Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

co za bzdura. "Nie ma dowodów naukowych na to, że to badanie jest szkodliwe dla płodu. Opisuje się jedynie efekt nieznacznego wzrostu temperatury w tkankach poddawanych działaniu ultradźwięków – dlatego we wczesnej ciąży USG powinno trwać krótko. Ale korzyści i informacje, których ono dostarcza, są nie do przecenienia" Renata Jaczyńska, ginekolog położnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wcale nie bzdura
Ja mieszkam w UK i tu sie nigdy nie robi wiecej niz 2 max 3 USG. Co 2 tygodnie to jakies szalenstwo!!!!!!! USG co prawda nie szkodzi dziecku ale nie jest to dla dziecka przyjemne... po pierwsze rosnaca temperatura a po drugie ultradzwieki!!!!! Kobiety opamietajcie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko 🖐️ Wydaje mi się,że jeśli USG było by takie groźke i szkodliwe to nie było by wogóle stosowane no i nie ma co porównywać Polski do UK bo jak by nie patrzeć to wiele jest różnic w opiece nad kobietą w ciąży, potwierdza się co kraj to obyczaj. No i warto się jest zastanowić co bardziej szkodzi nienarodzonemu Dziecku czy stres i niepewność matki o zdrowie Malucha czy to USG. Ja miałam USG co 3 tyg.tak jak pisałam i Córcia moja jest zdrowa urodzona w czasie w normalnej wadze rozwija się i rośnie prawidłowo jedyne co jest zadziwiające to,to że caly czas kocha dydusia i to mleczko najbardziej Jej smakuje ale to przecież nie od cześtego USG :P Miłego słonecznego dnia życze i czekam na dobre wieści od Was ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorki ze sie w tracam
ale ja jestem w stanach i w poprzedniej ciazy mialam stwierdzona cyste i lekarz robil mi wczestrze usg niz w normalnej ciazy ale zawsze mi mowil ze nie wolno robic usg czesciej niz 4 tyg bo to jest szkodliwe dla dziecka ze ultradzwieki ktore sa uzyte do usg neutralizuja sie wlasnie po tym czasie a jesli usg jest czesciej to jest jakby przedawkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja nie twierdzę, że nalezy co 2 tyg wykonywac USG. Sprzeciwiam się takiemu rozpowszechnianiu bzdur, że dla dziecka jest to hałas porownywalny ze startujacym samolotem! a argument że w UK robi się 2-3 USG to zaden argument. zresztą większość Polek nie chodzi tam do prywatnych gabinetów. dziewczyny, nie dajmy się zwariować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż... Na pewno ultradźwięki nie są przyjemne dla dzidziusia, pewnie trochę stresu i pobudzenia odczuwa, ale nie jest to szkodliwe. Przecież nie robimy usg codziennie, ani co tydzień. Pewnie jest tak, że im mniej tym lepiej, jak z niczym nie wolno przesadzać. Ale raz na jakiś czas trzeba sprawdzić co słychać u malucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mialam drugie ,pierwsze bylo jak fasolka byla mala i nie bylo wewnetrzne tylko normalne zrobili mi je w uk w 4 tygodniu bo plamilam i bylo zagrozenie wogole pierwsze usg mialabym dopiero w 12 tygodniu mialam je teraz ze wzgledu na to ze jestem w pl w UK ludzie rodza sie duza wiekszosc z wadami genetycznymi wydaje mi sie ze spowodowane jest to nie tylko tym ze sa wyspiarzami i jest wieksze prawdopodobienstwo wad ale dlatego ze za malo jest wlasnie badan..miedzy innymi badan usg..jesli bylo by to tak mocno szkodliwe napewno by sie o tym mowilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez uwazam ze nie wolno robic USG zbyt czesto. To znaczy w razie potrzeby oczywiscie jak najbardziej wskazane ale wydaje mi sie ze z USG...tak jak i ze wszystkim... nie wolno przesadzac. Ja mieszkam w Irlandii i tu sie rutynowo robio tylklo 1 lub 2 usg po panstwowej drodze. Poniwaz ja chodze tez do lekarza prywatnie to w sumie w calej ciazy bede miala 4. No chyba ze cos zacznie sie dziac. I oczywiscie ze jestem ciekawa jak tam maluszek sie miewa i chcialabym zerkac na niego za kazdym razem jak tylko ide do lekarza ale moj lekarz tez powtarza ze za czesto nie wolno. I w sumie mu wierze. To prawda ze opieka w UK i Irlandii jest totalnie inna niz w Polsce. I sama bylam na poczatku troche zszokowana ich podejsciem... ale z drugiej strony tak samo tu sie rodza dzieciaczki jak i w Polsce. A Irlandia to juz w ogóle jest drugim co do dzietnosci krajem w Europie (po Cyprze :-) ) My w Polsce podchodzimy do ciazy inaczej a oni