Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

ja też wróciłam od lekarza powiedział, że \"wszystko idzie ku dobremu\" za 2 tygodnie mam usg, więc zobaczymy okazało się, że krwiak zazwyczaj powoduje odklejenie kosmówki - gdzieś się musi wytworzyć - trochę się uspokoiłam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia W tak bardzo mi przykro :(:( dla czego tak sie dzieje?? dla Twojego Anioleczka :):) trzymaj sie kochana. Trzymam za Ciebie i wszystkie matki co straciły Aniolki :(:(mocno kciuki. Zeby wam sie udało. Nie rozumiem tego swiata :(:( tak bardzo chcialabym pomoc a nie moge nic zrobic :( czuje sie taka bezradna :( buziaki kama123 tak mam dzis usg na 15 czyli 16 w pl. dam znac po wizycie napewno :) O ile pamietam to nie moglas doczekac sie listu :) mialas jakas wizyte u poloznej juz?? jak nie to moze dla tego tak dlugo, u nas jest troszke inaczej. Chodze na wizyty do poloznej ona sprawdza czy serduszko bije cisnienie, pobiera krew i takie tam. A do szpitala tylko USG wiec pewnie nie bedzie tak dlugo. Jestem szczesliwa bo mojego M szef dal mu dzis wolne ze wzgledu na USG :) boze jak sie ciesze ze i on zobaczy malenstwo :):) juz nie moge sie doczekac ojj :):)chyba nie wytrzymam. Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Tak jak wspominalam w pierwszej ciazy nie bylam na zadnym forum, teraz czytam duzo wiecej i moze dla tego tyle stresu :( u nas znowu pada, ja nadal zmeczona i nie wyspana :( coraz czescie robie sie glodna:P lenistwo mam takei ze pranie w koszu lezy juz chyba tydzien, a ja go nie mam sily ruszyc. Ciuchy z szafy biore,i jak cos odkladam o zamiat zlozyc lub na wieszak to na ziemi leza :( a mi sie nie chce tego ukladac:( najlepiej bym sie nie ruszala :P:P mam nadzieje ze niedlugo to przejdzie :) olusia ciesze sie bardzo ze wszystkow pozadku:):) co do mdlosci to ja nadal ma najwiekrze jak jestem glodna. Jem coraz wiecej czasami nawet mieso, na ktore patrzec nie moge. Zmuszam sie no ale coz:P:Pjak narazie waga caly czas maleje juz bardzo powoli i stopniowo. Ale ja sie ciesze ze weszlam w 13 tydz i jeszcze waga nie jest wyzsza niz z przed ciazy w pierwszej ciazy to mialam juz chyba z 10 na plusie:):P:P milego dzionka:P:):D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olusia super!!!!!!! :) Bardzo się cieszę! Będzie wszystko dobrze, zobaczysz! Monique gratuluję dużej dzidzi! wg norm książkowych dziecko osiąga 750g w 25 tyg ciąży. W 14 tyg waży ok 25 g i mierzy ok 9 cm. 15 cm to ok 20 tyg ciąży. Więc jak to u Ciebie jest, może ty masz wcześniej datę porodu, dzidzia jest starsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monique10...........śląske............24.04.09.......30. 01.10.........? Klaudia0405..........lubelskie.........25.04.09......01. 02.10...........? Shee88.............małopolskie........25.04.09......01.0 2.10...........? kama123...............UK..............28.04.09.......01. 02.10...........? mimi840..........dolny slask.........24.04.09.......02.02.10............? Karola_tomm........gdynia...........28.04.09.......02.02 .10..........? bede-mama24.......Niemcy.........09.05.09.......04.02 .10....chłopiec majoweczka09.....UK-kuj-pom......01.05.09......04.02.10. ..chlopiec? justasyp............Niemcy...........1.05.09.........08. 02.10...........? ania25lat.........opolskie.............01.05.09........0 8.02.10.........? witania...........mazowieckie.......01.05.09.......09.02 .10..........? mama Jakubka1.....Kraków..........04.05.2009.....10.02.2010.....? Lemurka.............kuj-pom..........06.05.09......10.02 .10.........? AniaForever.........Łódź.............07.05.09.......11.02.10..........? Agus_inv..............UK...............07.05.09.......12 .02.10..........? daga.p.:33......górny ślaśk..........05.05.09...... 12.02.10..........? szatynka33.........ślask..............06.o5.09.......13. 