Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

Hey dziewczyny..mnie dopadla okropna przypadlosc :( ;< nie moge spac w nocy spie z przerwami przekladam sie z boku na bok...jesli chodzi o zylaki to ratuj nogi poki mozesz wiem ze dobre i nedrogie sa kremy z kasztana...mnie tez cos sie robi a genetycznie nikt nie ma w rodzinie u mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola! Sto lat! Wszystkiego najlepszego! Spełnienia marzeń :) Jeśli chodzi o mdłości, niby ich nie mam, ale jem tylko sprawdzone dania. Moja dieta jest trochę monotonna, ale nie ryzykuje jeść co innego, tym bardziej, że popołudniami pracuję i nie mogę sobie pozwolić na mdłości... Jak już na coś mam bardzo ochotę, czego wcześniej nie jadłam, to zostawiam na wieczór po pracy, by w razie co problem przespać i już nie wracam do tej potrawy... :) Krem na rozstępy kupiłam sobie Elancyl dla kobiet w ciąży.(ok 100zł) Podobno bardzo dobry i można stosować od 4 m-ca. Ja kończę 12 tydzień (wg lekarza i OM 13ty, ale wiem na 100% kiedy miałam owulację< więc liczę po swojemu) jak skończę 14ty tydzień zaczynam stosowanie kremu na rozstępy na noc i elancyl lekko brązujący na dzień :) Lubie dbać o siebie, np włosy, miałam nie robić pasemek w pierwszym trymestrze, ale nie wytrzymałam i zrobiłam, oczywiście za zgodą lekarza, choć wiem, że zdania są podzielone. Ale dzięki temu poczułam się o nieboooo lepiej..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majóweczko, ja też nie śpię spokojnie. Latam siku 3 razy w nocy i potem nie moge usnąć.... Teraz jeszcze taka pogoda, raz upał, raz burze, ciśnienie skacze i może dlatego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaniu ja smaruje oliwka bambino w 1 ciazy idenycznie zero rozstepu zero celulitu..kupie sobie jeszcze z tej ziaji dla mam balsam ..ale musze sie wygrzebac do rossmana...:P jestem strasznie zla bo sie nie wyspalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majóweczko, może też nie masz tendencji do rozstępów. Ja mam, bo wystarczy, że trochę przytyję i schudnę, to pojawiają się... Dlatego zainwestowałam w drogi krem o bardzo dobrej opinii. Jest dostepny w aptekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama123
Dzieki za odp. W takim razie ja tez sie zaczne smarowac od konca 14tc. - jeszcze tylko tydzien... Jak bede w Pl, to moze kupie ten Elancyl, skoro jest dobry. A narazie mam jaks z serii AA - Majma i Ja czy cos takiego... tez na rozstepy. Na sierpien powinien mi wystarczyc, a potem bede w Pl, to kupie inny. Zylakow sie strasznie boje i wiem, ze musze zaczac wiecej chodzic. Moze tez poszukam na nie jakiegos kremu zapobiegawczego. Oki, pozdrawiam i wszystkiego NAJ, Karola!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama123
Aha, ja tez sie budze 2-3 razy w nocy na sikena... Wkurza mnie to, ale coz :-( Zakladam, ze w ciazy to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ja właśnie wróciłam od lekarza. Tradycyjnie wyczekałam się jak głupia (pani doktor miała "tylko" 1,5 godziny poślizgu. Całe szczęście byłam pierwsza i nie musiałam już brać udziału w licytacjach kto kiedy wchodzi i dlaczego z czego bardzo się cieszę bo na niezłą wojnę się tam zanosiło;) Ze mną wszystko ok (na tyle na ile można to stwierdzić na podstawie badania ginekologicznego), wyniki badań w normie a w poniedziałek nareszcie mam usg. Co do kremów na rozstępy to się za bardzo nie mogę wypowiedzieć bo nie stosowałam. Tak jak Majóweczka w pierwszej ciąży smarowałam się oliwką dla niemowląt i całą ciążę byłam szczęśliwa bo rozstępów nie było, a w ostatnim tyg przed porodem pojawiło się kilka na udach (nawet bardziej biodrach) i na lewej łydce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu Forever-fajnie ze badanie poszlo pomyslnie,co do czekania w kolejkach u gin to norma chyba kazda przez to przechodzi...Ja 2 godzinki lezalam na slonku (oczywiscie po uprzednim wysmarowaniu sie i zalozeniu czapki) i sie adnie zabrazowilam mam taka karnacje ze wiele mi nie trzeba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw życzenia dla karoli: wszystkiego najlepszego w tym ważnym dniu! :) sto latek i łatwego porodu! :) a teraz hello dla reszty 🖐️ 🌼 u mnie kochane bez zmian, nadal depresyjny nastroj. płakać się chce, a co gorsze przyplątał się tragiczny ból migdałka! jak znam zycie to początek anginy - miewam często, i to zwykle, po tym kiedy przebywam w pomieszczeniach klimatyzowanych :( a taka konieczność się wczoraj pojawiła. no i obudziłam się pozbawiona mozliwości przełykania -moja pierwsza myśl - o kurde dziecko! i od rana płuczę gardło solą, piję herbatkę z cytryną i miodem (już mi od niej niedobrze) i wpierdzielam czosnek. postanowiłam też, że nie ruszam się dzisiaj z domu - mam nadzieję, że te zabiegi wystarczą i choroba się nie roziwnie i pójdzie precz! macie jeszcze jakeś sposoby na anginę? poradźcie coś - jestem gotowa na wsyztsko, oby tylko z dzieckiem było ok! a co do kremów - moja koleżanka stosowała ten z serii AA, o którym któraś z Was wspominała - podobno jest rewelacyjny, a ten drugi na E... polecała mi moja siostra -poszła do apteki, a tam baba powiedziała jej, że lepszy jest właśnie ten z serii AA i taki właśnie kupiła. :) Ale o tym na E... faktycznie są bardzo dobre opinie w necie., więc chyba warto. Jedno pewne - jestem zdania, że kremy nie zaszkodzą :) Póki co smaruję się jednak tylko zwykłymi balsamami do ciała. Kremy na rozstępy będę stosować od 4 mc - tak zalecił mi lekarz. majóweczko - gratuluję opalenizny. u mie brzydko, nie ma słonka :( jeśli nadal jesteś niewyspana - proponuję drzemkę :) nabierzesz sił :D Monique - ja też wybieram się na basen, ale jakoś nie mogę tam dojechać :P AniaForever - czekanie w gabinetach to chyba niestety stnadard, trzeba się uzbroić w cierpliwość i tyle. Będę trzymać kciuki za Twoje USG w poniedziałek. Ja mam we wtorek :) też poproszę kciuki w rewanżu :P kama123 - ja tez zauważyłam jakieś pajączki u sibie na nogach. kurde nie wiem co z tym robić! jeśli znajdziesz jakiś krem, daj znać! :) Witaniu - ja też stoję przed dylematem włosowym. naturalne moje włosy to ciemny blond i od lat farbuję na o kilka dosłownie tonów jaśniejszy. odrosty mi już widać - na szczęście farbowałam się tuż przed zajściem w ciąże i póki co jakoś przezyję. jednak we wrześniu mam wesele w rodzinie i nie chcę iść z takimi okropnymi włosami (zakładam, że odroty już będą do tego czasu mega widoczne). trochę sięboję farbować te włosy - zwłaszcza, że chyba bez rozjaśniacza się nie obejdzie. kiedy w ogóle można juz tak na spokojnie to robić? ktoś wie dokładie od którego miesiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie ja to wogole caly czas mam dolek...niby do wrzesnia nie daleko ,staram sie myslec o wszystkim innym ale wciaz sie martwie jednak i chyba nie da sie nie myslec i nie tesknic :( juz nie mam pomyslu co by mi pomoglo...myslalam nawet zeby zrobic niespodzianke i poleciec do mojego na 3-4 dni ale juz sama nie wiem czy nie bedzie zly bo moze byc akurat w pracy a ja go nie uprzedze..