tutaj podchodza inaczej... Kazdy system ma swoje wady i zalety. Zreszta w Polsce trzeba miec prawdziwe szczescie zeby po panstwowej drodze dostac naprawde dobra opieke lekarska. I wiele dziewczyn placi z wlasnej kieszeni zeby dostac taki standard uslug jakiego oczekuja. Wiec moze az takiej wielkiej róznicy to nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAKT: USG nie powinno byc wykonywane za czesto. Nie szkodzi ono dziecku ale moze miec na niego wplyw!!! Kazdy normalny lekarz reprezentuje wlasnie taka opinie. FAKT: Czeste USG powinno byc wykonywane tylko i wylacznie w ciazy zagrozonej. FAKT: Nasze mamy wcale nie mialy USG i szczesliwie donosily nas-swoje dzieci. FAKT: Ilosc uposledzen dzieci w UK nie wynika ze slabej opieki medycznej. Wiekszosc uposledzen na wyspach ma podloze genetyczne wynikajace z mutacji genowych, malej puli genowej i zaawasowanego wieku matek. USG nie pomaga rozwiazac problemow genetycznych. Jezeli na USG widac ze dziecko bedzie mialo zespol Downa to USG tego nie zmieni. USG pomaga natomiast wykryz wady rozwojowe, np. wtrzewienie jelit czy wady serca. I to jest o wiele wazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ale w uk jest aborcja ja nie jestem za nia ale zawsze jak dziecko ma mocne wady matka ma wybor i nie musi takiego dziecka rodzic...a jak maja to wykryc jak nieraz jest za pozno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina73
Witam ja mam termin na 13 luty 2010 roku. Niesamowite. Sama nie wierzyła, ze udało mi sie zajśc w ciążę:) I jestem szczę sliwa!!! Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja dołączę do dyskusji - jestem zdania, że nie można dać się zwariować. Mój przyjaciel jest ginekologiem. Twierdzi, że on by nie radził robienia USG co 2 tygodnie, bo to stres dla dziecka. Natomiast, jeśli sytuacja tego wymaga, bo ciąża jest zagrożona, to na pewno trzeba robić, bo noszenie obumarłej ciąży to zagrożenie życia matki! W dodatku twierdzi, że nowoczesne usg nie są szkodliwe. Owszem te stare aparaty emitują ciepło i mogą zaszkodzić, ale w przypadku tych nowych nic takiego nie stwierdzono. A porównywanie usg do szumu samolotow uznal za smieszne... Osobiście jestem zdania, że w UK jest słaba opieka medyczna. Mieszkałam tam wiele lat i wiem co mówię. Oczywiście - nie każdy musi się z moim stwierdzeniem zgodzić. To, że tam wykonuje się 3 usg nie wynika ze szkodliwośći takiego badania, ale z wielu innych rzeczy... mimo wszystko jestem zdania, że jeśli nie ma potrzeby, to nie powinno się robić usg za często. Sama chcialabym robic je co ok 6-8 tygodni. Mój lekarz ma podobne poglądy. Jestem w 9 tygodniu - mialam 2 usg. nie uważam, żeby to była przesada, zwlaszcza, ze jestem po jednym poronieniu i dla spokoju ducha (co wplywa przeciez i na dziecko) zrobilam pierwsze juz dosc wczesnie, bo w 5 tygodniu. Kolejne badanie będę miała na początku 12 tygodnia. A następne w zależności od sytuacji, której przecież w tej chwili nie mogę przewidzieć. Także nie dajmy się zwariować... nasze matki nie mialy tak często usg, bo nie bylo takich badan, a przeciez i wtedy zdarzaly sie poronienia, wady genetyczne, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_tomm
Cześć dziewczyny :) Ale dyskusja...hmm ja uważam tylko tyle że każda z nas jest dorosła i wie co robi :)To tyle jeśli chodzi o to burzliwe USG. Troszkę pospałam sobie po obiadku i teraz oczywiście dopadły mnie mdłości,masakra...nie mogę spać w dzień...:( A dziewczyny i jak próbowałyście mleka acido? Chyba też się wybiorę na te zakupy dla ciężarnych :) Ciężko mi już w tych dzinsach..:) Myślałyście może już nad imieniami dla Waszych maluszków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_tomm