02.10..........? Monikaza24........dolny śląsk........07.05.09......13.02.10..(chłopak) tilli-tilli..............Londyn............04.05.09..... .14.02.10.........? nikunia1983........Warszawa.......07.05.2009.....14.02.2 010......? zafirrka............małopolska.......07.05.2009.......14 .02.2010.....? olusia30.............Warszawa.......10.05.2009......16.0 2.2010......? ice blue28.......mazowieckie .......14.05.09 ......17.02.10.........? madzikicia;30.......lubelskie........21.05.09.......27. 02.10.........? sarenka28;30.....dolny śląsk.......23.05.2009......27.02.10.........? Dopisałam się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Forever zleci Ci ten tydzień! I ujrzysz swą dzidzię.. Pomacha rączkami :) Agus u mnie jaki bałagan, szkoda gadać.... Też mam apetyt coraz większy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama123
Agus, Ja tu jeszcze nie mialam zadnej wizyty, zadnego spotkania z polozna... NIC. Doczekalam sie listu i w nim mnie zapraszaja na te pierwsza wizyte i to taka dluga... Bedzie na niej jakis wywiad zdrowotny i usg, dlatego to spotkanie jest w szpitalu. Nastepne juz beda takie krotsze z polozna i juz nie w szpitalu. Jedynie jak w Polsce bylam, to poszlam do gina i od niego wiem, ze to naprawde ciaza ;-) i ze jest serce. Tutaj nikogo to nie obchodzilo... Ale rozmawialam ze znajoma, ktora rodzila w tym samym szpitalu, do ktorego mnie kieruja i mowila, ze to normalne... Ona chodzila prywatnie robic usg, bo miala ciaze zagrozona i tez sie nia malo interesowali. Ale nic, wreszcie sie doczekam - jeszcze tylko tydzien... I moj Misiek tez zw mna idzie :-D Trzymam dzis kciuki za Ciebie!!! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dzis ktos mi powiedzial ze za badania na przeziernosc karku trzeba zaplacic okolo 200 zlotych.Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaminko - jak to napisałam to sama zaraz zaczęłam szukać i też mi to nie pasuje. Lekarz poprosu zapomniał postawić przecinka i dziecko ma chyba teraz 7,50 g a 15 cm to jest jego długość całkowita od główki to wyprostowanej nóżki - a tak to się chyba niary dziecka nie podaje wiec przepraszam że wprowadziłam w błąd was :) . Tak czy siak się napradę duży i widać że ruchy są już słabsze niż 2-tyg. temu bo ma mniej miejsca. Dzięki witaminko .... Następna wizyta dopiero 18.08.2009 r. :(. Acha a dziewczyny robicie bobie USG 4d ? Bo tu u nas taki nowy sprzęt ma inny lekarz i musiałabym specjalnie się do niego zapisać na samo usg - koszt ok 250 zł :|(. tylko nie wiem w którym tyg. najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monique10 , faktycznie może tak być :) Czasem jak dzidzia się wyprostuje, to się mierzy całość i to by było w sam raz i 7,50g :) Tak czy siak jest piękne, duże i zdrowe i gratuluję :) Aaa i ładnie mnie nazwałaś \"witaminko\" :) :) :) Humor mi się poprawił. Ściskam Cię mocno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A usg 4d będę na 100% robić. Jeszcze nie dowiadywałam się ile kosztuje u mnie, ale widziałam jak wygląda filmik z badania. Jest super. Myślę, że warto taką pamiątkę mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Witania.... Dopiero teraz zauwazyła.... co człowiek nie doczyta to wymyśli.... ale witaminka to tak zdrowo :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam zafundowalam sobie kosmetyczke paznokcie u rak i nog.:)...I jakos tak lepiej od razu Aniu 25 ja zaplacilam za przeziornosc karkowa 50 zl wiec nie wiem skad takie sumy???