Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

Cześć dziewczyny! Mam do Was małe pytanko...dość osobiste zresztą...chodzi mi mianowicie o sex.Bardzo dużo się naczytałam na ten temat w internecie i słyszałam też od znajomych.Ale postanowiłam że najlepiej będzie poradzić się Was kochane :) Chodzi mi oto zę za tydzień przylatuje mój mąż i napewno będzie chciał to i owo a ja jak narazie boję się bo zdania są bardzo podzielone!Proszę pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola mi ekarka odradzila do 12stego tygodnia...bo mam torbielki..:(ale mysle ze jesli bedziecie uwazac i delikatnie to robic to nic nie bedzie jesli ciaza przebiega prawidlowo...dlaczego nie moj tez przyjzedza we wrzesniu a to juz bedzie prawie olowa iec rezygnowac nie bede zapytam mojej lekarki na wizycie przed poprostu..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania25lat
NICK; WIEK..............SKĄD..........OSTAT NIA@.......PTP.... ........PŁEĆ ccczarnaaa..........małopolska.......02.04.09......07.01 .10..............? agnesska;32..........lubelskie.........13.04.09......20. 01.10..............? Paulinka...............Irlandia...........02.04.09..... 24.01.10..............? betka.29.............dolny śląsk........23.04.09......01.02.10..............? Klaudia0405..........lubelskie..........25.04.09.......0 1.02.10..............? Shee88...............małopolskie........25.04.09......01 .02.10..............? kama123.................UK...............28.04.09......0 1.02.10..............? mimi840..............dolny slask.........24.04.09......02.02.10..............? bede-mama24.........Niemcy...........09.05.09......04.02 .10....chłopiec amelka30..............śląskie ...........30.04.09 ......07.02.10..............? majoweczka09.....UK-kuj-pom.........01.05.09.....07.02.1 0(chlopiec?) tilli-tilli.................Londyn............04.05.09.. .. .08.02.10...(chlopak) justasyp...............Niemcy............1.05.09.......0 8 .02.10.............? witania...........mazowieckie..........01.05.09......9.0 2 .10..............? Lemurka..............kuj-pom............06.05.09.....10. 02.10.............? AniaForever...........Łódź...............07.05.09.....11 .02.10..............? agus_inv.................UK...............07.05.09...... 12. 02.10 ............? Ola............zachodniopomorskie.....03.05.09......12.0 2. 10.............? daga.p.:33.............ślaśk..............05.05.09...... 12 .02.10. ...........? szatynka33............ślask..............06.o5.09......1 3.02.10..............? Karolka83......mazowieckie.........06.05.09......13.02. 10( ?)bliźniaki(?) Kajuśka................śląskie............07.05.09...... .13 .02.10.(chłopak) Monikaza24........dolny śląsk..........07.05.09...... 13.02.10..(chłopak) filipinka85.............śląskie............09.05.09..... . 16.02.10.............? chyba .erica.........Londyn............11.05.09.......16.02.10.... .........? ice blue 28........mazowieckie ........14.05.09 ......17.02.10.............? megi231........... śląskie..............14.05.09....18.02.10(dziewczynka) micuszita.....zachodniopomorskie...14.05.09........18.02 .10.........syn Fryzella26............podlaskie..........16.05.09....... .20.02.10....... ....? aneks87............mazowieckie........13.05.09.......22. 02 .10 ...........? lily white;29...........kuj-pom...........18.05.09.......22.02.10 ............? madzikicia;30.......lubelskie.............21.05.09...... 27. 02.10...........? Qanchita..26............Wlkp.............24.05.09....... 28.02.10...........? Heya9...........zachpom. Stargard.....26.05.09.......01.03.10...........? Karola_tomm.....gdynia.....28.04.09.....10.02.10.....? karolina1982g...gdynia....26.05.09.....02.03.10....? Monique10.......śląske......24.04.09....01.02.10........ ????? ania25lat......opolskie......01.05.09.......08.02.10.... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie byłam na Kafeterii bardzo długo. Dziś przez przypadek kliknełam a tu pierwszy temat LUTY 2010. Ja mam córkę Luty 2006.A tu już Luty 2010 się zbliża. A dziś w nocy śniło mi się że jestem w ciąży. Pozdrawiam Was Drogie lutówki.