mi sie wydaje;)ale to moze dlatego ze nie mam juz napadów głodu-ogólnie mogłabym nie jesc;) gosienko-aby wrzucic zdjecie musisz je najpierw wrzucic na jakąs strone na swoje konto np.na fotosik.potem link strony ze zdjeciem wklejasz w stopke. NNN z tego co sie orientuje jesli są wskazania ,ale podobno mój lekarz nie szczedzi na to badanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja :) no zaciekawilo mnie to z tymi omega3 :) popytam za tydzien :) Migotka - no piateczka z egzaminu! moje gratki!!!!! NNN-pisalam ze lekarze powinni robic kazdej dziewczynie NT !!! poczytaj wstecz moje wypowiedzi :) czasem trafisz na konowala ktory to ma gdzies jak rozwija sie Twoje dziecko! daltego jesli w 12 tyg masz usg i nie masz pojecia czy Twoje dziecko ma prawidlowe Nt, czy ma widoczne kosci nosowe, czy ma trojdzielna pepowine i prawidlowe przeplywy zylne to koniecznie idz do innego gina!!! Gosia gratuluje 5 cm bobaska :) a powiedz mi mialas juz badane Nt ? i zaczernij sie kobieto :) Kasia madre powiedzenia :) jejku dziewczyny podziwiam Was ze tak zyjecie same bez facetow :( ehhhh a ja dzis wkoncu nie zapomnialam zrobic siusiu do pojemnika i pojechalam oddac krew :) zrobilam 1. ogolne badanie moczu 2. morfologia 3. tsh 4. hbs 5. Alat i aspat (proby watrobowe) 6.OWa 7.Toxo IgM zaplacilam 75 zl - uffff myslalam ze wyjdzie wiecej ale spoko :D milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liiduchna, ale musisz mieć stresa przed tą sobotą:) ja przynajmniej bym miała...trzymam kciuki, aby wszystko poszło dobrze, zwłaszcza aby rodzinka zbytnio nie dawała się we znaki i pogoda dopisała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izia to Ty szybka kobieto jesteś:) ja niedawno oczy otworzyłam, a Ty już tyle spraw zdążyłaś załatwić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka hihii jak sie chodzi spac o 20.00 to nie bata! jestem wyspana o 7:00 ! musze corke do przedszkola zucic a potem mam labe do 16:00 :) hehee se pozyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ja też sobie teraz pożyję- 2 miesiące laby:) Później trochę gorzej , bo codzienne praktyki w szkole;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie mialam kontrole z Zusu! na zwolnieniu mam napisane lezec wiec przyjechali... no szybko ta kontrola... zreszta i tak nigdzie nie wychodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to faktycznie szybko :/ ta kontrola. Migotka - Gratki 🌼🌼🌼🌼🌼 a co do witamin wcianam feminatal metafolin 400+dha :D a wcześniej feminatal metafolin800 , niby ta 400 jest od 13 tygodnia a ja mam 11 ale zaskodzić napewno nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liduchna wspolczuje chociaz kobiety a silne i zawsze dadza sobie rade ty tez!!!!!!!!! oby pogoda Wam dopisala na weselu 3mam kciuki zeby wszystko poszlo tak jak sobie zaplanowaliscie!! Izia no pospieszyli sie z ta kontrola nie maja co dupki robic, nie dosc ze kradna nasze pieniadze to jeszcze niepokoja w takim satnie, ale dobrze ze byklas w domku przynajmniej sie nie czepiaja a ja dzisiaj postanowaliam w lozeczku polezec jestem troszke podziebiona mam katar kaszel wiec trzeba sie podleczyc, moj piekny pojechal na delegacje wiec nie musze robic obiadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Migocia gratuluje wakacji!!!!! Izia tanio te padania ode mnie za samaa toksoplazmoze chcieli 100 zll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liiduchna a jakiego masz lekarza w Egu jesli mozna wiedziec? :) Dzieki za info dziewczyny :) to moja pierwsza dzidzia o kompletnie sie nie orientuje, dowiaduje sie wszystkiego na biezaco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosienka 22
Mam termin na 8 stycznia, a po wczorajszym USG okazało się że na 30 grudnia :-) mam nadzieje ze nie wyżucicie mnie ze styczniowego forum. u was nie ma takich rozbieżności? myślicie ze USG jest wiarygodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienka alez ci sie termin trafil wytrzymasz do 1 bo tak dzidzia bedzie miala rok do tylu, pozatym to jedne z pierwszych usg potem moze sie to troszke zmienic takze glowka do gory, a z forum i tak nikt Cie nie wyrzuci:) stycznioweczka jeszce bedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laski! Tafta---> Ty bys podasłała jakiegoś linka do tych gaci. No i zdawaj relację jak sie noszą. Migotka---> gatuluję piateczki i rozpoczetych wakacji! :D Liiduchna---> no to już zaraz ten wielki dzień! To się nie dziwie, że masz teraz trochę nerwówki. A goście ... cóż... zagoń ich do jakiejś roboty i przestaną Ci przeszkadzać. A tak swoją drogą to musisz mieć chyba całkiem dużą chatę żeby tyle osób przyjąc na kilka dni. A jak w ogóle zaplanowane macie wesele? Kościelny czy cywilny? Mini przyjęcie czy tradycyjne weselicho? Jaka kreacja? Gosienka---> gratuluję wzorowego USG! Izia---> trochę mnie zdziwiła \"aktywność\" ZUSu. Kurna, ciekawe czy kombinatorów, którzy kupują zwolnienia i kręcą lody też tak namiętnie sprawdzają jak kobiety w ciąży. Dobrze, że Ci jeszcze między nogi za przeproszeniem nie chcieli zaglądać! Ja bym im jakieś rzyganko na powitanie przygotowała ;P Odnośnie terminów porodu tych wg USG i tych wg obliczeń lekarzy to z obserwacji po znajomych, rodzinie (dziecie się rodzą naokoło) zauważyłam, że zazwyczaj najbliżej prawdy jest obliczenie lekarza. Wg USG ustalaja termin oceniając w danym momencie wielkość dziecka. Ale przecież dzieci rodzą sie 2, 3, 4 i 5 kilowe (mówię w uogólnieniu o donoszonych w pełni ciążach). Więc te różnice w wielkości dzieci to nie pojawią się w ostatnim tyg tylko od razu jedno rośnie pokaźniejsze a drugie mniej. Tak, że Gosoieńka nie przejmuj się! Inaczej jest gdy po usg można ocenic stopień rozwoju poszczególnych organów wewnętrznych (zwykle to jest USG połówkowe w 20 tyg). Wtedy można bardziej trafić z terminem. Na razie tyle. Jak mi jeszcze co do łba przyjdzie to zaraz napiszę. Cmok👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki dziękuję Wam jesteście kochane!🌻 Gosieńka to ciekawe co u mnie będzie ja mam wstępnie na 1 stycznia i też się boję, że wcześniej urodzę, a nie chciałabym, bo dzieciaczek wtedy rok do tyłu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modar święte słowa z tym usg, ale ja mam przez lekarza termin obliczony na 1-go więc się może zdarzyć, że po prostu wcześniej wyjdzie malec:) Liiduchna też mnie ciekawią szczegóły dotyczące Twego ślubu, zwłaszcza suknia hihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×