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas badanie genetyczne usg między 12 a 14 tyg (m.in przezierność karkowa) kosztuje 180zł. To cena którą podano mi w 3 najpopularniejszych prywatnych przychodniach, przy założeniu że się tam zapisuje na samo usg. Może jak się na stałe do lekarza który to badanie wykonuje to jakoś inaczej wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co w przychodniach ja poszlam prywatnie do ginekolog i za 2 wixyty plus przeziornosc 100 zl placilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja dzisiaj leżę cały dzień...rano miałam taki atak że nie mogłam złapać powietrza :( Dobrze że był mój mąż bo bym chyba padła... Co do Waszej rozmowy na temat USG 4D to u mnie wszędzie robi się je w 20 tyg. bo wtedy wszystko najlepiej widać i wogóle podobno można je właśnie wtedy zrobić .W Gdyni kosztuję 170 zł i trwa 40 minut.Jest nagranie z dzwiękiem właśnie 40 minutowe ale słyszałam od dziewczyn że lepiej wziąć bez dzwięku.A ten koszt to najdrożej jak słyszałam to 190zł a tak to nawet w przychodni można takie zrobić za140zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do przezierności to ja płaciłam za USG z przeziernością 70zł i szłam też do prywatnej kliniki i też dość popularnej.Ale co miasto to ceny inne.Widać że w Trójmieście najtaniej to wpadajcie dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec jestem dziewczynki juz po USG:) jakie przezycie:) pierwszy raz widzialam dzidzie wg. usg jestem w 11tyg+5 dni termin mam na 10 luty:) dzidzia ma 8,4 cm wagi nie znam :(. Dopiro teraz jak zobaczylam malenstwo to jestem pewna ze jestem w ciazy. Niestety to bylo moje pierwsze i ostatnie USG w UK. Babka powiedziala ze moge sie prywatnie zapisac na USG do innego miasta bo tu prywatnych nie ma. JEst to okrutnie drogie. ok.250 funtow+ dojazd. Smaic mi sie chce bo ja chyba tych 250 funtow nie wydam lecac do polski i spowrotem + USG :D:D Na 3D lub 4D lece do Polski we wrzesniu, wlasnie specjalnie zeby nagrac tak jak z synkiem:Pjest to super pamiatka:D:D tak wyglada moja dzidzia:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/51ea923ffffe0b6c.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2bb563cd3f2229f.html a tak z twarzy :P:P same kosci:P:P http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a0da7d3c5d921202.html Trwalo to badanie kilka minut a dzidzia sie tak wierciala, machala nozkami i raczkami i do buzki przykldala. Byl ze mna M i znajoma:) i oni mowia ze wydawalo im sie ze tam siusiak jest ja nic nie widzialam,a tak bardzo pragne dziewczynki:) w polsce moze sie dowiem a jak nie to bedzie niespodzianka:P:P Najwazniejsze ze malenstwo zdrowe. Kadej zycze takich przezyc jak ja dzis mialam:) az mnie brzuch z nerwow bolal;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam plytke z nagraniem 4 d mojego synka z dzwiekiem. jak lekarz slychal serduszko to tak fajnie sluchac. i tak robil. Bardzo ladnie widac buzke i siusiola:) ale to bylo w 12 tyg i tez pewnie nie tak dokladne jak w 20:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inverness tu jest tylko jeden szpital i za duzo ciezarnych:P nie ma prywatnych klinik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawiam tabelke:) Monique10...........śląske............24.04.09.......30. 01.10.........? Klaudia0405..........lubelskie.........25.04.09......01. 02.10...........? Shee88.............małopolskie........25.04.09......01.0 2.10...........? kama123...............UK..............28.04.09.......01. 02.10...........? mimi840..........dolny slask.........24.04.09.......02.02.10............? Karola_tomm........gdynia...........28.04.09.......02.02 .10..........? bede-mama24.......Niemcy.........09.05.09.......04.02 .10....chłopiec majoweczka09.....UK-kuj-pom......01.05.09......04.02.10. ..chlopiec? justasyp............Niemcy...........1.05.09.........08. 02.10...........? ania25lat.........opolskie.............01.05.09........0 8.02.10.........? witania...........mazowieckie.......01.05.09.......09.02 .10..........? mama Jakubka1.....Kraków..........04.05.2009.....10.02.2010.....? Lemurka.............kuj-pom..........06.05.09......10.02 .10.........? Agus_inv..............UK...............07.05.09.......10 .02.10..........? AniaForever.........