Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etera

18 tydzień ciąży - czy ktoś do mnie dołączy?

Polecane posty

Maya nie jestem pewna jeszcze, ale pomyslelismy ze odzalujemy te pare groszy miesiecznie i moze we wrzesniu tez przyjedzie, ale to tez na tak krotko by bylo niestety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mango fajnie że będziesz miała męża w domu :) byłam dziś na szkole rodzenia i rozmawiałam z moją położną i chciała mnie do szpitala dać :) ale się wykręciłam mówiłam jej o tych skurczach. a tak z innej beczki bardzo zdziwiła że nie dał mi skierowania na WR i HBS a tu mogę zacząć rodzić właściwie w każdej chwili i że nie zrobił mi usg żeby sprawdzić ułożenie małej. poradziła mi żebym to usg zrobiła za tydzień prywatnie bo nie dam rady urodzić naturalnie. a jeżeli ułożona jest prawidłowo to nie będą mnie niepotrzebnie ciąć. bo wg ostatniego usg właśnie by tak zrobili. trochę się boję bo już będę miała czarno na białym co mnie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza WR to ja mialam robione na poczatku ciazy.... no i rzeczywiscie połozna ma racje z tym usg... ja od poczatku ciazy chodze prywatnie i teraz co 3 tyg lekarz dokladnie oglada na usg maluszka łozysko itp a ja jestem spokojniejsza..wiem ile wazy,widze jak sie rozwija:) Odebrałam wyniki krwi i ten crp. morfologie mam w miare w normie,minimalnie tylko mam za malo hematokrytu,a CRP przy normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie:) o to jestem po zakupkach, juz mam wszystko:) jestem heppi! jedyna rzecza do kupienia to mi zostaly dla mnie koszule nocne i biustonosz. a takto juz wszystko zapiete na ostatni guzik:) pokupowalam dzis dwa kocyki,cienki i taki gruby mieciutki, pieluchy tetrowe, okrycie po kapieli z kapturkiem, butelki,szczotki,termometr do wody,gruszke do noska, obcinaczki,nozyczki, reszte kosmetykow, sudocrem-a wlasnie jaki dziewczyny kupujecie krem na odparzenia? ja postawilam na sudocrem drogi ale podobno najlepszy. dokupie jeszcze jakis z nivea zeby miec. kupilam tez podklady poproodowe takie do majtusiow i na lozko, wkladki laktacyjne-no ogolnie wszystko juz mam tylko malego nam brak... kupilam tez gabke do wanienki, proszki Dzidzius do bialego i koloru,plyn do prania tez Dzidzius i takie slodkie malutkie buciki:) narazie wszystko poukladalam w lozeczku zeby mi kot nie wchodzil bo przyszlismhy z zakupow i znow sobie slodko spala w lozeczku-jej jak mnie to denerwuje jak ja tam widze! dziewczyny ja tez mam takie twardnienia brzucha ale bezbolesne wiec w sumie malo co zwracam na to uwage, mango bielizna kupiona? hehe okazja niecodzienna:P ale sie bedzie dzialo ja na Twoim miejscu bym z lozka nie wyszla hehe iza no to teraz kazdy dzien bedzie dla Ciebie oczekiwaniem,kazdy najmniejszy skurcz bedziesz sie zastanawiac czy to moze nie juz... ja jutro do kuzynki ide jak dzwonila to mowila ze juz ma pare rzeczy dla mnie przygotowanych hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maya z tego co mi mówiła położna i z poprzedniej ciąży wiem że trzeba powtórzyć badanie WR (pod koniec ciąży)też miałam na początku ciąży robione raz i HBS. dziewczyny spytajcie koniecznie o badanie GBS chodzi o wymaz z pochwy na paciorkowce, nie wiem czy już o tym rozmawiałyśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza u mnie napewno bedzie to badanie ale z tego co widzialam na karcie badan to ok 36tygodnia ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:)ja napewno bede miala to na paciorkowca,jeszcze raz test coombsa i cos tam jeszcze bo mi lekarz mowil...ale to w pozniejszych tygodniach ciazy...nunusia super