Życzę Wam dużo zdrówka i Waszym maleństwą w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. W nkoncu znalazam troche czasu, zeby sie zaczernic i wpisac do tabelki.U mnie dzisiaj skonczyl sie 10 tydzien , zczyna sie jedenasty ( od poczecia). Nie mam wiekszych objawow, zauwazylam tylko ze kiedy zajem sie wieczorem , to mi niedobrze , boli mnie zoladek i nie moge usnac.Oprocz tego zaparcia i biegunki, ale mam nadzieje , ze to minie. W czwartek bylam na badaniach. Wyniki krwi wyszly mi ksiazkowo, tylko cukier mam za niski. Poza tym dzidzius mial 3 cm dlugosci i machal do mnie raczka:) Nastepna wizyte mam dopiero na koniec lipca. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo duzo pracuje. Nie dlatego , ze chce ale musze. W pracy zaczely sie urlopy a poza tym mamy problemy z zapelnieniem kadry. wiec dostalam mnostwo godzin w zastepstwie. Czuje sie dobrze, wiec chodze nawet na 12stki .Na razie w pracy nikt nie wie, ze jestem w ciazy bo robia wielkie problemy i probuja sie pozbyc takich dziewczyn. Plan mam taki, ze popracuje do konca sierpnia , potem ide na zasluzony urlop ( jako ostatnia osoba w firmie) i mysle , ze juz nie wroce z tego urlopu. Najbardziej martwie sie swoja dieta. Mam uczulenie na mleko, nie moge jesc kefirow, jogurtow , lodow itp. Boje sie, ze nie dostarczam wszytskiego maluszkowi. Moze mi cos doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny! wczoraj zauważyłam na bieliźnie parę kropelek krwi :( bardzo malutko, gdzies 3 takie jasno brązowe i jedna jasnoczerwona. Strasznie się przestraszylam. na dodatek dzisiaj jest niedziela i moge jechac tylko na izbe przyjęć do szpitala. Dzisiaj rano na szczęście już nie zauważyłam ani jednej plamki. I teraz nie wiem czy musze dzisiaj jechac do lekarza czy mogę poczekac do jutra? czy któraś z was miała cos podobnego?? strasznie się boję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'U kobiet, które w wyniku tzw. niedomogi lutealnej, obserwowały w pierwszych tygodniach ciąży plamienia, mija ono z końcem pierwszego trymestru. To już niedługo!' Nie musisz sie martwic, drone plamienia nie sa grozne. To normalne we wczesniej ciazy , do konca 1 trymestru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania25, jeju żebyś miala racje... tak się denerwuję, bo się naczytałam tyle strasznych rzeczy... dobrze że dzisiaj juz nie zauważyłam ani jednej plamki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lily white, mi moja lekarka powiedziala na samym poczatku, zebym sie nie martwila drobnymi plamieniami, jesli sie pojawia w pierwszym trymestrze. To podono zupelnie normaln, tak samo jak ciagniecie brzuha d ol itp, Po prostu organizm szykuje mieszkanie dla dzidziusia. Jesli dobrze pamietam, to plamienia te sa zwiazane z rozszerzaniem sie macicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z reszta ja staram sie nie martwic na zapas. Dwa razy juz bylam powaznie wystarszona. Najpierw, podczas pierwszej wizyty , na USG ukazaly sie 3 "twory ". Pani doktor w pierwszym momecie powiedziala mi, mam nadzieje ze nie sa to dwie lub trzy ciaze , jedna prawidlowa a reszta pozamaciczna. Ale po chwili okazalo sie, ze mam dwie cysty a dzidzius jest zdrowy i bilo mu juz serduszko. A w ostatni czwartek podczas badania na fotelu, Pani doktor odkryla zbyt obfita wydzieline i mowi" to chyba nie wody plodowe ". Ale okazalo sie, , ze to jakas infekcja sie wdala , ktora teraz lecze . Takze trzeba miec nerwy na wodzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu 25, uspokoiłaś mnie trochę 🌼 jeśli dzisiaj nie będzie plamień to pojde jutro do lekarza.. ja, tak ja ty dużo pracuję... na dodatek mam bardzo stresującą pracę :( ale staram się dystansować do tych wszystkich problemów w pracy bo tak naprawdę one obecnie się w ogóle dla mnie nie liczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mam pytanie, czy zmienił wam się śluz od początku ciąży? bo ja na samym początku miałam bardzo obfity a obecnie prawie nic. Teraz się zastanawiam czy to tak ma byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Pierwszy trymestr: Początek ciąży to istna rewolucja w organizmie kobiety. Zarodek musi przebyć długą drogę, by wreszcie znaleźć swoje miejsce w ścianie macicy. To również czas największych zmian hormonalnych a co za tym idzie czas plamień, krwawień i innych nieprawidłowości. Co Was może spotkać w tym