Łódź.............07.05.09.......11.0 2.10..........? daga.p.:33......górny ślaśk..........05.05.09...... 12.02.10..........? szatynka33.........ślask..............06.o5.09.......13. 02.10..........? Monikaza24........dolny śląsk........07.05.09......13.02.10..(chłopak) tilli-tilli..............Londyn............04.05.09..... .14.02.10.........? nikunia1983........Warszawa.......07.05.2009.....14.02.2 010......? zafirrka............małopolska.......07.05.2009.......14 .02.2010.....? olusia30.............Warszawa.......10.05.2009......16.0 2.2010......? ice blue28.......mazowieckie .......14.05.09 ......17.02.10.........? madzikicia;30.......lubelskie........21.05.09.......27. 02.10.........? sarenka28;30.....dolny śląsk.......23.05.2009......27.02.10.........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus piękne maleństwo!!!!I jakie już duże!!!Normalnie w szoku jestem bo moje w 12 tyg miało troszkę ponad 5 cm.I lekarz mówił że ,,książkowo,,A Twoja dzidzia Agusiu to ma tyle z wyprostowanymi nóżkami czy jak bo ja już nic nie wiem. Dziewczyny mam do Was prośbę.Możecie zerknąć w pierwszy suwaczek i powiedzieć czy Wam też się czasami nie wydaje że jest tam siusiak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sigmonka81
Witam wszystkie przyszle mamusie :))) Mnie tez spotkalo to szczescie i moge do Was dolaczyc!!! Przewidywany termin 18.02.2010. Usg mialam 9 lipca, to byl 8 tydz. Nastepne juz w polsce 18 sierpnia. Strasznie sie denerwuje, jeszcze 3 tygodnie do wizyty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majóweczko u nas to aż takiej wielkiej różnicy nie będzie czy w przychodni czy po prostu prywatnie do lekarza, bo ceny wizyt kształtują się od 90 zł (chociaż o niewielu takich "tanich" słyszałam) do 120-140 zł za wizytę i uwaga większość jak robi usg na wizycie do dodatkowo kasuje 60-80 zł. Może i jakby mocno poszukał to znalazłby coś tańszego (to są moje statystyki przeprowadzone na własny użytek na podstawie doświadczeń moich znajomych które albo są w ciąży albo niedawno rodziły. Pomogło mi to podjąć decyzję o chodzeniu do lekarza na nfz i mimo że wkurzam się czasami okropnie jak pani doktor przychodzi godzinę później i po przyjęciu 3 pacjentek robi sobie godzinną przerwę, to jak sobie pomyślę o finansowej stronie tej sytuacji to niespodziewanie budują się we mnie niewyczerpane pokłady cierpliwości:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem juz sama na zdjeciu jest napisane 8,4 cm a na karcie jest napisane: CRL 51.9 mm= 11w+5d wiec hcyba malenstwo ma ponad 5 cm. a co to 8,4cm?? nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu Forever-Ja mam jedna doktro na nfz ktora tez sobie robi takie przerwy na \"kawke\"ale nie jest zla a druga prywatnie do ktorej ide zawsze jak potrzebuje :P tak wyszlam z tego klopotu...to naprawde tanio udalo mi sie zrobic ta przeziornosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguś duży już ten dzidziuś i aż trudno uwierzyć że taki maleńki a już taki prawdziwy i "kompletny". Super! Karola, ja to Ci nie pomogę bo ja jestem z tych co to są szczęśliwe jak im się na usg główkę od pośladków uda odróżnić, a zobaczenie albo niezobaczenie siusiaka to jak dla mnie to już magia jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusiu to mnie uspokoiłaś :) Dziękuję Ci kochana! U mnie też tak jest ale właśnie dzidzia ma tyle co Twoja ponad 5 cm a to 8 i coś tam to u mnie też tak jest.Aż normalnie jeszcze raz sprawdzałam w opisie.Ale u mnie jest napisane ,,PŁÓD W WIEKU 12 TYG,, i coś tam coś tam ale na każdym zdjęciu jest inny wymiar :) i na jednym też mam prawie 9cm ale to wielkość macicy :) A PATRZYŁYŚCIE NA TEGO MOJEGO PRZYPUSZCZALNEGO SIUSIAKA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×