ze juz masz wszystko-nie musisz sie martwic..mam nadzieje ze za 3 tyg po wypłacie bede mogla wam napisac ze ja tez mam wszystko :D A tak wogole to juz chcialabym wszystko prac,prasowac,ukladac,sprzatac,przygotowywac:)no ale niestety do 1 pazdziernika nie opłaca mi sie bo juz powiedzielismy włascicielowi ze tu mieszkamy do 31.09 tak wiec poł pazdziernika spedze na urzadzaniu nam nowego gniazdka;) boje sie ze to zly pomysl na przeprowadzke w 9 miesiacu ciazy no ale K oniecal ze wezmie 3 dni wolnego i pomoze takze sie nie martwie:)nawet jakbym urodzila wczesniej to wiem ze K przygotuje wszystko tak jak trzeba;) a co dzis macie w planach mamusie? ja tylko zupe na obiad zrobie i jak zwykle bede lezec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry:) Maya napewno pokupujesz wszystko-powolutku powolutku:) iza ile kupilas podkladow poporodowych? bo mi niby baba powiedziala ze potrzebne sa 4 paczki ale ja kupilam 3, przeciez duzo tego a zawsze jak braknie to ktos moze dokupic i takich na lozko kupilam 5. ja dzis ide do kuzynki tak jak pisalam wczoraj ale to pozniej troche. narazie sobie jeszcze leze w lozeczku, maya no to z przepowadzka nie bedzie latwo-my nas tez to czeka ale jeszcze nie teraz, bo jak ma tyle tego macierzynskiego to nam sie nie spieszy, bede mogla dluzej posiedziec z synkiem,ale napewno dasz rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie pocieszam ze jak sie tam wprowadzimy to przed samym porodem bede miala wszystko swieze,poskładane itp:)Moj mi caly czas tlumaczy ze przeciez nie bede robic wszystkiego sama i napewno damy rade-ze ja tylko bede mowila co gdzie i jak a on zrobi,tylko ze ja mam taki charakter ze chcialabym miec wszystko na juz...strasznie mi sie nudzi calymi dniami i pewnie dlatego z nudów sie nakrecam...no ale spróbuje myslec ze wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie sama zastanawiam nad tymi podkładami poporodowymi...tak myslalam zeby kupic z 5 opakowan bo przeciez bede krwawic jakis czas po porodzie...do szpitala wezme 2 paczki jak zbraknie to dowioza...a te wkłady na łozko to u mnie w szpitalu daja takze nie musze sie o to martwic... nunusia a jakiej firmy kupowałas te podkłady?i ile tam jest sztuk w opakowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie,zawsze jak braknie to mozna dokupic:) w kazdej aptece. maya ja mam firmy Bella,takie rozowe w sumie to nie widzialam nigdzie innych. nawet niewiem czy u nas daja ale nawet jak sa to takie podklady sie przydadza przy dziecku. w kazdej paczce jest 10- takie to duze hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie zapytałam ciotki bo po co mam kupowac niepotrzebnie.... zjadłam krupniczek i ide polezec;) potem jednak posortuje ubranka niunia bo przyjdzie mi zwariowac z nudow...oj chciałabym zeby juz byl chociaz poczatek pazdziernika... nie myslalam ze tak mozna tesnic za dzieckiem ktorego sie jeszcze nie widziało-ale ja juz tak kocham to dziecko ze chciałabym je tulic calowac i wogole:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe Maya mamy tak samo:) ja juz tez bym chciala dzieciatko miec przy sobie, wszystko juz na niego czeka tylko malenstwa brak... zapytaj ciotki,ona napewno bedzie wiedziec lepiej bo my niby skad mamy wiedziec hehe a myslalas juz o tym kremie na odparzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he ja nie kupiłam w ogóle podkładów po porodowych, tylko takie zwykłe podpaski bella tyle że maxi. jak urodziłam Kacpra to zużyłam jeden taki podkład, bo naprawdę mocno nie krwawiłam najgorsza była doba zerowa, a potem już normalne krwawienie miesiączkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez