Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etera

18 tydzień ciąży - czy ktoś do mnie dołączy?

Polecane posty

Wydaje mi sie ze to jednak dobry pomysl:)ale trzeba to jeszcze przedyskutowac...i tak slub to tylko cywilny bo ja koscielny juz kiedys brałam i drugi raz nie moge niestety...musiałabym sie postarac o rozwod koscielny ale to trzeba czasu i pieniedzy a powiem szczerze,ze oboje z K mamy zdanie ze slub cywilny nam wystarczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne ze cywilny wystarczy-slub to slub... pozniej jakies przyjecie i super:) ale mi sie nie chce z łózka wstawac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed 9 wstałam-jakos mam dzis troche energi:)pomimo tej duchoty...pranie mi sie dosusza juz-posciel zmieniona,zapiekanka z makaronem mi sie piecze tez;) jeszcze tylko z 1.5 godz sprzatania i bede miała prawdziwy weekend;) w ta niedziele wkoncu juz napewno jedziemy na ta giełde co mielismy jechac 2 tyg temu-pogoda nie powinna sie popsuc....jutro mój K ma dyzur w pracy wiec do 14 bede sama;/ Ja juz powoli jednak oduczam sie od długiego spania bo zauwazyłam ze jak krocej spie np tak do 8;30 to potem lepiej sie czuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to pewnie w niedziele zaszalejecie:) ja bede pewnie lezyc kaca D hehe pewnie popije jutro :P w poniedzialek mam troche jezdzenia bo musze zawiez zwolnienie do pracy i kota do tesciowej:) wiec musze wczesniej wstac i po 17 juz musimy na dworzec jechac a to jeszcze spakowac aie trzeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no przeciez wy na urlop;) fajnie wam:)spedzicie ze soba troche czasu:) my w sierpniu gdzies pojedziemy na 3 dni,bo tylko wtedy K dostanie wolne...ja ide zaraz zjesc i chyba sie połoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tydzien, wracamy dopiero w przyszly wtorek takze bedziemy leniuchowac i to na całego zeby tylko pogoda dopisała:) ja tez wstałam i postanowilam ogarnac mieszkanko bo juz nie bardzo bedzie kiedy,pranie tez nastawione chociaz widze ze burza idzie bo cos grzmi ale bedzie dobrze:) zaraz zrobie tez włoski, pozniej musze isc kupic toto lotka bo para młoda sobie zarzyczyla kupony zamiast kwiatkow hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I młoda para ma racje:)tez tak bede chciała:)pogode zapowiadaja dobra wiec mam nadzieje ze urlop wam sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no patrez maya na długoterminowa i codziennie jest cos innego... raz pokazuja ze slonce raz ze burza z deszczem hehe nie wazne jak bedzie wazne ze my tam bedziemy z dala od wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunusia widziałam że pytałaś o usg genetyczne. w tym badaniu chodzi o to że jeżeli w 13 tyg ciąży wykryją przerost przezierności karkowej u maluszka i testy PAPP-a (badanie biochemiczne krwi, na podstawie których można stwierdzić nie które wady wrodzone płodu m.in zespół Downa) wyjdą nieprawidłowo to wtedy jest to wskazanie do wykonania amniopunkcji i właśnie usg genetycznego. mniej więcej o to chodzi. "USG "genetyczne" płodu - są to badania wykonywane w dwóch okresach ciąży między 11 a 13 tygodniem + 6 dni oraz między 18 a 23 tygodniem ciąży. Celem tych badań jest nie tylko wykluczenie wad rozwojowych płodu, ale przede wszystkim określenie tzw. ryzyka wystąpienia wady genetycznej u płodu np. zespołu Downa w oparciu o tzw. ultrasonograficzne markery wad genetycznych. " ja miałam właśnie przeprowadzane usg genetyczne w związku z badaniami prenatalnymi w innym wypadku wykonuje się zwykłe badania usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mialam nic takiego o czym pisze iza,tylko w 12 tyg ciazy mialam dłuzsze usg,przeziernosc karkowa wynosila wtedy 1mm,kosc nosowa byla widoczna-czyli wszystko dobrze wtedy wyszło:) co mnie zdziwilo wtedy to to ze lekarz pytal mnie o wiek i cos tam sobie przeliczal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki iza, pytalam bo bylam ciekawa:) a nie mam pojecia:) ja wlasnie sobie strzelilam kolorek i jeszcze z pazurkami zrobic musze, u nas sie rozpadalo, ale cieplo jest:) mango no to nie mieliscie szczescia do kuponow hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już tu kiedyś zaglądałam