Ewelina gratulacje dzidziusia!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć babeczki Dawno się nie odzywałam, ale mnie ta dyskusja o USG jakoś tak ruszyła trochę. Jakoś mi się nie wydaje żeby USG siało takie spustoszenie i aż tak negatywnie odbijało się na dzieciaczkach, skoro jest wykonywane tak powszechnie. Co prawda uważam, że przesada w żadną stronę dobra nie jest i podpięcie na stałe do usg to może i byłby jakiś tam komfort psychiczny dla kobiety, ale poza tym to chyba niewiele z tego dobrego. Poza tym ufamy swoim lekarzom, a co to byłby za lekarz który świadomie robiłby komuś krzywdę, więc jeśli podejmuje decyzję że robimy usg to znaczy że tak właśnie będzie dobrze. Co do argumentu że nasze matki nie miały usg i jakoś żyły a my się porodziłyśmy to chciałabym zauważyć, że pralek automatycznych też w większości nie miały, a jakoś mnie to nie przekonuje żeby jechać całe pranie na tarce. Sama na usg jeszcze nie byłam i wybieram się w 12 tyg, przez co nie czuję się lepsza ani gorsza od pozostałych zaciążonych koleżanek:) Pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina WITAJ !! no i GRATULACJE !! Fajnie,że wpadłaś. Karola u nas będzie Wiwianna jeśli będzie Córeczka,a jak Synek to może tak jak miało być za pierwszym Dzieckiem Aleksander. Adrianna i Wiwianna pasuje do Siostrzyczek :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabela
NICK; WIEK..............SKĄD..........OSTAT NIA@.......PTP.... ........PŁEĆ ccczarnaaa..........małopolska.......02.04.09......07.01 .10..............? agnesska;32..........lubelskie.........13.04.09......20. 01.10..............? Paulinka...............Irlandia...........02.04.09..... 24.01.10..............? betka.29.............dolny śląsk........23.04.09......01.02.10..............? Klaudia0405..........lubelskie..........25.04.09.......0 1.02.10..............? Shee88...............małopolskie........25.04.09......01 .02.10..............? kama123.................UK...............28.04.09......0 1.02.10..............? mimi840..............dolny slask.........24.04.09......02.02.10..............? bede-mama24.........Niemcy...........09.05.09......04.02 .10....chłopiec amelka30..............śląskie ...........30.04.09 ......07.02.10..............? majoweczka09.....UK-kuj-pom.........01.05.09.....07.02.1 0 (2-ga cora) tasiulaaa...............Łódź..............04.05.09...... 08.02.10..............? tilli-tilli.................Londyn............04.05.09.. .. .08.02.10...(chlopak) justasyp...............Niemcy............1.05.09.......0 8 .02.10.............? witania...........mazowieckie..........01.05.09......9.0 2 .10..............? Lemurka..............kuj-pom............06.05.09.....10. 02.10.............? AniaForever...........Łódź...............07.05.09.....11 .02.10..............? agus_inv.................UK...............07.05.09...... 12. 02.10 ............? Ola............zachodniopomorskie.....03.05.09......12.0 2. 10.............? daga.p.:33.............ślaśk..............05.05.09...... 12 .02.10. ...........? szatynka33............ślask..............06.o5.09......1 3.02.10..............? Karolka83......mazowieckie.........06.05.09......13.02. 10( ?)bliźniaki(?) Kajuśka................śląskie............07.05.09...... .13 .02.10.(chłopak) Monikaza24........dolny śląsk..........07.05.09...... 13.02.10..(chłopak) filipinka85.............śląskie............09.05.09..... . 16.02.10.............? chyba .erica.........Londyn............11.05.09.......16.02.10.... .........? ice blue 28........mazowieckie ........14.05.09 ......17.02.10.............? megi231........... śląskie..............14.05.09....18.02.10(dziewczynka) micuszita.....zachodniopomorskie...14.05.09........18.02 .10.........syn Fryzella26............podlaskie..........16.05.09....... .20.02.10....... ....? aneks87............mazowieckie........13.05.09.......22. 02 .10 ...........? lily white;29...........kuj-pom...........18.05.09.......22.02.10 ............? madzikicia;30.......lubelskie.............21.05.09...... 27. 02.10...........? Qanchita..26............Wlkp.............24.05.09....... 28.02.10...........? Heya9...........zachpom. Stargard.....26.05.09.......01.03.10...........? Karola_tomm.....gdynia.....28.04.09.....10.02.10.....? Kasia W...33....Kalisz......15.05.09.......20.02.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia W Wiwianna bardzo oryginalne i ładne imię. Prawdę powiedziawszy pierwszy raz słyszę, ale bardzo mi się podoba. Widzę że jesteś z Kalisza, a tam właśnie mieszka teraz moja siostra, a ja wychowywałam się też całkiem niedaleko (ok 30 km). Co do imion to u nas na razie wybrane są Filip albo Pola, ale jak to będzie w rzeczywistości to tak na pewno jeszcze nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_tomm