chyba kupie sudocrem...a kosmetyki dla dzidzi albo nivea albo bambino. Tylko ze na poczatek to duzo tych kosmetykow nie trzeba-mydełko lub cos do kapieli,oliwka ,krem do pupki i zasypka(?) Udalo mi sie przespac godzinke:D fajnie sie czuje-taka wypoczeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przestawilam sie z kuzynka na jutro bo pojde z D bo mowi ze ma troche rzeczy dla mnie zebym nie nosila i odrazu wezmiemy chyba wozek:P tak ja narazie kupilam oliwke Bambino,krem Bambino, mydełko Bambino, plyn do kapieli Nivea i puder Nivea i tyle z kosmetykow. jakos mam sentyment do tych kosmetykow z Bambino-one tak slicznie pachna dzidziusiem :) a puder Nivea bosssko:) zastanawialm sie nad cala wyprawka kosmetykow z AA ale jakos wole stare sprawdzone, a otych AA nie moglam znalez zadnych opini oprocz tych producenta wiec zrezygnowalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od lat uzywam plynu do higieny intymnej z AA i jestem baaardzo zadowolona. Kiedys uzylam innego i od razu jakiegos podraznienia dostałam... nunusia ja tez uwielbiam zapach bambino:D mam oliwke i latem sie sama nia smaruje:) własnie dzwonila kolezanka ze moze mi oddac nosidełko z fotelikiem;)suuuuuper:)tylko mam nadzieje ze jak najszybciej przyniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze sa dobre a AA bo uzywam caly czas kremu na rozstepy od nich i bardzo go lubie dlatego zastanawialam sie nad tymi kosmetykami bo sa promocje z Dbam o zdrowie z ta karta dla mamy i malenstwa ale mimo wszystko jakos postawilam na standard:) i wydaje mi sie ze to najlepszy wybor... super maya jak dostaniesz fotelik! napewno sie przyda! ja taki fotelik bede miec z wozkiem-dopinany do wozka i moze on byc rowniez jako samochodowy:) takie dary najbardziej ciesza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak ciesza:D ja tez mam ta karte w dbam o zdrowie ale jednak bardziej przekonuja mnie kosmetyki bambino:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie wlasnie tez-stare a jare:) poza tym one sa od pierwszych chwil zycia... aha Maya jak bedziesz kupowala plyn do kapieli to nie skus sie taki z oliwka... slyszalam opinie wielu mamus i mowily ze sabez sensu bo podczas kapieli dziecko strasznie sie slizga bo wiadomo ze oliwka sliska... lepiej wziasc taki zwykly plyn z szamponem i pozniej dzidziusia naoliwic oliwka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to myslalam wogole zeby samym mydełkiem mys dziecko przez pierwsze 3 miesiace i smarowac oliwka i wystarczy a po 3 miesiacu zycia wprowadzic plyn do kapieli...nie jestem doswiadczona ale tak sobie namyslałam...tylko niewiem czy włoski mozna myc mydelkiem(?) wozki ogladałam rozne i powiem ci ze najbardziej podobal mi sie w komisie za 380zl bodajze 2 funkcykjny i chyba w sobote pojedziemy go kupic a brat mi kase na konto przesle...i ja bede zadowolona i brat ze nie wyda majatku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie sie z nim spisalam na gg ze tak trzeba bedzie zrobic;) jak nie bedzie juz tego wozka to pojezdzimy i poszukamy innego.moze akurat sie uda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to super jak juz masz taki co Ci sie podoba i brat tez bedzie zadowolony:) a kolor jaki? wiesz ja tez niewiem czy mozna mydelkiem, hehe zawsze maya mozesz dokupic sam szampon,te z johnsons baby sa fajne:) ale wybor do Ciebie nalezy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsons nie....nie mam dobrego zdania o tej firmie i jak cos to kupie wszystko jednej firmy:) wozek koloru pomaranczowo siwy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×