tzw. usg genetyczne miała pewnie każda z was. To to badanie wykonywane między 11 13 tc. Badają przezierność karkową, kość nosową, obecność kości czaszki i mózgu, prawidłowość budowy jamy brzusznej. Na tzw połówkowym usg (między 18 a 23 tc) badają serce i układ krwionośny i inne układy (nerwowy, pokarmowy,moczowy). Jeszcze raz życzę dużo zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobre z tym tłumikiem. nie wiem czy usg genetyczne wykonuje się każdej kobiecie. ja miałam wykonane jedno usg w 12 tc i wtedy NT wyniosło 2,7 mm przy CRL 6,9 mm. i po tym badaniu zostałam skierowana do ośrodka badań prenatalnych, gdzie po raz kolejny w 13+6 tyg ciąży zostało wykonane kolejne usg NT wyniosło wtedy 2,3 mm czyli też przerost. miałam też zrobione testy PAPP-a i w 20 tyg kolejne usg w tym że ośrodku połączone z echem serca płodu, które wykryło ogniska hyperoechogenne. Które na szczęście w ostatnim czasie zniknęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz iza, najwazniejsze ze jest wszytsko wporzadku:) jak ktos tego nie przeszedl to nie zna sie, nie wie jak ma to wygladac ani nic... ja to nie mam bladego pojecia o takich roznych badaniach... zrobilam sobie pedicure-co jak co ale sie strasznie nad tym nagimnastykowalam i nie wyszlo az tak super ale sie starałam... brzuszek juz nie pozwala, chyba bede musiala nauczyc D malowania paznokci hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja może jestem już nudna z tymi darmowymi próbkami ale to nwarto wykorzystac: http://www.lowca-okazji.pl/darmowe-pr%C3%B3bki tam jest cos takiego jak darmowe probki pasty do zebow, to jest promocja rossmana, trzeba wejsc w to kliknac linka , przejsc tam na fajsbuka, polubic ich i odpowiedziec na 3 pytania, wtedy oni generuja kod trzeba to wydrukowac i isc z tym do rossmana i macie paste do zebow colgate prorelief za 1 gr. a normalnie kosztuje 12,99. Ja dzis rano wzielam jedna, a pozniej zalozylam konto na fejsie mamie i tacie i jeszcze poszlam po dwie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) dzieki mango-skorzystam,bo rosmana mam niedaleko a i akurat pasta mi sie bedzie konczyła;) co do tych badan to Iza mialas ich troche...ja to poza standardowymi usg zadnych.. Wczoraj wieczorem byla u nas straszna burza,ale po takiej duchocie to miala prawo byc..Mam wrazenie ze mój syn od wczoraj od rana wcale nie spi-caly dzien kopał.krecil sie no a dzis rano to brzuch mi cały 'chodzil';) moj maly akrobata kochany;) ja dzis sobie pospałam do 9;30.. K pojechal do pracy ale dzis do 13ej tylko:) zaraz musze sie ruszyc z obiadem,aby przed 14 byl gotowy:) a u was jak tam dzis dziewczynki?nunusia to pewnie na ślub sie zbiera:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Ja dzis od rana siedze na jakis ogloszeniach i szukam wozka, uznalam ze nie oplaca mi sie kupowac tego za prawie 700zł bo znalazlam prawie nowke sztuke niedaleko mnie pod lublinem za 150 zł i do tego za 50 fotelik, powiedziala ze jeszcze opusci nawet. Jutro jade obejrzec jak bedzie zgodny ze zdjeciem to wezme od razu. Ja nie wiem gdzie mialam glowe szukajac nie wiadomo czego wlasciwie, jak moge miec dokladnie kropka w kropke za 1/3 ceny. Uznaję wiec już teraz dzisiejszy dzien za udany :) Pogoda sloneczna dosc ale nie duszna, nawet troche wiatrek powiewa, calkiem przyjemnie. Reszte dnia poswiecam dzis wylacznie sobie :D jak to mowiecie domowe spa, bo juz i moje wlosy i paznokcie wolaja o pomste do nieba :D Nunusia na pewno juz w drodze na weselicho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niedlugo tez musze sie troche wziasc za siebie:) Jutro jedziemy wkoncu na ta giełde-juz od 2 tyg nie moge sie doczekac tego wyjazdu;)pogoda u nas dzis w sam raz ciepło ale przyjemnie:) mango jak masz okazje kupic wózek taniej to pewnie ze korzystaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziś piekny dzień od rana. :D Wczoraj dostalam jeszcze maila od babki z innego ogloszenia, bylam pewna ze to nieaktualne,a tu sie okazuje ze jednak tak. Wózek super tez za 200 plus 20 zł przesyłka, trzykolowy(chociaz zawsze mowilam ze takiego nigdy nie kupie) ale jest sliczny ii baaardzo lekki. Czekam na dane do przelewu od niej, zobaczymy, jak przysle do poludnia to odwolam ten drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:) jak tam laseczki?:) u nas super na weselichu było, na poczatku wiadomo atmosfera troche dretwa ale pozniej sie rozkrecilo jak woda sie polała. hehe co do jedzenia to powiem szczerze ze bylo srednie ale to chyba dlatego ze ja mam teraz taki zdegustowany smak... ja sama napewno bym to lepiej zrobila... wodki bylo duzo-chyba nawet za duzo bo wszyscy sie popijali-co jak co ale Dominik najbardziej hehe nie powiem bo od