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Karola :) wszystkiego co sobie zyczysz, spelnienia marzen, zdrowej ciazy i zdrowego Maluszka :) ja jak zwykle tematowo :P co do basenu - kocham, uwielbiam ale sie boje wlasnie w 1 ciazy na basenie zlapalam grzybka :O od tamtej pory unikam widze ze wysyp usg w przyszlym tyg, ja mam w srode ;) co do rozstepow...ehh...uzywalam podobno najlepszgo w Uk kremu i nie pomoglo, mialam taki duzy brzuch i obciazenie po bokach ze sie rozeszla skora, niby nie jest tragicznie...ale rozstepy sa teraz smaruje sie olivka dla niemowlat, juz nie bede zadnych kremow uzywac, szkoda mi kasy :) najwazniejsze zeby skora byla nawilzona ice :) ja wczoraj i dzisiaj rano tez mialam kryzyz, ryczalam jak wol i ochrzanilam meza i na dodatek zaczelam myslec o odejsciu (totalne glupstwo gdyz bardzo sie kochamy i jest nam cudownie) w koncu jak maz powiedzial ze chyba troszke przesadzam rzucilam sluchawka i totalna deprecha po 15 minutach ryczenia zadzwonilam do niego i go przeprosilam, te hormony sa okrutne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie polece do M bo 4 dniowy wypad kosztowal by mnie 1000 zloty :(takie drogie sa "tanie" linie w lato..:( eech lepiej olozyc dla maluszka ..widzisz tilli-tillli kazdy ma doly to chyba norma w ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczynki:) karola_tomm wszyyytskiego najleprzgo z okazji urodzin:) wapanialej ciazy, krotkiego porodu, i zdrowia dla Ciebie i dzidziunki:):) dziewczyny widze ze wiekrzosc z nas ma lenia w du... ze nic sie nie chce. Mi tez jest lepiej jak gdzies wyjde albo jak ktos do mnie przyjdzie. ahhh te hormony:( jesli chodzi o basen?? to ja w pierwszj ciazy chodzilam w kratke:( mialam karnet wykupiony i molam chodzic codziennei i siedziec ile mi sie chce:P ale mi sie nie chcialo i moze z 10 razy bylam:P teraz bede placic za to ile zkorzystam. ale nie wiem jeszce czy bede chodzic. Boje sie grzyka i swinskiej grypy mieszkam w uk. ja po pierwszej ciazy mam jednego pajczka na udzie. Ale mam za to multum roztsepow, smarowalam sie ale nie regularnie:( na samym poczatku dostalam na piersiach ptem na boczkach a na koncu w ostatnim miesiacu na brzuchu:( wiec wygladam jak zebra:( zamierzam po drugim porodzie zrobic sobie usowanie rozstepow laserowo:) wiec sie teraz tym tak barzdo nie przejmuje:) majoweczko, ja moge spac dzieki bogu ale jak sie obudze i pojde napic czy siku to potem lerze i mysle...czy to chlopiec czy dziewczynka, czy zdrowe...itd...tez sie mecze czasami, grtuluje opalenizny. JA teraz nie mam sily na sloncu przebywac:P nie pasuje mi ze jest mi caly czas za cieplo wiec w domu siedze Witania witaj w klubie ja tez mam tendencje do rozstepow:( bardzo szybko mi powychodzily, na brzuchu ostatnie, ale na ramionach nawet mama:(takie male:( Ania Foreverdobrze ze wszytsko w pozadku:) co do czekania to chyba tak jest wszedzie:( trzymam ksiuki za wszystkie babeczki ktore beda mialy usg :):)piszcie jak bylo:) a wogle to moj synek zrobil mi dzis nieapoddzinke i spal ze mna do 10. 20 zawsze budzi sie 7-8 . Weic sie wyspalismy. Co prawda on sie budzi w nocy no ale dzis pierwszy raz od tak dawna sobie polezalam...synek teraz spi i juz jestem zadowolona bo nie bede musiala go klasc drugi raz i o 8 pojdzie spac na noc:) moze jakis film obejrzymy:) ja tez poczytalam o tych porodach i tez sie usmialam:) ale juz wszytsko przezczytalam i nie mam co czytac:( milego popoludnia:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie...Pozwolilam sobie na wielki zestaw mieso z kebaba z frytkami i sorowka :P alez sie najadlam...teraz odpoczynek jestem dzis kompletnie sama w domku :( kupilam sobie kremik przeciw rozstepa ziajka mama ponoc dobry a ze ja tendencji nie mam to nie przesadzam z cenami itd...milego wieczorku zycze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo. Tasiulaa, KasiaW - zawsze jesteści miło widziane i czekamy na info od Was. Karola_tomm-sto lat, zdrowego dzidziusia i bezbolesnego porodu!!! AniaForever-qrde mówię Ci, że ja też blondynka się robię. Może inteligencja w dzidziusia idzie...;)...dobrze, że wszystko wporządeczku. Z Janem używałam Musteli- smarowałam biust,brzuch, uda i biodra. Na brzuchu faktycznie niemam rozstepów...