czasie?: * pseudomiesiączka – plamienie pojawia się w czasie, kiedy powinna sie ona pojawić. Zwykle trwa to przez dwa lub trzy miesiące. Nie jest ona zagrożeniem dla ciąży i dla mamy, ale należy udać się do lekarza, który wykonując USG oceni czy ciąża rozwija się prawidłowo; * zagnieżdżenie jaja płodowego – tzw. implantacja. Występuje wówczas, gdy zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się w jamie macicy. Krwawienie wówczas jest krótkotrwałe i niezbyt obfite; * choroby szyjki macicy – przyczyną może być niewyleczona nadżerka lub polip. Krew ma kolor ciemnoczerwony, tworzą sie skrzepy. Najczęściej nie ma to wpływu na ciążę, ale to lekarz ma ocenić kolejne etapy ewentualnego leczenia; * niedobory hormonów – ginekolog przepisuje leki, które zawierają pochodne progesteronu (np. Duphaston). Stosuje sie je najczęściej do 16 tygodnia ciąży; * ciąża pozamaciczna – brązowawe plamienie początkowo, któremu towarzyszy ból brzucha lub barku, czasami bardzo ostry. Może też wystąpić obfite krwawienie z ostrymi bólami brzucha i zasłabnięciami. Ciąża ektopowa to nic innego jak zagnieżdżenie sie zarodka poza macicą, najczęściej w jajowodzie. Niezdiagnozowana ciąża pozamaciczna może spowodować pęknięcie jajowodu a co za tym idzie silny krwotok, wstrząs i fatalne konsekwencje, nawet zagrażające życiu kobiety; * zagrożenie poronieniem – krew jest jasnoczerwona, towarzyszy mu ostry ból brzucha, czasem następuje wydalenie tkanek jaja płodowego. Czasami, gdy pęcherzyk jest pusty lub gdy zarodek obumarł może pojawić się sie brązowe plamienie. Przyczynami poronień w pierwszym trymestrze są aberracje chromosomalne lub też inne nieprawidłowości genetyczne zarodka, pewne schorzenia matczyne lub zaburzenia w zakresie produkcji hormonów ciążowych, mogą to być również reakcje immunologiczne ukierunkowane na określone antygeny płodowe. Ważna jest świadomość, że należy natychmiast udać się do lekarza oraz to, że takie krwawienia nie muszą oznaczać utraty dziecka."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyglada u mnie na niedobór hormonu bo nie mam żadnych boli brzucha na szczęście... niemniej jednak trzeba to będzie sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lily white-dopisz jeszcze jeden powod plamien -torbiele jajnikow i macicy u mnie byl to powod krwawienia jedno dniowego i co i ciaza zdrowa jak narazie:d a torbielki maja sie wchlonac do 20 stego tygodnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do sluzu to ja wcale pawie nie mam tak teraz jak i w 1 ciazy....goraco polecam wam preparat do higieny intymnej dla kobiet w ciazy Plivia-Fem z literka F dziala przeciwgrzybicznie przeciwzapalnie ..moja gin mi polecila jetem b zadowolona kosztuje okolo 26 zl w aptekach jest dostepny...sprobujcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mnie dawno dawno nie było. wylądowałam w szpitalu przez wymioty (10 razy na dzień) odwodniłam sie i musieli mnie troszke napompować :) już jest lepiej. u mnie zaczął się 10 tydzień i dzidzia ma 2 cm. pozdrawiam wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolka nie martw się, możesz spokojnie uprawiać seks. Jak byłam u gina, to powiedział mi, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Tylko rób to tak, żebyś miała z tego przyjemność, jak coś Cie zaboli to masz przestać. Dziwne, bo mi seks sprawia teraz więcej przyjemności, niż przed ciążą. Wprawdzie ochotę mam mniejszą, ale za to lepiej czuję sie podczas igraszek. Dzisiaj w nocy bardzo bolały mnie jajniki i podbrzusze, miałam silne skurcze, prawie tak jak w pierwszych dniach okresu. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Brzuch zaczyna mi rosnąć, wam też ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi na razie nie rosnie, moze dlatego ze zamiast przytyc to schudlam 3 kilogramy. Nawet piersi mi sie nie powiekszyly. Mysle, ze niedlugo wszytsko nadrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam dziewczyny za odpowiedzi :) Jestem troszkę spokojniejsza i mój mąż też :) Ja niestety nie mogę sie skontaktować z moim dr bo jest na urlopie i wraca dopiero w sierpniu...dlatego też mam tak pózno Usg...chcę iść na Usg prywatnie tak za tydzień bo mój mąż chce zobaczyć dzidzusia a będzie w Polsce tylko 2 tyg.bo ma kontrakt 