poczatku imprezy trzymal rowno kolejke a nawet wiecej wypil niz kazdy przecietny bo jak wszyscy chodzili napapierosa to osoby nie palace poprostu piły:) zaliczyl nokaut jak weszlismy do domu, do tego stopnia ze musialam go rozbierac a jakposzedl do lazienki i go dlugo nie bylo to poszlam za nim i znalazlam go lezacego w wannie hehe ale sie z niego smialam caly czas,tylko mu fotki robilam takiemu nie zywemu. dzis od rana umiera, teraz poszedl wziasc zimna kopiel zeby jakos sie obudzic hehe dobrze mu tak:) ale tak to jest jak sie raz do roku pije. ogolnie rodzinka mi prawila caly czas komplementy ze super wygladam w ciazy i takie tam,ale powiem wam ze wszystko to trwalo 10godzin a ja po 5-6juz mialam dosc, brakowalo mi lozka :) byly kuzynki z dzieciaczkami i w koncu okreslily sie co dostane, ta kuzynka co ma nam wozek dac to byla wlasnie nim bo sie go wygodnie sklada D sobie go chwile pchał,niech sie przyzwyczaja:) ogolem jest on 3 czeciowy-ma gondole, moze byc jako spacerowka i ma tez doczepiane siodełko kurde nie pamietam firmy no to chyba tyle w skrocie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry;)wczorajszy dzien byl dla mnie cudowny;) rano pojechalismy na ta giełde-kupilam tam piżamy-jedna na ramiaczkach krótka taka do porodu a druga z krótkim rekawem przed kolano taka do karmienia-za obie 25zl;) i kupilam jeszcze taka super przewiewna kiecke,bo wrazie upalów to bedzie jak znalazł:) mój K tez pare rzeczy sobie kupił. Niuniowi nic nie kupowalismy bo tam dzieciece rzeczy drogie ;/Potem pojechalismy jeszcze do 2 galeri-fajne rzeczy byly,ale tam nic nie kupiłam. wrocilismy przed 20-bylam zmeczona ale zadowolona;)pogoda byla piekna wczoraj,dzis tez ale dzis jest bardziej duszno....Nunusia ciesze sie,ze wesele Ci sie udało:) wrzuc pare zdjec,to chetnie obejrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogladalam wczoraj mnostwo spioszkow,body itp i powiem wam ze np te w rozmiarach 56 byly strasznie male i az nie chce mi sie wierzyc ze takie malutkie dzieciatko bedzie po urodzeniu;)ale chyba trzeba bedzie kupic jeden komplet 56 i do szpitala wziasc go -jak myslicie?bo ja juz sama niewiem. U mnie to juz wogole panika sie włacza;/ chcialabym miec wszystko idealnie juz przygotowane... Wanienke od wczoraj juz mamy:)prawie nowa,tylko troche porysowana bo dziecko kolegi zabawki w niej trzymalo,ale jest:) w tym tyg łozeczko juz tez bedzie i zajme sie skompletowaniem łózeczka,bo i materac trzeba i ochraniacze i posciel...oj duzo tego... na dzis nic nie planuje,tylko szparagowke zrobic bo robi sie tak duszno na dworze ze szok;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya ja przed chwilką wróciłam z rynku... Jejku jest chyba ze 40 st. ledwie dotarłam do domu. Chyba też nigdzie dziś się nie wybiorę, tylko o 12 muszę do babci pójść bo jej drugie gniazdko maja od telefonu zakładać, kurczę wcale mi się nie uśmiecha w samo południe iść. Odpisała mi dziś babka od wózka, wysłała mi dane do przelewu więc jestem mega szczęśliwa. Z tego pierwszego zrezygnuję. U mnie dziś żeberka, trochę tłusto jak na taki upał, ale może jakoś skonsumuje :) jak na razie tylko jedno śniadanie zjadłam, więc to najlepszy dowód na to że dziś za gorąco na na standardowe objadanie się. Ciekawe co z tymi burzami, pewnie dopiero wieczorem przywali, tak jak ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w srode jade znowu do ciucha,mam nadzieje ze znowu wygrzebie pare rzeczy po 1zl.:) zle sie dzis czuje-jest tak duszno ze az nie mam czym oddychac;/ ide zaraz fasolke przebiore i nastawie bo cos mi sie chce jesc...Mango-to udalo ci sie z tym wózkiem:) Mój niunio od piatku szaleje;) wierci sie,kopie az mi brzuch podskakuje i strasznie sie wierci... dzis rano nawet mialam okazje zobaczyc jak wypycha pupke;) caly czas z prawej strony siedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe moje też z prawej strony :) i zazwyczaj po tej stronie wywija , wiec jest tez dosść mocno obita :) Maya mnie dziś głowa pęka, po prostu chyba mi zaraz wybuchnie, zażyłam panadol ale nic nie pomógł, jeszcze trochę i skusze się na ibuprom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mango oj lepiej nie bierz leków ... moze zadzwon do swojego lekarza albo spróbuj sie przespac...mnie dzis zoładek troche szwankuje;/ a kiedy zaczynasz torbe pakowac do szpitala? wiem ze to jeszcze w naszym przypadku ponad 3 miesiace ale ja juz sraczkuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×