(na brzuchu!!!)... U mnie w rodzinie to dziedziczne jest. A ja pierwsze rozstepy dostałam w wieku lat 14 ważąc 45kg i mierząc ok 165cm - zrobiły mi się na biodrach, a mam chłopięcą sylwetkę- więc mam skłonności. Teraz kupiłam sobie DaxCosmetic - MamaPerfekta ale to po 4 miesiącu mozna... Dziewczyny spytajcie lekarza o tabletki wzmacniające żyły. Z młodym miałam jakieś ale nie pamietam nazwy(zaczeły mi żylaki wyłazić). Teraz jak niezapomnę to też spytam. Nic mi się nie chce. Na szczęście junior ostatnio sam się zaczyna bawić więc leżakuję ile się da. Pozdrawiam zniechęceniowato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny mamy z tym sikaniem w nocy ... i z tymi rozstępami, żylakami... Gdzieś na internecie widziałam rajstopy przeciwżylakowe dla kobiet w ciąży, ale teraz lato... Wiecie moja koleżanka stosowała elancyl w swojej drugiej ciąży i mówiła, że nie tylko jej nie wyszły nowe, ale złagodniały te z wcześniejszej ciąży. Majóweczko, może i lepiej, że nie polecisz na 3 dni. Nie dość, że się nie opłaca, to jeszcze każdy lot to ryzyko, nie jakieś duże, ale jest. Bardzo Ci współczuję rozłąki, a może Twój ukochany do Ciebie da radę chociaż na kilka dni przylecieć? Zawsze to naładujesz akumulatory :) Zaproponuj mu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, wszystkim gratuluję dobrych wieści o dzieciakach:) A u mnie- przyszła pierwsza @ w poniedziałek, więc jeszcze dwie i mogę rozpocząć staranka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga Mustela jest u mnie w aptece po 125zł, chyba,że coś pomyliłam, a elancyl niecałą 100 kę kosztuje. Ale nie wiem co lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tasiula ja mam w rodzinie lekarzy i mowia ze bledne jest czekanie 3 miesiace czasem kobieta nie wie ze roni zachodzi od razu i dziecko jest zdrowe....Nie wiem czemu lekarze kaza czekac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się wydaje, że to czekanie, to bardziej odpoczynek psychiczny po stracie. Muszą emocje opaść, żeby bez stresu nosić ciążę. Ale też słyszałam, że można starać się odrazu :) Tasiula do dzieła! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaniu ja i tak bede musiala leciec :( i to z dwa razy ale pytalam moja gin i jak lot jest krotki a ciezarna nie cierpi na nadcisnienie to nie ma wiekszych przeciwskazan..moj chlopak moze przyleciec dopiero we wrzesniu...ma tylko tyle urlopu a idziemy na slub w tym czasie ....nie moze teraz brac bo utrzymuje mnie i zbiera na dzidzie ..wiesz ja nie sie zwolnilam z pracy....:/ Trudno do wrzesnai nie az tak daleko przeciez..jakos chyba wytrzymamy..ja kupilam krem mamma mia ziajki ladnie pachnie i koszt to 16 zloty ...ma pozytywna opinie instytutu matki i dziecka i jest przeciw rozstepa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaniu kochanie nie ma noc lepszego po stracie jak kolejna ciaza ...psychika kobiety juz taka jest ja bym na miejscu tasiuli dzialala i tyle przeciez na staranka tez trzeba poswiecic czas nie powiedziane ze od razu zajdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprostowanie ja sie zwolnilam z pracy ....wiec moj mnie utzrymuje o to chodzilo Witaniu...szybko pisalam i troche moze nie zrozumiale ale wiadomo co i jak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majóweczko masz rację, też bym się odrazu starała... Co do chłopaka, do września szybko zleci. Napewno są dni gorsze i lepsze, ale jakos sobie poradzicie z tą rozłąką, poza tym macie skype ;) Jakoś to będzie... Masz też nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×