4 na 2...i nie załapie się na to sierpniowe :) może trafie na jakiegoś fajnego lekarza i może powie nam czy boy czy girl :)Ja baaaaaaardzo chciałam mieć córeczkę,to było moje największe marzenie po urodzeniu synka.Wtedy czułam od samego początku że to będzie chłopiec a teraz sama nie wiem...nie chce się nastawiać na dziewczynkę bo w razie czego nie chce sie rozczarować,mój mąż mówi że nie ważne co będzie oby było zdrowe.Ja też tak uważam ale w głębi duszy bardzo chciałabym mieć ta dziewczynkę.Niestety wszyscy z rodziny męża twierdzą że bedzie chłopak bo ,,to u nich rodzinne,,sami faceci...zobaczymy... Co do tych plamień to moja pani dr. też mówi że podczas pierwszego trymestru to rzecz normalna tak wiec uszy do góry wszystko będzie si :) Pozdrawiam Was dziewuszki i zmykam na spacerek z synkiem puki ładna pogoda :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do brzusia to jest różnie...rano przed śniadaniem jest tylko lekko wypukły a w ciągu dnia już go widać :) Ale to podobno normalne,pózniej jak dzidza będzie już duża to rano podobno brzusio też jest mniejszy niż w południe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia1717
hej jestem w 9 tygodniu i od przeszło 2 tygodni nie bylam w pracy bo czyje sie fatalnie, cały czas bylo ni niedobrze i bylam bardzo oslabiona, zawroty głowy...dwa dni bylo dobrze i powrot teraz plus wymioty, czy wy tez tak macie???????????????? jestem przerazona bardzo sie męcze jak długo jeszcze tak będzie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam lutóweczki 🌻 Podczytuje was i kibicuje :) Ja będe marcóweczką 2010 Jak was duzo wow super. Pozdrawiam was Ps.Mam pytanie do mam z UK Byłam u lekarza GP i umówioną wizyte mam z połozna na 11 sierpnia czyli bede w 9tc i mam pytanie od tej wizyty ile czekałyscie na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia1717 ja etz tak mam teraz. Do pracy nei chodze juz miesiac(najpierw zwolnienie, potem tydz. urlopu i znowu 2 tyg zzwolnienia.)mdlosci zamiast przechodzic to sa coraz wiekrze. Wnocy nawet mnie budza i rano a wieczorem zasnac niemoge:(:( CO do sexu to ja sie nadal obawiam tymbardziej ze mnie czetso i dosyc mocno podbrzusze zakowa:( nie wiem moze dla tego ze sie rozrastam.Igraszki sa ale ja sie bardzo spinam...mysle, ze to siedzi w mojej psychice:P mam nadzieje, ze bedzie lepiej bo moj partner juz do zakonu chce wstapic:P:( a brzusio widac ale nie tak barzo jak przed ciaza. Tzn teraz mam taki fajny lekko zaokraglony, a przed ciaza troche utyta bylam. Schudlam juz 7 kg z czego sie bardzo ciesze. Ciaza inaczej przebiega niz pierwsza, bo w pierwszej to w 8 tyg mialam juz spory brzuszek i tylam a teraz jestem w 10 i nie jest tak zle na szcescie. Oczywiscie nie glodze malenstwa jem calkiem ladnie ale i tak te mdlosci mi przeszkadzaja:( pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figleaves. To bedzie pierwsza wizyta?? polozna zalozy Cii ksiazke ciazy zbada Cie zwazy i takie podstawowe. Wysle lst do szpitala, zeby wyslali Ci list kiedy bedziesz miala usg. Ja list dostalam kilka dni temu i bede miec usg na poczatku 12 tyg. Usg robia miedzy 12-14 tyg ciazy:) wiec nie bedziesz dlugo czekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za informacje :) Bardzo duzo ciekawych rzeczy piszecie,takze bede wasza fanką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jery...co pół godz wc zaliczam... Baia1717-do końca I tyrmestru albo i dłużej...Męczyć się będzieswz szybciej prawie cała ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja nie wymiotuje ale czuje sie jakos tak dziwnie :/ nie wiem jak to opisac tak lekko odrealniona i troszke jakby zaczarowana oslabione mam rece jakos tak inaczej mam te objawy co 2-3 dni czasem jest dobrze czasem zle musze chyba spytac gin co tym mysli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka to tak jak ja. Czasmi nie wiem co mam ze soba zrobic:( nie mam sily podniesc nawet kanapki:( mysle ze to oslabienie organizmu i u mnie wymeczenie mdlosciami, ktore mnie mecza coraz bardziej.:( Zrobilam dzis pizze na obiadek:) byla pycha ale oczywiscie mdlosci nei daly mi dokaczyc:(:O mam nadzieje ze niedlugo bede czula sie juz lepiejbo narazie to jak kapec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×