U nas jak będzie dziewczynka to będzie Kaja albo Maja a jak chłopiec to może Maksymilian albo Robert. My mamy już jednego synka Filipa ma 6 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_tomm
majoweczko ale Ci zazdroszczę z tymi mdłościami! U mnie niby przechodzą ale jak żółw...:( a w którym jesteś teraz tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś nieopatrznie wyrzucił mnie z listy, więc wpisuję się jeszcze raz. Dzisiaj moje pierwsze usg, mam nadzieję, że usłyszę już bijące serduszko. Trzymajcie za mnie kciuki :) NICK; WIEK..............SKĄD..........OSTAT NIA@.......PTP.... ........PŁEĆ ccczarnaaa..........małopolska.......02.04.09......07.01 .10..............? agnesska;32..........lubelskie.........13.04.09......20. 01.10..............? Paulinka...............Irlandia...........02.04.09..... 24.01.10..............? betka.29.............dolny śląsk........23.04.09......01.02.10..............? Klaudia0405..........lubelskie..........25.04.09.......0 1.02.10..............? Shee88...............małopolskie........25.04.09......01 .02.10..............? kama123.................UK...............28.04.09......0 1.02.10..............? mimi840..............dolny slask.........24.04.09......02.02.10..............? bede-mama24.........Niemcy...........09.05.09......04.02 .10....chłopiec amelka30..............śląskie ...........30.04.09 ......07.02.10..............? majoweczka09.....UK-kuj-pom.........01.05.09.....07.02.1 0 (2-ga cora) tasiulaaa...............Łódź..............04.05.09...... 08.02.10..............? tilli-tilli.................Londyn............04.05.09.. .. .08.02.10...(chlopak) justasyp...............Niemcy............1.05.09.......0 8 .02.10.............? witania...........mazowieckie..........01.05.09......9.0 2 .10..............? Lemurka..............kuj-pom............06.05.09.....10. 02.10.............? AniaForever...........Łódź...............07.05.09.....11 .02.10..............? agus_inv.................UK...............07.05.09...... 12. 02.10 ............? Ola............zachodniopomorskie.....03.05.09......12.0 2. 10.............? daga.p.:33.............ślaśk..............05.05.09...... 12 .02.10. ...........? szatynka33............ślask..............06.o5.09......1 3.02.10..............? Karolka83......mazowieckie.........06.05.09......13.02. 10( ?)bliźniaki(?) Kajuśka................śląskie............07.05.09...... .13 .02.10.(chłopak) Monikaza24........dolny śląsk..........07.05.09...... 13.02.10..(chłopak) filipinka85.............śląskie............09.05.09..... . 16.02.10.............? chyba .erica.........Londyn............11.05.09.......16.02.10.... .........? ice blue 28........mazowieckie ........14.05.09 ......17.02.10.............? megi231........... śląskie..............14.05.09....18.02.10(dziewczynka) micuszita.....zachodniopomorskie...14.05.09........18.02 .10.........syn Fryzella26............podlaskie..........16.05.09....... .20.02.10....... ....? aneks87............mazowieckie........13.05.09.......22. 02 .10 ...........? lily white;29...........kuj-pom...........18.05.09.......22.02.10 ............? madzikicia;30.......lubelskie.............21.05.09...... 27. 02.10...........? Qanchita..26............Wlkp.............24.05.09....... 28.02.10...........? Heya9...........zachpom. Stargard.....26.05.09.......01.03.10...........? Karola_tomm.....gdynia.....28.04.09.....10.02.10.....? Kasia W...33....Kalisz......15.05.09.......20.02.10 Sarenka28....30..dolnośląskie......23.05.09....27.02.2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no teoterycznie to dzis weszlam w 11sty ale jakies 2 tygodnie temu mdlosci meczyly dobre kilka dni ...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_tomm
Ja już sama nie wiem co zemną jest...Jednego dnia nic mi nie dokucza a następnego nie mogę wstać z łóżka.I do tego cały czas bym coś jadła,na okrągło! Może to też i nerwy...mój Tomek (mąż) miał być w ten weekend a okazało się że nie może i będzie dopiero za tydzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mnie tez moj wkurza czasem :( wczoraj tez mnie zdenerwowal ja staram sie nie stresowac ale czasem sie nie da tez mialam tak jak ty ale chodzilam do pracy i musialam wytrzymac jakos a tak wogole to czemu jestes pomaranczowa sprobuj sie zaczernic..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×